print header

7 סיבות נפלאות לאהוב את עצמכם

באחד מהטיולים שלי לדרום אמריקה, לפני יותר מעשר שנים, פגשתי שמאן אליו הגעתי כדי לקבל ייעוץ והכוונה. סיפרתי לו על כמה שהחיים שלי נראו לי תקועים וחסרי התלהבות באותם ימים, והתחלתי לשאול אותו את השאלות שענייניו אותי כבחורה בשנות ה-30 לחייה, כמו מתי אפגוש את אהבת חיי, מתי תהיה לי עבודה יותר טובה, מתי אני ארוויח יותר כסף וכן הלאה. כשעצרתי את שטף הדיבור שלי כדי לשמוע את תשובתו של המורה הרוחני, הוא פשוט אמר "הכל יקרה כשתתחילי לאהוב את עצמך, ואהבה עצמית היא התשובה לכל השאלות". הפגישה הסתיימה ואני יצאתי ממנה נסערת וכעוסה על התשובה הקצרה והלא מרשימה שקיבלתי. השנים שעברו מאז אותו מפגש עסקו יותר בקיום מאשר בהתפתחות, אך הרגע בו הכל השתנה ודברי השמאן חזרו להדהד בי היה הנקודה בה דברים נפלאים באמת נכנסו לחיי, ואני רוצה שגם אתם תיהנו מהם...
 
לאהוב את עצמנו: איש בלבוש פרואני מסורתי מביט על ההרים
 

רגע ההתפכחות:

אהבה עצמית נשמעת כמו משהו שאנשים רוחניים או יהירים מאוד מתגאים בו, מין רגש שאתה מפנה כלפי עצמך, אולי בעמידה מול מראה ותוך כדי הרעפת תשבחות על מי ומה שאתה. בהתחלה גם אני חשבתי כך וכתבתי ביומן קטן שנשאתי איתי דברי אישור ומחמאות לעצמי – אף שאני לא יכולה להגיד שמשהו מזה הועיל במיוחד. הרגע בו הכל התהפך ונהיה מובן הגיע בבוקר אחד שבו הבנתי שאהבה עצמית היא תרגול של לבחור בעצמי, לשים את עצמי בראש סדר העדיפויות (כשהדבר אפשרי) לתת חשיבות לאני האישי שלי ולהיות אדיבה ומלאת חמלה כלפיי. את אותו תרגול הרחבתי גם לבחירה המודעת בחברים ובאנשים שעושים לי טוב ויהיו בסביבתי; החיים שלי השתנו לחלוטין וזה מה שצפוי לקרות גם לכם ברגע שתתרגלו אהבה עצמית:

1. תתחילו להרגיש שליטה על החיים שלכם

הדבר הראשון שתבינו הוא שיש לכם שליטה על הבחירות שאתם עושים בחיים – הן יכולות לנבוע מפחד או אשמה ולהיות עלובות למדי, ומצד שני הן גם יכולות להיות בחירות עם עוצמה שתואמות למה שאתם באמת מרגישים. עם הזמן אתם תחושו שאתם לא מנסים יותר לרצות אחרים או להעניק מקום לבני זוג שאינם ראויים לתשומת לבכם, ותפסיקו לעשות דברים שאינם מניבים לכם הנאה וסיפוק. התחושה שאתם לא מובלים על ידי רגשות שנועדו לצמצם אתכם – אלא מובילים את חייכם בדרך מעצימה, תגרום לכם לחוש שחזרתם לשלוט על חייכם באמת.
לאהוב את עצמנו: אישה עומדת על קצה הר ומביטה על הנוף ההררי

2. תציבו גבולות ברורים יותר סביב בני זוג וזוגיות

כאשר תכבדו את הצרכים של עצמכם יתלוו לכך גם תחושות של בטחון עצמי ואסרטיביות. הזמן היקר שלכם יפסיק להתבזבז על האנשים הלא נכונים וכאלה שעושים לכם רע. ההחלטות שלכם לגבי האנשים איתם אתם בוחרים להיות בקשר זוגי יהפכו לעוצמתיות ובהירות יותר. אני יכולה להעיד שבמקרה שלי, אחרי שנים של דייטים כושלים, ברגע בו תחושות האהבה העצמית התבססו אצלי, פגשתי בדרך טבעית ונטולת סיבוכים את אהבת חיי.

3. תפסיקו לחפש אישור מהסביבה

זהו כנראה אחד מהדברים המשחררים ביותר שיקרו בחייכם ברגע בו תחושו אהבה וכבוד עצמיים - הדאגה לגבי כמה אנשים אחרים מחבבים אתכם או מסכימים אתכם ועם דרך החיים שבחרתם, פשוט תעלם. אני הפסקתי לעשות דברים שהיו מיועדים לייצר כלפיי חיבה מצד הסביבה ואפשרתי לעצמי את המרחב בו אוכל להיות טבעית ונאמנה לעצמי, ופחות במצב של התגוננות תמידית. ברגע בו תקבלו את האישור והקבלה להם אתם זקוקים מעצמכם, הדעות שיגיעו אליכם מהסביבה יאבדו ממשמעותן ואתם תחושו שהערכים שלכם הם היחידים שמעסיקים אתכם.
לאהוב את עצמנו: אישה חובשת כובע יושבת במרפסת ומביטה על נוף של דשא ועצים

4. תתחילו להיות אמיצים ומודעים יותר

כאשר השינוי התרחש בתוכי, ביצעתי כמה צעדים משמעותיים בחיי: עזבתי מקום עבודה בו הרגשתי כבויה, החלפתי כתובת מגורים ועברתי לעיר אחרת. כמו שסיפרתי לכם, התאהבתי שוב לאחר הרבה שנים, ואחר כך אפילו נכנסתי להיריון וילדתי בלידה טבעית. אני לא יודעת איך ההחלטה האחרונה התרחשה מלבד העובדה שהקשבתי לגוף שלי וזה מה שהוא רצה. אני לא יודעת אילו שינויים אמיצים אתם תעשו בחיים שלכם ברגע שתגלו את כוחה של האהבה העצמית, אבל אני בטוחה שיהיו רבים כאלה. כאשר אתם מעריכים את עצמכם באמת, ההחלטות שלכם הופכות להיות כאלו שמכבדות אתכם במקום להרע לכם. חשבו על זה במובן של גישה שגוררת אחריה דברים טובים ומביאה רק עוד טוב.

5. תתחילו ליהנות בחברת עצמכם

אחרי שהתחושות שלכם לגבי עצמכם ישתנו, תרגישו שלהיות לפעמים לבד, זה לא כל כך נורא ובעצם די טוב. כל היציאות המיותרות והבילויים בהם אתם לא ממש מבלים אלא מעבירים את הזמן – יפסקו. לא יהיה עוד פחד מבדידות ולא תהיה עוד בריחה ממי שאתם, אלא חיבור מחודש למהות שלכם. לאחר שנים בהן ביליתי בחיפוש אחר חברה כדי להימנע מלהיות לבד, הרגשתי הרבה יותר נינוחות ושמחה להיות בחברת עצמי.
לאהוב את עצמנו: אוהל מואר באור אדום על נוף ים והרים

6. תכירו טוב יותר את עצמכם

הזמן שתשקיעו בתרגול של אהבה עצמית, יעמיק את ההכרות והחיבור שלכם עם עצמכם. תחושות של ייאוש בהקשרים של מציאת בני זוג לא יופיעו עוד, מפני שתרגישו שהרבה יותר כיף לכם להיות בחברת עצמכם ואהבתו של אחר איננה מגיעה אליכם יותר במחשבה שזה "להיות או לחדול". כאשר תהפכו להיות החברים הכי טובים של עצמכם, תוכלו להפנות את רגש האמון שלכם כלפי פנים, בידיעה שאתם האדם עליו אתם תמיד יכולים לסמוך. כאשר העמקתי את הקשר שלי עם עצמי הרגשתי שאני מצליחה לתקשר עם אחרים ברמה עמוקה ואוהבת יותר, ושהמעגל הזה ממשיך להעביר את החוזק והכוח שלי ממני החוצה מה שיצר אדוות של אנרגיה חיובית.

7. תפסיקו לחפש את האושר דרך בן הזוג

זה אולי יפתיע אתכם, אבל כל האהבה לה אתם זקוקים נמצאת כבר בתוככם. כאשר אתם מעניקים למישהו אחר את הכוח והאחריות להפוך אתכם למאושרים אתם מרוקנים את עצמכם מתכלית ומתעלמים מהשמחה שכבר קיימת בחיים שלכם. אם אוכל להגדיר זאת במשפט ברור ובודד הוא יהיה: אינכם זקוקים לבני זוג כדי להיות מאושרים, אלא צריכים להיות מאושרים כדי שהאדם הנכון יופיע בחייכם.
לאהוב את עצמנו: זוג מחובק ועוטה שמיכה מביט על נוף הרים ואגם

טיפים שיעזרו לכם להתחיל לתרגל אהבה עצמית:

בכל פעם שאתם ניצבים מול בעיה, התלבטות או בחירה ורוצים להגיע להחלטה, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:
  • מה התועלת הרגשית (ובכלל) מהבחירה שאעשה?
  • האם זה מרגיש לי נכון?
  • האם הבחירה שלי תשרת אותי?
  • האם היא תגרום לי לחוש מלא אנרגיה?
לפי התשובות שתענו לעצמכם, תוכלו לבחור בהחלטה שהכי תכבד את הצרכים שלכם ותשמור עליכם מלאי אהבה ונאמנים למי שאתם.
 
היום בו אתם משנים את חייכם מתחיל עכשיו!
מקור: דלית אחיטוב
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.