print header

30 דברים שמאפיינים אנשים אמפתיים שצריכים לשנות גישה לחיים

יש אנשים שנוטים להתעלם מצרותיהם של אחרים ולדאוג יותר לעצמם, ואין בכך כל דבר רע כל עוד לא מדובר במניעים זדוניים או חוסר רצון לעזור לאדם שמבקש עזרה. לצד אלה, יש בעולמנו גם אנשים רבים שנוהגים להתחשב באחרים ולשים את רצונותיהם וצרותיהם לפני הרצונות והצרות שלהם עצמם. האנשים האלה נקראים "אמפתיים", וגם במקרה הזה מדובר לעתים בקיצוניות שאינה בריאה. אלו הם 30 הדברים שמאפיינים אנשים אמפתיים, ואם אתם מזהים בעצמכם יותר מ-20 מתוכם, זה ככל הנראה מסמל על כך שאתם אנשים אמפתיים מאוד ושעליכם לבחון האם הזנחתם את עצמכם בזמן האחרון יותר מדי.
 
מאפיינים של אנשים אמפתיים
 

1. ידיעה שמורגשת בתחושת בטן

אנשים אמפתיים יודעים דברים רבים מבלי שמישהו אחר צריך לומר להם אותם. יש שיתארו את הידיעה הזו כאינטואיציה או כתחושת בטן.

2. הרגשת רגשות האחר ואימוצם

זהו אחד המאפיינים המרכזיים של האנשים האמפתיים. יש שיזדהו עם רגשותיהם של אנשים שלצדם בלבד ויש שיזדהו עם רגשותיהם של אנשים שרחוקים מהם, הכל תלוי בסוג ורמת הקשר בין האנשים. 

3. תחושת אי נוחות בעת שהייה במקומות הומי אדם

מקומות כמו קניון, סופרמרקט או אצטדיון כדורגל, בהם סובבים אותנו הרבה מאוד אנשים, יכולים לגרום לאנשים אמפתיים לחוש חנוקים או נרגשים. זאת משום שכל אחד מהאנשים הרבים שמצויים במקום מלווה ברגשות אחרים, אותם מרגישים האנשים האמפתיים.

4. אי יכולת לצפות באלימות או לשמוע על טרגדיות בחדשות

ככל שאנשים יותר אמפתיים, כך קשה להם יותר לשמוע סיפורים רעים ומפחידים בטלוויזיה או לקרוא עליהם בעיתונים, עד לרמה שהם יעדיפו לא להתעדכן באירועי חדשות.

5. יכולת לזהות חוסר כנות

אם חבר או בן זוג של בן אדם אמפתי מספר דבר מה שקרי, האדם האמפתי ידע זאת מיד. עם זאת רבים מהאנשים האמפתיים יעדיפו להתעלם מידיעה זו, משום שיעדיפו למנוע מעצמם את התחושה שתתלווה לכך, לכן יכחישו זאת בפני עצמם.

6. הידבקות בתסמינים פיזיים של אחרים

לאנשים אמפתיים קל מאוד להידבק בתסמינים ומחלות שתוקפים את האנשים שיקרים להם, כמו למשל הצטננות, זיהומים בעיניים וכאבים במקומות שונים בגוף. 
מאפיינים של אנשים אמפתיים
 

7. בעיות בעיכול

אנו נוהגים לקשר רגשות לאזור הבטן, וזה לא סתם כך. באזור הזה אנשים אמפתיים סובלים מבעיות או תחושת אי נוחות כאשר הם סופגים את רגשותיהם של אחרים. זה יכול אפילו לגרום להם לסבול מאולקוס. 

8. חיפוש תמידי ולא מודע אחר אדם שסובל או מקופח

כל אדם שסובל מגורם כלשהו, בין שמכאב פיזי ובין שמקיפוח, מושך את תשומת לבם של אנשים אמפתיים עד לרמה שקשה להם להתעלם ממנו וממצבו כל עוד הוא בטווח ראייתם.

9. אנשים מספרים להם את הצרות שלהם, אפילו זרים

אדם אמפתי הופך לעתים לכתובת עבור כל אדם שצריך להוריד מליבו. זאת משום לאנשים אחרים קל הרבה יותר להיפתח לאנשים אמפתיים, אפילו אם הם זרים.

10. תחושת תשישות תמידית

אנשים אמפתיים מרגישים לרוב מרוקנים מאנרגיה. הם חשים שאנשים מסוימים שאבו מהם את האנרגיות שלהם או שהם עצמם שאבו אנרגיות שליליות רבות מאחרים. למרות התשישות המורגשת, זה עלול לגרום להם להפרעות בשינה.

11. נטייה להתמכרות

בין שמדובר באלכוהול, סמים, יחסי מין או כל התמכרות אחרת, אנשים אמפתיים משתמשים בדברים שונים כדי להשכיח מעצמם את הרגשות השליליים שהם שואבים מאחרים. 

12. משיכה לטיפולים הוליסטיים ואלטרנטיביים

למרות שאנשים אמפתיים נוהגים לרפא אחרים, הם עצמם מעדיפים להימנע מלנסות לעשות זאת, אפילו אם התברכו בכישרון נהדר. הסיבה לכך היא שריפוי נפשם של אחרים לרוב מגיע על חשבון הנפש שלהם, בייחוד אם אינם מודעים לכך שהם אנשים אמפתיים. בנוסף, כל טיפול טבעי קוסם להם יותר מאשר טיפול מתחום הרפואה המערבית, וקשה להפתיע אותם בקלות על ידי הצלחת טיפולים אלו משום שזו התוצאה שהם מצפים לה.
מאפיינים של אנשים אמפתיים

13. יצירתיות

בין שמדובר בשירה, ריקוד, משחק, ציור או צביעה, אנשים אמפתיים הם בעלי צד אומנותי ויצירתי מפותח מאוד ויש להם דמיון פורה.

14. אהבה לטבע ולחיות

אנשים אמפתיים מרגישים צורך לבלות זמן מה בטבע ולצד בעלי חיים. עבור חלקם זה כחלק בלתי נפרד מחייהם.

15. צורך בבדידות

כשאנשים אמפתיים מבלים זמן רב מדי עם אנשים אחרים, צץ בהם הצורך להיות לבד למשך זמן ארוך מהרגיל. זה לא אומר שהם מרגישים בודדים, אלא שהם צריכים זמן שבו יוכלו להשקיע בעצמם.

16. נטייה להשתעמם במהירות

אנשים אמפתיים צריכים שיהיה להם עניין בעבודה, בלימודים ובבית, ולא, הם מוצאים את עצמם חולמים בהקיץ או חווים תחושה של חוסר נוחות.

17. אי יכולת לעשות דברים שאינם מהנים

בהמשך לסעיף הקודם, אנשים אמפתיים מרגישים שהם משקרים לעצמם כשהם עושים דברים שלא מסבים להם הנאה. להכריח אדם אמפתי לעשות דבר מה שהוא לא אוהב יגרום לו לחוש רגשות אשמה, והוא עשוי לחשוב שהוא אדם עצלן משום שכך יסיק שאחרים רואים אותו מהצד.

18. שאיפה למציאת האמת

כל דבר שאינו מרגיש נכון עבור אנשים אמפתיים גורם להם לרצות לחתור לאמת, שאת הימצאותה הם מרגישים עוד לפני שגילו אותה.
מאפיינים של אנשים אמפתיים

19. חיפוש תמידי אחר ידע ותשובות

שאלות שנשארות ללא פתרון יכולת לפתח תסכול בקרב אנשים אמפתיים, ולכן הם ישאפו למצוא הסבר לכל תופעה שאינם מבינים. גם אם הם יודעים דבר מה הם יחפשו אישורים לכך, והחיסרון במאפיין זה הוא שלעתים הם עלולים להציף את עצמם ביותר מדי מידע.

20. אהבה להרפתקאות, טיולים ותחושת חופש

אנשים אמפתיים הם בעלי נפש חופשיה, ועל כן עליהם לספק את רצונותיה ולחוש את החופש והשחרור שהיא שואפת לקבל.

21. אי יכולת לתפקד בבלגן

אנשים אפתיים מרגישים שבלגן, בין שפיזי בסביבתם ובין שבראשם, מונע מהם את היכולת להמשיך לעסוק בדברים שהם רוצים להתעסק בהם.

22. נטייה לחלום בהקיץ

אדם אמפתי יכול לבהות בטלוויזיה מבלי להסתכל על מה שמשודר בה באמת, ועם זאת ליהנות מהעולם שנוצר במחשבותיהם.

23. המצאת שגרה וחוקים קבועים

למרות שבניית שגרה קבועה והמצאת חוקים עוזרים לנו ליצור סדר בחיינו, עבור אנשים אמפתיים מדובר במנהג שמונע מהם את החופש שלו הם זקוקים, ועל כן מדובר במאפיין שמזיק להם.

24. נטייה למשקל עודף

כדי לחסום רגשות שליליים, אנשים אמפתיים לעתים נגררים לאכילה רגשית מבלי לשים לב לכך.
מאפיינים של אנשים אמפתיים

25. יכולת הקשבה מצוינת

אנשים אמפתיים לרוב לא ידברו על עצמם, אלא אם כן הם עומדים מול אדם שהם סומכים עליו לחלוטין. עם זאת, הם אוהבים להקשיב לאחרים ולהראות דאגה כנה כלפי הצרות שלהם.

26. חוסר סובלנות כלפי נרקיסיזם

למרות שאנשים אמפתיים נוטים להתחשב באחרים, הם לא אוהבים אנשים אגואיסטיים ששמים את עצמם לפני אחרים ומסרבים להזדהות עם רגשותיהם של אחרים. אנשים שכאלה הם ההפך הגמור מהאנשים האמפתיים.

27. יכולת לחוש ביום שבו הם נמצאים בשבוע

לאנשים אמפתיים יש תחושת "יום שישי" למשל, אפילו אם מדובר באנשים שעובדים ביום זה. הם מרגישים את התחושות הקולקטיביות של האנשים סביבם. במהלך השבוע של פסח למשל הם יכולים להרגיש שכל העולם מחייך אליהם ורגוע, ולעומת זאת, לערבי ראשון, שני ושלישי מצטרפת לרוב תחושת כבדות שמעיקה עליהם.

28. בחירה שלא לרכוש מוצרים ישנים או מיד שניה

כל דבר שהיה שייך לאדם אחר מגיע יחד עם האנרגיה שלו כשהוא עובר בעלות, ואנשים אמפתיים מרגישים את אותה האנרגיה באופן שאינו מודע. אנשים אמפתיים לעתים יעדיפו אפילו לרכוש רכב יד ראשונה, אפילו אם מצבם הכלכלי לא מאפשר זאת.

29. סירוב לאכול מוצרים מן החי או הצומח

בין שבחרו להפוך לצמחוניים או לטבעוניים בשל מניעים אידיאולוגיים ובין שבחרו לעשות זאת בשל אי ההנאה מאותם המזונות, אנשים אמפתיים מרגישים את האנרגיה שמגיעה יחד עם האוכל, וזה עלול להשפיע על בלוטות הטעם שלהם.

30. נטייה להיראות לאחרים כביישנים, אדישים או מנותקים

אנשים אמפתיים נוטים לסבול ממצבי רוח משתנים, זאת משום שהם שואבים את האנרגיה של האנשים שסביבם. בנוסף לכך אנשים אמפתיים לא מעוניינים לזייף רגשות חיוביים כשהם עצובים, משום שזה עלול לגרום להם להרגיש עוד יותר גרוע. 
 

אם אתם מרגישים שרוב המאפיינים שצוינו נוגעים בכם, יתכן שהגיע הזמן שתעשו שינוי בחייכם ותתחילו לדאוג לעצמכם במקום לאחרים. זכרו שהצרות של האנשים שסובבים אתכם הם לא הצרות שלכם, ויכול מאוד להיות שהזנחתם דבר או שניים בעצמכם שהייתם צריכים לטפל בו כבר מזמן.

היום זה היום שבו תבטיחו לעצמכם להיות יותר אמפתיים כלפי עצמכם!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.