print header

קריאת חובה: 26 אמיתות שימנעו מכם לבזבז את חייכם

למרות שאנחנו שומעים פעמים רבות את המשפט "חיים רק פעם אחת", לרובנו קשה להעיד שאנחנו חיים את החיים שלנו במלואם וממצים אותם כפי שהיינו רוצים. לעיתים אנחנו נאחזים בתפיסות או באנשים שמזיקים לנו, לעיתים אנו חשים כקורבן של נסיבות והפחד משתלט עלינו יותר מדי פעמים ומשפיע על ההחלטות שלנו. כל הדברים האלו גורמים לזמן היקר שלנו להתבזבז לשווא, מבלי שנחוש שמיצינו את עצמנו או אותם. אם אתם משתוקקים לשינוי ולא יודעים מהיכן להתחיל, 26 האמיתות הבאות יעניקו לכם את המפתח לחיים מאושרים - אתם רץ צריכים להשתמש בו...
 
אמיתות על החיים: אישה מחוייכת בשדה פרחים
 
1. כאשר אתם שומעים רק את מה שנוח לכם, אינכם באמת מקשיבים. הדרך להתפתחות עוברת דרך מפגש עם אנשים ודעות שונים ושונות, אלו הם הצמתים שבהן נעצור ונראה האם הגיע הזמן לשנות כיוון.
2. אתם מבזבזים את חייכם בהמתנה שהדרך הנכונה תתגלה בפניכם, אך היא לא תופיע. דרכים נסללות על ידי מי שצועד בהן ולא על ידי מי שממתין להופעתן.
3. לפעמים תצטרכו לשחרר משהו שאתם נאחזים בו גם מבלי שקיבלתם תשובות ברורות. פעולות והתנהגויות הן לא פחות חשובות ממילים ועליכם לסמוך על מה שהבנתם מהן, גם מבלי שנאמרו לכם דברים מפורשים.
4. הסחות דעת יגזלו את הזמן היקר של חייכם, אם תאפשרו להן לעשות זאת. התייחסו לכל רגע ביום שלכם כבעל משמעות ושאלו את עצמכם האם הוא מתבזבז כרגע בעבודה שאתם לא אוהבים, בזוגיות שמאמללת אתכם או בבהייה בטלוויזיה מרצדת. הפנו את תשומת לבכם לדברים שמעניקים לכם משמעות ועושים לכם טוב בלב.
אמיתות על החיים: אישה מקפצת בין סלעים על שפת הים בשקיעה
5. הפסיקו להזניח את עצמכם. אין שום דבר אנוכי באהבה עצמית ולמעשה היא המפתח לאהבה שתעבירו הלאה, פשוט מפני שההיגיון אומר שאינכם יכולים להעניק לאחר את מה שלא קיים ברשותם.
6. התגובה שלכם חשובה יותר מנסיבות חייכם. את הקלפים שחילקו לכם בחיים לא תוכלו לשנות וברור שלעיתים הדבר יהיה כרוך בכאב וסבל, אך זכרו שהתגובה שלכם לנסיבות אלה היא זו שיוצרת את המשמעות החזקה ביותר.
7. כשמגיע הזמן לשינוי הקושי גובר, אל תתנו לו לעצור אתכם. הפחד הוא טבעי ומלווה כל תהליך של צמיחה, היו סבלניים והביטו אל עבר המטרה.
8. המשמעות של סבלנות איננה המתנה, אלא יכולת לשמור על ריכוז וחיוביות בזמן שאתם מצעידים את החיים שלכם קדימה. אתם חייבים להאמין שלדברים יש קצב וסיבה משלהם, מבלי לנסות ולחשוף מה הם. המשיכו בדרך הנכונה ביותר עבורכם לפי רחשי לבכם ושמרו על האמונה בטוב שעתיד להגיע.
אמיתות על החיים: רגלי גבר שוכב על שפת ים
 
9. הרגלים בריאים לא נוצרים ברגע, למעשה אנחנו זקוקים לכ-66 ימים כדי לבסס הרגל חדש שישתלב ביומיום שלנו. אם אתם מצפים לתוצאות מידיות ורווחים קלים, אתם בצד המתייאש של החיים. 
10. החוזק של הנפש שלכם חשוב יותר מהחוזק של גופכם. שימו לב לאנשים, לקולות ולמראות שאתם חושפים בפניה ושאפו לבלות בחברה שמעוררת בכם השראה ונדיבות. 
11. אם אתם תמיד מגלמים את הקורבן, אל תתפלאו אם הוא יהפוך לתפקיד הקבוע שלכם. החיים אינם הוגנים בשום צורה וצדק הוא כוכב במערכת השמש ולא מציאות חיים, ובכל זאת אינכם צריכים לתת לעבר שלכם לקבוע לכם את העתיד. אם החיים פגעו בכם ונהגו בכם בחוסר הגינות, התאבלו לזמן מוגבל אם צריך, אך אל תאמצו את המסכנות כזהות.
12. החיים לא נותנים לנו בהכרח את מה שאנחנו רוצים, אלא את מה שאנחנו זקוקים לו כדי להתפתח ולצמוח בנקודה מסוימת. החוכמה היא לא להיתקע תחת התפיסה שרק הדברים שביקשנו לעצמנו במודע הם אלו שיהפכו אותנו למאושרים.
אמיתות על החיים: פרצוף מצויר על גזע עץ בחורשה מושלגת
13. לא תוכלו לנצח במשחק שחמט אם תנועו רק קדימה, ואתם יכולים לראות זאת כדימוי נפלא לחיים. יהיו רגעים שתחושו שאתם נעים לאחור ושמצבכם הורע, אך זו רק העמדה ממנה תוכלו לצמוח הלאה אל עבר הצלחה.
14. האתגרים הקשים ביותר שלכם ילמדו אתכם את השיעורים החשובים ביותר. אל תיבהלו מקושי או כאב מפני שבהם טמונים האתגרים המדויקים עבורכם והאפשרויות להתפתחות אישית.
15. רוב הלחץ שאתם חווים הוא תוצר של המחשבות והפעולות שלכם. הבשורה הטובה היא שיש לכם גם את הכוח לשנות זאת דרך בחירת מחשבה אחת על פני השנייה. זכרו שדרך ההסתכלות שלכם על חוויות היא המפתח לחיים שלווים.
16. אתם נאחזים בדברים שמשאירים אתכם במצב של קיבעון והסיבה לכך היא פחד. אם אתם משקיעים זמן במחשבה על דברים שאיבדתם בחיים, בין שמדובר על אהוב או כסף, זה לא בהכרח מכיוון שאתם זקוקים להם, אלא מתוך חשש שלעולם לא תחוו את האהבה או הביטחון שהגיע איתם שוב. אך זכרו: לא כל דבר שמפסידים, הוא הפסד.
אמיתות על החיים: בלון כתום מרוקן מאוויר מונח על האדמה
17. אם אינכם נוכחים בחוויה שהחיים זימנו לכם, תחוו אותה שוב ושוב. חישבו על החיים כשליח שמתדפק על דלת ביתכם עם חבילה בידו. ייתכן שבתוך החבילה יש הפתעה נעימה וייתכן שהיא מכילה משהו שאתם מעדיפים לא לראות, אבל השליח הזה הוא עקשן וחייב להעביר אליכם את המשלוח ולכן הוא חוזר. הדרך היחידה שלכם למנוע ממנו מלשוב היא להיות נוכחים ולקבל את פניו, יהיה המסר אשר יהיה.
18. הקול הפנימי שלכם זקוק לתשומת לבכם. לכולנו יש קול שמכוון אותנו ויודע להנחות אותנו אל עבר הבחירות הנכונות בברירות שבין הטוב והרע, הבעיה היא שהקול הזה לרוב נחלש ומוסתר תחת הקולות שאנחנו שומעים מהסביבה. אם תתרכזו היטב תוכלו לזקק אותו מרעשי הרקע והסביבה.
19. הניסיון למצוא חן בעיני אחרים הוא הרסני ומשעבד. עשו את הדברים שלכם בתשוקה, צניעות וכנות, ולא מתוך רצון שיחבבו אתכם. תחושת הריצוי היא פעמים רבות ממכרת והופכת להיות מניע עיקרי בחיים שעלול למנוע מכם להיות מי שאתם באמת.
20. אתם מתרשמים מכל מיני אנשים מהסיבות הלא נכונות. כסף, מעמד והשכלה הם דברים בעלי ערך אך אין בהם כדי להעיד על אושרו של אותו אדם ובטח שלא על יכולתו לעשות אתכם מאושרים. שאלו את עצמכם מה הרשים אתכם בדמות שאתם מעריצים או חושקים בה ונסו להבין האם זה בגלל שאתם חשים שלא בנוח עם מי שאתם. מוטב שתרגישו שלמים עם עצמכם מאשר שתחפשו להיות מי שאינכם דרך קרבתו של אדם אחר.
אמיתות על החיים: 3 צלליות של נשים מרימות ידיים, על רקע כתום של שקיעה
21. הציפיות שלכם מאחרים הן מקור לתסכול. גם אם הנמכת ציפיות נשמע כמו משימה בלתי אפשרית, זכרו שהמפתח אליה טמון במידת הנתינה שנוח לכם איתה. אם תתנו מהלב ובמידה שתבחרו, לא תחושו מתוסכלים מכך שלא תוגמלתם בהתאם.
22. החיים קצרים מדי מכדי להעביר אותם דרך ריבים והתנגדויות. בחרו את המאבקים שלכם בקפידה וזכרו ששקט ושלווה לפעמים שווים הרבה יותר מאשר תחושת צדק. ויכוח תמיד מתחיל בהזמנה שאתם מקבלים מאחר או שולחים הלאה, אבל האמת היא שאתם לא חייבים ליזום אותה או להיענות לה. 
23. האנשים שנמצאים בסביבתכם הם אלו שמשכתם לחייכם. אם אתם רוצים להיות בחברת אנשים חיובים תצטרכו לאמץ את אותה הגישה מפני שאנחנו מזמנים לחיינו את בני האדם שבמהותם תואמים לנו.    
24. סליחה היא הכרחית לשקט הפנימי שלכם. לסלוח למישהו על כאב שנגרם לכם אין משמעותו שאותו פוגע הרוויח אותה ביושר או שהיא מגיע לו בהכרח. סליחה גם איננה מחייבת בקשת התנצלות מפורשת מצד עושה העוולה. סליחה היא רגש שאתם מעניקים לעצמכם על רגעים שהרגשתם חסרי אונים או חלשים ופגיעים, והיא נולדת מתוך ההבנה שאינם באמת כאלה. 
אמיתות על החיים: אישה חובקת ידיים שאוחזות בה מאחור
25. החיים ייקחו ויעניקו לכם דברים בהדרגה ובאופן רציף. אתם תופתעו לגלות אילו דברים שחשבתם שלא תוכלו להסתדר בלעדיהם, אינם כה חשובים, ומנגד, איזה דברים שבכלל לא חשבתם שאתם רוצים, יכנסו לחייכם. עשו כמיטב יכולתכם כדי לחבק את אי הוודאות של החיים.
26. כל דבר שקיים כרגע בחייכם עומד לקראת שינוי שיגיע בשלב כזה או אחר. התבוננו על החיים שלכם והיו אסירי תודה על הבריאות, המשפחה החברים וכל דבר טוב שקיים בהם מכיוון שאין דבר שנמשך לנצח. 
 
מקור: סיון לוי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.