print header

איך להימנע מ-17 הטעויות שיכולות להרוס טיול שלם

כולנו אוהבים לטוס למקומות שונים בעולם, ואף מצליחים ליהנות משלבי התכנון שמעידים על הטיול המיוחל שמתקרב בצעדי ענק. לעתים קרובות, אפילו אם נבין בעת הטיול שביצענו מספר טעויות רשלניות נצליח להתגבר עליהן בהצלחה, אך לפעמים אותן טעויות עלולות להפוך את הטיול לחוויה מאכזבת שגם תעלה לכם ביוקר. זו הסיבה שאספנו עבורכם את 17 הטעויות הנפוצות שתיירים נוהגים לעשות, כך שתוכלו להימנע מהן ולזכות בחופשה נהדרת עם חוויות בלתי נשכחות. 
 
 
טעויות בטיולים שניתן להימנע מהן

1. קביעת לוח זמנים עמוס מדי

במקום לתכנן בפרוטרוט את שלל האתרים שתראו ולדבוק במסלול שנקבע מראש באופן עיקש, רצוי שתנסו להיות גמישים יותר. אל תחששו לשנות את התכניות שקבעתם בעקבות מזג אוויר בעייתי או מחסור בכסף. חקרו את אפשרויות הנסיעה שלכם ובחרו את זו המתאימה ביותר; רכבת, אוטובוס, אופניים או השכרת רכב. אם אתם רגילים לתכנן מראש את כל מהלכי הטיול, השתדלו לכלול גם זמני מנוחה וקחו בחשבון עיכובים אפשריים. יותר מכל, זכרו כי אתם לא באמת צריכים להספיק לראות את כל המדינה בפעם אחת, ואם תעשו זאת לא תספיקו לממש את כל המטרות שלכם, מה שיוביל לתסכול מיותר.

2. אריזת יתר

אמנם קל יותר לומר זאת מאשר לבצע, ורובנו נוטים לקחת אתנו יותר דברים ממה שאנו צריכים, אבל לא יקרה כל נזק אם תנסו פעם אחת לארוז אך ורק את מה שאתם באמת צריכים, ולא את מה שאתם חושבים שתשתמשו בו. יתרה מזאת, יש מגוון פריטים שאנו נוהגים לקחת אתנו, שאותם נוכל למצוא ביעד שאליו נגיע ובמחיר נוח יותר, כך שאין כל טעם להיאבק עם סגירת המזוודה בארץ. לאחר שתכינו את כל הפריטים שמוכנים להיכנס למזוודה, אתם בוודאות תבחינו בכמה שניתן להסיר, ואל תהססו לוותר עליהם. כשתסיימו לבחור את הפריטים הנחוצים, אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולהתוודע לטיפים נהדרים לאריזה ולשמירה על חפצים, שיחסכו לכם מקום רב במזוודה. 

3. הסתמכות עיוורת על הדרכות של מקומיים

רבים מאתנו נוהגים לשאול את תושבי המקום שאליו הגענו היכן נמצא מקום מסוים שאנו מחפשים, ונוטים ללכת אחר ההדרכה שלהם בצורה עיוורת, מה שעלול להוביל להתעכבויות ולתסכולים מיותרים. אי לכך, עליכם להטיל ספק באנשים שמעט מהססים בעת מתן ההסבר, וכמובן לבקש את אותה ההכוונה ממספר אנשים, כדי לאמת את הנתונים. הרי לא בכדי רבים טוענים כי חכמת ההמונים מובילה לתשובה המדויקת ביותר... כמו כן, נסו לקרוא את המפה בעצמכם, ויש אפשרות שלא תזדקקו כלל לעזרה.
טעויות בטיולים שניתן להימנע מהן
 

4. ביקור אך ורק במקומות שמופיעים במדריכי הטיולים

ספרי הטיולים נועדו כדי לחשוף אותנו לאתרים ולמקומות מהנים, ולא כדי לקבוע לנו את המסלול באופן מוחלט. אפשרו לעצמכם להניח את ספרי ההדרכה בצד, בדקו איזה מקום מושך אתכם והיו פתוחים לקבלת חוות דעת מאנשים שונים שנמצאים בסביבתכם. הרי ההתרשמות של מדריך הטיולים הינה סובייקטיבית לאופי שלו ולדברים שממלאים אותו, כך שרצוי להתייחס אל דבריו כהמלצה, וכן כדי להעשיר את ידיעותיכם בנוגע למקומות שאכן תבקרו בהם. כמו כן, נסו ליצור חוויות ייחודיות משל עצמכם ואל תתעקשו ללכת אל המקומות המתויירים ביותר. לא פעם דווקא המקומות המרוחקים והלא מוכרים, הם אלה שמותירים את הזיכרונות הטובים ביותר ויוצרים את ההזדמנויות המרתקות ביותר.

5. התעלמות מהתקציב

בעת טיול במקום אחר בעולם, אנו כה נרגשים ומעוניינים לטעום מכל מה שיש לאתר להציע, כך שלעתים אנו שוכחים את הגבלת התקציב שהצבנו לעצמנו טרם הנסיעה. במקום לעשות זאת, אל תתייחסו לתקציב כמגבלה, אלא תראו בעמידה בו כדרך לחוות את המקום באופן יצירתי ואותנטי יותר. כמו כן, חשוב ליצור תקציב ריאלי שתוכלו לעמוד בו, ואף להוסיף עוד כמה שקלים עבור הוצאות לא צפויות. 

6. אי גיבוי של התמונות שצילמתם

במהלך הטיול אנו מצלמים תמונות רבות, כדי שאותם הזיכרונות יישארו חיים ככל הניתן, וכן על מנת לשתף את המשפחה והחברים בחוויות שעברנו. לכן, חשוב מאוד לגבות את התמונות במהלך הטיול כדי להבטיח את הימצאותן בסופו, זאת בשל האפשרות שהמצלמה חלילה תיגנב או תיהרס. תוכלו לגבות את התמונות בדיסק, באתרי אינטרנט וכמובן בשירותי הענן. לחצו לחצו כאן כדי להכיר את שירותי הענן השונים.
טעויות בטיולים שניתן להימנע מהן

7. הזמנת טיסות מעבר (קונקשן) עם פערי זמן קטנים מאוד

מאחר שטיסות שמצריכות מאתנו עצירה ביעד אחד או במספר יעדים לפני ההגעה למקום הרצוי הינן מעייפות מאוד, רבים מאתנו מעדיפים להזמין טיסות שסמוכות זו לזו בשעה, כך שברגע שנגיע לשדה התעופה הראשון, תצא טיסת המשך במהירות האפשרית. אף על פי שהרעיון נשמע טוב ועשוי לחסוך לנו המתנה רבה, לא פעם ישנם עיכובים שימנעו מכם להגיע בזמן לטיסת ההמשך ששריינתם קודם לכן, מה שיוביל לרצף איחורים שיגזול מטיולכם זמן יקר. לכן, מומלץ להירשם לטיסות בהפרשי זמן של מספר שעות, מה שיאפשר לכם להיערך לכל עיכוב, לנוח ולצבור מעט כוחות לקראת הטיסה הבאה ואפילו לטייל מעט במדינה שבה עשיתם עצירת ביניים.

8. בדיקה לא מעמיקה של המסמכים ואישורי הזמנת הטיסה

אף על פי שבעת הזמנת טיסה או מלון במדינה אחרת אנו נוטים להיות מדויקים ומרוכזים יותר, חשוב לעבור שוב על המסמכים השונים ולוודא שהכל מתכונן כהלכה. כמו כן, חשוב לבדוק שהשמות שלכם כתובים ומאויתים בצורה הנכונה על כרטיסי הטיסה, כדי להימנע מעיכובים מיותרים או מחוסר נעימות בשדה התעופה.

9. ויתור על ביטוח

לפני יציאה לחופשה נהוג לבצע מספר ביטוחים שמעניקים לנו שלווה ונחת בזמן שאנו נהנים בטיול, כדוגמת ביטוח ציוד, ביטוח רפואי וכדומה. התשלום הדרוש הינו בדרך כלל הגון, ולמרות זאת רבים בוחרים שלא לבצע אותו, בין שהם מאמינים כי מדובר בביטוח שלא ינצלו, ובין שמעדיפים לוותר על ההוצאה הכספית הזו. אף על פי שפעמים רבות אין לנו באמת צורך באותם הביטוחים שבחרנו לעשות, בכל זאת רצוי ואף מומלץ לשלם את הביטוח ולצאת לטיול בראש שקט וליהנות מכל רגע עד תומו, מבלי לחשוש ממה שעלול לקרות למזוודות וכדומה.
טעויות בטיולים שניתן להימנע מהן

10. לא מצלמים מסמכים חשובים

אם נגיע לשדה התעופה במדינתנו או במקום אחר ללא דרכון, לא נוכל לעלות על הטיסה ולצאת או לחזור מהחופשה. לכן, חשוב לצלם עותקים לכל המסמכים החשובים, כדוגמת דרכון, כרטיסי אשראי, פוליסת ביטוח, מסמכים מזהים נוספים וכדומה. לאחר שתעשו זאת, במקרה שאחד מהמסמכים המקוריים או הדרכון ילכו לכם לאיבוד, העותקים יקלו על תהליך אימות הזהות שלכם, וכן יזרזו את תהליך השחזור.

11. המרת כסף רב מידי בארץ

בדרך כלל כשממירים מטבע מקומי לזר, אנחנו או מפסידים כסף במקרה שיישאר לנו סכום מסוים שאותו נצטרך להמיר חזרה, או מוצאים את עצמנו עם שטרות ומטבעות שאין לנו כוח או זמן להמיר. לפיכך, המירו סכום כסף מסוים שיספיק לכם עד ההגעה לכספומט הראשון ביעד שאליו תגיעו, וכך תוכלו למנוע הפסדים מיותרים.

