print header

9 עצות שיעזרו לכם לאהוב את עצמכם

כשאנחנו מגיחים לאוויר העולם, איש מאתנו לא מקבל מדריך שמסביר כיצד יש לנהוג עם אחרים ועם עצמנו. יתרה מזאת, ככל שאנו מתבגרים, אנחנו מקבלים מסרים מעורבים מהחברה לגביי מי ומה שאנחנו צריכים להיות, מה שגורם לנו פעמים רבות לפקפק בעצמנו ולעתים אפילו להסתכל באופן שלילי על מי שמשתקף מולנו במראה. כתוצאה מכך ככל שעובר הזמן, אנו שוכחים כיצד לאהוב ולהעריך את עצמנו כפי שאנחנו, ומרגישים מבולבלים בגלל הרחשים שאנו שומעים מסביב על האופן בו אנו צריכים לנהוג. כדי לצלוח את החיים הללו חשוב שנדע כיצד לאהוב את עצמנו ו-9 העצות הבאות בהחלט יעזרו לכם להגיע למטרה הזו ולהרגיש טוב יותר עם מי ומה שאתם.
 
אישה מחויכת מדליקה שני זיקוקי עשן צבעוניים
 

1. קבלו את כל החלקים שמרכיבים אתכם

לכל אחד מאיתנו יש נקודות חוזק וגם חולשה, אך לצערנו רבים מהאנשים שסביבנו נוטים להתמקד בצדדים הפחות טובים שלנו, מה שגורם גם לנו להתמקד בהם יותר. זה טבעי שיהיו לנו רגעים בהם לא נהיה במיטבנו, אך אסור לתת לזה להשליך על האופן בו אנו רואים את עצמנו, שכן טעויות וחולשות לא הופכות אותנו לאנשים שלא ראויים לאהבה. חיו את חייכם בדרך שמתאימה לכם ואל תשכחו שלכל אחד מאיתנו יש רגעים שאינם אידאליים. חשוב שנלמד מהם, אך שלא שניתן להם "לשתק" אותנו ולגרום לנו להרגיש שאנחנו לא טובים דיינו עבור העולם הזה.

2. הבינו שהיכולת לשנות את חייכם טמונה בכם

פעמים רבות, כאשר אנשים מרגישים שהם לא ממש מחבבים את עצמם, זה נובע מכיוון שהם אינם מרוצים מחייהם וכתוצאה מכך ממי שהם. על מנת שתוכלו לשנות זאת, חשוב שתבינו שאהבה עצמית ומודעות עצמית הולכות יד ביד, ושתמיד יש לכם את האפשרות לשנות את חייכם כפי שאתם רוצים. כדי לעשות זאת, ערכו בדק בית עמוק וחשבו אילו דברים בחייכם מספקים אתכם ואילו גורמים לכם להרגיש רע, ולאחר מכן התחילו לבצע את השינויים הנחוצים על מנת להפוך את חייכם לכאלו שתהיו מרוצים מהם. התאזרו בסבלנות לאורך הדרך, שכן תהליכים מסוימים ייקחו זמן רב יותר מאחרים, אך הכל יהיה שווה את זה כאשר תהיו מרוצים מחייכם וגם מעצמכם.
אישה עומדת על חוף הים מול שקיעה
 

3. השלימו עם רגעים קשים מילדותכם

חוסר אהבה עצמית נובעת לעתים קרובות מחוויות ילדות קשות והאופן שבו אנו תופסים אותן. מגיל צעיר אנחנו שומעים שדברים טובים קורים לאנשים טובים ודברים רעים לאנשים רעים, ואם קרו לנו דברים שליליים, משמע שזה הגיע לנו. המחשבה הזו מלווה אנשים במשך כל חייהם ופעמים רבות הם מאמינים שחוויות שליליות מהילדות התרחשו משום שזה "הגיע" להם. חשוב לזכור שזה לא כך, שכן בילדות אין לנו כמעט שליטה על מה שקורה סביבנו ולנו, ואנו לא מובילים להשתלשלות עניינים בצורה כזו או אחרת. קחו את החוויות השליליות מהילדות והשתמשו בהן כדרך להתפתח ולדעת כיצד יש לנהוג ואיך לא לפעול במצבים מסוימים. זכרו שימי הילדות, שאולי היו שליליים, כבר חלפו ואין להם חזקה על מי ומה שאתם, ושהכוח נמצא כעת בידכם ואתם יכולים להחליט מה לעשות איתו. העבר לא משליך על מי שאתם ואין לכם סיבה לתת לו לרדוף אתכם.

