print header

12 סימנים מתוקים לכך שתינוקות אוהבים אתכם

תינוקות רכים הם ממש כמו גורי אדם קטנים – לא מתמצאים בסביבתם, מסתמכים על אינסטינקטים בסיסיים ולא בדיוק יודעים איך לבטא את עצמם... למרות שהקולות והתנועות שהם עושים נראים לרבים מאיתנו כלא רצוניים, מתברר שיש מאחוריהם הרבה כוונה ואפילו רגשות שאתם אולי לא ידעתם שיש לילדים בגיל צעיר כל כך. אז אם אתם תוהים כיצד בדיוק תינוקות אומרים שהם אוהבים אתכם, 12 הסימנים המתוקים הבאים יענו על השאלה הזו ויגלו לכם איך אנשים קטנים מביעים רגשות גדולים גם בלי להגיד מילה.
 
סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: אב ואם שוכבים לצד תינוקם
 

1. הם מזהים אתכם

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: אם מחזיקה תינוק
בימים הראשונים שלאחר הלידה הראייה של תינוקות מטושטשת מאוד, אך היא משתפרת ככל שעובר הזמן. לפי ד"ר אליסון גופניק, מרצה לפסיכולוגיה ומחברת הספר "התינוק הפילוסופי", תוך מספר שבועות תינוקות מזהים ומעדיפים אנשים מסוימים על פני אחרים, כשהוריהם הם בראש הרשימה הזו. לאחר שהם רוכשים את המיומנות הזו, ניתן להבחין בהעדפה שלהם בדרך פשוטה – מגע פשוט שלכם הוא מספיק כדי להרגיע בכי שנובע מפחד או בלבול (במקרה שלא קרה להם משהו חריג שדורש טיפול). ההעדפה הזו היא הדרך הראשונית ביותר של תינוקות להגיד שהם אוהבים אתכם, כך שמומלץ לזכור את הרגעים האלו כשהגלגל יתהפך בגילאי העשרה שלהם.

2. הם "מפלרטטים"

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: תינוק מחויך שוכב
כחודש לאחר שהם נולדים תינוקות מתחילים להגיב להבעות פנים של האנשים העומדים מולם, מה שמעורר שמחה אצל כל הורה. בשלב הזה תינוקות מתחילים להביע העדפה וחיבה על ידי "פלירטוט" מתוק במיוחד שכולל חיוכים קטנים, מבטים נבוכים, הזזה של הראש הצידה ומיד בחזרה לכיוונכם. המשחקים הקטנים האלו יכולים לגרום לכל אחד להימס, וזה בדיוק מה שתינוקות מנסים לעשות כדי לשמור עליכם קרובים אליהם.

3. הם נצמדים לפריט שמזכיר אתכם

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: תינוק יושב על דשא ליד בובת דובי גדולה
לפי ד"ר גופניק, בסביבות גיל שנה פעוטות רבים בוחרים פריט מסוים שהם דבקים בו באש ובמים. הפריט הזה יכול להיות שמיכה, בובה כלשהי או כל דבר אחר שבעצם שמזכיר להם אתכם. בזכות הפריט הזה הם יוכלו להרגיש שהם לצדכם בכל עת, גם כשאתם לא בסביבה באופן פיזי. רק היזהרו, שטיפה של הפריטים הללו במכונת הכביסה או באמצעים אחרים עלולה להוביל להתקפי בכי בגלל הניחוח הייחודי שהם פיתחו אשר מזכיר אתכם וההיעלמות שלו לאחר ניקויים.
 

4. הם בוהים בכם ארוכות

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: תינוק מחויך מביט למצלמה
כאשר אדם זר מביט בנו ארוכות מבלי להתיק את מבטו זה בהחלט מטריד, אך המצב הפוך לחלוטין עם תינוקות. מיד לאחר הלידה ולמרות שהראייה שלהם היא לא 6/6, תינוקות מזהים את אמם ויודעים לזהות את קולה הייחודי והניחוח שלה. כאשר הראייה שלהם משתפרת, הם יתחילו לנסות ולעשות קישורים בין הסימנים המזהים שלכם וביניכם - מה שיגרום להם לבהות בכם במשך מספר רגעים ללא סיבה נראית לעין. זהו למעשה התהליך שבעזרתו תינוקות לומדים ומשננים את תווי פניהם של האנשים שהם אוהבים יותר מכל, כך שכדאי לתת להם לעשות זאת כדי לחזק את הקשרים עמכם.

5. הם מעניקים לכם נשיכות קטנות של אהבה

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: אם ובנה נושקים זה לזו
כל אם מכירה את הנשיקות המריירות של תינוקות רכים שלעתים נועצים את החניכיים שלהם במקום שהם מנסים לנשק. נשיקות רטובות מסוג זה, וגם גילויי חיבה אחרים כמו חיכוך של האף או אפילו נשיכות קטנות, מסמלים את האהבה של תינוקות כלפיי האנשים מולם בצורה מתוקה ומלכלכת מאין כמוה.