12. נסיעה לשדה תעופה שגוי

במקומות רבים ברחבי העולם יש לעתים יותר משדה תעופה אחד, מה שעלול להיות מבלבל ומטעה מאוד. לכן, לפני יציאתכם לשדה התעופה בדקו באופן יסודי את ההזמנה שלכם כדי לאשש את שם שדה התעופה, וכן את המסוף הנכון שממנו תצא הטיסה. חשוב לציין שרבים מאתנו מכריזים "לנו זה לא יקרה", אך ישנם אינספור סיפורים מסוג זה, כך שעדיף לבזבז מספר דקות של בדיקת נתונים במלון מאשר לפספס את הטיסה או לבזבז זמן יקר במעבר לשדה התעופה הנכון.
טעויות בטיולים שניתן להימנע מהן

13. יציאה לטיול עם פריטים יקרים

רבים מאתנו נהנים לצאת לטיול עם חפצי ערך יקרים, בין שמדובר בתכשיטים אהובים או מצלמות ומחשבים איכותיים. בנוגע לתכשיטים למיניהם, אף על פי שנעים להרגיש מהודרים ויוקרתיים גם בזמן הטיול, מומלץ להשאיר אותם בבית ולהימנע מהסיכוי שיגנבו לכם אותם או שהם ילכו לאיבוד. באשר למצלמות, מחשבים ניידים וכדומה, יש לשאת אותם איתכם בכל עת, או להשאיר אותם במקום חבוי ונעול ולהשתמש בהם בעת הצורך.

14. אי קבלת התרבות השונה

בזמן שאתם נמצאים במדינה זרה, ישנה חשיפה מלאה לתרבות אחרת שעשויה לנגוד לחלוטין את כל מה שאתם מכירים או מאמינים בו. עם זאת, נסו ככל הניתן להבין או לקבל את התרבות של המקומיים ולהגיע עם ראש פתוח, מאחר שגישה חיובית תאפשר לכם לספוג את האווירה הייחודית של המקום ולהימנע מחוסר נימוס כלפי התושבים. למשל בתאילנד נהוג לחלוץ נעליים לפני כניסה לחנויות, מקדשים וכדומה, ואפילו אם אתם לא מרגישים בנוח ללכת יחפים, חשוב מאוד לכבד את המקומיים ולהכיר את הכללים המיוחדים שלהם. 

15. הנחת כל כספכם במקום אחד

לא בכדי טוענים כי אין לשים את כל הביצים בסל אחד, וכך גם אתם צריכים לנהוג בעת טיולכם ברחבי העולם. הימנעו מנשיאת כמות גדולה של מזומן ודאגו לאחסן אותו במספר מקומות שונים ובטוחים, כדוגמת פאוץ' שנמצא בצמוד לגוף ומתחת לחולצה וכדומה.
טעויות בטיולים שניתן להימנע מהן

16. תחושת כעס על המדינה הזרה בעת השהות בה

כפי שצוין קודם לכן, לכל מדינה ישנה תרבות שונה ומנהגים אחרים שלאו דווקא עולים בקנה אחד עם מה שאנו מכירים, ולכן עלינו לגלות סבלנות ואיפוק ככל הניתן. זאת אומרת שאם אינכם מקבלים את הטיפול והיחס אליו ציפיתם, נסו לראות זאת כחלק מהחוויה השונה ולזכור שככל הנראה הם אינם עושים זאת בכוונה. למדו כיצד לבטא את התסכול, כי בכל זאת אנחנו אורחים במדינה אחרת ומשמשים כמעין שגרירים של מדינת ישראל. עליכם לזכור שגם אם התושבים ונותני השירות המקומיים לא עושים דברים בדרך שאליה אתם רגילים, זה לא אומר שהם טועים.

17. מפתחים ציפיות לא מציאותיות

לפני שאנו יוצאים לטיול במקום אחר בעולם, אנחנו נוהגים לעשות בדיקה וסקירה של המקומות שאנו מעוניינים להגיע אליהם, ובה בעת מפתחים ציפיות ומדמיינים את ההנאה הגדולה שלא תבושש להגיע. אך יש לזכור שלעתים דברים לא מתרחשים בדיוק כפי שקיווינו, ועל כן אין לצפות שהטיול יהיה מושלם. פתחו ציפיות מציאותיות שיאפשרו לכם לספוג את האווירה וליהנות ככל הניתן, או שתגיעו ללא כל ציפיות כלל וכך תוכלו לחוות את המקום החדש עם ראש פתוח ונקי, מה שיאפשר לכם לקבל באהבה את כל המצבים שתזמנו לעצמכם. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.