4. חישבו מה הם הצרכים שלכם וודאו שאתם ממשים אותם

הדרך לאהבה עצמית עוברת בין היתר במימוש הצרכים הבסיסיים וגם המתקדמים שלכם. לכולנו יש דברים שהיינו רוצים לעצמנו, ואין בכך שום דבר אנוכי. אם אתם רוצים לממש רצונות ומאווים מסוימים שיש לכם, עשו זאת כמיטב יכולתכם. כאשר תהיו מרוצים מחייכם אתם תרגישו הרבה יותר טוב עם עצמכם וזה יחלחל גם למערכות היחסים שלכם עם אנשים אחרים וישפר אותם. רשמו את הצרכים שלכם על דף, אפילו אלו שפחדתם לבטא בגלל תגובה של הסביבה, וחתרו למימוש שלהם. אתם תרגישו מלאי מטרה ואהבה עצמית כתוצאה מכך ותוכלו לשפר את החיים שלכם בדרכים שלא חשבתם עליהן.
אישה יושבת ביער וזורקת עלים לאוויר

5. קבעו גבולות ברורים עם האנשים סביבכם

בתור אנשים עם צרכים וחששות מסוימים, יש לנו את הזכות לקבוע גבולות רגשיים, גופניים ומיניים עם הסביבה שלנו. חשוב שתהיו מודעים לעצמכם ולדברים שגורמים לכם להרגיש נוח יותר או פחות בצורות השונות של מגע עם הסביבה. אל תחושו לא בנוח לסרב לדברים מסוימים מתוך מחשבה על הצד השני, שכן באופן הזה הגבולות העצמיים שלכם עלולים להיטשטש לא רק בעיניכם, אלא גם בקרב האנשים איתם אתם באים במגע. אם אתם נמצאים במצב רגשי או גופני שגורמים לכם לחוש בחוסר נעימות, הרגישו חופשיים להגיד שזה המצב ואל תחששו מהתגובה של הצד השני. הכי חשוב שאתם תרגישו טוב עם מה שאתם עושים, ולאף אדם לא צריכה להיות השפעה על כך.
 

6. פתחו מערכות יחסים תומכות עם אנשים חיוביים

לאנשים שאנו נמצאים בחברתם על בסיס יומי יש השפעה גדולה על האופן בו אנו מרגישים לגביי העולם וגם לגביי עצמנו, ולכן חשוב להיות מוקפים בכאלו שהם בעלי גישה חיובית ותומכת. אם תבלו את זמנכם בחברת אנשים זעופים שמותחים עליכם ביקורת בכל רגע שזה מתאפשר, זה ודאי לא יעזור לביטחון והאהבה העצמיים שלכם. במקום, הקיפו את עצמכם באנשים תומכים שידעו לייעץ לכם ולא למתוח עליכם ביקורת כאשר תצטרכו מילה טובה. זכרו שאף אדם לא יכול לנצל אתכם ולהתנהג אליכם בצורה מסוימת אם לא תיתנו לכך יד, וזה תלוי בכם אם הסביבה בה תהיו היא שלילית או חיובית.
שני חברים מחויכים יושבים על צוק מול הים ומדברים

7. אל תבזבזו את זמנכם במחשבה על דעות של אחרים

ביטחון עצמי נמוך ובעיות בכל הנוגע לאהבה עצמית מתבטאים פעמים רבות בחיפוש אחר אישור חיצוני שלא מגיע מבפנים. אנשים שלא יודעים כיצד לאהוב את עצמם יחפשו את האהבה הזו אצל גורמים מבחוץ, וחשוב לדעת שאין בכך צורך. לכל אדם תהיה דעה שונה על מי שאתם ומה שאתם עושים וזה לא אמור להשפיע על הביטחון העצמי או הרגשות שלכם כלפיי עצמכם. הדעה שלכם היא החשובה ביותר ואתם צריכים לנהוג לפי החושים שלכם ולא על פי מה שאנשים סביבכם אומרים או שאתם חוששים שהם יאמרו.

8. צרו סביבה שתפרה אתכם

כשם שאנשים משפיעים על התחושות שלכם, כך גם הסביבה בה אתם נמצאים; סביבה מבולגנת לא תאפשר לכם לחשוב בצורה צלולה כיצד תוכלו לשנות את חייכם לטובה, ולכן חשוב לסדר אותה על מנת לעשות סדר גם בראשכם. כאשר תסיימו לסדר את החלל בו אתם נמצאים תוכלו לחשוב בצורה בהירה יותר על האופן בו חייכם מתנהלים, כיצד אתם רוצים שהם ייראו ומה עליכם לעשות כדי שזה יקרה. כשתעשו זאת אתם תרגישו הרבה יותר טוב לגביי עצמכם ותוכלו לתכנן כיצד לשפר את התחושות הללו אף יותר ולקדם את חייכם בצורה חיובית שתגרום לכם לאהוב אותם וגם את עצמכם.
מדף ספרים מסודר

9. עשו מעשים מכבדים ואוהבים בשביל עצמכם

על מנת להתחיל לאהוב את עצמכם, פעלו לא רק באופן רגשי אלא גם באופן מעשי. עשו משהו שגורם לכם להרגיש טוב על בסיס קבוע ושהוא רק עבור עצמכם ולא עבור אף אחד אחר. כך אתם בעצם תגידו לעצמכם שאתם חשובים מספיק כדי לפנות זמן ולהשקיע אותו בדברים שעושים לכם טוב. אל תרגישו רע אם תתפנקו באמבטיה חמה ונעימה למשך זמן מה או תפנו שעתיים כדי לראות סרט שאתם אוהבים בקולנוע או בבית. החליטו שאתם חשובים מספיק כדי לקחת הפסקה מהקדחתנות של החיים ולהשקיע את הזמן רק בעצמכם, כי אתם ראויים לכך ולאהבה שאתם מעניקים לעצמכם במעשים הקטנים הללו.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.