print header

10 דברים שחשוב לומר לבני הזוג ברגעי משבר

בני זוג רבים המצויים במערכת יחסים ארוכה, נתקלים מפעם לפעם במשברים משותפים כמו בעיות כלכליות, קשיים שהילדים מתמודדים איתם ואתגרים נוספים שעליהם לפתור יחד כקבוצה מגובשת. עם זאת, בחלק מהמקרים מדובר במשבר אישי שנוגע רק לאחד מהצדדים, אשר מותיר את הצד השני מבולבל, פגוע ואפילו חסר אונים. לא תמיד אנו מצליחים לומר את הדברים הנכונים שיגרמו לבני הזוג שלנו להרגיש טוב יותר כאשר הם מצויים במשבר במקום העבודה, מאוכזבים מפעולה שעשינו או ששכחנו לעשות וכולי, אך 10 המשפטים הבאים כוללים מסרים שחשוב מאוד שתעבירו לבני זוגכם האהובים דווקא ברגעים הללו, אשר יעזרו להם להתמודד טוב יותר עם המצב וישפרו גם את היחסים ביניכם. 
 
זוג מחזיק ידיים
 

1. "למה אתה זקוק ממני כרגע?"

בכל פעם שאנו נקלעים לריב עם בני הזוג שלנו, קל מאוד להיעלב, לכעוס, לצעוק או להפסיק לדבר עמם. רק לעתים רחוקות אנחנו בוחרים לעצור לרגע ומזכירים לעצמנו שמדובר באדם שאמור להימצא בצד שלנו, ולא באויב שיש להילחם בו. על ידי שאילת השאלה הפשוטה "למה אתה זקוק ממני?" אנחנו מאפשרים לבני הזוג להבין שאנחנו רוצים להתחבר אליהם מחדש, ולא להתרחק או להתעלם מהבעיות שלהם. ניסוח השאלה באופן הזה מאפשר להם להבין שאתם מוכנים להיענות לכל בקשה, גם אם הדבר שהם זקוקים לו ביותר הוא כמה דקות לבד כדי להירגע. על ידי חשיבה על הנושא תוכלו להרגיע את הרוחות, לנשום עמוק ולהפוך את הריב לשיחה אמתית.

2. "איך אוכל לעזור לך היום עם חלק מהמטלות שלך?"

השאלה הזו מזכירה לבני הזוג שאכפת לכם מהם ושאתם מכירים בעובדה שהם ניצבים בפני תקופה עמוסה ולא פשוטה. בחלק מהמקרים הם ישמחו לאפשר לכם לעזור להם, ואילו במקרים אחרים ייתכן שפשוט תתבקשו לשמש כאוזן קשבת. ייתכן מאוד שלא מדובר בכמות מטלות גדולה מהרגיל, אלא שבני הזוג שלכם מרגישים צורך לשוחח או להתייעץ לגביהן. אפשרו להם לפרוק את מה שהם חשים, וזכרו להושיט יד ולעזור בדברים שאותם הם ציינו כבעייתיים או קשים עבורם. 
זוג עושה מטלות בבית

3. "אני רוצה להתנצל על..."

 ייתכן שעשיתם דבר מסוים שהעציב או הרגיז את בני הזוג שלכם, ולמרות שהם בחרו להבליג אתם עדיין מודעים לאופן שבו המעשה השפיע על מצב רוחם. שתיקות הן לפעמים גרועות מריבים בכל הנוגע להשפעתן על מערכת היחסים, כך שהדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להתנצל ולפרט בדיוק על מה מדובר. כך תוכיחו שאתם רגישים למצבי הרוח של בני זוגכם, ויודעים בדיוק כיצד להתנהל בפעם הבאה.

4. "תודה לך על..."

הצד השני של המטבע, שמשלים את המשפט הקודם, הוא המשפט שמודה לבני הזוג על דברים שהם עושים למעננו. על ידי הכרת תודה גם על מעשים קטנים ופשוטים, אתם עוזרים לאנשים היקרים לכם להרגיש בטוחים בעצמם, משפרים את מצב רוחם ומגדילים את הסיכוי שיפעלו באותה הצורה גם בעתיד. הערך העצמי של רבים מאתנו נפגע בכל פעם שאנו עוברים תקופה קשה, כך שמדובר במילה קטנה שיכולה ליצור שינוי גדול מבחינתם.
זוג מתחבק
 

5. "אני גאה בך"

הידיעה על כך שגם כאשר כיוון מסוים בחיים אינו מסתדר אנחנו מצליחים להגיע להישגים בתחומים אחרים, היא מאוד מחזקת. הביעו שמחה אמתית וכנה כאשר בני הזוג שלכם מתקדמים במקום העבודה שלהם, פותרים בעיה שהילדים מתמודדים עמה או מקבלים החלטה שאתם עומדים מאחוריה. גם אם הם לא מתגאים במעשה הזה בעצמם, אפשרו להם לראות שאתם מבחינים בהתקדמות שלהם ושמחים להיות חלק ממנה. אין ספק שהדבר ישמח אותם ויעניק להם כוח להתמודד גם עם שאר האתגרים בחייהם.

