print header

10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם

אומרים על לידה שהיא מפליאה, מרגשת, לא דומה לשום דבר אחר, כואבת לעיתים, קשה או קלה... אבל מוזרה? את זה לא שומעים בכל יום.

קבלו את 10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם...

 

תאומים עם אבות שונים
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
בשנת 2009, מיה וושינגטון מטקסס, ילדה שני בנים תאומים, אך בעלה הוא אביו הביולוגי של אחד בלבד. הפריה חוץ-גופית מייצרת לעיתים תופעות של הריון חוץ רחמי, אך המקרה של וושינגטון אינו תולדה של הריון חוץ רחמי.
על פי הרישומים, תחילה היא נכנסה להריון מקיום יחסי מין עם גבר אחד (בעלה או המאהב). זמן קצר לאחר מכן, (כנראה באותו היום), כאשר קיימה יחסים עם הגבר השני, השתחררה באורח פלא ביצית נוספת והיא הופרתה. זהו מקרה נדיר ברפואה, אם כי לא היחיד. המעניין בסיפור הוא שמיה וושינגטון נאלצה להתוודא על הרומן שלה רק מכיוון שאחד התאומים ממש לא יצא דומה לאביו. בהתחלה חשבה שהחליפו לה את התינוק, אך בדיקת DNA הוכיחה כי שני הילדים הם שלה, אך הבעל הוא אביו של תינוק אחד בלבד. למרות הבגידה, הבעל הסכים להיות האבא של שניהם.
 
תאומות בצבעים שונים
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
הסיכוי שזוג מעורב ילד תאומים בצבעים שונים הוא קלוש, אך כשזה קורה זה מדהים. ב-7 באפריל 2005, ילדה קיילי הודגס'ון בת ה-19 שתי תאומות בניתוח קיסרי. כשהן הובאו אליה, היא הופתעה לגלות כי רמי בלונדינית ובהירת עור ואילו אחותה, קיאן, שנולדה דקה אחריה היא שחורה וכהת שיער. גם קיילי וגם בן זוגה הם ילדים לזוגות מעורבים בהם האמא לבנה והאבא שחור, כך שלתאומות היה מאיפה לשאוב את הגנים. המפתיע הוא שהן לא נולדו מעורבות אלא בצבע מובהק של שחור או לבן, סיכוי של אחד למאה.
 
האמא המבוגרת בעולם
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
בשנת 2008, בגיל 70, הפכה ראג'ו דווי לאמא המבוגרת בעולם. במשך 50 שנים היא ובעלה ניסו להרות, וכבר שכמעט האמינו שזה בלתי אפשרי, אך החליטו לפנות למרפאת פוריות לביצוע הפריה חוץ גופית. הרופאים הצליחו להפרות את הביצית של ראג'ו בזרע של בעלה בן ה-72 ולהחדיר אותה חזרה לגופה. ב-6 בדצמבר היא ילדה תינוקת במצב מצויין. 
 
האמא הצעירה בעולם
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
לינה מדינה מפרו מחזיקה בתואר האמא הצעירה ביותר בעולם, כאשר ילדה את בנה ב-14 במאי 1939 והיא הייתה אז רק בת 5.
בנה, חררדו, גדל אצל סבתו (שהאמין כי היא אמו) לצידה של אמו האמיתית שחשב שהיא בעצם אחותו. חררדו נפטר בגיל 40 מדלקת מח עצם, אבל מלבד זה הוא חי חיים בריאים והלידה שלו עברה בשלום. בשנת 1972 ילדה לינה את הילד השני שלה, בעוד חררדו בין 33. עד עצם היום הזה, אביו האמיתי של חררדו אינו ידוע.
 
התינוקות הגדולים בעולם
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
שיא היילוד הכבד בעולם שייך לבנה של סיג קרמלינה פידל מאיטליה. בספטמבר 1955, ילדה סיג תינוק ששקל 10.2 ק"ג. המקום השני שייך לילד אינדונזי שנולד בספטמבר 2009 במשקל 8.7 ק"ג (מופיע בתמונה). אימו של הילד היא חולת סוכרת והרופאים מאמינים כי גודל הילד הוא תוצאה של שיבושי אינסולין. שלושת ילדיה הקודמים של האישה היו גם הם כבדים מהממוצע, אך ביחס לאחיהם הכבד הם נחשבים קטנטנים.
 
התינוקות הקטנים בעולם
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
ג'יימס אלגין גיל, נולד ב-20 במאי 1987 בקנדה וכבר עם לידתו שבר שיא גינס בתור הפג שנולד בשלב הכי מוקדם של התפתחות והצליח לשרוד. הוא נולד בשבוע ה-21 + 5 ימים להריון, שזה כ-18 שבועות לפני התאריך המשוער.
כדי להבין את גודל הנס, חשוב להבין כי שיעורי ההישרדות של תינוקות שנולדו לפני השבוע ה-22 הם פחות מ-10% ובבתי חולים רבים מסרבים להעניק טיפול רפואי לתינוקות פגים שנולדו כל כך מוקדם. אך ג'יימס היה בר מזל, במשקל של 482 גרם הוא הגדיל את סיכוייו לשרוד.
את התואר הפגה הקטנה ביותר בעולם (זו שמופיעה בתמונה) מקבלת אמיליה סוניה מארה"ב שנולדה בשבוע ה-21 +6 ימים של ההריון ושקלה רק 283 גרם.
למרבה הפלא, בית החולים הסכים להעניק לה טיפול רפואי והוציא אותה מכלל סכנה. שני התינוקות גדלו להיות ילדים בריאים.
 
