print header

א'-ב' של האושר – כל מה שצריך כדי להיות מאושר

אם היה מתכון לאושר, הרי שכולנו כבר היינו מכירים אותו ומכינים לעצמנו מנת אושר יומית שתסייע לנו להיות שמחים ומסופקים כל הזמן. אך כמובן שאין כזה דבר, ולמעשה אין דרך אחת שיכולה להוביל את כולנו אל עבר האושר – מדובר במסע אישי שבו כל אחד צריך לגלות את המסלול שלו בעצמו, והדבר היחידי שיוכל לעזור הוא אוסף של כללים שיסייעו להבין איפה נמצא הנתיב הזה ואיך הוא אמור להיראות. את הכללים האלה ניתן לסכם בצורת ה-א'-ב' העברי, ועשינו זאת עבורכם בצורה מקסימה שכזו כדי שתדעו איך לזהות את המסלול שלכם אל עבר האושר. כמובן שיש עוד כללים רבים פרט ל-22 האלה, ואתם יותר ממוזמנים לשתף אותם איתנו בתגובות, אם כבר זיהיתם אותם במסע שלכם.
 
א'-ב' של האושר: אישה מרימה ידיים למעלה בשדה חמניות וסביבה בועות סבון

אהבה – בלבכם יש מקום רק לרגש אחד מבין שניים – אהבה או שנאה. השנאה תופסת את כל המקום בו ולא מאפשרת לשום דבר אחר להיכנס ללב, אך האהבה פותחת את הלב עוד יותר ומאפשרת לאושר אינסופי להצטרף אליה.

ביטחון עצמי – הביטחון העצמי שלכם מבטא את מערכת היחסים שלכם עם עצמכם. כשאתם בטוחים בעצמכם, זה מראה על כך שאתם גאים במי שאתם ולא מתביישים להראות זאת לעולם, וזה למעשה אחד הכלים החשובים ביותר ואף הצעד הראשון אל עבר הצלחה בחיים.

גבולות – למדו מתי ואיך להציב גבולות לאנשים אחרים שלא מכבדים אתכם כפי שמגיע לכם. זה יצריך מכם קצת אומץ, אך ברגע שתעשו זאת בפעם הראשונה, תגלו שזה לא כל כך קשה כמו שחשבתם. לחצו כאן כדי ללמוד איך לעשות זאת נכון.

דבקות במטרה – אם הצבתם בפני עצמכם מטרה מסוימת שאתם יודעים שתוביל אתכם למקום טוב יותר, עשו הכול כדי לדבוק בה ואל תוותרו. האויב הגדול ביותר שלכם בדרך הזו הוא הדחיינות, ותוכלו להימנע מכך בעזרת טריק אחד קטן, כמו זה שמופיע בכתבה הבאה.

הפסקה – אם החיים הופכים לעמוסים ולחוצים מדי, חשוב לדעת לקחת הפסקה. היא לא חייבת להיות ארוכה, ולמעשה גם כמה דקות של נשימות עמוקות והקשבה לנפש, יכולות להטעין אתכם מחדש באנרגיות שאתם זקוקים להן כדי להתמיד ביומכם ומטרותיכם.

א'-ב' של האושר: אישה לוקחת אוויר

ותרנות – הוותרנות היא לאו דווקא סימן לחולשה, אלא היא מראה על נדיבות ויד רחבה, ולמעשה היא ההפך של קמצנות וקנאות. דעו מתי להקריב את תחושותיכם השליליות למען האחר, תרמו לאחרים כמה שאתם יכולים, אך זכרו שלא לעשות זאת לעולם על חשבון הרווחה הנפשית שלכם.

זמן – אומרים שהזמן מרפא את הכול, ולא משנה מה קרה לכם לאחרונה בחיים, דעו שעם הזמן הפצעים יגלידו ויכאיבו פחות. הצלקת תישאר כתזכורת, אך אתם תהפכו להיות חסונים וחזקים יותר כתוצאה מהחוויה שעברתם, ואתם רק צריכים לתת לזה זמן לקרות.

חקר – חקרו כל דבר חדש והתנסו בכמה שיותר חוויות חדשות. אל תאבדו לעולם את הסקרנות שהייתה לכם עוד בילדותכם, ודעו תמיד שהעולם שלנו מלא בדברים שאינכם מכירים ושיכולים להדהים ולהקסים אתכם. 

טבע – הדברים הטבעיים ביותר הם הבריאים ביותר, אך לא רק לגוף, אלא גם לנפש. עשו לעצמכם מנהג לצאת לטיול בטבע אחת לזמן מה כדי להתנתק מכל מה שהחברה יצרה ואשר גרם לנו לשכוח מאיפה באנו באמת. תוכלו ללמוד הרבה מהטבע – לחצו כאן כדי לדעת מה.

יצירה – הנפש צריכה לבטא את עצמה בדרך כלשהי, וזה יכול להיות בכתיבה, ציור, ריקוד, נגינה או שירה, או אפילו בהמצאת דברים חדשים. מצאו את התחום שאליו הנפש שלכם כמהה, וצרו ללא שיפוטיות, פשוט לשם היצירה.

א'-ב' של האושר: יד מציירת עם עט

כיף – השתטו כמו ילדים, צחקו מכל הלב ועשו כל דבר שמסב לכם הנאה, כי כל יום שבו תעשו כיף הוא רגע שבהחלט שווה לחיות. אל תרגישו לעולם שלא מגיע לכם לחייך, ואל תתנו לשגרה שלכם להשכיח מכם את הדברים שמסבים לכם עונג – עשו לפחות דבר אחד מהנה ביום, קטן או גדול.

למידה – אל תרגישו שאתם יודעים הכול, כי אתם לא, ותמיד יש דברים חדשים שתוכלו ללמוד מחוויות שתעברו או מאנשים שתכירו. אתם תמשיכו ללמוד על החיים ועל עצמכם עד יומכם האחרון, וחשוב שתהיו פתוחים לכך כדי שתוכלו להפנים את השיעורים שתעברו ושיעזרו לכם לצמוח.

מחילה – סלחו לאחרים ולעצמכם ואל תנטרו טינה שרק תכביד על לבכם ותשאב מכם את האושר. התעלו על הצער שנגרם לכם וזכרו שכולם עושים טעויות וראויים למחילה. הכעס שתאחזו בו בלי להרפות יהווה אך ורק עונש לכם ולא להם.

ניסוי וטעיה – זה בסדר אם הגעתם למקום מסוים בחייכם והבנתם שאינכם נמצאים במקום הנכון. בסך הכול עשיתם ניסוי שהראה את תוצאותיו וגילה לכם שצריך לבצע ניסוי נוסף. אל תתאכזבו ואל תרגישו שנכשלתם – המשיכו הלאה אל הניסוי הבא וגלו מה הדבר הנכון ביותר עבורכם.

סבלנות – המילה "סבלנות" מגיעה מן המילה "סבל", וחשוב להבין זאת, משום שסבלנות היא לא סתם המתנה, אלא כזו שמתלווה אליה תחושת אי נוחות. עליכם להיות חזקים ולהמתין בסבלנות לדברים הטובים שיגיעו, בידיעה שהם אכן יגיעו.

א'-ב' של האושר: איש יושב ומרים את ידיו מעלה בתנוחת תפילה

ערכים – הכירו את הערכים שלכם ודאגו לפעול על פיהם. בה בעת, התנערו מערכים שאינם מתאימים לכם ושלא מובילים אתכם אל עבר האושר האישי שלכם. רוב הערכים האלה מגיעים מהסביבה, ותוכלו ללחוץ כאן כדי להכיר 7 שכאלה שאינכם חייבים להקשיב להם.

פליאה – תנו לעולם להפתיע אתכם ושמרו על התמימות שנותרה בכם בילדותכם כשאתם עומדים מול הדברים שמדהימים אתכם. אל תיקחו שום דבר כמובן מאליו וזכרו שכל יום יכול להביא איתו הפתעות חדשות שיהפכו את החיים שלכם למרגשים.

צמיחה – אי אפשר להישאר במקום ובה בעת לצמוח ולהתפתח, משום שכמו שהפרח צריך לעזוב את הזרע והאדמה כדי לצאת לאוויר העולם, כך גם אתם מוכרחים לצאת מאזור הנוחות כדי להתפתח ולהגיע למקום שטוף השמש שבו אתם באמת רוצים להיות. 

קבלה – עליכם לקבל את האחר כפי שהוא, את ההחלטות של הסובבים אתכם אף על פי שהם נוגדים את אמונותיכם ועקרונותיכם, ואת העובדה שהחיים לא תמיד הולכים לפי רצונותיכם, אך תמיד יובילו אתכם למקום שבו אתם צריכים להיות.

רוגע – אל תרשו ללחץ לנהל לכם את החיים. אנחנו נמצאים כיום בתקופה עמוסה יותר מתמיד, אך זכרו שהיא לא טבעית עבור הנפש האנושית שלכם, ולכן עליכם ללמוד לשמור על רוגע גם כשהחיים נראים עמוסים. לחצו כאן כדי להכיר כמה משפטים מעצימים על כוחו של הרוגע.

א'-ב' של האושר: מגדל מחלוקי נחל

שאלות – אם אתם מרגישים שעדיין לא הצלחתם להבין את חייכם במלואם, אל תפסיקו לשאול שאלות, כי יש לכם עוד מה ללמוד. יש כמה שאלות שיעזרו לכם להבין שאתם נמצאים בתחילתו של מסע שלם ומרגש שממש לא קרוב להסתיים, ובקישור הבא תכירו את 5 שאלות שכאלה.

תקווה – לעולם אל תאבדו את התקווה לכך שיכול להיות טוב יותר, משום שלא משנה איך נראה המקרה הגרוע ביותר האפשרי, יש סיכוי שווה שגם המקרה הטוב האפשרי יתממש. בסופו של דבר החיים הם כמו גלגל מסתובב, ואם היום הייתם למטה, מחר יש סיכוי טוב מאוד שתהיו למעלה...

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.