maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

המחקר שמוכיח את הימצאותם של ערוצי אנרגיה בגוף

 בעבר הרחוק אנשי רפואה מתרבויות שונות ניסו להבין לא רק את התהליכים הביולוגיים והפיזיולוגיים שבגופנו, אלא גם את התנהגות האנרגיה שבו. במסורות הריפוי מסין, הודו, יפן וטיבט עסקו רבות בערוצי אנרגיה להם הוענקו שמות שונים, אשר לפי אמונתם השפיעו על הבריאות לא פחות מאשר גורמים אחרים שאנו מכירים בהם כיום. על פי המסורות האלה, החיים מתאפשרים בעזרת אנרגיה שמנפישה אותנו ומוודאת כי אנו יכולים לנוע, לנשום, לעכל מזון, לחשוב ולהרגיש, וכשקיימת בעיה בזרימת האנרגיה הזו אנו מרגישים חולים וסובלים מתסמינים שונים. עד היום נהוג היה להתייחס לתיאוריה הזו כדבר מה שניתן רק להאמין בו ולא להוכיח, אך מחקר שנערך לאחרונה יכול לשנות את כל מה שחשבנו על הרפואה האלטרנטיבית ועל השימוש בנקודות לחיצה למען ריפוי הגוף...
 
הוכחה לקיומם של ערוצי אנרגיה בגוף: רגליים של אישה שמקבלת טיפול בדיקור
 

תיאוריית ערוצי האנרגיה בגוף (מרידיאנים)

יש הנוהגים להשוות את "אנרגיית החיים", או בשמה הסיני "צ'י", לנפש שמתוארת בקבלה ובפילוסופיה היהודית, אם כי הדמיון אינו מושלם. הצ'י מורכב מ-2 כוחות מנוגדים: יין ויאנג, וזורם דרך ערוצי אנרגיה בכל רחבי הגוף. אותם ערוצי אנרגיה קיבלו שמות רבים בתרבויות שונות מהמזרח; בתאילנד הם "סן", בהודו הם "נאדי" ובסין ויפן הם "מרידיאנים". לפי התיאוריות של אותן התרבויות, בגופנו יש כ-72,000 ערוצי אנרגיה שכאלה, ומחלות נגרמות בעקבות מחסומים שקיימים בהם. בעזרת דיקור, עיסוי נקודות לחיצה או יוגה אפשר לשחרר את אותן החסימות ולזכות בבריאות פיזית ונפשית.
 
בעוד שהתיאוריה הזו נראית ארכאית ודמיונית, בגופנו אכן קיימת אנרגיה מסוימת, שכן הוא אלקטרומגנטי מטבעו ומדענים כבר הצליחו להראות זאת בצורה ברורה באמצעות א.ק.ג שבודק את החשמל שעובר בלבנו וסריקות MRI, שבהן נעשה שימוש בשדה מגנטי כדי להשפיע על אלקטרוני מימן שקיימים בגוף. בנוסף לכך, מחקרים רבים הצליחו להראות שלשיטות טיפול כמו שיאצו יש את הכוח להשפיע על האנרגיה החשמלית הזו, וכן שלטאי צ'י ויוגה יש את היכולת להגביר את הולכת החשמל בנקודות דיקור. עם זאת, מדענים וחוקרים סרבו להתייחס עד היום לערוצי האנרגיה שבגוף כנושא שיש לחקור לעומק.
הוכחה לקיומם של ערוצי אנרגיה בגוף: צללית של אדם עושה יוגה על קו המים של חוף ים

המחקר המדעי בנושא תיאוריית ערוצי האנרגיה בגוף

מדענים מאוניברסיטת סיאול שבדרום קוריאה הצליחו לאשר את קיומם של ערוצי אנרגיה בגוףלהם הם קראו "המערכת הפרימווסקולרית". לטענתם, מערכת זו היא חלק משמעותי מאוד מהמערכת הקרדיווסקולרית, או בשמה האחר, מחזור הדם. אלו הן לא חדשות מרעישות עבור הדרום קוריאנים, שכן בשנת 1960 ד"ר קים בונג-האן הראה שקיימים מבנים צינוריים בתוך ומחוץ לכלי הדם ונימי הלימפה, וכן על פני השטח של איברים פנימיים ומתחת לשכבת הדרמיס של העור. ד"ר קים האמין כי אלו הם אותם ערוצי האנרגיה שנקראו "מרידיאנים" ברפואה הסינית, ולאחר מחקרו החלו לכנותם "מעברי בונג-האן". 
 
כעת אותם מעברים נחקרו לעומק, והמחקר העדכני מעלה את האפשרות שהמערכת הפרימווסקולרית היא למעשה הביטוי הפיזי של ערוצי האנרגיה שבגוף. בנוסף לכך, המחקר העלה את האפשרות כי אותם ערוצי האנרגיה משמשים גם להעברת ביופוטונים, שהם גלי אור אלקטרומגנטיים שעוברים בגופנו, וכן מידע שקשור לדנ"א.
 
