maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

אתר רעות משפחה מטפלת: האגודה החשובה שתספק לכם ייעוץ חינם בנושאי סיעוד המבוגר

 ככל שעוברות השנים והורינו מתבגרים, הם זקוקים ליותר ויותר עזרה שאנחנו לא תמיד יכולים לספק או בכלל יודעים כיצד לעשות זאת. בכל הנוגע לתחומי הרווחה והסיעוד בקשישים, חל בשנים האחרונות שיפור משמעותי שהופך את החיים לקלים יותר עבור כל בני המשפחה, אך צריך לדעת כיצד מנצלים את השיפור הזה. על מנת שתוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ על השירותים וההטבות השונות שמגיעים לכם ולבני משפחתכם המתבגרים, אגודת רעות הקימה אתר מיוחד ("רעות משפחה מטפלת") בו תוכלו לקבל אותו, וכן מרכז שירות חינמי שיסייע לכם בכל שאלה. בהמשך הכתבה תוכלו למצוא קישורים למידע החיוני באתר, וכן פירוט על השירותים הבסיסיים והמתקדמים שתוכלו לקבל בעזרת האגודה.
 
מידע על אגודת רעות אשל: הסמל של אתר רעות משפחה מטפלת
 

קצת על מרכז מידע רעות אשל ופועלו

מרכז מידע רעות-אשל הוקם כשיתוף פעולה בין שתי עמותות, אשל ורעות, שכבר פעלו בעבר בתחומי הבריאות והרווחה במשך עשרות שנים. המטרה של האגודות, מלבד מתן סיוע ישיר ועקיף לבני גיל הזהב שזקוקים לו, היא לספק להם ולבני משפחתם מידע חשוב על הזכויות המגיעות להם, וכן לייעץ להם על טיפול נכון בקרובי משפחה קשישים ולשמש להם כאוזן קשבת. בשיתוף עם עמותות נוספות כמו עמותת "בקול", "יד ריבה", "נאמן" ואחרות, הוקם אתר "רעות משפחה מטפלת" שנועד כאמור לספק מידע במגוון נושאים חשובים בשנים הללו.
 

אנשי המקצוע בצוות נבחרו בקפידה כדי לתת מענה מלא לכל שאלה ובעיה, והם מגיעים ממגוון תחומים כמו עבודה סוציאלית, גרונטולוגיה (חקר ההזדקנות) ושיקום מכל קצוות הארץ (שותפים במיזם בי"ח רמב"ם וברזילי, לשכות רווחה מת"א ,ירושלים ובת ים ועמותות למען הקשיש מר"ג, סכנין, בני ברק, רחובות, נצרת עלית, עמק יזרעאל, עמק המעיינות ובאר שבע) כך שתוכלו להפסיק לתהות, ולהתחיל לדעת על הדברים החשובים לכם ולבני משפחתכם. באגודת רעות אשל ניתן לקבל מידע בחינם בשלוש דרכים: ייעוץ טלפוני, מילוי של טופס מקוון והרשמה לייעוץ טלפוני. מלבד זאת, ניתן לקבל מידע מקיף באתר 'רעות משפחה מטפלת' במספר נושאים חשובים שתוכלו לקרוא עליהם בהמשך.

*יועצי האגודה נותנים מענה בין הימים א'-ה' בין השעות 09:00-16:00 וכל שירותי הייעוץ ניתנים בחינם.
מידע על אגודת רעות אשל: ידיים של איש מבוגר מונחות על מקל הליכה

ביטוח לאומי – חוקים, קצבאות ומה שביניהם

בשנים ואפילו בחודשים האחרונים חלו מספר שינויים בחוקים ובתקנות של הביטוח הלאומי, ויכול להיות שיש לכם או לבני משפחתכם זכויות שאתם כלל לא מודעים להן. כדי שתוכלו לגלות אילו כספים וזכויות מגיעים לכם מהמוסד לביטוח לאומי, תוכלו לקרוא מידע מלא באתר "רעות משפחה מטפלת" תחת הקטגוריה של ביטוח לאומי ופיננסים. בקטגוריה הזו תוכלו לבחור מספר קטגוריות נוספות כמו קצבה ושירותים, עזרה במימון שירותים, ביטוח סיעודי פרטי ועוד.
מידע על אגודת רעות אשל: יד צעירה אוחזת ביד מבוגרת

אחת מהקטגוריות החשובות ביותר תחת הלשונית של ביטוח לאומי היא זו שעוסקת בחוק סיעוד (גמלת סיעוד). באתר רעות משפחה מטפלת תוכלו למצוא מידע חיוני על הקריטריונים המאפשרים לכם או לקרוביכם לקבל סיוע נוסף מהביטוח הלאומי מלבד זה הרגיל. את המידע תוכלו למצוא תחת לשונית "ביטוח לאומי-חוק סיעוד".

