print header

אנשים עם חוזק נפשי מתנהלים בדיוק לפי 9 הצעדים הבאים...

רבים מדברים על חוזק וחוסן נפשי ועל כמה שהם חשובים עבור הבריאות המנטאלית שלנו, אבל מה זה אומר בכלל? תחילה יש להבין שחוזק נפשי אין משמעו חוסר התמודדות עם חרדה או חששות, והייתכנות שיש אדם שחף מכל דאגה הינה נדירה כמו פוליטיקאי ישר כמו סרגל. חוזק וחוסן נפשי הם מונחים שמתארים יכולת פסיכולוגית חיובית להתמודדות עם מצבים שכאלה, אשר מובילה לאיזון נפשי. כמובן שאין כל צורך לבצע מדיטציה או יוגה במשך אינספור שעות על מנת להגיע לאיזון נפשי, אלא ניתן פשוט לבצע מספר צעדים שיגרמו לכם לפרוח גם כשהחיים יראו לפתע מאתגרים יותר. אמנם יש דרכים רבות שמובילות לחוזק נפשי, אך לפניכם 9 דברים שכל אחד יכול לשלב בחייו, והם אלו שיסייעו לכם להיות חזקים ובטוחים הרבה יותר בעצמכם וביכולות שלכם. 
 
סודות של אנשים חזקים מנטלית
 

1. אהבו את עצמכם יותר מכל דבר אחר

יתכן שמשפט זה עלול להישמע לכם אנוכי ומעט מתנשא, ובאופן כללי רבים מרימים גבה על אהבה עצמית שנמצאת במיקום גבוה בסדר העדיפויות של אדם אחר. עם זאת, חשוב להבין שקשה לאהוב אנשים אחרים אם אינכם אוהבים את עצמכם! הרי אדם שלא טוב לו עם עצמו ואינו מרוצה מחייו יתקשה לגלות אמפתיה וסובלנות כלפי חבריו, כך שחשוב קודם כל להסדיר את האהבה שלכם למי שאתם. אם זה לא מספיק, חשבו לרגע על המטאפורה של מסיכת החמצן במטוס. הרי אם אתם מעוניינים לעזור ולסייע לאחרים יהיה עליכם ראשית לשים את מסכת החמצן עליכם ולקבל אוויר, ורק לאחר מכן תהיו זמינים לדאוג לאחרים.

2. למדו כיצד להיות גם חזקים וגם רכים

היכולת לראות את העולם מעבר לגוונים של שחור ולבן הינה חלק משמעותי מחוזק נפשי. בדרך כלל נוהגים לשייך חולשה לדברים רכים ועדינים וכוח לדברים חזקים וקשוחים, אבל זו צורת חשיבה שרואה את המציאות אך ורק בשחור ולבן. לפיכך, על מנת לשמור על איזון וחוסן נפשי עלינו לדעת כיצד לחזות בעולם בשלל צבעיו, ולאו דווקא לבחור בצד אחד בלבד. חשבו על כך; פילה שמטפלת בפילון שלה עושה זאת בעדינות וברכות, אך באותה העת היא יכולה לרמוס כל חיה שרק תאיים או תתקרב לצאצא שלה... אל תבחרו בקיצוניות והעדיפו לשמור על האיזון.
סודות של אנשים חזקים מנטלית
 

3. המשיכו הלאה, אפילו כשהמצב קשה

ברגע שבו אתם מרימים ידיים ומוותרים, הנכם מצהירים כי אין לכם את הכוחות הדרושים וכי אינכם מסוגלים להחזיק מעמד. הגישה הזו הינה רוויה בספק עצמי ובחוסר תקווה. לעומת זאת, אנשים בעלי חוזק נפשי תמיד ממשיכים לקוות ושומרים על להבת התשוקה שלהם בוערת. הם יודעים שאין שום דבר קבוע ומבינים שעם האתגר מגיעה הצמיחה. לכן, גם כשהמצב נראה לכם קשה ואף בלתי אפשרי, המשיכו הלאה, האמינו ביכולות ובכישרון שלכם ותוכיחו לעצמכם ולעולם עד כמה שאתם חזקים.

4. דעו מתי להרפות ועשו זאת באומץ

מתברר כי יש הבדל עצום בין ויתור לכניעה. כשאנשים נכנעים הם למעשה מאבדים את האמונה והתקווה שלהם בעצמם, בזמן שוויתור הינו פעולה שכלתנית שאומרת שאתם מבינים שהגעתם לגבול ולסף שלכם ושהגיע הזמן לשחרר. אמנם היכולת לשחרר ולוותר על דבר מה שרציתם או תכננתם איננה מגיעה בקלות, בעיקר אם מדובר באנשים שמוכרחים לשלוט במתרחש לחלוטין, אך התחושה שתגיע לאחר ביצוע המעשה תגרום לכם להרגיש חזקים יותר. אנשים בעלי חוזק נפשי יודעים מתי עליהם לא להיכנע ולהמשיך להאמין ביכולותיהם, ובו בזמן להרפות ולשחרר את הדברים שכבר לא נמצאים בשליטתם.
סודות של אנשים חזקים מנטלית

