print header

19 מנהגים של אנשים מאושרים

החיים הופכים להיות הרבה יותר טובים כשאנחנו שמים את האושר שלנו בעדיפות העליונה. כמובן שיכולים לפקוד אותנו מקרים שיעכירו את מצב הרוח שלנו, אך יש אנשים שדואגים לאושר שלהם גם במצבים שכאלה, ואלו הם 19 הדברים שהם עושים מדי יום. אם תזכרו אותם ותאמצו אותם לשגרת היום שלכם, תוכלו גם אתם להתעורר בכל בוקר עם חיוך על הפנים ולדעת ששום דבר לא יוכל לקחת מכם את התחושה החמימה שמלווה אתכם לאורך כל היום.
 

מנהגים של אנשים מאושרים
 

1. הם מבלים זמן רב יותר עם אנשים בעלי השקפה חיובית

האנשים שאיתם אתם מבלים את זמנכם משפיעים רבות על החיים שלכם ועל הדרך שבה אתם מסתכלים על העולם. מחקרים רבים אפילו מוכיחים שככל שאתם מבלים זמן רב יותר עם אנשים מאושרים, האושר שלהם ישפיע עליכם ויחזק את שלכם. לכן נסו להקיף את עצמכם באנשים בעלי השקפת עולם חיובית, וכך גם אתם תוכלו להעצים את החיוביות והאושר שלכם.

2. הם חושבים בצורה חיובית

אנשים מאושרים יודעים כיצד לחשוב בצורה חיובית בכל מצב, והמחשבות הטובות שמציפות את ראשם עוזרות להם לחייך גם כשקורים להם דברים רעים. כמעט כל צרה שפוקדת אתכם יכולה להגיע יחד עם דבר טוב קטן, ולמרות שאי אפשר לברוח ממצבים רעים, מומלץ לחפש תמיד את אותה נקודת האור שתגרום לכם לשמור על חיוביות ובכך גם על האושר שלכם.

3. הם מנסים להיות מאושרים באופן פעיל

למרות שזה עלול להישמע כמו הסעיף הקודם, קיים הבדל קטן אך מהותי בין השניים. חשיבה חיובית היא חשובה, אך כדי להיות מאושרים באמת עליכם לרצות להיות מאושרים. כשהרצון הזה יתגבר על הדחף להיכנע לרגשות השליליים, יהיה לכם הרבה יותר קל להתנגד אליהם ולפעול על מנת לשנות את כל מה שגורם להם.

4. הם מפתחים את היכולת להחלים מכל מצב רע

התגברות על קשיים או מצבים רעים היא חשובה מאין כמותה כדי לשמור על חיים מאושרים. בדיוק כפי שגופנו צריך להחלים ממחלות על מנת שנרגיש שוב חזקים, עלינו להחלים גם מכל דבר רע שפוקד את הנפש שלנו על מנת שנוכל להיות מאושרים. בהמשך לדוגמה הזו, כמו שלוקח לגוף זמן להתגבר על כל מחלה, תנו לעצמכם גם זמן להתגבר על קשיים, ודעו שבסופו של דבר אתם תחלימו. הידיעה הזו תעזור לכם לעבור את אותם המצבים ולחזור לעמוד על הרגליים מהר הרבה יותר.
מנהגים של אנשים מאושרים
 

5. הם מנסים לזכות בהישגים חיוביים

כל דבר חיובי שתעשו עבור עצמכם יעזור לכם להיות מאושרים יותר, בין שאתם מנסים להפחית במשקל ובין שאתם רוצים ללמוד משהו חדש. לאחר זמן ומאמץ רבים, חלקנו ניכנע ונחזור לדרכנו הישנות או נוותר בשל כישלון קטן בדרך, אך על ידי כך למעשה נוותר על האושר שלנו. הציבו לעצמכם יעדים קטנים שתוכלו להתגאות בהם בכל צעד שתעשו, ואל תשכחו שכל יעד שהצבתם לעצמכם והשגתם יעזור לכם להרגיש טוב יותר בטווח הקצר והארוך, כל עוד תמשיכו להיות מודעים לדרך הארוכה שעברתם.

6. הם מודים על הדברים הקטנים

אושר מגיע לרוב בחבילות קטנות ואפילו בצורת דברים שאנו מתעלמים מהם לפעמים, כמו למשל יום יפה בחוץ או הפרחים שצומחים לפתע מחוץ לביתנו. אם תתנו לדברים הקטנים האלה משמעות גדולה יותר זה יעזור לכם להרגיש טוב יותר בכל פעם שתבחינו בהם. היו אסירי תודה על הדברים הקטנים שהעולם נותן לכם, ותוכלו להיות בטוחים שדברים נוספים שנראו לכם פעם קטנים ולא משמעותיים יגרמו לכם להיות מאושרים יותר מכל דבר אחר שהייתם מצפים לו.

