print header

מדוע כה קשה להביא נשים לפורקן מיני?

ד"ר יששכר רוטרי

הכותב הוא יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה ובעל ניסיון של 30 שנה בתחומו.

 

שיחה בקליניקה שלי:

היא: "אין בי טיפת תשוקה לסקס..."

הוא: "הכיצד? אני רואה שאת נהנית ועוד צועקת".

היא: "זה רק כדי שתבין שגמרתי... ושגם אתה תגמור כבר."

הוא: "לפחות את גומרת..."

היא:  "נראה לך? בחיים לא חוויתי בחברתך אורגזמה."

הוא????

היא: "כבר 15 שנים שאני מזייפת..."

 

המטפל משיב:

שיחות מעין אלו, הן לחם חוקי לפחות פעמיים בשבוע וכמעט בכל שבוע.

מה יש באורגזמה הנשית שהיא כל כך קשה להשגה ביחסי המין? (אגב, באוננות היא הרבה יותר קלה להשגה, זאת ועוד - נשים שחוות אורגזמה ביחסי מין קל להן לחוות אורגזמה בחברת בן הזוג המתאים). ע"פ הסטטיסטיקה, מחצית מהנשים מתקשות לחוות אורגזמות, כאשר רבע מהנשים לא חוו מעולם פורקן בעת יחסי המין. כל הנשים היודעות לענג את עצמן חוות אורגזמה באוננות. רק כרבע מהנשים חוות אורגזמה בחברת הגבר המתאים. אם הן אוהבות אותם, או לפחות נמשכות אליהם, יוקל עליהן לחוות אורגזמה.

מדוע נשים מתקשות לחוות אורגזמות?

 

ד"ר רובין בייקר, ביולוג אבולוציוני, טוען שהקושי הנ"ל הוא תכנות אבולוציוני של האשה (אשר קרוי "עיקרון ההכבדה") לסינון הגברים, ועד למציאת הגבר המתאים - המשקיען שעבור "מין זמין" (שיסופק לו באופן קבוע), הוא ידאג לכלכל אותה ואת צאצאיהם העתידיים. כלומר, האשה מתוכנתת מראש (ללא ידיעתה), להקשות עליו את הבאתה לסיפוק המיני. רק אלו שממש ישתדלו, הם שיצליחו והם הגברים המשקיענים, הראויים מבחינתן. ניתן לראות את התופעה הזו באופן הברור ביותר בעולם החי על מיניו וגווניו. כאשר הנקבה מתרצה לזכר היפה ביותר, המרעיש ביותר, הרקדן הטוב יותר, הזמר הכי מעולה, בונה הקינים הכי מוצלח, ובוודאי זה שניצח את כולם בקרבות.

בפועל יש מספר סיבות מעשיות לקושי הנשי לחוות אורגזמות וכל סיבה לכשעצמה מספיקה לחבל בחוויה. אמנה אותן אחת לאחת:

* נשים שאינן יכולות, או שאינן יודעות כיצד להיסחף בתחושותיהן במהלך המשגל משום שקשה להן "לאבד" שליטה (מסיבות של מתח וכד') ולכן לא מצליחות להתרכז בחוויה ונתקעות בתחושה של  "כמעט", בדומה לתחושה של כמעט להתעטש .

* נשים שאינן מעריכות, או שאינן אוהבות את בן הזוג, וכל שיעשה לא יעלה בידו (תרתי משמע) להביאן לסיפוק, לכל היותר הוא יגרום להן לגירוי מסוים.

* נשים שאינן מאוננות ולא חוו מעולם אורגזמה קליטורלית (דגדגנית), יתקשו לכוון ולנתב את בן הזוג לטפל בצרכיהן המיניים.

* נשים המצפות שהאורגזמה תתחולל באמצעות החדירה המשגלית בלבד, במיוחד כאשר בן הזוג אינו משקיע "במשחק המוקדם", והן נטולות ריגוש מיני בחברתו .

* נשים החשות כאבים בעת החדירה עקב מצבים רפואיים, כגון - ווסטבוליטיס (דלקת מבוא העריה), או וואגיניזמוס (עווית הנרתיק), או יובש נרתיקי (סתימה בבלוטות הברטולין) או הפרשים משמעותיים בין קוטר הפין לרוחב הוואגינה (פין גדול במיוחד), עשויות להירתע מיחסי מין ובוודאי לא לחוות גירוי ואורגזמה .

* דגדגן רגיש יתר על המידה (ריבוי קצות עצבים), או חשוף מדי מתוך עורלתו שעשוי להגיב בתחושת הצקה במגע לא מתאים, מאידך, דגדגדן שאינו רגיש (מיעוט קצות עצבים), עשוי לא להעביר את התחושות של הגירוי המיני , על כן אין התקדמות במומנטום של הגירוי המיני (אפילו לא באוננות), ולכן אינן חוות פורקן.

* נשים שאינן יודעות לפנטז פנטזיות מיניות ועל כן אין להן ריגושים מיניים, אף הן עלולות להתקל בקשיים בהשגת החוויה האורגזמית.

על אף כל האמור לעיל, מרבית הנשים עשויות להנות ולהתענג (עד לרמה מסוימת) מיחסי מין אף ללא אורגזמות בסיומם, ובתנאי שהן אינן סולדות מהפרטנר לסקס. מאידך, אם הן מצליחות לחוות אורגזמה מאוננות, הן עשויות להשלים בצורה כלשהי עם המצב.

 ישנן שתי תופעות שהנשים מתוסכלות מהן במיוחד, ואלו הן :

* נשים הסבורות שמגעו של בן הזוג אינו במקומות, בקצב, ובלחץ שהן זקוקות לו, ועל אף הדרכתן הם לא משנים את הגישה ואת אופן המגע.

* נשים הסבורות שבן הזוג אינו משקיע מספיק ב"משחק המקדים" ולמעשה הוא כביכול "מאונן" בתוכן. נשים אלו מאוד מתוסכלות, וכאשר הן מתרצות ליחסי מין - זה רק למען "שקט תעשייתי".

בן זוג קשוב, אוהב, מנוסה ואיכפתי יידע בסופו של דבר (בניסוי וטעייה) למצוא את האופן שיקל על בת הזוג שלו לחוות אורגזמות. האם זו תהיה אורגזמה ידנית (אצבעות)? שמא אורגזמה אוראלית (לשון)? האם וואגינלית (חדירתית)? או אנאלית (פי הטבעת)? ישנן נשים שחוות בכל האופנים, אחרות בחלקן, רובן לעיתים לא מזומנות - והיתר כמעט ולא.

 מתוך סיפרי: "שיקוי אהבה"

 "אופן הנישוק כטביעת האצבעות, ככה תיזכר בעוד שנים רבות."

 "שדיה של האשה ושיפולי בטנה, אינם האוטוסטרדה ליעד הבא."

"מאהב הוא רב אמן, אם לא יזניח דגדגן."

"אף את נקודת ה-G, אם לא מצא - אז שימציא".

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.