print header

תופעות לוואי מסוכנות של תרופות לסוכרת והתחליף הטבעי להן

 אחד מהדברים שהופכים את הסוכרת למחלה קשה כל כך קשור לעובדה שהתרופות המצויות המשמשות לטיפול ברמות סוכר גבוהות לא פותרות את הבעיה אלא רק מאטות את קצב התקדמות המחלה. אך חולים רבים עדיין מקבלים טיפול תרופתי וכתוצאה מכך הם חשופים לשורה של תופעות לוואי מסוכנות שהם לא בהכרח מכירים וחשוב לשנות את המצב הזה. האזהרה הזאת לא אומרת שאין דרך טובה לטפל בסוכרת, כי כיום, לראשונה, צוות חוקרים ישראליים מצא פתרון חלופי וטבעי שיכול להפחית את רמות הסוכר בדם, תוך 90 ימים וללא תופעות לוואי. התחליף הזה עתיד לחולל מהפכה בחייהם של אלפי סוכרתיים בארץ ובעולם, ולפני שנציג אותו, כדאי שתדעו מהן בדיוק ההשלכות של השימוש בתרופות המקובלת לטיפול בסוכרת.
 
תופעות לוואי של תרופות לסוכרת: סוכר ומכשיר למדידת סוכר בדם

הסכנות שבנטילת תרופות כימיות למחלת הסוכרת

"הרופאים שמטפלים כיום בסוכרת רוצים לעזור לכמה שיותר חולי סוכרת, אבל האמצעים שלהם לא אידיאלים. הם נותנים לחולה את התרופות המצויות, שאמורות לטפל ברמות סוכר גבוהות, אבל בפועל הן רק מאטות את הידרדרות המחלה", כך טוען ד"ר דב פוגל, חוקר מחלת הסוכרת ב-15 השנים האחרונות המסביר לנו את המצב הקיים והמזיק.
 
ברגע שמתקבל האבחון המאשר שהחשדות נכונים ואתם או מישהו מקרוביכם חולים בסוכרת מסוג 2, מתחיל המרוץ לטפל במחלה בצורה היעילה ביותר. אם למרות כניסה למשטר אימונים ושמירה על תזונה נכונה, לאחר שלושה חודשים מדדי הגלוקוז לא יורדים, הרופאים ינפיקו לרוב מרשמים לתרופות לטיפול במחלה שמטרתן היא להוריד את רמות הגלוקוז בדם. התרופות הללו מתחלקות לקבוצות שונות, כמו ביגואנידים ואינקרטינים, שמצד אחד מפחיתים את ייצור הגלוקוז בכבד ומצד שני מעודדים הפרשה מוגברת של אינסולין מהלבלב. אך כאמור, התרופות האלו רק מאטות את המחלה ויעילותן יורדת ככל שהזמן עובר. ישנם חולי סוכרת רבים שמתחילים בטיפול של כדור גלוקופאג' (תרופה מקבוצת הביגואנידים שמכילה חומר פעיל בשם מטפורמין) אחד ליום, ואחרי שנה נאלצים לקחת 2 כדורים ויותר ליום עד שהמערכות שלהם כבר לא עומדות בטיפול.
תופעות לוואי של תרופות לסוכרת: תרופות
מעבר לבעיית היעילות והמינון לאורך זמן, לכדורים הכימיים לטיפול בסוכרת יש השפעות שליליות רבות, ביניהן תופעות לוואי לא מעטות, כגון הפרעות עיכול, מחסור בוויטמין B12, עייפות, בעיות בכבד, פגיעה בכליות ועוד הרבה סיבוכים אחרים שפוגעים באורח החיים התקין של אלו שנוטלים את התרופות האלו. אלו הן כמה מהתרופות שגורמות להן:
 
מעכבי האנזים אלפא–גלוקוזידאז: תרופות אלו מונעות מסוכרים מורכבים להתפרק במעי ובכך הן מפחיתות את ספיגת הסוכרים במעיים. הבעיה היא שכך נוצר במעיים עודף סוכר שמאפשר לחיידקי המעי "לחגוג" והדבר מתבטא בגזים, כאבי בטן ושלשולים. בנוסף, תרופות מסוג זה לא מתאימות לכלל חולי הסוכרת, ובמיוחד לא לאלו שסובלים ממחלות כבד, מחלות מעי או רמות גבוהות של קראטינין בדם. 
 
תרופות מסוג סולפוניל-אוריאה: נטילת תרופות אלו מגבירה את הפרשת האינסולין מהלבלב ובעקבות זאת תתכן התפתחות של היפוגליקמיה (מצב של רמה נמוכה באופן קיצוני של סוכר בדם). תרופות אלו עלולות לגרום גם לעלייה במשקל, כאבי בטן, כאבי ראש ותגובות אלרגיות. בשל תופעות הלוואי הקשות האלו פותחו "דורות" שונים של תרופות מסוג זה, אך גם הדור השלישי, החדיש ביותר נכון להיום, גורם להן. בשל העובדה שהתרופות האלו הן זולות נמשך השימוש בהן, אך יש לזכור שמחיר ההתנהלות הזאת יפגע בגוף ולא בארנק של המשתמשים בהן.
 
