print header

9 מחמאות חשובות שבני הזוג שלכם ישמחו לשמוע

זוגיות מורכבת מגורמים רבים שמשפיעים עליה לטובה ולרעה, ולעתים דווקא הדברים הקטנים הם אלו שיכולים להשפיע על הדינמיקה שלנו עם בני זוגנו. מחוות גדולות אמנם הופכות אירועים כמו ימי הולדת ונישואים לזיכרון בלתי נשכח, אבל לפעמים כל מה שצריך כדי להביע אהבה כלפיי בני זוגנו ולשפר את מצב רוחם היא מילה טובה. שיתוף 9 המחמאות שלפניכם לא דורש השקעה מיוחדת, אך ההשפעה שלהן על בני זוגכם היא עצומה, ויכולה להטיב עם מערכת היחסים שלכם באופן שמחוות גדולות לעולם לא ישתוו אליו. התחילו לשנן את המילים הפשוטות הללו, ותוכלו להיווכח בכוחן והשפעתן עליכם ועל בני זוגכם.
 
אישה עם פרחים בשיער לוחשת באוזנו של גבר
 

1. "עשית עבודה טובה"

מחמאות על המראה שלנו הן תמיד נחמדות, אך לקבל מחמאה על משהו שהצלחנו לעשות משמעותית הרבה יותר עבור רבים מאיתנו. ההכרה מצד האנשים שאנו מבלים עמם את חיינו חשובה לנו במרבית הפעמים הרבה יותר ממחמאות מאנשים אקראיים או כאלו שאין לנו עמם קשר הדוק, ולכן חשוב שתדעו לתת מילה טובה לבני או בנות הזוג שלכם כשהם מבצעים משהו כהלכה. אם למשל בני זוגכם צלחו פרויקט מאתגר בעבודה, ציינו את זה בפניהם על ידי אמירה שהם עשו עבודה טובה. לא רק שזה יעלה חיוך על פניהם, זה גם יגרום להם להרגיש בעלי ערך ושההישגים שלהם לא נעלמים מעיני האנשים החשובים להם ביותר.

2. "את/ה גורם לי לחייך"

כל זוג וותיק שחווה עליות ומורדות יגיד לכם שחוש הומור בריא זה אחד מעמודי התווך של מערכות יחסים שמאפשר לעבור זמנים קשים וגם לשמור על גישה בריאה לחיים. על מנת שתוכלו לתקשר עם בני זוגכם בצורה בריאה וגם לתת להם מחמאה שתעשה להם טוב על הלב, אמרו להם מדי פעם שהם מצחיקים, גם אם זה לא תמיד כך... המחמאה הפשוטה הזו תעזור לשמור על גישה קלילה במערכת היחסים, והיא תגרום לבני זוגכם להרגיש טוב, כך שהרווח יהיה כפול ומכופל.
זוג יושב בשדה וצוחק

3. "את/ה הורה מדהים"

גידול ילדים הוא אחד מהדברים המאתגרים ביותר שאנו עוברים בחיינו, ופעמים רבות יש לנו ספקות בנוגע לדרך הפעולה שלנו בחינוך ילדינו. הורות לא באה לאף אדם בקלות ומרבית ההורים מתאמצים לעשות את הטוב ביותר שהם יכולים עבור ילדיהם וגם עבור בני זוגם, לכן זה חשוב לכל אחד ואחת לשמוע שההשקעה שלו משתלמת ושהוא מתפקד בהצלחה כהורה. בתקופות של ספק וגם של ביטחון, אמרו לבני זוגכם שהם הורים טובים לילדיכם, והעניקו להם את התחושה שהם מצליחים בעבודה המאתגרת ביותר בעולם למרות הקושי הכרוך בה.
 

4. "את/ה טוב/ת לב"

כשאנו עושים מעשים קטנים של חסד, זה גורם לנו להרגיש טוב, ומעבר לכך אנו גם רוצים לדעת שהם לא נעלמים לאוויר, ושיש מישהו שמבחין בהם. אין אדם טוב יותר למשימה הזו מבן הזוג שבחרנו בו ואנו רוצים לקבל ממנו הערכה במגוון מישורים. על מנת שבני זוגכם ידעו שאתם מעריכים אותם לא רק עבור הדברים שהם עושים למענכם אלא גם עבור אחרים, שבחו אותם לעתים על הלב הטוב והנדיב שלהם, וראו את החיוך המבויש שיעלה על פניהם. התזכורת הקטנה הזו תאפשר לבני זוגכם להמשיך בדרכם החיובית ותעודד אותם לעשות טוב עם תחושה בליבם שמעשיהם הם בעלי משמעות עבורם ועבור אחרים.
זוג מבוגר יושב ליד שולחן

