print header

10 עקרונות לחיים טובים שמומלץ לשנן מדי יום

כבר בבית הספר הבנו מהר מאוד שכדי ללמוד דבר מסוים עלינו לחזור עליו מספר פעמים על מנת לשנן אותו, וזה נכון בנוגע לכל דבר אחר, כולל עקרונות לחיים טובים. עמוק בפנים אתם בטח יודעים שזה בסדר להגיד "לא" לפעמים, לומר את האמת בפנים, לקבל את חוסר השלמות של אנשים, לסלוח ולשכוח וכן הלאה, אך לפעמים קשה להקפיד על יישום הדברים האלה ברגעי האמת. כדי שתוכלו לעשות זאת, עליכם לשנן את 10 העקרונות הבאים לחיים טובים. חלקם אולי יגרמו לכם להרגיש מעט אי נחת, אך האמת שמצויה בכל אחד מהעקרונות האלה חשובה עבור הנפש שלכם בהווה, ובעיקר בעתיד.
 
עקרונות לחיים טובים: אישה עומדת על מרפסת
 

1. אינכם יכולים לשלוט על הדרך שבה אנשים מקבלים מכם אנרגיה

במילים אחרות, אינכם יכולים לשלוט ברגשות שאתם יוצרים אצל אחרים. כל דבר שתעשו או תגידו עובר סינון מסוים במוחם של אחרים וייראה דרך עדשה שקשורה למה שעובר עליהם באותו הרגע – ואין לכך שום קשר אליכם. פשוט המשיכו לעשות דברים מתוך אהבה ורצון טוב ככל האפשר, ונסו לתמוך באנשים שיקרים לכם כשעוברת עליהם תקופה קשה.

2. אינכם יכולים לשלוט בדרך שבה אנשים מתנהגים

כשמישהו "מעצבן" אותנו, לרוב זה משום שהוא מתנהג בדרך שאינה תואמת את הפנטזיה שבראשנו בנוגע לדרך שבה ראוי לנהוג. התסכול שעולה בנו אם כן אינו נובע מהתנהגותם, אלא מההבדל שבינה לבין מה שאנו רואים לנכון. על כן, אל תיסחפו עם רגשותיכם, וזכרו שרוגע הוא כוח.

3. השנים עושות רק טוב לנפש שלכם

ככל שאנו מתבגרים אנחנו לומדים להעריך יותר את הזמן שלנו, את מערכות היחסים שיש לנו עם אחרים, את העבודה שאנו עושים, את רגעי השקט והשלווה שאנו זוכים להם ועוד ועוד. פרט לאלו, יש מעט מאוד דברים אחרים שחשובים לנו בחיים, והסימן הטוב ביותר לצמיחה והתפתחות אישית הוא ההבנה שאין סיבה להילחץ או לדאוג מדברים טריוויאליים שבעבר היו סוחטים את כל הכוחות מאיתנו.
עקרונות לחיים טובים: איש מבוגר מחייך
 

4. הסתכלו קדימה ולא אחורה

אל תיפלו להרגלים ישנים שהיו לכם בעבר, גם אם בזכותם הרגשתם שהחיים הרבה יותר קלים ונוחים. זכרו שהפסקתם את ההרגלים האלה מסיבה מסוימת – כדי לשפר את חייכם, וכעת עליכם להמשיך לנוע קדימה ולא להסתכל לאחור, בטח ובטח שלא ללכת לאחור.

5. השלווה שלכם תלויה אך ורק בכם

שלווה לאו דווקא אומרת שאין בלגן, צרות או קשיים שאיתם צריך להתמודד. את השלווה מוצאים דווקא בין כל אלה, כשלומדים כיצד לאזן את החיים מבחינה מעשית, רגשית ומחשבתית. הבעיות בחיים לא יפסקו, והדרך שבה תגיבו אליהן היא שתקבע עד כמה הן יהיו גדולות או קטנות.