כדי להוכיח את הימצאותם של ערוצי האנרגיה בגוף, החוקרים הזריקו צבע לתוך נקודות דיקור ידועות. למרבה ההפתעה הצבע עבר דרך צינורות דקיקים ביותר ברחבי הגוף, אותם ניתן לאתר אך ורק באמצעים מיקרוסקופיים. החוקרים הזריקו גם צבע לנקודות שאינן נמצאות לפי המסורת על ערוצי האנרגיה, ולא התקבלה אותה התוצאה. מה שהחוקרים גילו בסופו של דבר זה שאכן קיימים ערוצי אנרגיה בגוף, שהם תעלות בהן זורם נוזל שמסוגל ליצור תאי גזע.
הוכחה לקיומם של ערוצי אנרגיה בגוף: צילום מיקרוסקופ של ערוץ אנרגיה צבוע

הקשר שבין ערוצי האנרגיה לבריאותנו הפיזית והנפשית

גופנו זקוק לאיזון בכל תחום, וכך גם בזרימת האנרגיה שבו, על מנת שנוכל לזכות בבריאות איתנה. כך למשל יותר או פחות מדי מים או מזון יכולים להזיק לנו, לכן עלינו לצרוך כמות מתאימה ומאוזנת, ובמקרה של ערוצי האנרגיה, מדובר באיזון שבין היין והיאנג. כששני הכוחות האלה מאוזנים אנו זוכים בגוף בריא יותר, ואם קיים דבר מה שמפריע למעבר אנרגיה תקין בגוף, כלומר אם אחד מהם יוצא מאיזון, מתגברת הופעתם של תסמיני מחלות שמהן אנו סובלים.
ברפואה הסינית המסורתית ערוצי האנרגיה האלה קשורים לכל המערכות שבגופנו, ביניהם מערכת הדם, העצבים, העיכול, הנשימה והלימפה. אותם מעברים מוליכים תוצרים שקשורים לרגשות, למחשבות ולדחפים העצביים שלנו. כשהם חסומים מחוסר איזון, אנו חווים גם קושי בחיבור לרגשותינו, מה שמפריע לנו בתורו להתחבר לאנשים, לסביבתנו ולעצמנו. באותה הדרך שבה כלי הדם מעבירים חומרים שנחוצים לבריאותנו וחיינו, כך גם ערוצי האנרגיה מעבירים גלים של תודעה ומעודדים את הופעתם של ביטויים פיזיים בגופנו הקשורים למצבנו הגופני או הרגשי.
הוכחה לקיומם של ערוצי אנרגיה בגוף: תיאור ההבדלים בין היין והיאנג
כאמור, כשזרימת הצ'י חסומה אנו חווים מחסור באנרגיה ותסמינים שונים של מחלות. לפי האמונה מהמזרח, עיסוק ביוגה או מדיטציה יכולים לעזור לנו להתמקד בזרימת האנרגיה ולתקן אותה. ברפואה המסורתית ההודית, בה קוראים למעברי האנרגיה "נאדי", קיימים 3 נאדי חשובים שעוברים לצד עמוד השדרה: אידה, פינגאלה וסושומנה. האחרון הוא ערוץ האנרגיה המרכזי של הגוף, אשר עובר מבסיס עמוד השדרה עד לקודקוד הראש ומעביר אנרגיה שנקראת "קונדליני", שהיא אנרגיה נפשית. עידוד מעבר אנרגיית הקונדליני מהחלק התחתון של הגוף לחלקו העליון מסייע לנו להגיע לתודעה גבוהה יותר, שזו התוצאה שנצפה לה מיוגה וממדיטציה, אך כשמצליחים להשתלט על כל שלושת הנאדי, זה מסייע גם לשפר את הבריאות הכללית ואת שלוות הנפש שלנו. לחצו כאן כדי ללמוד 6 שיטות מדיטציה מקוריות ומהנות.
 
בנוסף, ניתן לשפר את זרימת האנרגיה בגוף בעזרת שימוש בנקודות לחיצה; על פי הרפואה הסינית כל איבר בגוף מיוצג בנקודה אחת שעל כפות הידיים או הרגליים, ודיקור או עיסוי של הנקודות האלה במשך 10 דקות יכול לעזור להקל על תסמינים שמחלות באותם האיברים גורמות להם, ואף לרפא אותם. לחצו כאן כדי להכיר את נקודות הלחיצה שעל כפות הידיים והרגליים.
 
קיימות עוד שיטות רבות לטיפול בחסימה בערוצי האנרגיה, אולם הנפוצה ביותר שבהן היא בעזרת דיקור סיני שנכנס לשימוש על ידי הרפואה המערבית רק לאחרונה. יתכן שעד היום רופאים רבים התייחסו לתחום זה כטיפול פלסבו, אולם ממצאי המחקר שנערך בנושא יכולים לסלול את הדרך לגילויים חדשים בנוגע לכך, ויתכן כי ביום מן הימים כבר לא נתייחס לטיפולים אלטרנטיביים כמשלימים, אלא כטיפולים בסיסיים שיכולים לעזור לכל אחד ואחת בדרך טבעית שהייתה ידועה לאדם כבר במשך אלפי שנים.

מקור התמונות: enlightened-consciousness

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו