print header

12 אתרים מומלצים בבריסל שכדאי לבקר בהם

בריסל היא לא רק עיר הבירה של בלגיה, אלא היא נחשבת גם לעיר הבירה של האיחוד האירופי כולו בשל היותה מקום מושבם של הנציבות, הפרלמנט והמועצה האירופיים. העיר נחשבת קטנה ביחס לערי בירה אחרות באירופה, אך תוכלו לחוות בה את בלגיה בדרך הטובה ביותר. תוכלו לבלות בה מספר ימים שבהם תבקרו במוזיאונים וגלריות, בתי קפה ואתרים שלא תמצאו בשום מקום אחר, וכמובן שאסור לשכוח לטעום מהשוקולד הבלגי המפורסם שתוכלו להשיג בה. אתם מוזמנים להכיר את 12 האתרים שלא תרצו לפספס בבריסל, עיר הביר המדהימה של בלגיה.
 
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
ולחצו על שמות האתרים על מנת לצפות במיקומם על גבי המפה

1. הכיכר הגדולה של בריסל (Grote Markt)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
בלב ליבה של בריסל נמצאת העיר העתיקה, שידועה כ"כיכר הגדולה של בריסל", והיא אחד המקומות ששומרו בה בצורה יוצאת מן הכלל. המראה האלגנטי שלה נובע מהאופי המרשים של הארכיטקטורה בה, שכוללת פסלי אבן על קירות הבניינים ועיטורים מזהב. רוב המבנים נבנו בין השנים 1969-1700 בסגנון הבארוק, אך ההיסטוריה של המקום עתיקה בהרבה. הכיכר הוקמה במהלך המאה ה-11 והפכה עם הזמן למרכז הפוליטי והכלכלי של העיר כולה.

2. מאנקן פיס (Mannekin Pis)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
"מאנקן פיס", הידוע בעברית כ"פסל הילד המשתין", הוא אחת מנקודות הציון המפורסמות ביותר של העיר, שבה מבקרים כמעט כל התיירים שמגיעים אליה. למרות שקיימים אזכורים היסטוריים של הפסל עוד מהמאה ה-14, לא הרבה ידוע על מקורו של הפסלון הקטן. יש סביבו אגדות רבות, שאחת מהן אומרת שהמזרקה היא אנדרטה לפעוטות שנספו בשריפה. אגדה אחרת אומרת שהמזרקה הוקמה לזכר בנו של רוזן שנכנע לדחף שלו להטיל את מימיו בזמן תהלוכה. הפסל הנוכחי שקיים במקום הוא אינו המקורי, שכן המקור עשוי האבן נגנב. הגרסה הזו נוצרה בשנת 1619, וקיימת מסורת של הלבשת הפסל בכל אירוע וחגיגה גדולה בעיר.

3. קתדרלת סיינט מישל (Sint-Michiels Kathedraal)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
הקתדרלה הגותית הזו הוקמה בשנת 1225 לזכרם של סיינט מישל וסיינט גודולה, שהיה הפטרון של בריסל, אולם בנייתה הסתיימה רק במהלך המאה ה-15. החזית המרשימה מתנשאת לגובה 69 מטרים, והחלק הפנימי המפואר מכיל לא מעט ויטראז'ים יפהפיים אשר מתארים את צ'ארס החמישי ואיזבלה מפורטוגל, הזוג ההונגרי לואי השני ורעייתו מרי, וכן סיפורי נסים שקשורים לדת הנוצרית.

4. מרכז הקומיקס הבלגי (Belgian Comic Strip Center)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
המבנה היפהפה שהוקם בשנת 1906 הוא ביתו של מרכז הקומיקס הבלגי, אשר מוקדש להיסטוריה של הסרטים המצוירים ועלילות הקומיקס של בלגיה, ביניהם הדרדסים, לאקי לוק וטינטין. התצוגה משתנה תמיד ומציגה כ-200 יצירות קומיקס מקוריות של אמנים בלגיים וצרפתיים. בנוסף, המוזיאון מתעד את העלייה בפופולאריות של הקומיקסים הבלגיים והצרפתיים דרך מספר תסריטים מקוריים, סקיצות ושחזור סטים ודמויות מוכרים, כמו למשל המסבאה של לאקי לוק או דמותו של הכלב של טינטין, סטרופי, או כפי שאנו מכירים אותו בעברית, "שלגי".

5. הארמון המלכותי (Koningsplein)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
הארמון המלכותי הוא מעונו הרשמי של בית המלוכה הבלגי. הדגל הבלגי שמתנופף מעל לגג, מסמל על טקס החלפות השומרים שמתרחש בכל יום בשעה 14:30. סביב הארמון יש מספר מבני תרבות בעלי מראה ניאו-קלאסי, ביניהם ארמון האקדמיה, ביתה של האקדמיה המלכותית למדע וארמון האר-נובו, מוזיאון אומנות שעוצב ונבנה בשנת 1920 על ידי ויקטור הורטה, שהיה מוביל סגנון האר-נובו האורגני-בוטני.
 

6. המתחם לאומנויות היפות (Belgian Royal Museum of Fine Arts)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
המתחם לאומנויות יפות נבנה בין השנים 1875-1881, והוא מהווה את אחת מהגלריות הגדולות והמרשימות ביותר בכל העולם. במתחם יש מעל ל-20,000 ציורים ופסלים מתקופות שנעות בין המאה ה-15 ועד להיום, ולמעשה יש בו 6 מוזיאונים נפרדים בעלי תערוכות שונות. המתחם צמח מאוסף שהוצג עוד בשנת 1797 בארמון של צ'רלס ולוריין, אך הועבר למוזיאון המלכותי בשנת 1846. לאחר מכן האוסף חולק לשני חלקים שהועברו למוזיאון האומנות העתיקה ומוזיאון האומנות המודרנית, ששניהם נמצאים במתחם לאומנויות היפות.

