print header

14 טיפים גאוניים לשעת היצירה של ילדכם

כל שעת יצירה עם הילדים מתחילה אותו דבר: הקטנים מתלהבים ומתחילים לשלוף את כל ציוד היצירה שלהם מהמגירות, ואנחנו עוזרים להם להניח את הכל סביבם כדי שתהיה להם גישה נוחה לכל דבר. כל שעת יצירה בדרך כלל גם נגמרת אותו דבר: הילדים הולכים לצפות בטלוויזיה או לאכול, בזמן שאנחנו נשארים עם הניקיונות של הבלגן שנשאר. כדי לעזור לילדכם לארגן את חומרי היצירה שלו ולמנוע את מסורת הניקיונות המפרכת שבסיום הפעילות, מומלץ שתכירו את 14 הטיפים הגאוניים האלה. תמצאו ביניהם כמה שיעזרו לכם להפוך את החיים שלכם ושל ילדכם לקלים יותר בזמן היצירה, וללא ספק תרצו להתחיל להשתמש בהם כבר בפעם הבאה שתושיבו אותו עם צבעים, מדבקות ונצנצים.

1. צרו לילדכם שקית צבעים ליצירה שלא תשאיר בלגן

כדי להימנע מבלגן ושאריות צבע שתצטרכו לנקות, קחו שקית עם סוגר אטימה, הכניסו לתוכה דף נייר ושפכו עליו כמה צבעי גואש שונים. אטמו את השקית, הדביקו אותה לשולחן וצפו בילדכם יוצר בצבע מבלי שהוא מלכלך את השולחן או את עצמו.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אישה שופכת צבע בתוך שקית, אוטמת אותה והילד הקטן שלה משחק עם הצבע

2. הכינו קרוסלת אחסון לציוד יצירה

ילדים, ולעתים גם אנו המבוגרים, נוטים לפזר את ציוד היצירה על השולחן במחשבה שכך יהיה קל יותר לגשת לכל דבר, אולם לרוב הילדים מתקשים לאתר בצורה כזו את הצבע או הטוש שנחוצים להם. על מנת לאפשר לילדכם גישה נוחה מבלי לבלגן את הציוד, תוכלו להכין לו קרוסלה מיוחדת: פזרו כמה גולות בין 2 תבניות אפייה עגולות, והניחו עליהן את כל ציוד היצירה של ילדכם. כעת הוא אפילו לא יצטרך לשלוח את היד לצדו השני של המגש, משום שהוא יוכל פשוט לסובב אותו אליו בקלות.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אישה מפזרת גולות בין 2 תבניות אפייה, מציבה עליהן ציוד יצירה ומסובבת את הקרוסלה שיצרה

3. אחסנו חפצים קטנים בתבניות אפייה למאפינס

הטיפ הקודם יעיל במיוחד עבור חפצים גדולים כמו מספריים, טושים או דבק, אך כשמדובר בחפצים קטנים, כמו חרוזים למשל, מומלץ שתפזרו אותם בתוך תחתית נייר למאפינס שתניחו בתוך תבנית אפייה ייעודית. כך תוכלו לדאוג לכך שלא ייווצר בלגן, ילדכם יוכלו למצוא את כלי היצירה שהוא רוצה בקלות רבה יותר, ובסוף שעת היצירה תוכלו להחזיר את הכל למקום בקלות המרבית.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: ילדה משתמשת בחומרי יצירה שנחים בתבניות למאפינס

4. צרו צבעי מים בעזרת טושים יבשים

במקום לזרוק את הטושים היבשים שכבר אי אפשר לצייר בעזרתם, תוכלו להניח אותם בתוך כלי עם מים וליצור צבעי מים בעצמכם. כבר לאחר מספר שניות יוכל ילדכם לצייר להנאתו בעזרת צבעי המים החדשים שיצרתם מהטושים הישנים.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: יד טובלת מכחול בצבע מים שעשוי מטושים, ולאחר מכן מקשקשת בעזרת המכחול על נייר

5. עזרו לילדכם ללמוד כיצד לגזור נכון

ילדים רבים נאבקים לעיתים עם המספריים משום שהם אינם יודעים כיצד לאחוז בהם בצורה הנכונה. כדי לעזור לילדכם ללמוד זאת, אם יש בכך צורך, ציירו סמיילי על ציפורן האגודל שלהם והנחו אותו שעליו לראות את החיוך שעל האגודל בזמן שהוא גוזר. כך ילדכם ידע מתי הוא אוחז את המספריים כמו שצריך וישתמש בהם נכון.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אימא מציירת סמיילי על הציפורן של בתה, ובתה גוזרת נייר כשהסמיילי פונה אליה

6. הכירו את השיטה לגזירה קלה של נייר דבק

כשאנו עוזרים לילדנו בשעת היצירה, אנחנו צריכים לעתים לגזור עבורו חתיכות נייר דבק, אולם לפעמים גם אנחנו מסתבכים עם הפעולה הפשוטה הזו. כדי להקל לעצמכם על החיים, פשוט העבירו מגבון לח על גבי להבי המספריים. לאחר מכן תוכלו לגזור כל נייר דבק בקלות רבה.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אישה מעבירה מגבון לח על מספריים וגוזרת נייר דבק

