print header

9 מוזיאונים מרתקים שאסור לוותר עליהם בעת ביקור בעיר ניו יורק

האטרקציות העיקריות של ניו יורק – עיר שוקקת ומלאת חיים - הופיעו כל כך הרבה פעמים בסרטים שוברי קופות, סדרות טלוויזיה ועוד, כך שרוב המבקרים בעיר בוודאי יזהו ואולי אף ירגישו כאילו הם מכירים כבר את פסל החירות, בניין האמפייר סטייט וכיכר טיימס, אפילו עוד לפני שביקרו בהם. עם זאת, ישנם כמה אתרים שאולי פחות ידועים למבקרים בתפוח הגדול, ואנו כמובן מתכוונים למוזיאונים המדהימים של העיר, שבהחלט שווה לבדוק אותם ולבקר בהם. אז כדי שתקבלו נקודת מבט עניינית על המוזיאונים הרבים והחשובים שברחבי העיר ניו יורק, אספנו לפניכם 9 שכאלה - שעליהם אסור לוותר והביקור בהם ישאיר אתכם עם שלל חוויות, תמונות ורשמים שיוותרו אתכם לאורך שנים.

1. מוזיאון התחבורה של ניו יורק (New York Transit Museum)

מוזיאונים בניו יורק: מוזיאון התחבורה של ניו יורק
העיר הענקית ניו יורק עמוסה בבני אדם, לכן מיותר לציין כי החיים בה היו יכולים להיות כמעט בלתי אפשריים לולא מערכת הרכבת התחתית המדהימה שלה, שמחברת בין כל השכונות השונות. מנהרות תת קרקעיות רבות חוצות את העיר לאורכה ולרוחבה ומוזיאון התחבורה של ניו יורק מוקדש כולו לספר את סיפור הרכבת התחתית, להתבונן בהיסטוריה הארוכה שלה וכן לקבל הצצה אל כיצד היא עתידה להראות בעוד שנים. במוזיאון ישנם מיצגים רבים כגון ממצאים חשובים, אמנות ודגמים שונים המוצגים לקהל הרחב – זהו מקום מיוחד לבקר בו ומעניין באופן מפתיע ביותר.

2. מוזיאון ברוקלין (Brooklyn Museum)

מוזיאונים בניו יורק: מוזיאון ברוקלין
מוזיאון ברוקלין ממוקם בבניין יפהפה המעוצב בסגנון אדריכלות בוז-אר; הוא השני בגודלו בעיר ומכיל בתוכו כ-1.5 מיליון פריטי אמנות שונים, המוצגים על פני שטחי תצוגה בשטח כולל של 52,000 מ"ר. במוזיאון זה - המושך אליו לא פחות מכחצי מיליון מבקרים בשנה - ישנו את את אחד מאוספי האמנות המצרית הקדומה הטובים בעולם, לצד תערוכות המציגות שלל יצירות מיוון ורומא העתיקה, וכן אמנות מודרנית.
3. מוזיאון ויטני לאמנות אמריקאית (Whitney Museum of American Art)
מוזיאונים בניו יורק: מוזיאון ויטני לאמנות אמריקאית
עם נוף פסטורלי אל עבר נהר ההדסון ורובע מיטפקינג (Meatpacking), למוזיאון ויטני לאמנות אמריקאית יש הרבה מה להציע מלבד אוסף היצירות המדהימות מרחבי ארצות הברית. המוזיאון מתמקד באמנות אמריקאית מודרנית ועכשווית אשר מוצגת בטוב טעם ומשתלבת היטב עם הארכיטקטורה המקסימה של הבניין, הכוללת מספר חצרות חיצוניות. במוזיאון ישנם ציורים, פסלים, תמונות ועוד לצד אוסף יצירות נרחב של אמנים ידועים מרחבי המדינה האמריקאית, וכן תערוכות זמניות שכדאי להתעדכן לגביהן.

4. מוזיאון המהגרים (Tenement Museum)

מוזיאונים בניו יורק: מוזיאון המהגרים
מוזיאון המהגרים המוקדש לעיר בה הוא שוכן, מתבונן על היסטוריית חייהם של מהגרי מעמד הפועלים במאות ה-19 וה-20. ההתפתחות של ניו יורק לעיר המוכרת לנו כיום הושפעה רבות מהגירה, בעיקר בגלל האנשים שהגיעו אליה כדי לקרוא לה "בית" – והתערוכות המעולות כאן חוקרות כמה מהסיפורים והזהויות של מגוון תושביה. למעשה, זהו אינו מוזיאון במובן הרגיל של המלה, כי אם בניין דירות אמיתי אשר שימש למגורי מהגרים באותן השנים; המבקרים כאן יכולים לבחור סיור אחד שמתמקד בחיי משפחות אמיתיות שחיו בבניין זה והיו ממוצאים שונים – יהודים, אירים ואיטלקים.

5. מוזיאון הים, האוויר והחלל אינטרפיד (Intrepid Sea, Air & Space Museum)

מוזיאונים בניו יורק: נושאת המטוסים אינטרפיד
מוזיאון הים, האוויר והחלל אינטרפיד מציע מבט מעניין על ההיסטוריה הצבאית והימית של ארצות הברית ומכיל כמה מכונות ומנועים מדהימים שאותם תוכלו לחקור. השיטוט על נושאת המטוסים אינטרפיד - ששרתה את האמריקאים במלחמת העולם השנייה - הוא חוויה מרתקת, שכן תוכלו לבדוק ולבחון מקרוב את מטוסי הקרב שעל הסיפון שלה. בנוסף לכל זה, תוכלו להיכנס לצוללת גראולר ולמשחתת אדסון וכן להתרשם ממעבורת החלל אנטרפרייז. כמו כן, למוזיאון זה יש ערך חינוכי בשל שלל התערוכות, קטעי הווידאו והתצוגות הקיימות בו, שמספרים על ההיסטוריה של המכונות האדירות הללו.

6. המוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר (September 11 Memorial)

מוזיאונים בניו יורק: המוזיאון לפיגועי 11 בספטמבר
מחווה נוגעת ללב זו משמשת הן כאנדרטה והן כמוזיאון אשר מנציחים את פיגועי הטרור שזעזעו את ארצות הברית ב-11 בספטמבר, 2001. המוזיאון ממוקם היכן שמגדלי התאומים עמדו בעבר, והמיצגים מציגים את האירועים שחלו באותו יום שחור, כמו גם את ההשפעה ארוכת השנים שהיו לפיגועים על תושבי העיר ניו יורק. עם מיצגים אינטראקטיביים, מזכרות וממצאים מאותו היום, לצד קטעים קשים לצפייה, המוזיאון מספק מבט מרגש ועוצמתי על אותו אירוע טראגי. השיטוט בין הזיכרונות מאותם ימים נוראים בעזרת המוזיאון הזה הוא חוויה שגורמת להתפכחות מידית, אך היא הכרחית אם ברצונכם להבין את ההשפעה של אירועי 11 בספטמבר על אמריקה כולה.

7. המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע (American Museum of Natural History)

מוזיאונים בניו יורק: המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע
המוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע מכסה טווח זמן אדיר ולוקח את המבקרים בו למסע מדהים בעקבות חקר נפלאות הטבע שבעולם. ציר הזמן האבולוציוני שמוצג במוזיאון ידהים אתכם וייקח אתכם אחורה בזמן מעל ל-3.5 מיליארד שנים. המוזיאון המרשים הזה עמוס בדיורמות - מיצגים אינטראקטיביים מעניינים, שהופכים את הביקור פה ליום נהדר לכל המשפחה. מדור הדינוזאורים הוא חלק פופולארי ומומלץ כאן בכל ביקור מחדש, ובין אם זה לצאת אל הג'ונגלים, לטפס להרים, לצלול לקרקעית האוקיינוס או לחקור את מרחבי החלל החיצון - אתם בוודאי תוכלו ללמוד רבות על היקום המדהים שלנו בזכות הסיור במוזיאון.

8. מוזיאון לאומנות מודרנית "מומה" (Museum of Modern Art)

מוזיאונים בניו יורק: מוזיאון לאומנות מודרנית "מומה"
המוזיאון לאומנות מודרנית "מומה", מוקדש כולו לאמנות עכשווית והוא אחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר בניו יורק. עם אוסף עצום של ציורים, פסלים ועיצובים רבים ומגוונים, המבקרים יכולים ליהנות כאן מצפייה בכ-150 אלף יצירות המוצגות במקום. בגלריות השונות יש יצירות מופת רבות - "ליל כוכבים" של וינסנט ואן גוך, "העלמות מאביניון" של פבלו פיקאסו, "התמדתו של הזיכרון" של סלבדור דאלי, "ברודווי בוגי ווגי" של פיט מונדריאן, "חבצלות המים" של קלוד מונה ועוד. בין אם מדובר בפופ-ארט ובין אם בסרטים, תמונות או קטעים המציגים מציאות עתידנית - במוזיאון הזה אתם תמצאו את כל מה שאתם נהנים ממנו.

9. מוזיאון המטרופולין לאמנות (Metropolitan Museum of Art)

מוזיאונים בניו יורק: מוזיאון המטרופולין לאמנות
כמוזיאון האמנות הגדול ביותר בעולם, ניתן לומר כי מוזיאון המטרופולין לאמנות הוא אתר שחובה לראות ולבקר בו כאשר אתם בניו יורק. עם למעלה משני מיליון יצירות אמנות ששוכנות בין כותליו וקטלוג עצום ורחב של ציורים, פסלים וממצאים, זהו המקום ללכת בו לאיבוד מבלי להרגיש אבוד. השיטוט בגלריות הבלתי נגמרות שלו הוא חוויה עוצרת נשימה שכן ציורים ויצירות אמנות מרהיבים ניבטים אליכם מכל זווית אפשרית.
מוזיאון זה נפתח בתחילת שנת 1872 ובו תוכלו למצוא מיצגים מתחום האמנות הקלאסית, האמנות העתיקה, האמנות האסייתית, האוקיאנית, האפריקנית, האסלאמית והמודרנית, המוצגים ב-19 אגפי המוזיאון. אוסף האמנות המצרית העתיקה כולל מקדש מצרי - מקדש דנדור, שהובא בשלמותו ממצרים; כמו כן, המוזיאון מציג חדרים שעוצבו בידי האדריכל פרנק לויד רייט וכן אוסף גדול של כלי נשק ושריון. בנוסף, אחת הרכישות האחרונות והידועות של המוזיאון הוא הציור של דוצ'יו, "המדונה עם התינוק" - שנרכש בסכום של 45 מיליון דולר - ולאור כל זאת הוא נחשב לאחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם.

מקור התמונות: Marcin WicharyMusikAnimalJay mandayderor aviNormanBIngfbrunohibino

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.