5. "את/ה מיוחד/ת בעיניי"

אנו נכנסים לרוב למערכות יחסים עם אנשים שאנחנו לא רק נמשכים אליהם, אלא גם רואים בהם ייחוד שגורם לנו לרצות להכיר אותם לעומק ולהיות בקרבת הנוכחות המיוחדת שלהם. חשוב שתזכירו לא רק לעצמכם את העובדה הזו, אלא גם לבני זוגכם שיאהבו לשמוע שיש מישהו בעולם שחושב שהם מיוחדים וחשובים לכם יותר מכל אדם אחר. החמיאו על כך לבני או בנות זוגכם מדי פעם, והוכיחו להם במילים שיש אדם שמבחין בדברים בהם שהם לא רואים בעצמם, ולא שוכח או מתעלם מכך.

6. "את/ה יפה כל כך בעיניי"

מחמאות על המראה של בני זוגנו אמנם נשמעות מעט נדושות, אך חשוב לחלק גם אותן מפני שכולנו נוטים לאבד את הביטחון העצמי לפעמים. מחמאות על המראה שלנו עוזרות לנו להשיב לעצמנו את הביטחון העצמי, וכשהן מגיעות מבני זוגנו, הם גם גורמות לנו להרגיש מושכים בעיניי האנשים שאנו אוהבים ומעריכים, וכאן בדיוק טמון כוחן. חלקו את המחמאה הקטנה הזו לא רק כשבני זוגכם מתהדרים ומתלבשים יפה, אלא גם ברגעים השקטים ביניכם כשאתם יושבים זה לצד זה ורוצים לגרום לבני זוגכם להרגיש יפים.
גבר ואישה יושבים בשדה

7. "חברים שלי אוהבים לבלות איתך"

כשאנו נכנסים למערכת יחסים זוגית, אנחנו מקבלים מעין עסקת חבילה של בני הזוג שלנו יחד עם חבריהם ובני המשפחה שלהם. במפגשים הראשוניים תמיד יש מעט חשש וגם רצון להרשים את האנשים שהיו בחיים של בני זוגנו לפנינו, ועם הזמן המתח הזה נשבר ואנו מתחילים לחוש יותר בנוח במחיצתם. למרות זאת, פעמים רבות יש לנו חשש מנקר שהם לא מחבבים אותנו, וחשוב שנדע שזה לא נכון, ושהם נהנים במחיצתנו. על מנת שיקיריכם ירגישו בנוח במחיצת אנשים אחרים שקרובים אליכם, אמרו לעתים לבני זוגכם שהחברים ובני המשפחה שלכם נהנים להיות במחיצתם. המשפט הקטן הזה יאפשר להם להרגיש נינוחים יותר ופחות לחוצים, מה שיגרום להם להיות קלילים בחברת אנשים אחרים בחייכם.
 

8. "אני מרגיש/ה שלו/ה איתך"

רבים מאיתנו מחפשים את השקט והשלווה שמגיעים כשאנו נמצאים עם אדם שמתאים לנו, ורבים אכן מוצאים זאת. למרות שלעתים יש וויכוחים עם בני הזוג שלנו, בסופו של יום, אלו הם האנשים שאנו בוחרים להיות איתם למרות רגעי הסערה ובזכות רגעי השקט עמם. לעתים צריך להבהיר זאת לבני הזוג שלנו על מנת שהם יוכלו לדעת שהם מספקים לנו את "תחושת הבית" שכולנו מחפשים, וגורמים לנו להרגיש שלווים ובטוחים רק מעצם היותנו במחיצתם.
פסלון של זוג מבוגר יושב על ספסל כשהגבר נושק לאישה

9. "תודה"

במערכות יחסים, ובייחוד כאלו שהן ארוכות טווח, יש נטייה להיקלע לשגרה בתחומים מסוימים ולקבל את בני זוגנו ואת מה שהם עושים עבורנו כדבר שהוא מובן מאליו. במקרים כאלו, בני הזוג שלנו עלולים להרגיש שהם לא מוערכים כפי שמגיע להם, מה שמהווה פתח לתחושות שליליות ולא נעימות. "תודה" היא מילה פשוטה שיכולה לבטל את התחושה הזו במחי נשימה אחת, והיא כל כך קלה לאמירה שאין סיבה לא לחלק אותה לאנשים שאתם אוהבים ומבלים עמם את חייכם. בדברים הקטנים וגם הגדולים שהם עושים עבורכם, אמרו לבני זוגכם "תודה" לעתים עם כוונה אמיתית, והבהירו שאתם לא לוקחים אותם כגורם שהוא מובן מאליו, אלא מעריכים את מי ומה שהם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.