5. זייפו עד שתגרמו לזה להיות אמתי 

מהאטמה גנדי טען וצדק ללא כל עוררין: "האמונות שלך הופכות למחשבות שלך, המחשבות שלך הופכות למילים שלך, המילים שלך הופכות למעשים שלך, המעשים שלך הופכים להרגלים שלך, ההרגלים שלך הופכים לערכים שלך, והערכים שלך הופכים לגורל שלך". הפנימו את התובנה המופתית הזו, והבינו כיצד אתם יכולים להפוך את הרצונות והאמונות שלכם למציאות. יום אחד תאמינו כל כך חזק, עד שהמחשבות שלכם תהיינה מוכרחות להתממש.

6. לעולם אל תישארו במקום שאינו טוב מספיק

אנשים בעלי חוסן נפשי יודעים שהם לעולם לא יישארו במקום שאינו מספיק טוב עבורם, בין שלא מכבדים אותם בו מספיק ובין שגורמים להם לחשוב בו שהם לא טובים או ראויים. אם אין לכם בעיה להרגיש חסרי ערך ואתם צומחים מתחושת הטינה שמכוננת בכם, אתם מוזמנים להמשיך כך – אבל דעו לכם שאנשים עם חוזק נפשי לא יעשו זאת, ולו לרגע אחד. 
סודות של אנשים חזקים מנטלית

7. אמרו "לא" ללא היסוס

אם האינטואיציה שלכם אומרת שמשהו לא בסדר, אז משהו לא בסדר! אנשים עם חוזק נפשי יודעים בבירור שיש להם את האפשרות לדחות כל דבר שלא מתאים להם או שאינו פועל לטובתם. אי לכך, אם אתם מבינים שדבר מה לא מתאים לכם, אל תתחילו למלא את ראשכם בהיסוסים ובטענות מגוחכות, אלא פשוט אמרו "לא"! הסירוב העיקש הזה יסייע לכם להפסיק לבזבז את זמנכם על דברים אוויליים ויגרום לכם לסדר את העדיפויות שלכם באופן חכם ויעיל. אם אתם לא נהנים בחברתם של אנשים מסוימים לדוגמה, התרחקו מהם ויהיה לכם הרבה יותר זמן לבלות עם היקרים לכם. 

8. הסירו מחייכם אנשים רעילים ושליליים

בהמשך לעצה הקודמת, ברגע שתלמדו להיות בהירים יותר עם הסובבים אתכם, יהיה לכם הרבה יותר קל לסרב להיות בקרבת אלו שלא מטיבים עם מצב רוחכם. כמובן שקל יותר לומר מאשר לעשות, אבל זה לגמרי אפשרי! אנשים שליליים, מניפולטיביים ורעילים יישארו בחייכם כל עוד תמשיכו לתת להם את מה שהם רוצים. בין שמדובר בכסף שלכם, בחברתכם או במכונית שלכם, בסופו של יום אנשים שכאלה ייקחו לכם את זמנכם, תשומת לבכם וכמובן את האנרגיה שלכם. המחיר הינו כבד מידי עבור הנפש שלכם, ואם להודות באמת – אין כל צורך או סיבה שתשלמו אותו.
סודות של אנשים חזקים מנטלית

9. העריכו את עצמכם ואל תמתינו לאישורים 

על מנת לפתח ולחזק את החוסן והחוזק הנפשי שלכם, אתם מוכרחים להעריך את עצמכם על ההישגים או הניסיונות שלכם. אם תשפטו את עצמכם אך ורק על פי דעתם של אחרים, לא תתרמו לבריאותכם הנפשית כלל וכלל. עם זאת, אין להפוך את רעיון זה להלקאה עצמית, מאחר שכך התוצאות לעולם לא תהיינה חיוביות. שבחו את עצמכם כמה שיותר, התקדמו, שאפו רחוק יותר ולא ייקח זמן רב עד שתבחינו בחוסן שלכם צומח וממלא אתכם. 
 

כעת, כל שנותר לכם לעשות זה לנסות זאת בעצמכם...

במקום לנסות להתמודד עם כל ההצעות האלה ולחשוב כיצד לשלב אותן בחייכם, פשוט ראו בהן כצעדים הדרגתיים שיספקו לכם חוסן נפשי. לכו איתן לאט לאט, בצעדי תינוק, ובחרו כיצד לשלב אותן בחייכם, באיזה סדר ובאיזה אופן. זכרו: עליכם לבנות את התשתית המתאימה שתוכל לשאת את השינוי החיובי שיתרחש בנפשכם. קחו את הזמן הדרוש לכך, והסבלנות תשתלם. 

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.