print header

7 דרכים יעילות למציאת עוצמה פנימית

פעמים רבות אנחנו בוחרים להאמין שהחיים שלנו אינם בשליטתנו, וכי גורמים חיצוניים הם האחראים הבלעדיים למצב הרוח ולאושר שלנו. מצבים שכאלה בדרך כלל נובעים מייאוש, חוסר אמונה בעצמנו או תסכולים שאנו סוחבים במשך זמן ממושך. החדשות הטובות הן שגם אם אתם מרגישים שהגעתם למבוי סתום שממנו לא ניתן להתקדם הלאה, אתם כנראה טועים. אמנם אין לנו יכולת לשלוט בכל האירועים שמתרחשים סביבנו, אבל יש לנו את האפשרות להכתיב ולבחור את המציאות שלנו, כזו שתהייה הטובה ביותר עבורנו, וגם אתם תוכלו לעשות זאת אם תבחרו ליישם את 7 התובנות הבאות. 
 
דרכים למציאת עוצמה פנימית
 
1. השלימו עם העובדה שזה בסדר לא להיות בסדר כל הזמן 
 
האתגרים שהחיים מספקים לנו הופכים אותנו לחזקים ומחושלים יותר, ובמרבית הזמן הדברים מסתדרים בסופו של דבר על הצד הטוב ביותר, אך אין זה אומר שתמיד צריך להרגיש ולשדר שהכל בסדר. מדי פעם, בעיקר כשאנו נמצאים בעיצומה של תקופה קשה או לא נעימה, נוכל להרגיש טוב הרבה יותר אם לא נצטרך להעמיד פנים ופשוט נודה שאנחנו עייפים, מוטרדים, עצובים או כואבים. אי לכך, בין שאתם לחוצים ממצבכם הכלכלי, מבכים אובדן של מישהו קרוב או שאתם מרגישים שהחיים לא מתקדמים במסלול שאליו כיוונתם, חשוב שתוכלו להודות שלא הכל כשורה, ולהרגיש כי ביכולתכם לפרוק את כל שעל ליבכם. לאחר שתעשו זאת יפתחו בפניכם הזדמנויות חדשות, ותוכלו לבנות אט אט את מסלול חייכם מחדש.
דרכים למציאת עוצמה פנימית
2. התמקדו והשקיעו אנרגיות אך ורק ביום המתהווה
 
לא משנה מה קורה וכמה כוח נפשי יש לכם, אתם תצליחו להילחם בתושייה ובהצלחה אך ורק במאבקים שזימן לכם יום אחד בלבד. לעומת זאת, אם תבחרו לערבב את החוויות שעברתם אתמול יחד עם מה שעשוי להגיע מחר, תתקשו למצוא פתרון ברור ויעיל להתמודדות עם מספר מצבים בו זמנית. לכן, חשוב ללמוד לקבל את האפשרות שבחלק מהמקרים החוויה של היום היא לא זו שמכעיסה ומעסיקה אתכם, אלא החרטה והטינה על דבר מה שקרה אתמול, או הפחד והאימה ממה שהמחר עלול להביא עמו. ברגע שנלמד להתייחס לכל יום בנפרד, נצליח לרדת לשורש הבעיה עמה אנו מתמודדים וכך להתגבר עליה בקלות רבה יותר.
דרכים למציאת עוצמה פנימית
 
3. הבינו שכל שעליכם לעשות הוא לקחת צעד קטנטן
 
ישנה אפשרות שהמשפט הזה נשמע כמו קלישאה נדושה, אך באמת יש צורך אך ורק בביצוע פעולות קטנות לאורך זמן כדי לבצע שינוי עצום. אנשים לא מתעוררים לפתע יום אחד ומתחילים לחיות את החיים המושלמים שבהם הם חפצו, הצעדים הזעירים שלהם הם אלו שאפשרו להם להגיע למקום שבו הם רוצים להיות, וליהנות ממנו. אתם יכולים כהתחלה לבחור מספר פעולות שבהן תצטרכו לנקוט כדי ליצור ולקדם את החיים שאליהם אתם שואפים, או יוזמות שיאפשרו לכם להישאר וליהנות ממצבכם הנוכחי. הפכו את הרצונות שלכם להחלטות עם מחויבות, ואז תעשו את הצעד הקטן ביותר לכיוון המסלול שבו בחרתם. בסופו של דבר כל החיים מורכבים מפסיעות קטנות שמתובלות בהמון אמונה ואופטימיות, וביום שבו תסתכלו לאחור כדי להתרשם ממה שהשגתם עד כה, תגלו משהו בעל ערך שלעתים קרובות יכול להיות טוב יותר ממה שחשבתם שיהיה לכם בסוף המסע. 
דרכים למציאת עוצמה פנימית
4. הפסיקו לקחת דברים באופן אישי
 