6. אל תחכו לתחילת מסלול החיים שלכם

רובנו מבזבזים זמן רב מדי בציפייה למסלול החיים הנכון שיצוץ לפנינו, אך זה לא יקרה לעולם סתם כך. אנו נוטים לשכוח שאותו מסלול חיים הוא כזה שאנחנו יוצרים על ידי הליכה בו, והוא לא קיים עד שנעשה זאת. אתם לא צריכים להרגיש ביטחון לפני שתיקחו את הצעד הראשון – אותו צעד הוא זה שיבנה אצלכם את הביטחון.
עקרונות לחיים טובים: איש הולך בשביל בטבע

7. אל תעשו דברים רק כדי להרשים אחרים

שכחו ממה שאחרים יחשבו עליכם ועל הדברים שאתם עושים, ופשוט עשו את מה שאתם אוהבים עם תשוקה, צניעות וכנות. אל תחכו למחיאות כפיים, אלא עשו את מה שאתם עושים פשוט משום שזה מה שאתם רוצים לעשות – משום שזה נכון עבורכם. רק ככה מגשימים חלומות.

8. זכרו שאף פעם לא מאוחר

אף פעם לא מאוחר מדי בשביל שום דבר, ואתם לא נשארתם מאחור ולא פספסתם שום הזדמנות – אתם נמצאים כעת בדיוק במקום שבו אתם אמורים להיות, וכל צעד שלקחתם היה הכרחי לשם כך. לכן אל תשפטו את עצמכם או תגערו בעצמכם בשל אורך המסע שלכם – כולנו צריכים ללכת מרחק גדול עד שנגלה מי אנחנו באמת ומה המשימה שלנו בעולם. תנו לעצמכם כבוד והערכה על כך שהגעתם עד לכאן, והמשיכו במסע שלכם – הוא עוד לא נגמר.

9. אינכם יכולים לשנות את העבר, אך כן את העתיד

אתם אולי לא הייתם אחראיים למה שקרה לכם בצעירותכם, אך אתם כן צריכים לקחת אחריות בנוגע לפעולות שיתקנו את הטעויות שנוצרו, וכן בנוגע לדפוסי המחשבות שיצרתם לעצמכם כתוצאה מאותם המצבים. אל תאשימו את העבר על מה שקורה לכם היום, משום שזה לא יתקן את המצב. אם התגובות שלכם מובילות אתכם לאותו מקום, שנו את דפוס הפעולה והמחשבה שלכם על פי השיעורים שלמדתם עד כה. 
עקרונות לחיים טובים: איש יושב על הר ובוהה בעיר בשעת השקיעה

10. החיים משתנים כל הזמן

בדיעבד כל אחד יכול למצוא דבר מה בחייו שהקשה עליו מאוד בעבר, אולם כיום הוא חי איתו ללא בעיה. לפעמים אנחנו אפילו מתאהבים במצבים שבעבר נראו לנו שליליים בלבד. החיים לרוב מובילים אותנו במסע שמעולם לא היינו בוחרים בו אם זה היה תלוי בנו, אך אסור לכם לפחד. בטחו בכך שהמסע שלכם יוביל אתכם למקום שבו אתם אמורים להיות.

כמה מילים לסיום

את המסרים האלו מומלץ שתקראו בתחילת כל יום על מנת שיחקקו בראשכם למשך כל היום, ואם אכן תעשו זאת כך, אט אט הם יחקקו בראשכם למשך כל החיים. תוכלו לעשות זאת גם בסוף כל יום או במהלך הפסקה בעבודה, אך חשוב מאוד שתחזרו עליהם באופן קבוע, אפילו אם בשלב מסוים תרגישו שזה כבר מיותר. אם אתם רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה, רשמו לכם את הכותרות של הסעיפים על דפים קטנים ותלו אותם ברחבי הבית, כך שתוכלו לראות אותם מדי פעם ולהיזכר בהם – המנהג הזה יכול לשנות לכם את כל החיים!
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.