print header

20 אטרקציות ואתרים מומלצים למבקרים בעיר בוקרשט, בירת רומניה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגלים שרומניה היא יעד תיירותי נהדר ומעבר לכל הנופים המופלאים שאפשר לראות בה, כמעט כל תייר שמגיע לביקור עוצר גם בעיר הבירה המדהימה בוקרשט. העיר נוסדה בשנת 1,459, והיא העשירית בגודלה מבין כל ערי הבירה של האיחוד האירופאי. בוקרשט מתהדרת בהרבה מאוד מבנים מרשימים ואטרקציות שוות, ובמיוחד עבורכם אספנו 20 מהמומלצות ביותר לכל מי שמבקר בעיר הזו, כאלו שיראו לכם מדוע היא זכתה לכינוי "פריז של מזרח אירופה". טיול נעים!
 

 הקלאסיות  11 אטרקציות בבוקרשט שחובה לבקר בהן

כל מטייל שמגיע לבוקרשט כמעט ו"נדרש" לבקר באתרים האלה, שידועים ברחבי העולם כאטרקציתו הידועות ביותר בעיר. תוכלו למצוא ברחבי כל בוקרשט אטרקציות רבות ושונות, כשכולן יחשפו אתכם להדר, לתרבות ולהיסטוריה של המקום, אך ה-11 הבאות הן כאלה שאי אפשר לפסוח עליהן - אם לא הייתם בהן, לא הייתם בבוקרשט!

1. גני צ'ישמיגיו (Grădina Cişmigiu)

אטרקציות בבוקרשט: גני צ'ישמיגיו
הגן המרשים הזה ממוקם בלב העיר בוקרשט ושטחו כ-160 דונמים, הכוללים צמחייה מעוצבת בסגנון אנגלי, אגמים ונחלים קטנים, פסלים של אומנים רומנים שונים ושבילי הליכה רבים. מעבר להנאה שבשוטטות בין שבילי הפארק השונים, בינות כ-30,000 עצים, פרחים ושיחים, אפשר גם לשכור סירה ולשוט במי האגם, לשבת ולשחק באזור מיוחד לחובבי שח מט, לתת לילדים לרוץ ולהשתעשע במתקני שעשועים שונים ולהאכיל את הציפורים שנמצאות במקום באופן קבוע. ברחבי הפארק תמצאו גם אנדרטאות שונות שמוקדשות לחיילים הצרפתים והאמריקאים שנספו במהלך הקרבות על העיר במלחמת העולם הראשונה והשנייה. זהו אחד המקומות הטובים ביותר לשבת ולנוח אחרי יום של קניות וטיולים, או פשוט בשביל לעצור לרגע וליהנות מכוס תה וארוחה קלה.
אטרקציות בבוקרשט: גני צ'ישמיגיו

2. שער הניצחון בבוקרשט (Arcul de Triumf)

אטרקציות בבוקרשט: שער הניצחון בבוקרשט
שער הניצחון בבוקרשט הוצב במקור בשנת 1879 לציון קבלת העצמאות של רומניה, נבנה מחדש בשנת 1922 לאחר מלחמת העולם הראשונה ולבסוף בשנת 1935 נחנכה גרסתו הסופית מאבן ושיש. השער נמצא בצפון העיר, בסמוך לפארק הראסטראו (Herastrau) והוא נחשב לאחד מהאתרים המתויירים ביותר בה. מעבר לכך שניתן להתרשם מהעיצובים הרבים שמקשטים את השער, ישנה גם אפשרות לעלות אל ראשו וליהנות מתצפית על העיר מגובה של 27 מטרים. ב-1 לדצמבר בכל שנה נערך במקום מצעד יום העצמאות של רומניה, ומדי לילה השער מואר בזרקורים שמבליטים את סמלי 40 המחוזות של רומניה המונצחים עליו.
אטרקציות בבוקרשט: שער הניצחון בבוקרשט

3. ארמון מוגושואיה (Palatul Mogoșoaia)