7. הם אוהבים לתת

אנחנו אוהבים לקבל מתנות, אך המוח שלנו אוהב גם לתת מתנות. כשאנו נותנים דברים לאנשים אחרים ומקבלים אמרת "תודה" בתמורה, משתחרר במוחנו דופמין שמסייע לנו להרגיש טוב יותר. אנשים שמאושרים באופן תמידי אפילו לא מצפים לאמרת התודה, משום שהם יודעים שכל מעשה חסד קטן שלהם ישפר את חייהם של אחרים, וזו ההרגשה הטובה ביותר שהם מעריכים. זה גם יגרום לכם להרגיש מסופקים יותר מחייכם, משום שתדעו שהייתה לכם השפעה חיובית על חייו של אחר.

8. הם מעדיפים להשקיע את הכסף שלהם באחרים

בהמשך לסעיף הקודם, רבים מאתנו עשויים לחשוב שהשקעת כסף בעצמנו ובדברים שאנחנו רוצים יכולה להסב לנו אושר, אך ניסיון החיים מראה שככל שיהיה לנו יותר, אנחנו נרצה עוד ולעתים רחוקות נרגיש מסופקים. הדרך הטובה ביותר להרגיש סיפוק מהשקעת הכסף שלכם היא לגרום למישהו אחר להיות מאושר. אנשים מאושרים הם לא אנשים קמצנים – הם חולקים את האושר והעושר שלהם עם אחרים ובכך מעצימים את שלהם, כל זאת כמובן בהתאם ליכולות הכלכליות שלהם.
מנהגים של אנשים מאושרים

9. הם שוכחים ממושג הזמן

רובנו חוששים מהזמן שזולג לנו בין הידיים, ומרגישים שבכל יום שעובר אנחנו קרובים יותר לאכזבה שנחוש משום שלא היה לנו מספיק זמן לעשות את כל מה שרצינו לעשות. ההרגשה הזו יכולה לגרום לכם לוותר מראש על כל הדברים שיסבו לכם אושר, ולכן הגיע הזמן שתשכחו ממושג "הזמן". אם אתם רוצים לעשות משהו, פשוט עשו אותו; איש לא יכול לדעת מה יקרה מחר או בעוד שנה, וכל עוד תעשו את מה שמסב לכם אושר עכשיו, תוכלו להיות בטוחים שגם בעתיד, הקרוב והרחוק, תרגישו מסופקים הרבה יותר מחייכם.

10. הם מעדיפים לקיים שיחות בעלות ערך

למרות שאין שום דבר רע בשיחות חולין, אנשים מאושרים מעדיפים לדבר על דברים משמעותיים יותר. במקום לספר על מה שקרה לכם במהלך היום, תוכלו לספר על הרגשות שחוויתם במהלכו. במקום לשאול על מזג האוויר, תוכלו לשאול לגבי הרגשות שחווים האנשים שאיתם אתם מדברים בהקשר אליו. שיחות שכאלה יעזרו לכם גם להעמיק למחשבותיכם העמוקות ולהכיר את עצמכם ואת חבריכם בצורה טובה הרבה יותר.

11. הם יודעים להקשיב

כולנו רוצים שיקשיבו לנו, אך רק מעטים מאתנו נוטים להקשיב לאחרים יותר מאשר להשמיע את קולם שלהם. כפי שצוין בסעיף הקודם, כשאתם מקשיבים לאחרים אתם לומדים להכיר אותם טוב יותר, אך מעבר לכך אתם מספקים להם את האפשרות לדבר ולהביע את עצמם בדרכים שאנשים אחרים אולי לא מספקים להם. היו קשובים לחבריכם ותנו להם לדעת שאתם שם בשבילם, גם כשהם רק צריכים מישהו שיקשיב להם.

12. הם שומרים על קשר עם חבריהם

אנשים מאושרים לא מתעסקים אך ורק בחייהם שלהם, אלא מודעים גם לחיים של חבריהם הטובים ביותר ולא דרך ריכולים, אלא על ידי שמירה על קשר. קל מאוד לשלוח הודעת טקסט או אימייל לחבר טוב או פשוט להתקשר כדי לשאול לשלומו, וזה חשוב מאוד שתעשו זאת בעצמכם, אך אם אתם רוצים לעשות עוד יותר, מומלץ שגם תקבעו להיפגש מדי פעם כדי לשבת על כוס קפה, לדבר על מה שקורה בחיים ולהעלות זיכרונות. ההרגשה הטובה שמתלווה למפגש שכזה תישאר אתכם גם לאחריה.
מנהגים של אנשים מאושרים

13. הם מעריכים את כוחה המרפא של המוזיקה

למוזיקה יש השפעה אדירה על הנפש שלנו. בין שאתם חובבי ז'אנר מסוים ובין שאתם פשוט נהנים להאזין ללהיטים העכשוויים, המוזיקה שלה אתם מאזינים מעצבת את הרגשות שלכם. אנשים מאושרים מאזינים למוזיקה בעלת מסר והרגשה חיוביים ונמנעים ממוזיקה רועשת מדי או דיכאונית. המוזיקה היעילה ביותר עבור הנפש היא המוזיקה הקלאסית, ותוכלו ללחוץ כאן כדי לגלות מדוע ואיך.

14. הם לפעמים מתנתקים מהכל

פעם היה לנו הרבה יותר קל לשבת בחוסר מעש ולא להתעסק בשום דבר שעלול להסיח את הדעת, כמו הסמארטפון, המחשב או הטלוויזיה. אנשים מאושרים יודעים להקדיש זמן לעצמם ולכבות את המכשירים החשמליים מדי פעם. אינכם חייבים באמת לכבות את המכשירים שלכם, אך מומלץ שלא תבלו מולם יותר מדי זמן. במקום זאת, ובהקשר לסעיף הקודם, תוכלו להפעיל מוזיקה מרגיעה, לשכב על הספה וליהנות ממנה ומהמחשבות שיצוצו בראשכם.

15. יש להם מטרה בחיים

כמו בכל דבר ותחום, אנחנו זקוקים למטרה כדי שתהיה משמעות למה שאנחנו עושים. הדיאטה שלנו לא תצליח אם לא נרצה להיראות רזים יותר, והחיים שלנו לא באמת יהיו חיים אם לא נרצה להשיג בהם דבר מה, כל אחד והמטרות שלו. לאנשים מאושרים יש סיבה להתעורר בכל בוקר, וזו סיבה שהם הכתיבו לעצמם. הם לא מחכים שאחת כזו תגיע, וגם אתם צריכים לקבוע לעצמכם מטרה שתעזור לכם למצוא סיפוק בחיים.

16. הם שומרים על כושר

אנשים מאושרים מכורים לאנדרופינים, וזה משום שהחומרים הכימיים הטבעיים האלה מסייעים לשיכוך כאבים ולשיפור מצב הרוח. הדרך הטובה ביותר לגרום למוח לשחרר אותם היא באמצעות פעילות גופנית, והם חשובים במיוחד עבור אנשים שסובלים מדיכאונות, חרדות ותסכולים רבים. אין ספק שהתמכרות לפעילות גופנית עדיפה על כל התמכרות מזיקה אחרת שעוזרת לשחרר הורמוני "פרס" במוח, כמו עישון סיגריות או אכילת ממתקים מזיקים.
מנהגים של אנשים מאושרים

17. הם יוצאים להליכות מדי פעם

בלי קשר לשמירה על הכושר הגופני, אנשים מאושרים דואגים לצאת להליכות בכל פעם שהם מרגישים שמשהו לא כשורה בגופם או בנפשם. אם אתם מרגישים מעט עייפים ומדוכדכים, צאו להליכה. האוויר הפתוח והפעלת הגוף יעזרו להזרים דם רב יותר למוח שלכם, וזה יעזור לכם גם לחדד את המחשבות והיצירתיות שלכם, במיוחד אם אתם מרגישים תקועים באמצע פרויקט בשל חוסר מוטיבציה להמשיך לעסוק בו. 

18. הם לוקחים את הזמן בבוקר

שינה מספקת היא חשובה עבור הבריאות, וכשאנו ישנים מספיק וקמים רעננים לרוב נקפוץ מהמיטה בקלות ובמהירות. אנשים מאושרים לעומת זאת גם ישנים מספיק וגם נשארים מעט זמן במיטה לפני שהם יוצאים ממנה בבוקר. זה אולי ישמע מעט מוזר, אך מחקרים מראים שהזדרזות לצאת מהמיטה ולהתחיל את היום לא מועילה לנפש ולגוף ואפילו מזיקה להם. לעומת זאת, התעוררות איטית עוזרת לסדר את המחשבות ולהכין את הגוף לקראת היום העמוס שבדרך. 

19. הם צוחקים הרבה

כמובן שאנשים מאושרים יצחקו הרבה, אך יתכן שהסיבה והתוצאה הפוכים, ובעצם אנשים שצוחקים הרבה הם אנשים מאושרים. כמו שפעילות גופנית משחררת אנדרופינים בגוף, כך גם הצחוק, וככל שתצחקו יותר כך תשחררו יותר מהחומרים האלו בגופכם. אפילו חיוך קטן יכול להשיג את אותה ההשפעה, כך שמומלץ שלכל הפחות תלכו עם חיוך על הפנים מהרגע שאתם קמים בבוקר ועד הרגע שאתם הולכים לישון.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.