קבוצת הביגואנידים: דרך הפעולה של קבוצות התרופות הזו מתמקדת בהפחתת יצירת הגלוקוז בכבד והקטנת או חסימת הנשימה האווירנית בתא. זו נחשבת למשפחת התרופות המובילה לטיפול בסוכרת מסוג 2 על ידי שירות הבריאות העולמית, אך היא רחוקה מלהיות מושלמת. תופעות הלוואי השכיחות לנטילתה הן בחילות והקאות, שלשולים, כאבי בטן, טעם מתכתי בפה, כאבי ראש וסחרחורות, כאבי שרירים ופגיעה בספיגה של ויטמין B12. תופעות לוואי אלו ואחרות הופיעו בסקירה מחקרית שפורסמה בשנת 2012 על ידי חוקרים מהמרכז הרפואי באוניברסיטת מרילנד.
 
קבוצת מעכבי ספיגה של גלוקוז במערכת השתן: תופעות הלוואי של תרופות אלו הן בעיקר דלקות בדרכי השתן. הסיבה לכך שאותן דלקות מתפתחות קשורה לכמות עודפי הסוכר הרבה שהגוף משחרר דרך השתן, ומדובר בבעיה שמשפיעה בעיקר על נשים (גורם לזיהומים בדרכי השתן). הפרשת השתן והסוכר הגבוהה מובילה לכך שנטילת תרופות שכאלו גם עלולה להעלות את הסיכון להתייבשות, בעיקר בקרב חולים שכבר נוטלים תרופות אחרות עם השפעה דומה (עיקר האוכלוסייה המטופלת היא מבוגרים הנוטים יותר להתייבשות).
תופעות לוואי של תרופות לסוכרת: גבר שותה על חוף הים
לאור כל המידע הזה, ברור לחלוטין שיש אוכלוסיות רבות שעבורן השימוש בתרופות המקובלות כיום לסוכרת הוא לא רצוי ואף מסוכן. נשים, מטופלים עם בעיות בכליות (שהם כ-15% מחולי הסוכרת), אנשים שסובלים מבעיות שקשורות לתפקודי הכבד וכל מי שרוצה להימנע מתופעות לוואי או מתלות בתרופות שרק מתחזקת עם השנים ומצריכה מינונים גדולים יותר ויותר. לכן, חולי סוכרת רבים מחפשים חלופות טבעיות ובריאות יותר לטיפול במחלה, ולאחרונה נמצא פתרון שכזה.

הפטנט הישראלי של ד"ר פוגל: מיצוי תות עץ, לענה, שן ארי, קינמון, סרפד ופקעות וורד

ד"ר דב פוגל, שהוצג בתחילת הכתבה, חקר בשנים האחרונות את האופן שבו ניתן לרתום את כוחם של רכיבים טבעיים שמצויים בצמחים שונים לטובת הטיפול בסוכרת ולשיפור בריאותם ואיכות חייהם של האנשים שחולים במחלה. הפתרון של ד"ר פוגל למצוקה של חולי הסוכרת הוא "אסכרקס", שילוב של 6 צמחים בעלי השפעה חיובית על רמות הסוכר של חולי סוכרת. עבור אלפי המטופלים שלו מדובר בתוסף תזונה טבעי שעזר להם להוריד את רמת הסוכר ולהיגמל מהטיפול התרופתי המקובל. על השימוש בתוסף הזה יש לד"ר פוגל כמה דברים חשובים להגיד: "אסור לעגל פינות כשמשתמשים בטבלייה שלי. ההוראות מדויקות ומי שיצליח ליטול בקביעות את הטבלייה כ- 3 פעמים ביום, לפני הארוחות, יוכל להתעורר לעולם שבו הוא לא רק עם מדד סוכר מאוזן, אלא גם מצליח להוריד את מינון התרופות שלו כמעט לחלוטין".
תופעות לוואי של תרופות לסוכרת: ד"ר דב פוגל
נטילת התוסף בהתאם להוראות האלו מביאה לירידה משמעותית במדדים כמו רמות הגלוקוז, הטריגליצרידים והכולסטרול הכלל בדם. במילים פשוטות יותר, האסכרקס דואג שספיגת הסוכר בתאים תהייה יעילה יותר ותדמה פעילות נורמלית של אנשים ללא סוכרת, עד שרמות הסוכר פוחתות ומתאזנות. תוך מספר שבועות מתחילת השימוש מתחילים להרגיש את השפעה המדהימה של הטבליות האלה: חל שיפור ניכר בחיוניות, החולים מדווחים על פחות עייפות ומקרים של קימה לשירותים באמצע הלילה, ירידה בתחושת הרעב ונטיה לרדת במשקל וכן לא סובלים מעצירות ואפילו חיי המין שלהם משתפרים.
 
ד"ר פוגל מבקש להוסיף: "אני קורא לכל חולי הסוכרת סוג 2 והטרום סוכרתיים (סוכר מעל ל-100 מ"ג) – תדאגו לקחת את האסכרקס בהקדם ולא לתת ל'רוצח השקט' להרוס לכם את הגוף. הצוות הרפואי שלי ואני נותנים ליווי אישי ללא עלות לכל מטופל, עד להשגת התוצאות הנדרשות".
 
 
אין באמור משום הנחיה לטיפול ואין הוא מחליף התייעצות עם רופא.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.