נולדה בשירותים
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
כמות הסיפורים של תינוקות שנולדו בשירותים או בסמוך אליהם היא אדירה, אבל הלידה שעברה בהורי קליבי יוצאת דופן כי היא התרחשה בזמן שהייתה בשירותים של רכבת הודית, בחודש השביעי להריונה. מכיוון שלא ציפתה ללדת בשלב כל כך מוקדם, בהורי לא חששה לערוך נסיעה ארוכה ברכבת. במהלך הנסיעה היא חשה צורך ללכת לשירותים, הטלטלות של הרכבת היוו השפעה מסבכת להריון, מה שגרם לפליטה של התינוק.
אם זה נשמע לכם מדהים, חכו להמשך הסיפור - השירותים ברכבת הם בנוסח בול קליעה ואין להם תחתית, כך שהילד שנולד נפלט דרך חור האסלה ישירות
אל המסילה. האמא ההיסטרית זינקה החוצה והקפיצה את אנשי הרכבת, הם מיהרו לעצור את הרכבת ולהפתעתם ומזלם הטוב גילו כי התינוקת השוכבת על
הפסים חיה ובריאה.
 
נולדה בעץ
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
קרולינה שירינדזה ילדה את התינוקת שלה על עץ. בשנת 2000 טיפסה שירנדזה על אחד העצים שבחצר ביתה במוזמביק, כדי להתגבר על שיטפון כבד שהציף את העיירה. לא רק שהסחף של המים היה גבוה, אלא שגם המים שרצו תנינים. במשך 4 ימים, ללא אוכל וללא מים, המתינה שירנדזה להצלה.
רוזיטה התינוקת נולדה ביום הרביעי ולמרבה המזל בדיוק אז הגיע מסוק צבאי של כוחות דרום אפריקה והציל את השתיים.
סיפור נוסף על ילד שנולד על עץ התרחש בפפואה גינאה החדשה, כאשר נולאן יקום, שהייתה בהריון מתקדם, ובעלה, נתלו על עץ אחרי שהואשמו בכישוף. נולאן ילדה דקות ספורות לפני שהצליח הזוג לשחרר עצמו מחבלי התלייה ולברוח אל מחסה ביער. בשני המקרים, תינוקות העץ הובאו לבתי החולים וקיבלו טיפול רפואי. 
 
חמישיית דיאון
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
שמותיהן אנט, ססיל, אמילי, מארי ואיבון אך הן ידועות יותר בשם חמישיית דיאון. הן החמישייה הזהה היחידה בהיסטוריה ובין החמישיות היחידות שהופרו
בצורה טבעית וללא התערבות קלינית ושרדו. ב-28 במאי 1934 נולדה חמישיית הבנות לזוג העני אלזייר ואוליביה דיאון מקנדה. כשהיו בנות 9 חודשים, נלקחו הבנות מהוריהן לגור במחוז שנודע לאחר מכן בשם QUINTALD, שם הן נאלצו לחיות תחת משטר נוקשה וקפדני, עברו סידרה של בדיקות רפואיות והפכו למוקד אטרקציה עבור תיירים. מלבד הקשר שניהלו עם האחיות והרופאים, הרי שהבנות היו מבודדות וסבלו מהתעללות נפשית. בגיל 9, ניצחו הוריהן במאבק להשבתן והן חזרו הביתה, לא לפני שהתחייבו להמשיך ולשתף פעולה כאטרקציה תיירותית. על אף שהובטח להן ולהוריהן כי ירוויחו מהפרסום, לימים התלוננו הבנות כי לא ראו אגורה. לטענתן, ההתעללות הקשה והטראומטית ליוותה אותן כל חייהן והן לא הצליחו להתגבר על זה. את שארית חייהן חיו בצניעות ובבידוד בביתן במונטריאול. 
 
הדרבי הגדול
10 סיפורי הלידה המוזרים בעולם
צ'ארלס וואנס מילר נולד בלידה טבעית ורגילה ומעולם לא היו לו ילדים משלו, אך הוא זוכה למקום ברשימה כסיפור מוזר בכל זאת. עד מותו בשנת 1926,
עורך הדין הקנדי צבר הון גדול, אך לא היה לו למי להוריש אותו. מכיוון שהיה בחור שובב, החליט לעשות מעשה ולהשאיר צוואה מוזרה למדיי. בין עזבונותיו הרבים היה בית נופש בג'מייקה אותו הוריש ל-3 עורכי דין אשר לחלוטין שנאו זה את זה. בצוואה נכתב בפירוש שכאשר אחרון עורכי הדין ימות, הבית יימכר והכסף ייתרם לעניי טורונטו. עוד נכתב בצוואה, כי האישה שתלד את כמות הילדים הגבוהה ביותר בתוך 10 שנים מאז מותו תיזכה בשארית חסכונותיו.
האירוע נודע בשם הדרבי הגדול , שכן הוא עורר נשים רבות להיכנס לתחרות לזכייה בכסף. בתוך 10 שנים, 6 אימהות קיבלו 125,000$ כל אחת, כאשר 4 מהן ילדו 9 ילדים ו-2 מהן קיבלו בונוס של 12,500$ על העובדה שאחת מהן ילדה תאומים והשנייה על שהביאה ילדים שלא מבעלה. אולי היום זה לא נראה כמו סכום גדול במיוחד, אך בשפל של שנות ה-30 זה נחשב המון...
 

 

מילה תרגומים - שירותי תרגום

מקור: ירדן אלול
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.