לחצו כאן כדי ללמוד על הזכויות המגיעות לכם בתחום ביטוח לאומי ופיננסים

לחצו כאן כדי ללמוד עוד על ביטוח לאומי- חוק סיעוד (גמלת סיעוד)

שיקום – טיפול בקשיש לאחר טיפול/פציעה

אם אתם או מישהו מקרוביכם עבר טיפול, או היה מאושפז עקב פציעה שפגעה ביכולת להתנהל בצורה רגילה על בסיס יומיומי, יש לכם או להם זכאות לשיקום. בתהליך השיקום, שתלוי בגורמים כמו המצב הגופני והקוגניטיבי של האדם שזקוק לו, ניתן לקבל סיוע שיסייע לאדם המשתקם לחזור לשגרה במידת האפשר. 

מידע על אגודת רעות אשל: טלפון חוגה
גם בנושא הזה, בדומה לקבלת סיוע מביטוח לאומי, תוכלו לקבל מידע באתר רעות משפחה מטפלת. באופן שגרתי אתם זכאים לסיעוד שיקומי מקופות החולים השונות, אך מה קורה במקרים חריגים, ומה בדיוק הזכויות שלכם במסגרת החוק? את התשובות לשאלות הללו תוכלו לקבל באתר תחת הלשונית "שיקום" במגוון נושאים כמו שיקום באשפוז, שיקום בקהילה, אביזרי שיקום ועוד. כך למשל תחת הלשונית "שיקום בקהילה" תוכלו ללמוד עוד על המשך שיקום בבית, לאיזה שיקום אתם זכאים ומה התנאים לקבלת סיוע בתהליך השיקום.

עובדים זרים וטיפול בבית

למרות הרצון הטוב, אנשים רבים כיום לא יכולים לספק להוריהם או קרובי משפחתם את הטיפול הצמוד לו הם זקוקים. במקרים הללו יש אפשרות לקבל סיוע סיעודי של עובדים זרים שיגיעו לבית של האנשים היקרים לכם, ויטפלו בהם לפי הצורך בסביבה ביתית ומוכרת.
מידע על אגודת רעות אשל: זוג מבוגר יושב על ספסל במדשאה מול הים
 
גם בנושא הסיוע הצמוד תוכלו לקבל מידע נרחב על הזכויות המגיעות לכם ולבני משפחתכם, ולאן תוכלו לפנות כדי לקבל אותו. כל שעליכם לעשות כדי לקבל את המידע האמור הוא ללחוץ על לשונית "עובדים זרים וטיפול בבית" (לחצו כאן כדי לקבל מידע על הנושאים השונים הקשורים להעסקת עובדים וטיפול בבית). בלשונית הזו תוכלו ללמוד מהם התנאים המקנים זכאות לסיוע של עובדים זרים או עובדים מישראל, ובנוסף לכך מה צריך לעשות על מנת להשיג רישיון להעסקת עובדים זרים. 
 
 
מידע חשוב נוסף שמוצג בנושא הזה הוא מהן ההוצאות הכרוכות בהעסקת עובד זר ומהם תשלומי האגרה הנחוצים. מלבד זאת, באתר מוצג מידע חיוני לא רק על זכויותיכם, אלא גם על זכויות העובדים שעליכם למלא על מנת שהעסקתם תהיה חוקית וכדי שהם יקבלו את התנאים המגיעים להם תחת התקנות הקיימות כיום.
 
 
תחת הלשונית של עובדים זרים וטיפול בבית, ניתן לקבל מידע במגוון רחב של נושאים נוספים כמו התאמת הבית לצרכים מיוחדים, הטבות והנחות, ביטחון ובטיחות בבית, מגורים עם ההורים ועוד.
 

בתי אבות ודיור מוגן

מידע על אגודת רעות אשל: זוג מבוגר מדבר ומחייך
מלבד סיוע בבית או באשפוז, בני המשפחה המבוגרים שלכם יכולים לקבל סיוע בכל הנוגע לדיור מוגן ובתי אבות. באתר האגודה תוכלו לקבל מידע מקיף וטיפים שיעזרו לכם לבחור בתי אבות, ללמוד על סוגי המוסדות השונים בארץ שנועדו לטיפול בקשישים, דיור למעוטי היכולת ועוד. את כל הפרטים האלו ועוד תוכלו לקבל תחת לשונית "בתי אבות ודיור מוגן".

מידע וסיוע לבני משפחה

מידע על אגודת רעות אשל: סב מחבק את נכדתו
התקופה בה בני משפחה מבוגרים הופכים להיות תלויים בנו ובגורמים אחרים עלולה להיות קשה לא רק מבחינה גופנית, אלא גם מבחינה נפשית. במצבים בהם אתם מרגישים מועקה, לחץ או רוצים לדבר עם גורם מקצועי שיוכל לסייע לכם בדרך, אגודת רעות אשל הקימה מערך סיוע וייעוץ כדי להקל עליכם. תחת לשונית "מידע לבני משפחה" תוכלו ללמוד כיצד להתמודד עם הלחצים והשינויים שאתם עוברים, וכן להתקשר לאגודה כדי לקבל מענה אישי לצרכים הנפשיים שלכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו