print header

7 מנהגים שיש להיפטר מהם ו-7 שיש לאמץ כדי להפוך לאנשים מושכים יותר

כולנו רוצים להיראות מושכים יותר, לא רק בשביל בן או בת זוג שלנו, אלא גם כדי להרשים את האנשים שאיתם אנחנו באים באינטראקציה מדי יום. למרות שמדובר בנושא שכמעט כולם חושבים כליו בכל יום, יש כמה דברים שרובנו לא מבינים בנוגע למשיכה בין בני אדם; ראשית כל, המראה החיצוני שלנו נוטה להקרין את תחושתנו הפנימית, כך שברגע שנשפר את גישתנו לחיים נגרום לעצמנו להיראות מושכים יותר לסביבה. שנית, המראה הפיזי שלנו הוא לא המדד היחידי שקובע עד כמה אנחנו מושכים בעיני אחרים, וגם להתנהגות שלנו יש תפקיד משמעותי, אם לא חשוב יותר. נקודה אחרונה שיש לציין היא שמשיכה יכולה להיות אינטימית או אפלטונית, כלומר רמת המשיכה שלנו משפיעה לא רק על יכולתנו למצוא בן או בת זוג, אלא גם חברים ואנשים שסומכים עלינו ורוצים להיות בחברתנו. כעת, אחרי שהבנו שרמת המשיכה שלנו לא מתבססת אך ורק על המראה החיצוני, הגיע הזמן להכיר את 7 המנהגים שגורמים לנו להראות לא מושכים ואף עשויים לדחות אנשים, ואת 7 הדרכים שיעזרו לכם להיות מושכים יותר וישפרו את סיכוייכם למצוא בן או בת זוג ולפתח קשרים בריאים עם עמיתים לעבודה וחברים.
 
איך להיות אדם מושך יותר
 

7 מנהגים שגורמים לכם להראות פחות מושכים

כמובן שעליכם להשקיע מאמץ מסוים בשיפור המראה החיצוני שלכם אם ברצונכם להיראות מושכים יותר, אולם בו בזמן עליכם גם להשקיע בשינוי 7 המנהגים המזיקים הבאים, שהופכים כל אדם, ללא קשר למראהו החיצוני, לאחד שאיש לא רוצה להיות בסביבתו.
 

1.  הפיכת כל דבר לתחרות

לעתים תחרות היא טובה ואף בריאה, כל עוד היא נעשית במקום ובזמן הנכונים, אך השוואת עצמנו לאחרים בצורה בלתי פוסקת היא לא הכרחית ואף מזיקה. כשאתם דוחקים אחרים לתחרות אתכם אתם עלולים להיראות גסי רוח, ואף אחד לא רוצה להיות בסביבת אדם שצריך לאשר לעצמו כל הזמן שהוא טוב יותר מאחרים. במקום להתחרות באחרים, הציבו לעצמכם מטרות אישיות ונסו להביס את עצמכם בתחרות, או שתצמצמו את התחרות לתחומים בחיים שבהם היא ראויה ומועילה, כמו למשל במקום העבודה או במשחקים ספורטיביים. זכרו שההישגים שלכם צריכים לגרום לכם להרגיש שאתם מתעלים על עצמכם ולא על אחרים.
 

2. גסות רוח כלפי אחרים

אנחנו מנסים להתרחק כמה שיותר מאנשים שמתנהגים כלפינו בגסות רוח, וזאת משום שנימוס וכבוד הם חלק הכרחי מכל מערכת יחסים בריאה. אנשים גסי רוח לרוב לא רואים בהתנהגותם שום דבר רע ולעתים מאמינים שהם "כנים" יותר, אך לאחרים הם פשוט נראים כאנשים שלא יודעים לתת כבוד או חסרי טאקט. אפילו אם אינכם מחבבים אדם מסוים, מומלץ שתנהגו בו בכבוד. אם מתחיל וויכוח ביניכם בחרו להיות אלה שינסו למנוע אותו – זה יגרום לכם להיראות בוגרים יותר ועקב כך מושכים יותר. 
 

3. קטיעת דברי אנשים בזמן שיחה

כשאדם מדבר אתנו ואנו קוטעים אותו באמצע דבריו, לא משנה עד כמה חשוב הדבר שרצינו להגיד, ההתנהגות הזו מתפרשת כגסת רוח. קטיעת דברי אנשים מראה שלא אכפת לכם ממה שיש להם להגיד, ועקב כך הם יפתחו גישה כזו גם כלפי המילים שלכם. עליכם ללמוד כיצד לשלוט בעצמכם ולהקשיב. תנו לאחרים לסיים את דבריהם לפני שאתם אומרים את מה שאתם רוצים שישמעו, ובנוסף אל תקטעו אנשים שבאמצע שיחה עם אנשים אחרים – זוהי התנהגות שכולנו היינו מצפים לה מאחרים, אפילו מילדינו.
איך להיות אדם מושך יותר
 

4. אי הקשבה לדברי האחר

בהמשך לסעיף הקודם, אחת הבעיות הגדולות ביותר של חלקנו בזמן שיחות או דיונים היא שאיננו מקשיבים לדברי האחר, ובמקום חושבים על מה שברצוננו להגיד או מתעסקים בדברים אחרים כמו הסמארטפון. הנה ניסוי שתוכלו לבצע כדי לבחון את השפעת ההתנהגות הזו: בפעם הבאה שאתם מוצאים את עצמכם בדיון קבוצתי ומישהו מדבר, הסתכלו על האנשים שסביבכם. רוב הסיכויים שתראו לפחות אדם אחד או שניים שבוהים בסמארטפון שלהם או לוחשים למישהו אחר, והתנהגות שכזו היא גסה ולא מושכת כלל. הדרך הטובה ביותר להקשיב לאדם אחר היא להסתכל לו בעיניים או בפה. אמנם קל יותר להגיד מאשר לעשות, אך אם תתאמנו ותתאמצו, עם הזמן זה יהפוך להיות טבע שני שלכם.
 

5. תחושת עליונות כלפי אחרים

כנראה שבמהלך חייכם יצא לכם לפגוש אדם אחד לפחות שמרגיש שהוא טוב יותר מכולם. אם תנסו להיזכר ברגשות שחוויתם כלפיו, כנראה שתמצאו שהן יותר שליליות מאשר חיוביות. אדם שחש שהוא טוב יותר מאחרים ולא חושש להראות זאת דוחה אנשים אחרים, כי אף אדם לא רוצה להיות בסביבת מי שגורם לו להרגיש נחות. כדי להימנע מהתנהגות זו, זכרו שכולנו בני אדם עם נקודות חזקות וחלשות. כמובן שיש בכם דברים חיוביים שלא תמצאו באנשים אחרים, אך גם ההפך הוא הנכון. עליכם להימנע משיפוטיות כלפי עצמכם וכן לפי אחרים כדי לגרום להם להרגיש יותר בנוח בסביבתכם.
 

6. יצירת ריבים ללא סיבה

אף אחד לא רוצה להיות בסביבת אדם שגורם רק לצרות בחייו, אך בכל זאת יש סיבה להתנהגות שכזו ולרוב היא הצורך לקבל תשומת לב. אם אתם יודעים שיש לכם את הבעיה הזו, חשוב שתדעו שהדבר שתשיגו באמצעותה זה לא תשומת לב, אלא תחושת דחייה שתתפתח באדם שמולכם. למעשה, במקום שתקבלו את תשומת הלב הרצויה אנשים לרוב יבחרו להתעלם מכם ולהעסיק את עצמם בדברים שלא כוללים אתכם. כדי להימנע מכך קחו אחריות על עצמכם ורק על עצמכם. אם האדם שאיתו אתם בקשר עשה דבר מה שלא לטעמכם, אל תעוררו סערה שתזיק, אלא דברו איתו בצורה רגועה על כך. רק בדרך הזו תקבלו את תשומת הלב שאתם רוצים.
איך להיות אדם מושך יותר

7. התלוננות שאינה נפסקת

הנה ניסוי קטן: בפעם הבאה שאתם בסביבת אנשים, זרים או מכרים, התלוננו בקול רם על דבר מה וצפו בתגובות שעל פניהם. רוב הפרצופים שתראו לא יהיו נעימים, וזה משום שאנשים לא נמשכים למי שמתלונן יותר מדי. רובנו נוהגים להתלונן בצורה דוחה ולא מושכת שמלווה בעצבים ולעתים בקללות, ועלינו להימנע מכך כמה שיותר. כמובן שיש מקרים שבהם ראוי להתלונן, למשל אם לא קיבלתם את השירות שציפיתם לו במסעדה, אך גם תלונה שכזו יש לעשות בצורה שאינה פוגענית. נסו לפתוח בדיאלוג עם האדם שאתו יש לכם בעיה והסבירו את תחושותיכם. את העצבים והתלונות שרק מתארות מה לא בסדר במצב השאירו בבית, משום שברוב המקרים הן רק גורמות לעוינות מהצד השני ומפתחות תחושת דחייה.
 

7 דרכים להפוך לאנשים מושכים יותר

כעת אחרי שלמדנו מאילו מנהגים עלינו להימנע כדי להיראות מושכים יותר, הגיע הזמן לגלות אילו מנהגים עלינו לאמץ כדי לגרום לאחרים לרצות להיות בחברתנו.
 

1. שמרו על חוש הומור

החיים לא קלים עבור אף אחד, ולכן היכולת שלנו לשמור על חוש הומור היא חשובה אם ברצוננו להקל על אחרים ולגרום להם ליהנות מחברתנו. היכולת לגרום לאנשים לצחוק גורמת להם להימשך אלינו ולתחושות שאנו עוזרים להם לחוות, וזה לא משנה אם אנחנו אפילו צוחקים על עצמנו או עליהם, כל עוד הכל נעשה ברוח טובה. חוש הומור הוא אחד הדברים המושכים ביותר, הן בין חברים והן בין בני זוג פוטנציאלים, ולכן מומלץ מאוד שתחדדו את היכולת הזו או לפחות תשמרו על חיוך שיאיר את יומם של אחרים.
 

