print header

11 מוצרים להכנה ביתית שכל ילד צריך ללימודים

בכל שנה נלך עם ילדינו מחדש למסע הקניות לקראת שנת הלימודים – עפרונות, קלמרים, מחברות וכל מה שיצטרכו בכיתה ובבית. לילדים שלנו מגיע הטוב ביותר, ולרוב הם גם ידרשו זאת מאתנו, אך במקום לבזבז כסף מיותר על מוצרים שיגרמו להם להרגיש כאילו שהם הכי מיוחדים בכיתה, יש כמה וכמה דברים שתוכלו להכין עם ילדיכם בבית מבלי ללכת לשום חנות, פרט לחנות יצירה, אשר יגרמו להם באמת להיות הכי מיוחדים בכיתה ואף יעזרו להם לשפר את הרגלי הלמידה שלהם. סמכו עלי שלאף ילד אחר לא תהיה עטיפת ספר משודרגת או פינת למידה ביתית כמו שיהיו לילדיכם בעזרת 11 המדריכים האלה:

1. עטיפת ספרים ומחברות משודרגת עם כיס

חזרה לבית הספר
 

אם אתם רגילים לעטוף את הספרים והמחברות של ילדיכם על מנת שלא יהרסו, כדאי שתנסו את הטריק הבא שיעזור לשדרג את העטיפה שלכם ולתת לה תפקיד יעיל אף יותר. קחו 2 בריסטולים בצבעים שונים, גזרו אחד מהם בגודל שמתאים לכריכת הספר או המחברת פלוס עוד 5 ס"מ על מנת שתוכלו להדביק אותו מבפנים, ואת השני גזרו כך שיהיה שווה לחצי מאורך הספר או המחברת פלוס עוד 5 ס"מ להדבקה מבפנים. עטפו את הספר או המחברת עם הבריסטול הראשון והדביקו אותו מבפנים עם דבק דו צדדי או נייר דבק נצמד אחר, ולאחר מכן עשו את אותו הדבר עם הבריסטול השני בחלק התחתון של הספר או המחברת.

כעת לילדכם יש כיס בו הוא יוכל לשמור על דפי עבודה שקשורים לנושא הנלמד. זה יעזור לו לשמור על סדר במקצועות ובשיעורי הבית הנלווים אליהם.

 

2. קלמר ועטיפת מחברות מבד לבד

חזרה לבית הספר
 

הילדים שלנו תמיד רוצים שיהיה להם משהו מיוחד, איזשהו דבר שאין לאף ילד אחר בכיתה, וקלמר שכזה לא יכול להיות לאף ילד אחר משום שאתם תכינו אותו בעצמכם בבית כמעט ללא מאמץ. כל מה שאתם צריכים זה לעקוב אחרי ההוראות הבאות:

חומרים:

 • בד לבד
 • חוט תפירה
 • מחט
 • כפתור
 • מספריים זיגזג

הוראות הכנה:

 • גזרו חתיכה מלבנית מבד הלבד בגודל 45*6 ס"מ. 
 • קפלו את החלק הארוך של הבד מלמטה עד שיכסה אורך של 15 ס"מ.
 • תפרו מסביב לקיפול: העבירו את המחט למעלה מהצד האחורי לקדמי, החדירו את המחט בחזרה וחוזר חלילה. לבסוף קשרו את החוט בצד האחורי. 
 • קפלו את החלק העליון של הבד וצרו חור לכפתור היכן שהבד נסגר על עצמו. 
 • הדביקו כפתור על החלק שמתחת לחור שיצרתם.

באותה הדרך תוכלו גם לעטוף מחברות – רק חתכו חתיכה מבד הלבד שתהיה מעט גדולה מגודל כל הכריכה של המחברת, עטפו את הכריכה מהצד הפנימי של צדה הקדמי ועד לצד הפנימי שבצדה האחורי ותפרו את הבד בחלקה העליון והתחתון של המחברת. לסגירה, תפרו כפתור לכריכה הקדמית של הספר ותפרו לולאה לכריכה האחורית, אליה הכפתור יוכל להיכנס.

 

3. טריק לשמירה על הספרים והמחברות של אותו מקצוע יחדיו

חזרה לבית הספר
 

עבור מקצועות רבים יצטרכו ילדיכם ספרים לצד המחברות שבהן יכתבו, ובכדי לשמור על סדר במקצועות, מומלץ לשמור עליהם יחדיו. תוכלו לעשות זאת ממש בקלות וביעילות עם הטיפ הזה. כל מה שאתם צריכים זה לעטוף את הכריכה הקדמית של הספר עם 2 גומיות גדולות במרווח שמתאים לגודל של מחברת, ולהצמיד לספר את המחברת בעזרתן. זה יעיל במיוחד אם לילדים שלכם קשה לשמור על סדר בעצמם.

 

4. סימניות לספרים

חזרה לבית הספר
 

יש ילדים שנוהגים לקפל את שולי הספר והמחברת שלהם כדי לסמן את העמוד שבו עליהם לבצע שיעורי בית, אך כך הם הורסים לעצמם את הספר והמחברת שאמורים להחזיק להם למשך שנה שלמה ולעתים אף יותר. במקום שיעשו זאת, תוכלו להכין להם ביחד איתם סימניות משעשעות שהם ייהנו להשתמש בהן. יש כמה שיטות ועיצובים שתוכלו להכין, רק בחרו את מה שמוצא חן בעיני ילדיכם ביותר.

לחצו כאן כדי ללמוד איך להכין סימניה דקורטיבית

לחצו כאן כדי ללמוד כיצד להכין סימניה מגנטית

לחצו כאן כדי ללמוד כיצד להכין סימניה בצורת ספל תה עם תיון

 

5. פינת למידה ביתית לשיפור הריכוז


 

לילדים שלנו יש המון גירויים בבית שעלולים לפתות אותם לעסוק בדברים אחרים בזמן שעליהם לסיים את שיעורי הבית או ללמוד למבחן חשוב. לכן מומלץ ליצור עבורם פינת למידה בה יוכלו להתרכז אך ורק בלימודים ולא באף מסך צבעוני או צעצוע שיסיחו את הדעת. לשם כך תצטרכו רק לעקוב אחרי ההוראות הבאות:

חומרים:

 • קופסת קרטון גדולה
 • מספריים
 • נייר דבק צבעוני

הוראות הכנה:

 • גזרו את החלק התחתון, החלק העליון ואת אחת הפאות של הקרטון וקצצו מעט את הגובה שלו בצדדים כך שתיצרו שיפועים. 
 • הדביקו נייר דבק צבעוני לאורך שפת הקרטון.
 • כעת תוכלו להדביק על הקרטון פתקים לתזכורות ומעטפות בהן יוכל הילד לשמור דברים, אטבים לתליית דפי עבודה וכל מה שיעזור לילדכם לשמור על ריכוז והנאה בזמן שהוא עובד על שיעורי הבית.

 

6. ארגוניות מקופסאות דגנים וחלב

חזרה לבית הספר
 

אם הילד שלכם אוכל דגנים בכל בוקר, שמרו את אריזות הדגנים והחלב והכינו איתן ארגוניות לשמירה על מחברות, ספרים, עפרונות, דפי עבודה וכל דבר שיצטרך. קופסאות גדולות של דגנים יתאימו לספרים ואריזות החלב יתאימו לשמירה על כלי כתיבה. רק גזרו את הקופסה עם המספריים או חתכו עם סכין יפנית לפי הזווית והגובה הרצויים, עטפו את הקרטון בנייר לעטיפת מתנות, הדביקו אותו היטב וזהו – לא צריך להוציא כסף וגם לא להשקיע מאמץ רב מדי.

 

7. קלמר מחזיק עפרונות מעוצב מבד לבד


 

זהו פרויקט כל כך פשוט וגאוני שאתם פשוט חייבים לעשות אותו עבור ילדיכם. כל מה שאתם צריכים בשבילו זה חתיכה מלבנית של בד לבד, אותה תחתכו באמצע לאורכה (6 חתכים זה מספיק) ולתפור סרט לאחד מקצוות הבד. כעת ילדיכם יוכלו לאחסן בבד עפרונות ועטים על ידי אריגתם לבד (מעל ומתחת לחתכים שיצרתם), ועליהם רק לגלגל אותו ולקשור את הסרט. ממש טריק חמוד וגאוני.

 

8. תיק אוכל מעוצב מבקבוק חלב או מיץ


 

אם יש לכם בקבוק חלב או מיץ במקרר, תוכלו כבר עכשיו להגיד לכולם שלא לזרוק אותו כשהוא נגמר, משום שניתן למחזר אותו ולהפוך אותו לתיק אוכל נהדר שימנע מהסנדוויץ' של ילדיכם להימעך בתוך התיק. כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללחוץ כאן ולעקוב אחרי ההוראות.

 

9. עפרונות מעוצבים

חזרה לבית הספר
 

הילדים שלנו אוהבים עטים ועפרונות צבעוניים ויפים ולעתים המראה שלהם חשוב להם יותר מאשר הפונקציונליות שלהם. לשם כך תוכלו להפוך כל עיפרון או עט משעממים ורגילים למיוחדים עם נייר דבק צבעוני פשוט או מעוצב. לרוב הם מגיעים בגודל שיכול לעטוף עפרונות ביעילות. רק קחו חתיכה באורך העיפרון, עטפו את העיפרון וחדדו אותו. נייר הדבק לא יפריע לחידוד העיפרון. 

חזרה לבית הספר

 

10. קישוט לראש העפרונות

חזרה לבית הספר
 

אם לתת לעיפרון צבע ועיצוב ייחודי לא מספיק לילדיכם, תוכלו להכין עבורו גם ראש מיוחד לעיפרון בעזרת מנקה מקטרות פשוט ומדבקות קצף פשוטות שניתן להשיג בכל חנות יצירה. רק גזרו את מנקה המקטרות לחצי והדביקו על אחת הקצוות שלו 2 מדבקות קצף מאותה הצורה. לאחר מכן כרכו את מנקה המקטרות סביב העיפרון וזה הכל.

חזרה לבית הספר

 

11. קלמר / קופסה לאוכל בצורת תפוח מבקבוקי פלסטיק

חזרה לבית הספר
 

עם היצירה הזו תוכלו לעשות מה שעולה על רוחכם. אם תרצו שתשמש כקלמר, עשו ממנה קלמר, ואם תרצו שתשמש לקופסה לאוכל תוכלו להשתמש בה גם לשם כך. כל מה שאתם צריכים זה לאסוף את החומרים הדרושים ולעקוב אחרי ההוראות:

חומרים:

 • 2 בקבוקי פלסטיק מאותו הגודל
 • דבק מהיר בטמפרטורה נמוכה 
 • רוכסן בגודל שיכול להקיף את הבקבוק
 • תרסיס צבע (לא חובה)
 • בריסטול חום (לא חובה)
 • בריסטול ירוק (לא חובה)
 • חוט אריגה בצבע לבחירתכם
 • מחורר
 • מספריים

הוראות הכנה:

 • נקו את הבקבוקים ותנו להם להתייבש. חתכו כל בקבוק באופן שווה כ-5-7 ס"מ מלמטה. אתם תשתמשו בחלק התחתון של הבקבוק.

חזרה לבית הספר
 

 • אם אתם רוצים תוכלו לרסס את החלק החיצוני של חתיכות הבקבוק בספריי צבע. כסו את החתיכות בכמה שכבות של צבע ותנו לו להתייבש בין כל ריסוס.

חזרה לבית הספר
 

 • פתחו את הרוכסן והדביקו לכל חתיכת בקבוק צד אחר של הרוכסן בעזרת הדבק. היזהרו שלא להדביק בטעות את השיניים של הרוכסן, אלא אך ורק את הבד.

חזרה לבית הספר
 

 • כדי ליצור גבעול לתפוח, גזרו בריסטול חום לצורת מלבן קטן וקפלו אותו לחצי. גזרו את הצדדים שלו כך שיוצר עיקול מעוצב. קפלו את פיסת הבריסטול לתוך עצמה מעט כך שתיווצר לכם צורה של אוהל. הדביקו את פיסת הבריסטול למרכז החלק העליון של התפוח.


 

 • כדי ליצור עלים לגבעול, גזרו בריסטול ירוק בצורות עלים בגדלים שונים. הדביקו 2-3 עלים לבסיס הגזע שיצרתם.


 

 • חוררו את גזע התפוח בעזרת מחורר והעבירו בחור חוט אריגה באורך 15-20 ס"מ. העבירו בחוט בריסטול לבחירתכם בו תוכלו לכתוב את השם של ילדכם, וקשרו את החוט לגזע התפוח.

חזרה לבית הספר
 

 • וזהו, כעת יש לילדכם קופסה מעוצבת בצורת תפוח, בה הוא יוכל להשתמש כקלמר או כקופסה לאחסון תפוח אמתי שתתנו לו לאכול כשיצא לבית הספר. טריק מדליק ביותר שכל ילד אחר ירצה כזה ברגע שיראה מה הכנתם לילדכם. 

חזרה לבית הספר

חשוב מאוד שתשתפו את ילדיכם בתהליך ההכנה ושתתנו להם להחליט באילו צבעים וצורות ברצונם להשתמש. תנו להם לחוש את הגאווה שבליצור את החפצים שלהם בעצמם - תחושה שעליהם ללמוד להעריך לעתיד, שכן היא יקרה יותר מכל מחיר שנקוב על כל מוצר מהחנות.

מקור: בלה נבון
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו