print header

9 סימנים לכך שאתם נמצאים בזוגיות בריאה ומאושרת

אנשים מדברים כל כך הרבה על אהבה עד שלפעמים קשה להבחין בינה לבין הרבה רגשות דומים, ויש גם פעמים שבהן בני הזוג באמת אוהבים זה את זו, אבל הזוגיות שלהם לא בריאה וגם לא מאושרת. אז איך תדעו להבחין בין אהבת אמת וזוגיות שתורמת ומוסיפה לחיים שלכם לבין רגשות דומים או מערכות יחסים שרק מקורנים מכם כוחות במקום למלא אתכם באנרגיה? כדי לעזור לכם לעשות זאת, אספנו כמה סימנים ומאפיינים של קשר זוגי בריא - אם הזוגיות שלכם מאושרת בוודאי תקראו את הכתבה עם חיוך הולך ומתרחב, כי תקבלו אישור למה שכבר ידעתם: שמצאתם אהבה נפלאה.
 
מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: גבר ואישה מחובקים
 

1. בני הזוג שלכם כועסים אם מישהו לא מתנהג אליכם יפה

זה מדהים ומרגש לחשוב עד כמה מי שאוהב אתכם ירצה לגונן עליכם, לפעמים יותר ממה שאתם מגנים על עצמכם. בני זוג אוהבים ישמעו את מה שיש לכם לספר, ישמחו ממה שמשמח אתכם וידרבנו אתכם להילחם במקרים שבהם נעשה לכם אי צדק. לא תמיד הם יראו את הדברים באותה הדרך כמוכם, אך הם כמעט תמיד ינסו לייעץ ולחפש את טובתכם. מצב שכזה, שבו יש תמיכה הדדית ורצון להגן ולעזור לצד השני, הוא סימן לכך שהזוגיות פורחת ומלאה באהבה.

מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: פסל של מלאך

2. האהבה שלכם היא כנה

איך נראית האהבה שלכם? האם אלו פרפרים בבטן לפני פגישה ביניכם? האם האהבה כוללת חיבה אמיתית ועמוקה לאופי של בן או בת הזוג שלכם? השאלה הראשונה בוחנת את ההתאהבות, והשאלה השנייה בוחנת את האהבה - אם עניתם בחיוב רק לשאלה הראשונה אתם כנראה נמצאים רק בתחילתה של מערכת היחסים, ולא היה לכם מספיק זמן להכיר אחד את השנייה, או שזאת התאהבות שיתכן שהיא חיובית לטווח הקצר, אבל כנראה לא תחזיק מעמד לאורך שנים. לעומת זאת אם עניתם בחיוב לשתי השאלות אתם באמת ברי מזל, והקשר שלכם הוא חזק ונפלא מאין כמוהו. בזוגיות כזאת תוכלו להעיד על כך שהייתם מוכנים להיות גם בקשר חברי עם בני הזוג שלכם אם קשר רומנטי לא היה אפשרי מסיבה כזו או אחרת, וזאת האהבה האידיאלית והחזקה ביותר.
מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: ענן בצורת לב

3. מחוות קטנות של אהבה

כמובן שמחוות גדולות של אהבה, כמו תכנון טיול משותף בהפתעה או קניית תכשיט חדש, הן מרגשות, אך דווקא המחוות הקטנות והיומיומיות, כמו להציע כוס תה או לקנות מוצר שאהוב על בני הזוג, הן אלה שמעידות הכי הרבה על קשר טוב. המחוות האלה אומרות למעשה: "תראה, חשבתי עליך", לכן אם אתם עדיין מנסים לתת לבני הזוג שלכם כמה שיותר מתנות קטנות ומחוות, זה מעיד על אהבה מיוחדת וגדולה שאתם חשים כלפיהם. כמובן שניתן להגיד את אותו הדבר במקרה שבו אתם מקבלים את הפינוקים האלו, ובמקרה שכזה חשוב מאוד שתראו לצד השני שאתם מעריכים זאת ותזכרו להביע את אהבתכם כלפיו באופן דומה.
מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: קנקן תה

4. אתם מרגישים שאתם שמחים יותר

באופן כללי כדאי לכם להקשיב לרגשות שלכם, כי הם מראים את הדרך הנכונה שבה עליכם ללכת פעם אחר פעם. הסיבה לדיוק שבו הם עוזרים לכם להבין התרחשויות היא שהרגשות מסתמכים על התת מודע ועל מסרים לא גלויים, ולא רק על המחשבות הפעילות שלכם, שלא תמיד מראות תמונה נכונה ומלאה. כדי להבין אם הזוגיות שלכם מאושרת בעזרת הרגש, פשוט שאלו את עצמכם: האם אתם מרגישים מאושרים יותר מאז תחילת הזוגיות הזאת? האם הנוכחות של בני זוגכם לידכם גורמת לכם לשמחה? אם התשובה לשאלות האלו היא חיובית זה סימן ברור ומובהק לכך שבני הזוג שלכם מעצימים אתכם, ואתם נמצאים בזוגיות בריאה.
מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: אישה מחייכת
 

5. אין לכם צורך קבוע לשכנע את הצד השני 

משפט כמו "אני צריכ/ה לשכנע אותו/אותה", מבטל את רצון בני הזוג וכופה את רצונכם, ולכן הוא לא משפט שאומרים לעיתים קרובות במצב שבו יש כבוד אליהם. לעומת זאת בזוגיות בריאה, אם בני הזוג רוצים לוותר לכם - הם יוותרו בלב שלם, ולא כי דרשתם את זה מהם. אחד המאפיינים העיקריים של זוגיות מאושרת הוא נתינה ורצון לתת כמה שיותר, ולכן אם יש משהו שחשוב לכם, פעמים רבות בני זוגכם יוותרו לכם בשמחה, לפעמים אפילו בלי שתבקשו, מתוך ידיעה שהעניין חשוב לכם.

מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: ידיים אוחזות בפרח

6. האהבה שלכם מתבטאת במעשים

המילים "אני אוהב/ת אותך" הן נעימות לאוזן ומחממות את הלב, ומי לא רוצה להרגיש רצוי ואהוב? מילים טובות ומחמאות הן מרכיב חשוב במערכת יחסים, כי הן מחזקות את הקשר הזוגי ומעצימות את בני הזוג. אך דווקא בגלל שמילים טובות הן כלי חזק כל כך, חשוב להבחין בין מילים כנות לבין כאלה שמטרתן היחידה היא לשמר את הקשר. כדי להבדיל בין מילים שנאמרות בכנות לבין אלה שלא, צריך להסתכל על המעשים של בני הזוג. שאלו את עצמכם: האם בני הזוג ישקיעו מאמץ או משאבים כדי להביע את אהבתם? האם הם יהיו שם כשתצטרכו אותם? אם עניתם לשאלות האלה בחיוב - זה סימן שהזוגיות שלכם בריאה ומאושרת, וכדאי לכם לשמור עליה מכל משמר.

מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: זוג בפיקניק עם כוסות יין

7. אתם עדיין רוצים להרשים את בני זוגכם באופן קבוע

אם הפסקתם לרצות את התגובה של בני הזוג למה שאתם אומרים או עושים, זה עלול להיות סימן לכך שהזוגיות שלכם מתחילה לדעוך. אתם בעצם נותנים לקשר להיחלש ועם הזמן הוא עלול להיעלם לחלוטין בעקבות חוסר העניין שלכם. לעומת זאת אם אתם חושבים על בני הזוג שלכם ורוצים להרשים אותם במה שאתם עושים, או בדברים שאתם אומרים - זה סימן שהאש לא כבתה, ואתם עדיין רוצים את האדם הזה בחייכם. ניסיון להרשים את בני הזוג משמעו שאכפת לנו מה תהיה התגובה שלהם, ומשנה לנו מה הם חושבים עלינו, ולכן זה אחד הסימנים לכך שהזוגיות שלכם בכיוון הנכון.

מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: זוג מבוגר כשהאישה יושבת על נדנדה

8. אם בני הזוג שלכם עצובים או עצבניים, אתם לא מניחים שזה בגללכם

אם אתם חלק ממערכת יחסים יציבה וחזקה בוודאי שלא תחשבו שמצב רוח רע של בני הזוג הוא באשמתכם, מפני שאתם יודעים שהם בדרך כלל מרגישים כלפיכם רגשות חיוביים, ואם הם יכעסו עליכם – הם פשוט יגידו. אתם חשובים להם יותר מדי, ולכן הם לעולם לא יכעסו עליכם מסיבה עלומה בלי לנסות לדבר ולפתור את הבעיה. מצב כזה, שבו אתם לא חוששים ממצבי רוח שליליים של בני הזוג, מעיד על כך שאתם מרגישים בטוחים בזוגיות שלכם, ושהקשר שלכם חיובי באופן כללי. הביטחון הזה מעיד על כך שיש ביניכם אמון וזהו רגש שמחזק את הזוגיות יותר מכל דבר אחר.

מאפיינים של זוגיות בריאה ומאושרת: אישה שיוצא לה עשן מהאוזניים

9. השיחות שלכם לא מסתכמות ב"איך היה היום?"

מצב שבו השיחות שלכם לא מעניינות ולא מרגשות, אלא הן רק שיח לשם שיח, מעיד על התנוונות של הזוגיות שיש ביניכם לבין בני זוגכם. לעומת זאת, בזוגיות מאושרת יש הרבה על מה לדבר מעבר ל"איך היה היום", למזג האוויר או לנושאים דומים אחרים. בזוגיות בריאה אתם לא מפחדים ממצב שבו אין מה להגיד, ולכן לא ממהרים למלא את החלל במשפטים חסרי משמעות. יש לכם תחומי עניין משותפים והשיחות שלכם מגיעות לעומקים ולתחומים מרתקים - אתם מנסים לגלות דברים שלא ידעתם על בני הזוג שלכם ורוצים לספר להם על דברים שאתם חושבים שיעניינו אותם. במקביל, יכול להיות שנוח לכם להיות ביחד מבלי לנהל שיחות כלל וכלל ואתם פשוט שואבים הנאה מעצם הנוכחות של בני זוגכם לידכם. שני המצבים האלו הם בהחלט סימן לכך שהקשר לכם יכול להמשיך להתקיים במשך שנים רבות ומאושרות.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.