2. פתחו תשוקה לחיים

כשאנחנו פוגשים אנשים שיש להם תשוקה חזקה לחיים ולהתנסויות שונות, זה גורם לנו לחוש תשוקה דומה שבתורה עוזרת לנו לכוון את עצמנו למטרותינו עם התלהבות מחודשת. ללא תשוקה החיים מאבדים את משמעותם, משום שבמצב שכזה אין לנו דבר לחיות עבורו. תשוקה לחיים היא תכונה מושכת גם משום שהיא לרוב גורמת לנו להיות לא אנוכיים, ביחוד כשאנו מקבלים על עצמנו תפקיד לעזור לעולם שסביבנו להיות מקום טוב יותר, וזה כולל את עולמם של חברינו ואהובינו. 
איך להיות אדם מושך יותר

3. היו אנשים החלטיים

החלטיות מושכת משום שהיא מראה שיש לכם כיוון מוגדר ויעד בחיים שאליו אתם רוצים להגיע. התכונה הזו חשובה יותר במציאת בני זוג מאשר במשיכת חברים, משום שבזוגיות מגיעים רגעים רבים שבהם יש לבצע החלטות שמשפיעות על חיי משפחה שלמה. פזיזות לעומת זאת היא אינה מושכת, ולכן עליכם להיות אנשים החלטיים שיודעים כיצד לשקול דברים בעזרת ההיגיון.
 

4. היו אדיבים כלפי אחרים וכלפי עצמכם

עבור רבים מאתנו, לא רק שאדיבות היא תכונה מושכת, אלא לעתים היא תכונה שחייבת להימצא באדם שאתו אנו בקשר. זה לא משנה אם פנה אליכם אדם זר ברחוב וביקש הכוונה, או שחבר טוב מבקש מכם עזרה במעבר דירה, כל אלה מצבים שבהם אתם נמדדים בטוב הלב שלכם וביכולת שלכם לתת מעצמכם כדי לשפר את חייו של האחר. כל אחד רוצה לדעת שיש מי שיתמוך בו כשיזדקק לעזרה, ועל כן תכונה זו תגרום לאנשים לרצות להיות בחברתכם.

5. הראו שיש לכם ביטחון עצמי

זה עשוי להיות קשה, משום שרבים מאתנו חשים חוסר ביטחון עצמי בתחומים רבים, אך כל עוד תתרכזו בדבר חיובי אחד שקיים בכם והופך אתכם לאנשים טובים ומוצלחים, אין סיבה שלא תצליחו להשיג את התחושה הזו. הסיבה לכך שתכונה זו מושכת היא משום שאנשים בעלי ביטחון עצמי גורמים לאנשים חסרי ביטחון להרגיש בנוח יותר. ביטחון עצמי זו תכונה מדבקת, וברגע שתגרמו לאנשים אחרים לחוש את הביטחון העצמי שלכם, הם ימשכו לדרך שבה אתם גורמים להם להרגיש ולביטחון העצמי שאתם מנחילים בהם. לחצו כאן כדי לקרוא על 10 הדברים שעליכם לזכור בכל פעם שאתם חשים חוסר ביטחון.
איך להיות אדם מושך יותר

6. שמרו על ראש פתוח

"ראש סגור" הוא לרוב סימן לבורות, או לפחות כך אנשים רבים מפרשים זאת, ואין אדם שנמשך לתכונה שלילית כמו זו. חשבו לרגע במונחים גדולים יותר, על ימין ושמאל בפוליטיקה או על הדתות השונות – לרוב תחומים אלו לא יהיו פתוחים לשינויים גדולים, ועל כן הם יוצרים לעצמם אויבים רבים. אותו דבר עלול לקרות גם לנו, ועל אף שלא ניצור לעצמנו אויבים שיתנגדו לנו נחרצות, אנחנו כן נדחה אנשים שלא יסכימו עם הדעה הנחרצת והלא מתפשרת שלנו. שמרו על ראש פתוח, ואתם תופתעו לגלות שדווקא האנשים שיציגו דעות הפוכות משלכם ויסכימו לנהל אתכם דיון פורה, הם האנשים שאתם תרצו להיות סביבם יותר.
 

7. קבלו את השונה

מעבר לקבלת רעיונות חדשים, עליכם להיות מסוגלים גם לקבל אנשים ששונים מכם. בעיות רבות שקיימות בעולם שלנו מתחילות מאי קבלת האחר, וכשאנו דוחים אנשים ששונים מאתנו, אנו יוצרים תגובה שמסמלת את ההפך הגמור מאהבה. אתם לא חייבים להיות נחמדים עבור מי שאינו נחמד כלפיכם, אך מומלץ שתנצרו את לשונכם אם יש לכם משהו רע לומר עליו. קבלו את העובדה שהעולם שלנו מורכב מסוגים שונים של אנשים, ושגם אתם לא מוצאים חן בעיני אחרים שרואים אתכם כשונים. נסו להראות לעולם יותר אהבה מאשר שנאה, וכך גם אנשים אחרים יראו לכם יותר אהבה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.