אחת העצות הטובות ביותר שאנשים בעלי ניסיון רב נוהגים לשתף בהן אחרים, היא שאין כל תועלת בשמירת טינה או בתחושות כעס לאורך זמן. זאת, מאחר שלא היינו יכולים להיות מי שאנחנו לולא הניסיון חיים שצברנו, שכולל את הטעויות שעשינו, האכזבות שחווינו ושלל מצבים שונים שסך הכל מעידים על העובדה שאנחנו בני אדם. נסו להיזכר לרגע בפעם האחרונה שהתנהגתם בחוסר סבלנות ואף בנבזות כלפי אדם אחר: האם ישנה אפשרות שהתנהלתם באופן זה בגללכם, בעקבות יום לא נעים או רע שחוויתם בעבר? אל תתנו לעלבונות להגיע הישר ללבכם והשתדלו ככל הניתן לא לקחת שום דבר שנאמר באופן אישי מדי. הרי אם מישהו פוגע בכם, רוב הסיכויים שהוא כבר פגע בעצמו, ואין כל צורך לנטור טינה ולהחזיר לו באותו המטבע בהמשך. כמו כן, זכרו כי רוב בני האדם מסוגלים לתת לאחרים את מה שהם מקבלים בעצמם, ופה נמדדת הגדולה - החליטו לפעול ממקום של אהבה, ולקבל את העובדה שלא כולם יחזירו לכם חיבה באותה המידה.
דרכים למציאת עוצמה פנימית
5. צרו לעצמכם סביבה בריאה הרחק ממצבים ואנשים שליליים 
 
בין שמדובר בחברים הקרובים ביותר, בעמיתים לעבודה או בקרובי משפחה מסוימים, אם אתם מרגישים שהם גורמים לכם להרגיש לא טוב על בסיס יומי אתם פשוט צריכים לבלות פחות זמן איתם. כמובן שאין זה אומר שאתם צריכים לנתק את הקשר או להתעלם מהם לחלוטין, אך אתם יכולים לתעדף את הזמן שלכם כך שתבלו יותר עם אנשים אחרים שעושים לכם טוב, ומביאים אושר ואופטימיות לחייכם. זכרו שבשלב מסוים כולנו צריכים לתת דין וחשבון לעצמנו, ואם מישהו מחליט להשתלח בנו ללא הרף, אסור לנו להמשיך להיות שק החבטות שלו, לא משנה עד כמה אנחנו רחומים ומבינים מאין ההתנהגות נובעת. דעות שונות הן חלק בלתי נפרד ממערכות יחסים ומהחיים, אך ברגע שאנו נתקלים באנשים שנחושים להעביר ביקורת חריפה, עלינו לומר לעצמנו שכל עוד אנו מנסים כמיטב יכולתנו, אין כל צורך להמשיך ולספוג את העוינות שלהם. 
דרכים למציאת עוצמה פנימית
6. ודאו שאתם מחפשים תמיכה ועזרה אך ורק מהאנשים הנכונים
 
כדי להסביר את הרעיון בצורה הטובה ביותר, נאמץ דוגמה מתחום שקשור לכולנו: מזון. נניח שאתם משתוקקים לאכול פיצה, האם הייתם בוחרים לאכול אותה במסעדה שמתמחה בסושי? ככל הנראה התשובה הגורפת היא לא. כולנו יודעים שככל הנראה אין באותה המסעדה את החומרים הדרושים כדי להכין פיצה, גם אם עובדי המסעדה היו מאוד רוצים לשרת אתכם. לכן, אם אתם באמת רוצים לאכול פיצה, כנראה שפשוט תלכו למסעדה איטלקית שמציעה אותה בתפריט. כעת, חשבו על האנשים שאליהם אתם פונים להדרכה, תמיכה, עזרה, אהבה וכדומה. האם אתם בוחרים את האנשים שמסוגלים לספק לכם את מה שאתם צריכים, או שמא נוהגים לפנות לאותם אנשים שאין להם את מה שאתם מחפשים וכך מוצאים את עצמכם מיואשים ומאוכזבים? לאחר שתהרהרו בשאלות אלה, הגיעה העת שתיישרו קו עם הצרכים שלכם ועם מה שהאנשים הקרובים לכם יכולים לספק.
דרכים למציאת עוצמה פנימית
7. בחרו בגישה שתקדם אתכם הלאה
 
הפילוסוף היווני אפיקטטוס טען בזמנו: "מה שמטריד אנשים הם אינם הדברים עצמם, אלא דעתם על הדברים", והמשמעות היא שאדם שליו וחזק נפשית הוא לא אחד שתמיד נמצא במצב רוח טוב, אלא כזה שיש לו תמיד גישה טובה וחיובית לכל מצב שבו הוא נתקל. לכן, לכל מקום שאליו תלכו ובכל מצב שאותו תחוו עליכם לזכור שיש לכם את היכולת לבחור; האם להתרגז בשל הדברים שנאמרו, או לבחור להפוך את הרע לטוב? האם אתם בוחרים להישאר או ללכת, לצעוק או ללחוש? לא תמיד תוכלו לשנות את האירועים שמתרחשים סביבכם, אך תגובתכם אליהם נתונה אך ורק בידכם. אי לכך, עלינו לבחור באופן עקבי את הגישה שתקדם אותנו הלאה, לנסות לשנות את עתידנו מבפנים כלפי חוץ ולגדול ולהתפתח מאותם המאבקים שאין לנו שליטה עליהם. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.