6. "לילדים שלנו יש מזל שיש להם הורה כמוך"

האמירה שמזכירה לבני הזוג שלנו שהם מודל לחיקוי, גורמת להם להיזכר שיש להם מה לתרום לאחרים מצד אחד, ומכירה בחשיבות התפקיד שלהם במשפחה ועבור הילדים מצד שני. כאשר אנחנו יודעים שיש מי שמביט בנו, לומד מאתנו והולך בדרך שסללנו, נתאמץ יותר לצאת ממשברים ולחזור למוטב בהקדם.
הורים מצטלמים עם ילדיהם הצעירים

7. "תסלח לי בבקשה"

בשעה שכפי שכבר צוין חשוב להתנצל על מעשים מסוימים וחד פעמיים, קיימים גם דברים שאנחנו עלולים לעשות לאורך תקופה ארוכה או כאלה שלא ניתן לתקן את הנזק שהם עשו. ייתכן שמדובר במשבר באמון, ריב ממושך שלא נפתר או כל בעיה אחרת שאתם חשים שהותירה משקע בזוגיות שלכם. לא תמיד קל לסלוח לאחרים, ולפעמים מה שנחוץ כדי לזרז את התהליך הוא בקשה מפורשת שתאפשר לצד השני להבין שאתם מעוניינים לפתוח דף חדש.

8. "אני אוהב אותך בזכות..."

ייתכן שבתחילת מערכת היחסים הייתם אומרים לבן או לבת הזוג שלכם מדי יום כמה אתם אוהבים אותם, ועם השנים התדירות הזו הלכה ופחתה. בפעם הבאה שאתם מעוניינים להביע את החיבה שלכם, אל תסתפקו רק בהתבטאות כללית כמו "אני אוהב אותך", אלא ציינו גם מדוע ובזכות מה. אפשרו לבני הזוג להבין מה הופך אותם למיוחדים כל כך בחייכם, והזכירו להם את האיכויות שגורמות לכם להתאהב בהם בכל פעם מחדש אפילו ברגעים בהם הם לא במיטבם.
 
זוג משוחח

9. "אני אתאמץ יותר בכל הנוגע ל..."

לכל אחד מאתנו מגיע להיות במערכת יחסים עם אדם שמשתנה ומתפתח עם השנים, והופך לבן זוג טוב ואמין יותר. כיוון שאיש אינו יכול להיות מושלם כל הזמן וכולנו עושים טעויות מפעם לפעם, בני זוגכם יעריכו מאוד אם תכירו במצבים בהם התוצאה של הפעולות שלכם לא הייתה מיטבית. תוכלו לומר למשל: "אני יודע שהייתי צריך לעזור לילדים עם שיעורי הבית בשעה שש בערב, אבל לא הספקתי לחזור בזמן מהעבודה. אני אתאמץ יותר בפעם הבאה בכל הנוגע לזמן המשותף איתם". כך אתם מסבירים מה הייתה הסיבה לבעיה, ומסיימים את השיחה בטון חיובי ועם הבטחה לעתיד. 

10. "ברור לי שתמיד אוכל לסמוך עליך"

היכולת להישען זה על זה היא אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של זוגיות מתמשכת, וכאשר אחד מבני הזוג מתקשה לתפקד כרגיל מדובר בפתח למשבר עתידי ביחסים. הזכירו לחצי השני שלכם שגם אם כרגע הוא או היא מתקשים לתפקד כרגיל, אתם עדיין יודעים שתוכלו לפנות אליהם בכל צרה, בעיה או שאלה. העידוד הזה מאפשר להם להיזכר בכוח הפנימי שלהם, מה שמגדיל את הסיכוי שהם לא יוותרו לעצמם בכל הנוגע לשמירה על יחסים תקינים בתוך המשפחה.
 
 מקור תמונות: avocadogirlfriendParker KnightBailey WeaverChristopher
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.