print header

נקודות לחיצה יעילות להקלת כאבי היריון

אימהות טריות או אימהות לעתיד יודעות ש-9 חודשי ההיריון שלהן יכולים להיות מרגשים ומתגמלים, אך באותה המידה גם מאתגרים פיזית ורגשית. אחת הדרכים להקל על אותם אתגרים היא עיסוי מרגיע שמתמקד בנקודות לחיצה שונות בגוף שיכולות לעזור להתמודד עם תופעות הלוואי שמגיעות יחד עם חווית ההריון. מי שכבר עשתה איתן בעבר היכרות מעמיקה היא מישל אבין, מומחית לריפוי במגע, שממליצה לעסות את נקודות הלחיצה שבכתבה הבאה על מנת להקל על כאבים כלליים וכאבי היריון בפרט. חשוב לזכור כי כמו בכל גישה טיפולית לבריאות במהלך ההריון, נשים צריכות לדון על הנושא עם הרופא שלהן על מנת שלא לסכן חלילה אותן או את העובר שלהן. עיסוי נעים!
 
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: אישה בהיריון עומדת בחוף ליד הים

7 נקודות לחיצה להקלת כאבים וכאבי היריון בפרט

1. נקודת לחיצה נגד בחילות

נקודה זו נמצאת במרחק עובי של 3 אצבעות מעל לפרק כף היד, בצד הפנימי של האמה. הניחו את האגודל הימני במיקום זה ולחצו עמוק בין שני הגידים באופן רציף ואחיד ככל האפשר למשך 20-30 שניות. עיסוי נקודה זו, הנמצאת בשני פרקי הידיים ונקראת P-6, מסייע בהפחתת כאבי בטן והקאות. בנוסף, לחיצה למשך כדקה ביום על נקודה זו בשתי הידיים יכול גם לחזק את המערכת החיסונית באופן כללי.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: אגודל מונחת על מפרק כף היד

2. נקודת לחיצה נגד צרבת

נקודה זו נמצאת בגב כף הרגל – בחלק העליון, בין האצבע השנייה לשלישית. לחצו מעט בחוזקה בעזרת האגודל או האצבע שלכם במיקום זה, קרוב ככל הניתן לבסיס האצבעות. לחצו במשך 5 שניות ואז החלו לסובב את האצבע הלוחצת לכיוון אחד בעיגולים קטנים ולאחר מספר שניות החליפו כיוון. ברפואה הסינית נקודה זו נקראת St44 ולחיצה עליה יכולה לעזור לטפל בכאבי גרון, בעיות בעיכול וכמובן להתמודד עם צרבות או עלייה של מיצי קיבה לחלל הפה.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: כפות רגליים ליד מחשב נייד

3. נקודת לחיצה נגד עצירות

את הנקודה הזו תוכלו למצוא על ידי הנחת ארבע אצבעות על החלק התחתון של הברך שלכם, לאורך עצם השוק. כאשר תהיו במקום הנכון, תוכלו להרגיש את שריר הרגל שלכם זז כשתניעו את כף הרגל שלכם מעלה ומטה. דרך נוספת להגיע לשם היא פשוט לרדת הצידה מהבליטה של עצם השוק כ-45 מעלות לכיוון הצד החיצוני של השוק ואז "ליפול לבור" שרגיש למגע – כך תזהו שזו הנקודה. לחצו מעט בחוזקה על הנקודה במשך 10 שניות ואז עסו אותה בעיגולים קטנים בכיוון אחד ואז לצד שני במשך 20 שניות נוספות. נקודה זו נקראת St36 והיא יכולה להקל על הפרעות מעיים, לעזור כנגד עצירות ולקדם עיכול תקין וחיזוק כללי של הגוף.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: שתי אצבעות לוחצות על אזור מתחת לברך

4. נקודת לחיצה נגד כאבי ראש

הנקודה הזו פשוטה למציאה והיא למעשה נמצאת בקצות בהונות הרגליים שלכם. שבו כאשר הרגליים שלכם פרושות לפנים (אפשר לכופף את הברכיים) וצבטו את כריות בהונות כף הרגל בעזרת האגודל והאצבע שלכם למשך עשר שניות, שחררו וחזרו בשנית. לאחר מכן, עסו את המקום בצורה מעגלית למשך מספר שניות נוספות. לחיצות באזור זה מגרות את המוח ועוזרות לשחרר אנרגיה עצורה, להרגיע כאבי ראש ולשלוח כוחות ריפוי לכל הגוף.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: שתי ידיים מושכות בבהונות כפות רגליים

5. נקודות לחיצה נגד נדודי שינה

א. הנקודה הראשונה, שידועה בתור העין השלישית, ממוקמת בין הגבות – הניחו את האצבע האמצעית (האמה) שלכם על הנקודה תוך הפעלת לחץ עליה, נשמו ברוגע ושמרו על הלחץ במשך דקה בלי להזיז את האצבעף, או תוך כדי ביצוע של סיבובים מעגליים עדינים. לחיצה על נקודה זו יכולה להקל על חרדות, מתח וכאבי ראש – השפעות מבורכות שבין השאר גם עוזרות לישון הרבה יותר טוב.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: אישה מעסה את המצח
ב. הנקודה השנייה שתעזור לכם לזכות בשנת ישרים נמצאת ממש מאחורי האוזניים שלכם, בבסיס הגולגולת וקצת מעל ללסת. הניחו את אצבעותיכם בנקודות אלו משני צדי הראש ולחצו מעט בחוזקה למשך 20 שניות, שחררו וחזרו על הפעולה עוד פעמיים נוספות. עיסוי נקודה זו לא יפתור אתכם רק מנדודי שינה, אלא גם יעזור לכם להתמודד עם בעיות עור שונות, תשישות וכאבי גרון.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: אישה מעשה את בסיס הגולגולת

6. נקודות לחיצה לשחרור לחצים

א. הנקודה הראשונה נמצאת בחלק העליון של החזה שלכם – מקמו את קצות שלושת אצבעות הידיים שלכם מתחת לעצם הבריח, במרחק הזהה לרוחבן של שלוש אצבעות, בכל צד של החזה העליון. לחצו מעט בחוזקה על נקודות אלה ובצעו סיבובים מעגליים עם האצבעות למשך 15 שניות. לאחר מכן, התחילו למשוך את נקודת הלחיצה על החזה שלכם כלפי מטה וחזרו על פעולה זו עד שתכסו את כל השטח מתחת עצם הבריח משני הצדדים. נקודות לחיצה אלו נקראות "נקודות הרפיה" ועל ידי עיסוין תוכלו להקל על לחץ במהרה.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: אישה מעסה את החזה העליון
ב. הנקודה השנייה נמצאת בכף הרגל שלכם, ממש במרכזה, והיא נקראת "מרכז העצבים של הגוף" – כופפו רגל אחת מעל השנייה והניחו את האגודלים שלכם על מרכז כף הרגל. לחצו מעט בחוזקה למשך 10 שניות ובצעו סיבובים מעגליים בכיוון אחד ולאחר מכן לצד שני. חזרו על פעולה זו למשך מספר דקות ועברו לכף הרגל השנייה.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: שני אגודלים לוחצים על תחתית כף רגל

7. נקודת לחיצה כדי לעזור לזרז צירים

באופן מעניין, נקודות הלחץ שמהן צריך להימנע במהלך ההיריון עצמו הן הנקודות המדויקות שעליהן צריך ללחוץ כאשר אתם רוצים לעודד לידה או צירים. אזורים אלה נמצאים בתוך ומחוץ לשני הקרסוליים, באזורים החלולים מתחת לעצמות הקרסול, והם קשורים ישירות לרחם ולשחלות. לחיצה חזקה באזורים אלה למשך מספר דקות יכולה לזרז זרימת אנרגיה לרחם ולשחלות ובמקביל עשויה לעזור לעורר צירים כדי להתחיל לידה - רק זיכרו כי את הנקודות האלה אסור לעסות סתם כך במהלך ההיריון עצמו, לפני מועד הלידה.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: כף רגל ויד לוחצת על נקודה קרובה לקרסול

2 אזורי עיסוי שמהם ממליצה מישל אבין להימנע במהלך היריון כיוון שהם עלולים לגרום לצירים

1. נקודת הלחיצה Sp6

נקודה אחת שיש להימנע מלעסות במהלך ההיריון נמצאת באזור הקרסול הפנימי ונקראת Sp6. נקודה זו נמצאת במרחק עובי של 3 אצבעות מעל לעצם הקרסול, בצדה הפנימי של הרגל.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: רגל וכף יד מדגימה איפה נקודת הלחיצה

2. נקודת הלחיצה LI4

אזור נוסף בגוף שיש להימנע מלעסות אותו הוא נקודת הלחיצה הנקראת "מפגש העמק", או בשמה המקצועי LI4. הנקודה הזו נמצאת בין האצבע המורה לאגודל, באזור הבשרני בין שתי האצבעות הללו, במקום שבו העצמות נפגשות. לחץ עמוק על נקודה זו עלול לגרום להצטמקות הרחם – דבר מסוכן במיוחד בשלבים המוקדמים של ההיריון.
נקודות לחיצה לנשים בהיריון: שתי כפות ידיים כשהאחת לוחצת על השנייה

מילים אחרונות

חשוב לזכור כי כל נקודות הלחיצה השונות שהזכרנו כאן, פרט לשתיים האחרונות, טובות ומומלצות לנשים בהיריון, אך כפי שכבר ציינו, מוטב להיוועץ עם הרופא המלווה אתכן על מנת לקבל אישור רפואי מוסמך לביצוע לחיצות באזורים שציינו לעיל. בנוסף, נקודות הלחיצה האלה טובות גם למי שלא בהיריון, והן יכולות לעשות פלאים במצבים דומים לאלו שבהם מצויות נשים בהיריון. שתפו את המידע החשוב עם האנשים הקרובים אליכם, אנחנו בטוחים שהם יודו לכם.
מקור התמונות: loribregman, brandi, fiveseasonsmedicine
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.