אטרקציות בבוקרשט: ארמון מוגושואיה
הארמון המרשים הזה והגנים שסובבים אותו מצויים במרחק של כ-10 ק"מ צפון-מערבית לבוקרשט, והוא נבנה בין השנים 1698-1702 על ידי קונסטנטין ברנקוביאנו בסגנון הרנסנס הרומני. לארמון ישנה היסטוריה עשירה מאוד: הוא הופצץ במהלך מלחמת העולם הראשונה, שימש לקבורת אנשי אצולה רומנים והולאם על ידי גורמים קומוניסטים, כשחפצי אומנות רבים שהיו בו נעלמו וכנראה נגנבו. בשנת 1957 הארמון הפך למוזיאון, ומומלץ לבקר בו בעיקר בשל הגנים המטופחים, האדריכלות המרשימה של המבנים וגלריית האומנות שנמצאת בתוכו כיום.
אטרקציות בבוקרשט: מדשאות בארמון מוגושואיה

4. מוזיאון האומנות הלאומי (Muzeul National de Arta)

אטרקציות בבוקרשט: מבנה מוזיאון האומנות הלאומי
מוזיאון זה נפתח בשנת 1948 ולמרות שהוא קטן באופן משמעותי ממוזיאונים מובילים אחרים באירופה, הוא עדיין יעד מומלץ לכל המתעניינים ביצירות האומנות של ברויגל, רנואר ודימיטריה פצ'וריא. בנוסף, יש במוזיאון אוסף פסלים מרשים של האמן הרומני הידוע קונסטנטין ברנקושי, ואפשר למצוא בו גם את אוסף האומנות הבינלאומי של משפחת המלוכה הרומנית. כמו מוזיאונים רבים אחרים גם כאן ישנה מסורת של תערוכות מתחלפות בנושאים שונים, ובאופן כללי מוצגות בו כ-70,000 יצירות שונות. גולת הכותרת של הביקור במוזיאון היא ללא ספק הגלריה שבחדר הכס, שכוללת לא מעט עיטורי תקרה מרשימים ודיוקנאות של אנשי אצולה מן העבר.
אטרקציות בבוקרשט: פנים מוזיאון האומנות הלאומי

5. האטנאום הרומני (Ateneul Român)

אטרקציות בבוקרשט: האטנאום הרומני
האטנאום של רומניה הוא אולם קונצרטים מפואר ואחד מסמליה האיקוניים של בוקרשט, שנפתח לקהל הרחב בשנת 1,888 ויכול להכיל קרוב ל-800 צופים. האולם המעוגל נחשב לבעל אקוסטיקה מעולה והוא מעוצב בסגנון נאו-קלאסי מרשים ביותר. אם תביטו על התקרה תוכלו לראות ציור פרסקו ענק שמתאר אירועים מכוננים מההיסטוריה הרומנית. הכרטיסים לקונצרטים שבו הם יחסית זולים, אך גם אם תעדיפו שלא להיכנס לאולם עדיין תוכלו לשבת בנחת בפארק הקטן שבחזיתו, מתחת לעינו המשגיחה של פסל בדמותו של מיכאי אמינסקו, גדול משוררי רומניה.
אטרקציות בבוקרשט: פנים האטנאום הרומני

6. התיאטרון היהודי הממלכתי בבוקרשט (Teatrul Evreiesc de Stat)

בעיר בוקרשט ישנה קהילה יהודית, ששורשיה נעוצים אי שם במאה ה-16 ולמרות הרדיפות שעברו יהודי רומניה בתקופת מלחמת העולם השנייה והמשטר הקומוניסטי של המדינה, עדיין נותרו בעיר כמה אלפי משפחות יהודיות. התיאטרון היהודי הוקם בשנת 1948 והוא מייצג מסורת ארוכת שנים של תיאטרון יידיש ברומניה. אם אינכם דוברים יידיש או רומנית שוטפת אין לכם מה לדאוג, היות שבאולם ישנו מתקן לתרגומים סימולטניים באמצעות אוזניות. התיאטרון ממוקם בסמוך למוזיאון היהודי של העיר, ויחד הם נחשבים לשניים מאתרי המורשת היהודית החשובים ביותר בבוקרשט. לאחרונה הבניין ניזוק מסערה ונמצא בשיפוצים, אך אל דאגה, גם אם הוא לא יתוקן עד שתבקרו בעיר, עדיין הצגות התיאטרון היהודי ממשיכות להתקיים באולמות אחרים.
אטרקציות בבוקרשט: התיאטרון היהודי הממלכתי בבוקרשט

7. בית הכנסת הכיראלי של בוקרשט (Templul Coral)

אטרקציות בבוקרשט: בית הכנסת הכיראלי של בוקרשט
בית כנסת זה הוא אתר מורשת יהודית נוסף בעיר בוקרשט שבהחלט מומלץ לבקר ולהתרשם ממנו. בנייתו נערכה בין השנים 1855-1858 על פי המודל של בית הכנסת טמפלגאסה בווינה, ונכון להיום זהו בית הכנסת המרכזי של יהדות רומניה. בית הכנסת הזה נחשב לרפורמי ומתון, וניתן אף למצוא בו מקהלה ועוגב. מבנה בית הכנסת נפגע בצורה קשה במהלך פרעות בוקרשט בשנת 1941, אז בוצע גם טבח נוראי במתפללים, אך שופץ בעזרת אירגוני צדקה לאחר תום מלחמת העולם השנייה, וכיום הוא עודנו ניצב במיקומו המקורי, מרחק הליכה קצר ממרכז העיר.
אטרקציות בבוקרשט: פנים בית הכנסת הכיראלי של בוקרשט

8. שדרת ויקטוריה (Calea Victoriei)

אטרקציות בבוקרשט: שדרת ויקטוריה
אם אתם רוצים להלך ברחוב היפה ביותר בבוקרשט, הגעתם למקום הנכון. לאורך שדרת ויקטוריה תמצאו כמה מהמבנים המרשימים ביותר בעיר לצד חנויות יוקרה, משכן ממשלת רומניה ומגוון אטרקציות מומלצות בהן: כיכר המהפכה, האטנאום הרומני שכבר הוזכר, ארמון CEC בעל כיפת הזכוכית המרשימה ובניין הספרייה הלאומית בעל הגג המושחר. כמו כן ברחוב זה תמצאו כמה מהמלונות היקרים ביותר בעיר, שגם אם אינכם מתכוונים ללון בהם, בהחלט אפשר להתרשם מעיצובם החיצוני המרשים.
אטרקציות בבוקרשט: שדרת ויקטוריה

9. ארמון הפרלמנט (Palatul Parlamentului)

אטרקציות בבוקרשט: ארמון הפרלמנט
"בית הרפובליקה", כפי שנקרא ארמון הפרלמנט הרומני, הוא מבנה ענק שבנייתו הושלמה בשנת 1997 לאחר השקעה של כ-3 מיליארד אירו ומאמץ משותף של כ-20,000 עובדים. עיקר הבניין עשוי מ-700 טונות של פלדה וארד, 3.5 טונות של זכוכית ומליון מטר קוב של שיש. התוצאה מרשימה ביותר, בלשון המעטה, והבניין אף מחזיק ב-3 שיאי עולם שונים: הבניין האדמיניסטרטיבי הגדול ביותר, היקר ביותר והכבד ביותר בעולם. במקום נערכים סיורים מודרכים שייקחו אתכם למסע מרתק אל מעמקי הבניין וההיסטוריה של רומניה, במהלכם תוכלו להתרשם ממגוון הקישוטים ופרטי הריהוט המרשימים הנמצאים במקום.
אטרקציות בבוקרשט: ארמון הפרלמנט

10. כנסיית מטרופוליטן (Biserica Patriarhiei)

זוהי אמנם לא הכנסייה היפה או העתיקה ביותר בבוקרשט, אך היא בהחלט שווה ביקור על מנת לצפות בכנסייה פעילה, הנחשבת ללב הזרם הרומני-אורתודוקסי. אחרי שתתרשמו מציורי הקיר שבחזית המבנה ותעברו דרך קשתות הכניסה, תזכו לחזות במזבח, המעוצב עד הפרט הקטן ביותר, ואם יתמזל מזלכם, תוכלו ליהנות משירתה של מקהלת הא-קפלה המפורסמת של הכנסייה.
אטרקציות בבוקרשט: כנסיית מטרופוליטן

11. רובע ליפסקני (Lipscani)

