print header

עד שהגירושין יפרידו ביננו: 5 דרכים לנבא מי חבר אמת!

נישואים הם לא הדבר היחיד שנקרע כאשר בני זוג מתגרשים, כך גם חברויות משותפות. כאשר אתם מצהירים בפני החברים המשותפים שהנישואים הסתיימו, אתם עשויים להיתקל במצב בו אתם מאבדים גם אותם. שלא כמו גירושין, פירוק חברות לא מצריך הליכה לרבנות וחלוקת נכסים, חברות שמבוססת בעיקרה על הגינות וכבוד, אכפתיות וחמלה, יכולה להסתיים באחת, כאשר גורמים אלה לא באים לידי ביטוי במבחן המציאות.

חברות

השתמשו ב-5 המנבאים הבאים כדי להעריך מי מהחברים שלכם יהיה שם לצידכם ברגע משבר של גירושים, ומי מהם קרוב לוודאי ייפרד מכם לשלום...

מנבא מספר 1: מי הפך את החבר למשותף?

הפתגם "פעם חבר - תמיד חבר" אינו בהכרח תקף, בטח כאשר מדובר בחברות שנוצרה כתולדה מהנישואים. במילים פשוטות, כאשר מתגרשים וכל אחד מבני הזוג אוסף את רכושו, קרוב לוודאי ואם החבר המשותף היה קודם לכן חבר של הפרטנר, הוא ימשיך רק איתו. במצב כזה אתם עשויים למצוא את עצמכם מאוכזבים מאוד, שכן הרגשתם שהקשר ביניכם לבין אותו חבר משותף היה כנה והדדי, זה נכון כל עוד הנישואים שלכם עלו יפה,  אך כאשר אלה עולים על שרטון, קרוב לוודאי שגם החברות.

מנבא מספר 2: הסטטוס הזוגי של החבר

הסטטוס הזוגי גם הוא תנאי לבחון את המשך החברות. כאשר אותו חבר נמצא במצבך, כלומר, בקשיים של מערכת הנישואים או מחוצה לה, הרי שהסיכויים שתישארו חברים גבוה מאוד, שכן הקירבה מתבקשת בין שני אנשים שנמצאים בצרה. אך אם החבר מקיים זוגיות לתפארת, ייתכן מאוד והקשר ידרדר. לא בהכרח מתוך כוונה רעה ופחד כי גירושים זה עניין מדבק (על אף שמחקרים הוכיחו שיש אמת בדבר), אלא כי תחומי החיים וההתמודדיות שלכם יהפכו שונים ויורגש פער גדול. במצב כזה, לפני שאתם ממהרים לשפוט, נסו לבחון כיצד אתם הייתם מתמודדים אם המצב היה הפוך.

מנבא מספר 3: רמת החיים

הסכמי גירושים בדרך כלל שואפים להשאיר את שני בני הזוג באותה רמת חיים שהייתה להם לפני כן, אך זה לא תמיד כך. כאשר אחד מבני הזוג נאלץ לרדת ברמת החיים, להעתיק את מקום מגוריו רחוק או להתקיים בצמצום מבלי יכולת לממן חיים חברתיים עשירים, זה עניין של הטלת מטבע האם החבר יישאר בצד שלכם, בצד של הפרטנר או בשום צד בכלל. רמת החיים היא אינדיקציה לבחון האם החברות תלויה בדבר. במידה והיא אכן תלויה, אל תתעקשו עליה, היא לא שווה את זה.

מנבא מספר 4: זה הכול עניין של מין

אינדיקציה נוספת היא המין של החבר. אם מדובר בידיד נשוי בן המין השני, הסיכוי שהחברות תחזיק מעמד, קלוש מאוד שכן אין הרבה בעלים או נשים שירגישו בנוח לתת לפרטנר שלהם להסתובב עם חבר גרוש. עבור רבים זה סיכון גבוה מדיי שלא שמצדיק סיום של חברות. במצב כזה, עליכם לכבד את החלטתו של החבר ולא להציב אותו בסיטואציה שעליו לבחור בינכם לבין הנישואים שלו. אין זו אשמתו וקרוב לוודאי כי החברות תתאפשר כאשר תכנסו למערכת זוגית חדשה.
 

מנבא מספר 5: שינויים בעבודה ובאורח החיים

סוג העבודה, אורח החיים השגרתי וחברויות של הילדים, גם כן יכולים להוות תנאי להמשך החברות. אם ההורה נאלץ לצאת ליום עבודה ארוך או לא מסוגל להפגיש את הילדים בפארק, ובזמן הפנוי במועט שיש לו מעדיף לצאת לדייטים, הרי שייתכן וגורל החברות נגזר. במצב כזה עליכם לשאול את עצמכם האם לעובדה שאין לחברות מקום ממשי בלוח הזמנים הצפוף מעידה על כך שהיא בתחתית סדר העדיפויות? אם התשובה חיובית, כנראה שאין טעם לנסות ולהתעקש על החברות.

חברות

כאשר אנשים מתגרשים, ההשלכה המצערת הנלווית לכך של איבוד חברים משותפים יכולה להיות מאכזבת, אין זה אומר דבר על החברות הנוכחית. כל עוד היא מתקיימת היום בתנאים מצוינים, אדרבא! אל תערימו עליה תרחישים עתידיים, אך דעו לזהות על ידי המנבאים הללו האם החברויות שאתם מקיימים סביבכם תלויות או אינן תלויות בדבר. למרבה הצער, יש רגעים מכריעים בחייו של כל אדם אשר מעמידים את החברות במבחן. נסו לחשב לעצמכם את 5 המנבאים הללו ולדעת מראש אלו חברים יעמדו לצידכם ברגע משבר ואלו לא - הצמדו לאלה שכן! זו הדרך היחידה לעבור את הכאוס של הגירושין ולהבטיח חברות אמיתית.  

עריכה: טל עזר

תרגום מאנגלית - מילה תרגומים

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.