7. השחיזו מספריים בשניות ספורות

אחרי שימוש ממושך, להבי המספריים בהם אנו וילדנו משתמשים יכולים לאבד את כושר החיתוך שלהם, מה שיגרום לכך שילדנו יתקשה להשתמש בהם מבלי להרוס את היצירה שהכין. כדי להשחיז את המספריים בקלות, כל מה שעליכם לעשות הוא לגזור מעט רדיד אלומיניום, והמספריים יחזרו לעבוד כאילו היו חדשים.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: יד גוזרת נייר אלומיניום בעזרת מספריים

8. הסירו ציורים מהקיר בקלות

אם הילד שלכם מראה נכונות להפוך לאמן גרפיטי שמצייר על קירות, אתם לא צריכים לצבוע את כל הבית מחדש. כדי לנקות את היצירות שלו בקלות פשוט טבלו מעט ספירט (כוהל מפוגל) על נייר סופג והעבירו אותו על הקיר. מומלץ לנסות את הטיפ הזה קודם כל על נקודה קטנה בקיר כדי לוודא שלא ייווצר נזק לצבע שבו צבעתם את קירות הבית, וכמובן שחשוב להרחיק את המוצר מילדים.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: איש שופכת ספירט על מגבת נייר ומנקה קיר מקושקש

9. נקו נצנצים ללא מאמץ

במקרה שהילד שלכם פיזר נצנצים על כל השולחן, אין סיבה לכעוס עליו, תוכלו לנקות את הבלגן בקלות בעזרת מסיר מוך או שיער של בעלי חיים ולהגיד שלום לצרה הקטנה הזו. אם אין לכם בבית מכשיר שכזה, גם רצועת נייר דבק עבה יכולה לעזור לטפל בבעיה.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: ילד מפזר נצנצים ואימא שלו אוספת אותם בקלות בעזרת מסיר מוך

10. הכינו את סביבת העבודה ליצירה

כשהילדים שלנו יוצרים, הם לעתים רחוקות מאוד חושבים על כך שאנחנו אלה שצריכים לנקות אחריהם. אם אינכם מצפים בכיליון עיניים לאותם הניקיונות, תוכלו להימנע מהחשש הזה בקלות. פשוט כסו את שולחן היצירה עם ניילון נצמד או כל מוצר דומה, והסירו אותו לאחר שעת היצירה.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: איש שמה ניילון נצמד על שולחן והילדה שלה מקשקשת עליו בהנאה. לבסוף היא מסירה את הכיסוי והשולחן נשאר נקי

11. אחסנו צבעי גואש במכלי סבון נוזלי

כדי שיהיה לילדכם קל לקבל עוד צבע ליצירה מבלי שיצטרכו לצעוק "אימא, אני צריך עוד צבע!", פשוט אחסנו את צבעי הגואש שלו בבקבוקונים לחיצים של סבון נוזלי. תנו לו כלי קטן שאליו יוכלו למזוג את הצבע, והוא מוכן להתחיל לצייר.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: ילדים שואבים צבע מבקבוקוני סבון נוזלי

12. עזרו לילדכם להסיר מדבקות בקלות

ילדים קטנים מתקשים בהסרת מדבקות ליצירה, ואם גם ילדכם נתקל בבעיה הזו, תוכלו לעזור לו אם רק תסירו את המסגרת של אותן המדבקות, אותה הוא לא צריך בכל מקרה. כך הוא יוכל להסיר את המדבקות בקלות רבה יותר וללא עזרתכם.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אימא מסירה עבור הילד שלה את החלק שמסביב למדבקות, והוא משתמש בהן בקלות ובהנאה

13. שחררו פקקי דבק חסומים

פקקי דבק פלסטי נוטים להיחסם בעקבות התקשות הדבק על הפיה. תוכלו להימנע מכך בקלות אם אחרי כל שעת יצירה תניחו את פקק הדבק בתוך קערה קטנה עם שמן צמחי למשך מספר דקות. השמן יעזור לרכך את הדבק ולהשאיר את הפיה פתוחה, ולאחר שטיפתה במים תוכלו להבריג אותה למקומה ולהשתמש בדבק ללא קושי בפעם הבאה.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אימא טובלת פקק של בקבוקון דבק בקערת שמן

14. עזרו לילדכם לחסוך בדבק

אם ילדכם נוהג להשתמש ביותר מדי דבק, דבר אשר גורם לבזבוז כמו גם להרס היצירות, קחו ספוג רגיל למטבח, הרטיבו אותו, הניחו אותו בקופסה שניתן לסגור ושפכו עליו כמות נאה של דבק. כעת כל מה שילדכם צריכים לעשות זה ללחוץ על הספוג בעזרת החפץ שאותו הוא רוצה להדביק, והדבק כבר ימרח בקלות. אחרי שסיימתם את שעת היצירה סגרו את הקופסה ושמרו אותה לפעם הבאה. אם היא אטומה היטב, הדבק יישאר כפי שהוא ותוכלו להשתמש בו שוב.
טיפים לשעת יצירה של ילדים: אימא מורחת דבק על ספוג, הילדות שלה משתמשות בו כדי להדביק דברים ולאחר מכן היא סוגרת את הספוג בקופסה אטומה
מקור התמונות: youtube/whatsupmom

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.