print header

10 טיפים חכמים שיעזרו לכם להיות הורים מאושרים יותר

הורות מביאה עמה לא מעט אתגרים, ואין זה משנה בני כמה הילדים או ההורים – הפתעות תמיד מחכות מעבר לפינה, ולעתים קשה לשמור על מצב רוח מרומם במצבים שתופסים אותנו לא מוכנים. בין ביצוע סידור אחד למשנהו, הכנת כריכים לארוחת הצהריים ועזרה בשיעורי הבית, חשוב גם לזכור את שני האנשים עליהם בנוי המפעל המשפחתי – אתם ההורים. כדי שתוכלו לשמור על האושר שלכם בין העליות והמורדות שכל משפחה חווה, מומלץ לכם לאמץ את 10 ההרגלים שלפניכם שהורים מאושרים עושים באופן קבוע. באופן הזה תוכלו לדעת להרים לפעמים את הראש ולתת גם לעצמכם את מה שמגיע לכם כדי שיהיו לכם אנרגיות להמשך ולכל אתגר שיבוא.
 
טיפים להורות מאושרת: גבר מחוייך מחזיק בידיו אישה מחויכת
 

1. דעו לבקש עזרה כשצריך

בין שזה מגיע מתוך גאווה ובין שמתוך רצון לנסות לעשות הכל לבד, הורים רבים מתקשים לבקש עזרה מבני הזוג שלהם או מאנשים אחרים כשהם נאבקים בביצוע של מטלות מסוימות. למרות הרצון להסתדר באופן עצמאי, חשוב שתדעו גם לקחת הפסקה לפעמים ולבקש מאחרים שיחליפו אתכם, אפילו אם זה רק לשעה קלה. אם יש לכם חברים עם ילדים, הם יבינו את הצורך הזה וישמחו לעזור לעתים. תוכלו אפילו להסכים ביניכם על מועדים בהם הורה אחד ישגיח על ילדיו של ההורה השני ולהיפך, כך שיהיה לכם גם זמן לנוח – את זה כולנו צריכים לעתים, ובמיוחד הורים עסוקים.

2. צאו קצת מהבית

כל הורה מכיר את הימים בהם הוא לא מספיק לצאת החוצה, בייחוד אם הילדים נמצאים בחופש והוא נשאר איתם בבית. פתאום עובר יום, עוברים יומיים ולא הספקתם לראות אור שמש. אין צורך להגיד שזה לא מצב חיובי שצריך לתקן במהרה, לכן אל תחשבו על זה אפילו, אלא פשוט קומו וצאו החוצה. גם סיבוב של כמה דקות בשכונה עם הילדים יעשה לכם טוב ויאפשר לכם להתאוורר קצת מהישיבה בבית. אור השמש יחדיר לגופכם ויטמין D שמשפר את תחושת האושר, תוכלו לראות אנשים בוגרים אחרים וגם לבלות זמן איכות עם הילדים שלא כולל מרקעים ומסכים. את החום תוכלו לשרוד עם מים וקרם הגנה, אך ישיבה ממושכת בבית תעשה לכם יותר נזק מכל יום קיצי.
טיפים להורות מאושרת: גבר הולך על החוף

3. אל תוותרו על ארוחות ועל שינה 

זוגות הורים רבים עושים תחרויות ביניהם על מי ישן פחות בלילות הקודמים, וזה בהחלט לא מקצה שמישהו היה רוצה לנצח בו... בין כל הסידורים, הכנת הארוחות וההתרוצצויות, חשוב שתדעו גם לעשות את הדברים החשובים שעוזרים לכם במשימות – שינה ואכילה. כשאתם לא אוכלים וישנים מספיק, אתם נהיים פחות מרוכזים ויותר רגזנים, ואתם יכולים להיות בטוחים שהילדים שלכם לא מעוניינים בכך. לכן, חשוב שתמצאו לפחות כמה דקות מספר פעמים ביום כדי לאכול משהו בריא ומזין שייתן לכם אנרגיות, ותשתדלו לישון כמות מספקת של שעות בכל לילה. תוכלו לעשות משמרות עם בני הזוג שלכם במקרים בהם יש תינוק חדש בבית או שאחד הילדים חולה כדי ששניכם תישנו מספיק ותוכלו לתפקד בצורה טובה יותר ביום הבא. 
 

4. בלו זמן בנפרד עם כל ילד

הורים מאושרים הם הורים שלא רק מצליחים לבצע את כל הדברים הטכניים שנועדו לתחזק את המשפחה, אלא גם את התוספות שהופכות את היחידה הזו למאושרת כולה. כדי לעשות זאת, השתדלו לבלות מדי פעם זמן בנפרד עם כל ילד כדי להקדיש לו תשומת לב מלאה וגם כדי שתלמדו להכיר אותו מקרוב. אתם תתפלאו אילו דברים תגלו בבילויים המשותפים הללו, והעובדה שאתם זוכים להכיר את האנשים הקטנים שאתם אוהבים יותר מכל תמלא את לבכם בשמחה ואושר שכל הורה צריך לחוש.
טיפים להורות מאושרת: אב וביתו קופצים על מתקן בגן שעשועים

5. הביטו קדימה לעתיד

לעתים, למרות המאמץ להפוך להורים מאושרים יותר, יהיו רגעי משבר לא צפויים שיוציאו לכם את הרוח מהמפרשים. ברגעים הללו חשוב לדעת להביט קדימה ולהבין שהרגעים הרעים חולפים, ואחריהם ניתן להמשיך הלאה כשאתם מחושלים וחכמים יותר. בנוסף, ההבטה הזו קדימה תעזור לכם להעריך גם את הרגעים הטובים שאתם חווים כרגע; הילדים יתבגרו, החיבוקים המפתיעים והרגעים המתוקים יתמעטו, ולכן חשוב שתהיו שמחים ברגע זה ממש, מפני שהוא ייחודי בזמן ויחלוף בעתיד.

6. תדעו לסלוח לעצמכם

אשמה היא מפלצת נוראית שגורמת להורים להרגיש כאילו הם נכשלו במשימה למרות שהם רק בני אדם שמועדים לטעויות לפעמים. כאשר אתם עושים טעות עם ילדיכם, אתם לא יכולים להחזיר את השעון אחורה ולמחוק אותה, אלא רק להמשיך הלאה. עשו מה שאתם יכולים כדי למנוע את ההישנות של אותה הטעות וגם דעו להתנצל כאשר אתם יודעים ששגיתם. באופן הזה תוכלו לשחרר את האשמה שאוחזת בכם ולהרגיש הרבה יותר קלילים ומאושרים ביחידה המשפחתית שלכם.
טיפים להורות מאושרת: אישה אוחזת בבנה על חוף הים

7. התמקדו בחיוב ולא בשלילה

בדיוק כפי שהורים הם אנושיים ויכולים לעשות טעויות, כך גם ילדים שוגים לעתים. יש להורים רבים נטייה לשכוח את העובדה הזו, והם מתרגזים ברגע שילדיהם עושים טעות כלשהי - בכוונה או בשגגה. כשאתם כהורים ניצבים ברגעים הללו, עצרו את עצמכם לפני שאתם מתרגזים או מאבדים עשתונות, הביטו בילדכם והבינו שהוא לא התכוון לעשות רע, ובטח ובטח לא לאנשים שהוא אוהב יותר מהכל. הדבר יעזור לכם להיות רגועים יותר וככל שהזמן יעבור, הרוגע הזה יהפוך כבר להרגל. באופן הזה אתם תהיו הרבה יותר מאושרים בחיי היומיום ותעזרו גם לילדכם ללמוד להיות רגועים יותר.
 

8. אל תחששו להיות דביקים

לא כולנו אוהבים חיבוקים ונשיקות ככה סתם, אך הרגעים הללו יכולים לעשות פלאים למצב הרוח שלכם, גם אם אתם לא כל כך מתחברים אליהם. השתדלו מדי פעם להפתיע את ילדיכם ואת בני הזוג שלכם בחיבוק חזק, דגדוג קטן ונשיקה מכל הלב שיאפשרו לקשר ביניכם להתחזק וירוממו את מצב הרוח שלכם. חיבוקים ונשיקות גורמים לשחרור של הורמונים שאחראיים לתחושת אושר, ולכן אתם תעשו לעצמכם וגם לבני ביתכם טובה גדולה אם תשתחררו לעתים מהעכבות שלכם ופשוט תהיו "דביקים".
טיפים להורות מאושרת: אם מחבקת את בנה

9. צאו לדייטים עם בני הזוג שלכם

עם כל האהבה לילדים ולתרומה הגדולה שלהם למשפחה, הבסיס היציב של הורים מאוחדים הוא אחד הדברים החשובים ביותר ביחידה הזאת. על מנת שתוכלו לשמור על האחדות עם בני זוגכם, חשוב שתדעו לפנות זמן רק עבור שניכם, בלי הילדים בסביבה. כדי לעשות זאת, אתם יכולים לצאת לארוחות, סרטים וכל מקום אחר שבו תעשו דברים ששניכם אוהבים. גם ישיבה על ספסל תעשה את העבודה, שכן המטרה היא בילוי זמן יחדיו, ולא תמיד צריך להוציא כסף בשביל זה. תוכלו להגניב גם כמה רגעים של שקט, לאחר שהילדים הלכו לישון, לשיחה אישית והתעדכנות עם בני זוגכם בנוגע למה שקורה בחייהם. כך תוכלו לשמור על הבסיס למשפחה חזק ויציב לאורך זמן, תחוו אושר בזוגיות וגם תלמדו לתקשר בצורה חיובית האחד עם השנייה.

10. שברו את החוקים מדי פעם

לכל כלל יש יוצא מן הכלל, וחשוב לדעת להשתחרר לעתים עם עצמכם וגם עם ילדיכם כדי שתהיו מאושרים. אם למשל יש לכם כלל ביתי לפיו אסור לילדים לאכול ממתקים אחרי הצהריים, שברו אותו לפעמים כשאתם יוצאים למקום מסוים יחדיו. אם לדוגמה אתם הולכים לגינה או לבדיקה אצל רופא אחרי הצהריים, פנקו את עצמכם ואת ילדיכם בכדור גלידה או חטיף קטן אחר בדרך לביתכם. הרגעים הקטנים הללו יאפשרו לכם להוריד לחץ רב מעצמכם, מה שיתורגם בצורה ישירה לתחושה חיובית יותר ולהעלאת חיוך על פניכם. היכולת לשחרר לעתים את הרסן שהורים מנסים לשמור עליו בכל מחיר יתרום לכם בצורה מדהימה, ואתם בהחלט תהיו הרבה יותר מאושרים כשלא תרגישו כמו שוטרים בכל רגע.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.