7. האטומיום (Atomium)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
יחד עם מאנקן פיס, האטומיום הוא אחת מנקודות הציון המפורסמות ביותר של בריסל. המבנה המוזר שמתנשא לגובה 102 מטר עשוי מברזל ואלומיניום ועוצב על ידי הארכיטקט אנדרה ואטרקיין עבור התערוכה העולמית "אקספו 58" שנערכה בבריסל בשנת 1958. זהו המראה הסוריאליסטי ביותר בכל העיר, והוא מייצג מולקולת ברזל מוגדלת פי 165 מיליון. המבקרים יכולים להיכנס לתוך המבנה, שבו משתמשים עדיין ב-4 מתוך 9 החללים העגולים עבור הרצאות ותצוגה בנושא חיי האדם, שנקראת ביוג'ניום.

8. נוטרה דאם דו סבלון (Notre-Dame du Sablon)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
נוטרה דאם דו סבלון הוקמה בין המאות ה-15 וה-16, והיא נחשבת לכנסייה היפה ביותר מהתקופה הגותית המאוחרת בבלגיה. מראה פנים הכנסייה פשוט עוצר נשימה, בייחוד הוויטראז'ים היפהפיים שבחלונותיה. נקודה מעניינת נוספת בתוכה היא קפלת הקבורה של משפחת האצולה הבלגית תורן וטקסיס, אשר עוצבה בחלקה על ידי לוק פייג'דהרב, הפסל והארכיטקט ששיחק תפקיד מרכזי בהתפתחות אומנות הבארוק בדרום ממלכת ארצות השפלה.

9. פארק היובל (Parc du Cinquantenaire)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
פארק היובל הוקם בשנת 1880 לכבוד חגיגות היובל לעצמאותה של בלגיה. המראה המפורסם ביותר שבו הוא שער הניצחון שמחבר בין 2 אגפי ארמון היובל. בתוך הארמון תוכלו למצוא את 2 המוזיאונים המעניינים ביותר בבריסל – המוזיאון המלכותי לאומנות והיסטוריה, שהוא ביתו של אוסף שטיחי הקיר הגדול ביותר בעולם, והמוזיאון הצבאי הבלגי יחד עם מוזיאון ההיסטוריה הצבאית, שמספק סקירה על התפתחות הטכנולוגיה הצבאית של בלגיה.

10. בזיליקת הלב הקדוש (Basilique Nationale du Sacré Coeur)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
בנייתה של הכנסייה החמישית בגודלה בעולם החלה בשנת 1905 לציון חגיגות 75 השנים לעצמאותה של בלגיה. הבנייה הושלמה רק בשנת 1970, ולכן אין זה מפתיע שהיא מציגה שילוב של מספר סגנונות בנייה. בתוכה ניתן למצוא אוסף עשיר של חפצי אומנות, ויש בה גם תצוגות על ההיסטוריה של הבזיליקה עצמה. כשעומדים על הכיפה של הכנסייה נהנים מנוף מרהיב של העיר, וניתן לשכור משקפות באתר כדי להשקיף עד לאנטוורפן שבאופק הרחוק.

11. מנזר לה קמברה (Abbaye de la Cambre)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
בשנת 1200 הקימו נזירות ציסטרסיאניות את מנזר לה קמברה, אשר נהרס במהלך המאה ה-16 ונבנה מחדש. כיום המנזר מכיל גנים צרפתיים מקסימים, בית ספר יוקרתי לאומנות ומוסד לתיעוד מידע גיאוגרפי של שטחי בלגיה, צרפת וסביבתן בשם "נשיונל ג'יאוגרפיק", שאין לבלבל בינו לבין המגזין הידוע. מומלץ לטייל בגנים ולבקר בכנסייה הקטנה והצרה שבמנזר, אשר בתוכה תוכלו לראות ציור בנושא "הלעג לישו" של האמן אלברכט בוטס, אשר יצירותיו מוצגות במוזיאונים רבים ברחבי כל העולם. 

12. מונט דה ארט (Mont des Arts)

אתרים ששווה לבקר בבריסל
מונט דה ארט הוקם בין השנים 1956-1958, על גבעה שבין הארמון המלכותי וארמון האלברטין. הקומפלקס המרשים כולל את הספרייה המלכותית של בלגיה, שנוסדה במהלך תקופת שלטון הבוגונדים וכיום יש בה יותר מ-3 מיליון כרכים, ואת ארמון הקונגרסים. מהכיכר שביניהם תוכלו ליהנות מנוף מדהים לעבר מרכז העיר.

כמה מילים לסיום

כפי שראיתם, בריסל היא עיר שלא חסר בה מה לראות ולעשות. אם אינכם רוצים להגיע ממקום למקום בכוחות עצמכם תוכלו להצטרף לסיור Hop-On-Hop-Off באוטובוס קומותיים שעובר בין 22 נקודות עניין שונות בעיר, ביניהן הארמון המלכותי והאטומיום. לחובבי השוקולד שביניכם מומלץ להצטרף לסיור רגלי בן 4 שעות שיוביל אתכם לחנויות השוקולד הטובות ביותר וכולל גם טעימות וסדנה להכנת חטיפי שוקולד. לא משנה באיזה סיור או אתר תבחרו, אין ספק שתיהנו מהטיול שלכם בבריסל המקסימה.
מקור התמונות: 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.