אזור ליפסקני הוא "האח הגדול" של שדרת ויקטוריה, והוא היה הרובע המסחרי המרכזי של העיר עד לתחילתה של המאה ה-19. זהו אזור המלא ברחובות קטנים וקסומים, בהם ניתן למצוא בתי מלאכה קטנים, בתי קפה אינטימיים ומגוון רחב של סגנונות בנייה שונים. בתקופת השלטון הקומוניסטי היו תוכניות להרוס את כל הרובע הזה, אך למרבה המזל הן מעולם לא מומשו ובשנים האחרונות כמה מהבניינים העתיקים ביותר החלו לעבור שיפוצים לצורך שימור חזותם הייחודית.
אטרקציות בבוקרשט: רובע ליפסקני

פנינים נסתרות – 9 אטרקציות בבוקרשט שרק המקומיים מכירים

מדריכי הטיולים אמנם ייקחו אתכם לכל מקום שצריך לראות כדי ליהנות מכל הטוב שיש בבוקרשט, אך רק כאלה שמכירים כל פינה ופינה בעיר יוכלו להכיר לכם גם את המקומות הבאים. הם הרבה יותר נישתיים, אך גם יציגו לכם צד אחר של העיר שלא תכירו אותו אם לא תחפשו אותו. אם אתם מחפשים עוד אטרקציות בוקרשט בהחלט תוכל להפגיש אתכם עם כמה מוקדים מיוחדים, ומומלץ שתשלבו גם אותם בטיול שלכם.

12. פסאז' וילאקרוס (Pasajul Macca-Vilacrosse)

אטרקציות בבוקרשט: פסאז' וילאקרוס
אם אתם רוצים להרגיש לרגע כאילו אתם באמת נמצאים בפריז של מזרח אירופה, המעברים הנסתרים שתמצאו פה, במרכז העיר, יכניסו אתכם לרגע לעולם אחר. תמצאו כאן גם בתי קפה פריזאים שישלימו את החוויה, ובהחלט שווה לעבור שם אם זה בדרך שלכם אל עבר היעד הבא.
אטרקציות בבוקרשט: פסאז' וילאקרוס

13. קארטוסטי קארוסל (Cărturești Carusel)

אטרקציות בבוקרשט: קארטוסטי קארוסל
חנות הספרים המקסימה הזו היא לא כמו שום דבר שתמצאו במקום אחר, והיא מקום מושלם למי שמחפש אתר קצת לא שגרתי שככל הנראה אף אחד מחבריכם לא זכה לראות בביקורם בעיר. המבנה עצמו שווה ביקור, גם אם אתם לא מחפשים לקרוא ספרים, ובקומה העליונה יש גם בית קפה עם לימונדה ביתית שכדאי מאוד לנסות.
אטרקציות בבוקרשט: עמוד אבן בקארטוסטי קארוסל

14. קרטורסטי ורונה (Cărturești Verona)

אטרקציות בבוקרשט: קרטורסטי ורונה
גם זו חנות ספרים במרכז העיר, אך אחת קצת אחרת. זהו למעשה בית עתיק עם מספר חדרים – כולם בעיצובים יפהפיים ובכל אחד תמצאו ספרים מז'אנר אחר. זה מקום נפלא לחקור ולגלות בו כל חדר וחדר, כשבאחד החדרים הגדולים יש גם בית קפה. 
אטרקציות בבוקרשט: קרטורסטי ורונה

15. הבניינים הנטושים של בוקרשט

אטרקציות בבוקרשט: בניין נטוש
ברחבי העיר יש אדריכלות מופלאה, אך גם כמה מבנים נטושים שיש בהם קסם מיוחד, על אף המראה המוזנח – כמו מעין עתיקות מודרניות. כמה מהם בני יותר מ-100 שנה, כמו למשלMacca House ו-The Truth Newspaper Trust, בהם ובעוד תוכלו לבקר אך ורק בסיור מודרך. 
אטרקציות בבוקרשט: אישה עולה במדרגות בבניין נטוש

16. הפסאז' האנגלי (Pasajul englez)

