print header

10 עצות שיעזרו לכם ליצור מערכת יחסים מאושרת

מערכות יחסים נתונות לשינויים רבים במהלך השנים, אך יש כמה כללים שתקפים כמעט לכל זוגיות ועוזרים לשמור עליה לאורך זמן. החוקים הללו אמנם נשמעים לעתים "יבשים", אך הם מוכיחים את עצמם שוב ושוב במבחן הזמן ומדגימים כיצד ניתן לנצל הגיון והרגלים גם בעניינים של הלב ולא רק בתחומים בהם יש להשתמש בשכל הישר. 10 הטיפים הבאים יעזרו לכם ליצור מערכת יחסים מושלמת, ואתם תתפלאו לגלות כיצד שימוש בהם יתרום רבות לזוגיות שלכם ויעזור לכם להפוך לבני הזוג שהייתם רוצים להיות.
 
זוג מחויך יושב על מרפסת
 

1. שחזרו את הרגעים המאושרים שלכם 

מערכות יחסים רבות נכנסות לעתים לשגרה שקל ללכת בה לאיבוד ולשכוח את מה שגרם לכם להתאהב זה בזו מלכתחילה. במצבים כאלו חשוב ללבות מחדש את הרגש שאולי נחבא לו בשגרה היומית, אך בהחלט לא נעלם מהשטח. כדי לעשות זאת, נסו לשחזר רגעים בלתי נשכחים שהיו לכם בתחילת ההיכרות שלכם; צאו למקום מפגש אהוב שהיה לכם, שחזרו דייטים בלתי נשכחים ותגלו במהרה איך ניתן לצאת מהאפרוריות ולהחזיר את הצבע למערכת היחסים.

2. הביעו את הרצונות שלכם זה בפניי זו

כאשר אנשים נמצאים במערכת יחסים ארוכה, נוצרת אצלם לעתים ציפייה שבני זוגם יידעו לקרוא את מחשבותיהם ולדעת מה הצרכים שלהם בלי שהם יצטרכו להוציא מילה. למרבה הצער זה לא נכון, שכן אין לאף אדם יכולת לקרוא את המחשבות הכמוסות של מישהו אחר, וזה לא משנה עד כמה היחסים ביניהם קרובים. כאשר יש ציפייה לא מציאותית מסוג זה, צד אחד תמיד ינחל אכזבה, שכן הוא יצפה שבן זוגו ידע לנבא את הרצונות שלו ולעזור לו להגשים אותם.
 
יתרה מזאת, ציפיות מסוג זה יכולות לגרום להרס בלתי הפיך במערכות יחסים זוגיות, ולכן חשוב לשחרר אותן מרשימת הדרישות שלכם מחייכם. במקום, כאשר יש משהו שמפריע לכם או שאתם צריכים עזרה בו, פשוט הביעו את עצמכם במילים והשתדלו להיות ברורים. זה יבהיר לבני זוגכם בצורה הטובה ביותר את רצונותיכם וימנע את התסכול של שני הצדדים מקצרים שעלולים להיווצר כתוצאה מחוסר תקשורת שכזה. 
זוג יושב מול אגם
 

3. אל תשאלו "איך היה היום שלך?"

כולנו שמענו את העצה לפיה עלינו לשאול איך עבר היום של בני הזוג שלנו כדי לשמור על תקשורת פתוחה ולהראות עניין בהם. למרבה הצער, שאלות מסוג זה על בסיס יומי לא באמת עוזרות להביע עניין בצד השני, ופעמים רבות הן נשמעות כאילו הן נאמרות כדי לצאת ידי חובה, מה שנקלט במהרה על ידי בני הזוג. השתדלו להימנע משאלות שגרתיות מסוג זה, ובמקום הביעו עניין אמתי על ידי אמירת משפטים ממוקדים שקשורים לעולם האישי של בני זוגכם:
  • האם היה לך יום מעניין בעבודה?
  • איך מתקדם הפרויקט שעבדת עליו?
  • קרה משהו מצחיק היום?
  • מה אתם מתכננים לעשות בעבודה לקראת החג הקרוב?
בעזרת השאלות הללו ועוד רבות אחרות תוכלו לנהל שיחות קולחות על החיים אחד של השני ולא רק לשמוע שוב ושוב מה קרה בעבודה.

4. הפכו למומחים בכל הנוגע לבני הזוג שלכם

פעמים רבות אפשר לחיות עם אדם במשך מספר רב של שנים מבלי להכיר אותו באמת, וכאשר מדובר במערכות יחסים זוגיות, זה לא מצב רצוי. כדי למנוע זאת, הפכו למומחים בכל הנוגע לבני הזוג שלכם והשתדלו להכיר אותם לעומק ככל האפשר. אל תהססו לשאול שאלות ממוקדות בנוגע לטעם שלהם באוכל, בידור, תחביבים וכל דבר אחר העולה בראשכם. מלבד זאת, נסו להכיר את בני זוגכם גם בצורה יותר סמויה על ידי בחינת התגובות שלהם למאורעות שונים ואופן ההתנהגות שלהם. התייחסו לכך בתור הרפתקה שבסופה תזכו להגיע למקום חדש ולהכיר את בני זוגכם יותר טוב מכל דבר אחר. 
שתי לבבות חומים תלויים על עץ

5.  גלו מה מושך את בני הזוג שלכם

משיכה מינית היא אחד הדברים החשובים ביותר בכל מערכת יחסים, שכן היא עוזרת לשמור על הגחלת, לחזק את הקשר וליצור רגעים מיוחדים שקיימים רק בין שני בני הזוג. על מנת לדאוג לכך שזה אכן יהיה המצב, שמרו על תקשורת פתוחה וגלו מה מושך את בני זוגכם, וגם מה מפריע להם. בנוסף, חקרו את ההתנהגות אחד של השני ובדקו כיצד בני זוגכם מגיבים למראה שלכם במצבים שונים כדי לדעת מה מניע אותם מבחינה מינית ומה מוצא חן בעיניהם. זה יעזור לכם לשמור על צד חשוב מאוד במערכת היחסים בצורה נעימה, שתעזור לכם לשמור על החשק המיני לאורך שנים.

6. היו יצירתיים בכל הנוגע ליציאות משותפות

לכל זוג יש פעילות משותפת מסוימת שהם אוהבים לעשות יחדיו, אך לעתים השגרה שבביצוע פעילות אחת בלבד הופכת למשעממת ואתם עלולים לגלות שאתם לא נהנים ממנה כמו פעם. כאשר זה קורה, חשבו על פעילויות מהנות אחרות שתוכלו לעשות יחדיו ושיסבו הנאה לשניכם. בעולם המודרני של היום אין מחסור ברעיונות מסוג זה ובמקומות שאפשר ליצור בהם זיכרונות מיוחדים. זכרו שאתם לא חייבים להוציא הון תועפות על כל יציאה, אלא העיקר הוא ליהנות זה בחברתה של זו. למשל, אתם יכולים גם לקנות גלידה בפארק וללכת יחדיו בנעימים כדי לשוחח ולחלוק רגע קטן ומיוחד שיוציא אתכם מהשגרה.
זוג יושב על המזח מול הים

7. שימו את הבעיות בצד ברגעים משותפים

בעולם של היום אנחנו עמוסים בחובות ומטלות רבים, החל מעבודה, דרך סידורים ועד לחיי משפחה קדחתניים. לחצים מסוג זה עלולים להתבטא בצורה לא נעימה שיוצרת מתח במערכת היחסים ולכן מומלץ להימנע מלשלב אותם בזוגיות. השתדלו ככל האפשר לא להכניס בעיות אל תוך מערכת היחסים שלכם, ואם יש אתגר משותף, פתרו אותו יחדיו במקום לנסות לעשות זאת לבד. אם אתם חווים קשיים בעבודה, שתפו את בני זוגכם בצורה עניינית ולא בדרך של הוצאת קיטור ותסכולים. נסו לפתור בעיות שלא קשורות למערכת היחסים בכוחות עצמכם, ואם תצטרכו בקשו עצה מבני זוגכם אך אל תאריכו בדברים שיהפכו את הבעיות שלכם למרכז היום.
 

8. קחו פסק זמן בריבים

במערכות יחסים זוגיות קורה לעתים שיש וויכוחים סוערים שעלולים לגלוש למקומות לא נעימים, וחשוב לגדוע רגעים שכאלו בזמן לפני שהם מסלימים. כאשר אתם מנהלים וויכוח עם בני הזוג שלכם ואתם חשים שהרגשות גואים, בקשו לעשות הפסקה. זה יאפשר לכם ללכת לחדר אחר, להירגע, לשקול את המילים שלכם ולנהל דיון הגיוני כאשר פסק הזמן ייגמר. כשלוקחים הפסקות שכאלו בזמן וויכוחים סוערים, יש הזדמנות לנקות את הראש ולסנן דברים שלא צריכים להיאמר, כך שניתן להגיע לעמק השווה בצורה נעימה ולא לרגעים שקשה מאוד לחזור מהם לשגרה רגילה.
טבעת לצד שעון חול

9. הביעו רגשות כנים כלפיי בני זוגכם

בחיי היומיום, ובייחוד במערכות יחסים זוגיות, אנו נוטים להביע רגשות שנמצאים על פני השטח באותו רגע, כמו כעס או תסכול. כלומר, אנו מביעים תגובות למצבים מסוימים ולאו דווקא רגשות שחבויים בנו. חשוב להביע גם תחושות שמובילות לתגובות האלה, שכן הן מסבירות בצורה הטובה ביותר את מה שעובר עלינו ואת המחשבות שלנו. כדי שזה אכן יהיה המצב, אל תשכחו להביע גם רגשות עמוקים יותר מאלו שאתם מראים כתוצאה ממאורעות מסוימים, כמו שמחה, אכזבה, בדידות ועוד. לא רק שזה יעזור לכם להראות לבני זוגכם כיצד אתם מרגישים באמת, אלא יעמיק את הקשר ביניכם על ידי יצירת אמפתיה בקרב הצד השני.

10. התנצלו מכל הלב

כמה פעמים מצאתם את עצמכם מתנצלים בפני בני זוגכם כדי לצאת ידי חובה ולא כי הצטערתם באמת על טעות שעשיתם? לא רק שהתנצלויות כאלו הן לא כנות, אלא שהצד השני יודע להבחין שזה המצב, מה שעלול להביא ליצירת משקעים וכעסים סמויים אצלו. השתדלו להימנע מכך, וכאשר אתם מבינים שעשיתם טעות כלשהי או שפגעתם בבני זוגכם, הביעו חרטה כנה והשתדלו לתקן את המצב. זה יביא לכך שהצד השני ידע שאתם אכן מכירים בטעות שלכם ושאינכם מתנצלים רק כדי לצאת ממצב לא נעים. זכרו שכנות מסוג זה תקפה לגביי כל הצדדים החשובים במערכות יחסים ועליכם לשמור עליה בכל עת כדי שהזוגיות שלכם תשגשג לאורך זמן. 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.