6. הם מרימים את ידיהם לכיוונכם

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: אב אוחז ביד של ילדו
להיות בזרועותיו של אדם אהוב מספק תחושה מנחמת מאין כמוה, וזה נכון לא רק לגביי מבוגרים, אלא גם לגביי ילדים. כאשר תינוקות ופעוטות מעדיפים מישהו, הם ירימו את ידיהם כדי לסמל שהם רוצים להיות בזרועותיהם. ההתנהגות הזו מבטאת חיבה של תינוקות כלפיי אנשים שקרובים אליהם, ופעמים רבות הם יפגינו אותה כאשר יש אנשים רבים מסביב כדי להיות מורמים ולהרגיש חמימות דווקא בזרועותיו של אדם אהוב.

7. הם מתרחקים מכם ומיד לאחר מכן חוזרים אליכם 

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: תינוק זוחל על דשא
ההתנהגות הזו, שנראית משונה להורים רבים, היא בעצם שלב התפתחותי טבעי בקרב תינוקות לפי ד"ר גופניק. בשלב שבו תינוקות מתחילים לזחול, הם יתלהבו מהיכולת החדשה שלהם ויתחילו לזחול הרחק מכם. באופן טבעי, הם גם ירגישו חסרי ביטחון בעת הזחילה בשלב מסוים, מה שיגרום לתינוקות לעשות פניית פרסה ולזחול במהירות בחזרה אל זרועותיהם של האנשים האהובים שיודעים להרגיע אותם.

8. הם קופצים מעלה ומטה, מתפתלים ומריעים לכם

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: פעוט אוחז בכובע על ראשו
בעיניי תינוקות ופעוטות שעות ספורות בלי האנשים שהם אוהבים נראות כמו נצח שלם, ולכן הם שמחים בצורה בלתי רגילה בשובם. תינוקות מגיבים לחזרה המיוחלת הזו על ידי התלהבות שמתבטאת בקפיצות מעלה ומטה, צווחות של שמחה, תרועות ותנועות מהירות שמעידות על כך שקשה להם להסתיר את הרגש הגואה בהם.

9. הם ניגשים רק אליכם בעת מצוקה

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: פעוט מחבק את אביו
כאשר תינוקות ופעוטות מתחילים להיות ניידים, הם מבטאים את האהבה שלהם כלפיי אנשים על ידי העדפה שלהם במקרים חריגים. כך למשל כאשר תינוקות פוחדים, נופלים או נפצעים, הדבר הראשון שהם יעשו (אחרי פריצה בבכי) זה לרוץ לאדם שהם אוהבים אשר יכול לנחם אותם. הם יודעים היטב שאין לכם תרופה מידית למה שמציק להם, אך עבורם זה מספיק שתרימו אותם בזרועותיכם כדי להתנחם ולהרגיש טוב יותר.

10. הם "שומרים" על התנהגות שלילית במיוחד בשבילכם

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: פעוט יושב על דשא
כשאנחנו נמצאים במחיצת אנשים שנוח לנו איתם, לרוב נרגיש חסרי עכבות ולא נחשוש לבטא את האופי האמיתי שלנו, על כל גווניו. זה תקף גם לגביי תינוקות ופעוטות שיכולים להיות "מלאכים" אצל אנשים מסוימים ולשחרר רסן במחיצת האנשים שהם אוהבים. למרות שזה סימן אהבה מתסכל במיוחד, אם ילדכם מרגיש בנוח להתפרע לידכם מדי פעם, כנראה שאתם האנשים האהובים עליו.

11. הם משתגעים כשאתם יוצאים מהבית

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: תינוק עם כובע משונן בוכה
עבור תינוקות ופעוטות, הוריהם והאנשים שהם אוהבים הם כל העולם, מה שמקשה עליהם להיפרד מהם בשעת הצורך. כאשר אותם אנשים אהובים יוצאים מהדלת לעבודה או סידורים, תינוקות ופעוטות בני שנה עד שלוש ירגישו חרדת נטישה שהיא חלק טבעי מההתפתחות וההתמודדות של השלב הזה, והיא מתבטאת בבכי ועצבות. השלב הזה עובר עם הזמן וילדים לומדים להיות בטוחים שהאנשים שהם אוהבים יחזרו, כך שהם יוכלו לבטא את אהבתם בצורות אחרות ומגוונות.

12. הם נמסים בזרועותיכם

סימנים לכך שתינוקות אוהבים אתכם: תינוק ישן בידו של אביו
כאשר תינוקות בוכים, משתחרר בגופם הורמון הלחץ קורטיזול, שלאט לאט נעלם כשהם נרגעים. הרגיעה הזו מתרחשת כאשר אנשים שתינוקות אוהבים מחזיקים אותם, פעולה שגורמת להם גם להירדם במהרה וממש להימס בזרועותיכם. הריח, הקול ופעימת הלב של האנשים שהם אוהבים עוזרים לתינוקות להירגע באופן מידי בניגוד להחזקה על ידי אנשים זרים שאין להם קשר מיוחד לעוללים שתמיד יעדיפו אדם אהוב.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.