אטרקציות בבוקרשט: כניסה לפסאז' האנגלי
הפסאז' האנגלי יוביל אתכם ישירות דרך בניין שנבנה כבית בושת בתחילת המאה ה-20. מאז מלחמת העולם השנייה משתמשים בו לדיור ציבורי, והארכיטקטורה שלו היא בהחלט מראה שצריך לחזות בו. באחת הפינות של הפסאז' תמצאו חנות כובעים קטנה, שם הבעלים מכין כובעים מגיל 14, כשכיום גילו הוא כמעט 90. 
אטרקציות בבוקרשט: הפסאז' האנגלי

17. שוק הפשפשים Târgul Vitan

אטרקציות בבוקרשט: חפצי נוי שונים בשוק
אם אתם אוהבים להיתקל בחפצי נוי ובגדים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, אל תפספסו את שווקי הפשפשים של בוקרשט. אנחנו ממליצים לכם בעיקר על Târgul Vitan, שם תמצאו בין היתר כלי נגינה, אוכל, תמונות, כלי בית ועוד, ומומלץ מאוד להתמקח על המחירים. השוק פתוח בימי ראשון בין 7:00-14:30, אז מומלץ להגיע מוקדם.
אטרקציות בבוקרשט: שעונים מסוגים שונים

18. מוזיאון הרשומות הרומני (Museum of Romanian Records)

אטרקציות בבוקרשט: אוסף פותחנים
בוקרשט מלאה בהפתעות ותמצאו בה גם מוזיאונים לא שגרתיים כלל וכלל. במקום הזה תוכלו לראות יותר מ-30,000 פותחני בקבוקי שעם ויותר מ-35,000 מגהצים מסוגים שונים. זה אמנם לא נשמע הכי מרגש בעולם, אך תהיו בטוחים שעם אוסף ענק שכזה ועוד רבים אחרים בהחלט יש שם כמה וכמה הפתעות שלא תצפו לראות.
אטרקציות בבוקרשט: אוסף מגהצים

19. החאן של מנוק (Hanu lui Manuc)

אטרקציות בבוקרשט: החאן של מנוק
בית המלון הזה הוא העתיק ביותר בבוקרשט שעדיין פעיל, עוד מאז הקמתו בשנת 1806. יש לו חצר פנימית עם שתי קומות שמצוידות בגלריות פנימיות עם קשתות שמזכירות את הסגנון הברנקובאני, וגם חצר שבה התכנסו בעבר לערבי פולקלור, מופעים וירידים. גם אם אתם לא אורחים במלון, שווה להגיע ולראות את המבנה ההיסטורי הזה.
אטרקציות בבוקרשט: החאן של מנוק

20. פורה וידה סקיי בר (Pura Vida Sky Bar)

אטרקציות בבוקרשט: פורה וידה סקיי בר
במעלה גרם מדרגות בהוסטל תמים במרכז בוקרשט תמצאו את אחד הברים עם הנוף השווה ביותר בעיר. תוכלו ללגום שם מקוקטייל בזמן שאתם נהנים מהשקיעה שמעל לעיר העתיקה, וזה בהחלט מקום מושלם לעצירה לפני שחוזרים לבית המלון להתרעננות לקראת ארוחת הערב.
אטרקציות בבוקרשט: כוסות על מעקה מרפסת בפורה וידה סקיי בר

לסיכום, בירת רומניה היא בהחלט מקום ששווה להתעכב בו אם אתם מתכננים טיול באזור, והיא גם יכולה להצדיק טיול שיתמקד רק בה ובשפע האטרקציות שהיא מציעה למבקרים. על אף שניתן לראות שרידים לתקופת השלטון הקומוניסטי ברחבי בוקרשט, המדינה נמצאת בתהליך תמידי של התקרבות למערב. למרות מקרי פשיעה שאירעו בה בעבר, כיום נחשבת העיר ליעד בטוח למטייל, והיא מציעה אין ספור חוויות ומראות שאי אפשר ליהנות מהם באף מקום אחר בעולם... 

אטרקציות בבוקרשט: בוקרשט

 כתבה זו נבחרה כאחת מ-15 כתבות העשור (2010-2020) שלנו. אם אתם רוצים לגלות כתבות מובילות נוספות שלנו לחצו כאן. 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.