print header

11 תכונות נפלאות שמאפיינות אנשים שנועדו לגדולות

אתם מסתכלים על אנשים שהצליחו בחיים ותוהים איך הם עשו זאת? למשל, על חבר טוב שכבש יעד שנראה כמעט בלתי אפשרי, או על מנהל בכיר שחי בווילה מעוררת קנאה למרות שנולד בשכונת עוני? היום נגלה לכם את סודות ההצלחה שלהם שיפתיעו אתכם בפשטותם הרבה. מצליחנים רבים לא רק עבדו קשה ו"הפעילו מרפקים" כדי לכבוש את הפסגה שאליה כיוונו, אלא נעזרו בתכונות והתנהגויות מסוימות שסללו עבורם את הנתיב הנכון אליה. היום הדרך להצלחה תיראה לכם הרבה יותר קצרה, בעזרת 11 תכונות שאספנו ושסייעו לאנשים המצליחים ביותר להגיע למעמדם הרם. אם כבר יש לכם אותן, כנראה שהתברכתם ונועדתם לגדולה!
תכונות של אנשים שנועדו לגדולות: בחור יושב עם חליפה לצד שולחן שעליו מחשב נייד ומנורה

1. הם צנועים מבפנים

אנשים רבים מעמידים פנים שהם צנועים, כשבתוך תוכם הם בעצם שחצנים וחושבים שהכול מגיע להם, למרות שהם לא מתאמצים במיוחד לשם כך. אלו שנחשבים למצליחנים ושנועדו לגדולות לא מזייפים צניעות שכזו, אלא באמת מרגישים כך בעומק ליבם, כי הם יודעים מה הם שווים ומעדיפים לבטא זאת במעשים. הם מוכנים להתאמן, להשקיע, וללמוד כדי להגיע ליעד שלהם כמה שיותר מהר ובאופן המיטבי. לכן, אם אתם רוצים להגיע לגדולות, הפסיקו לדבר יותר מדי ולחכות שהדברים ייעשו עבורכם, והתחילו לעבוד קשה – רק אם תתנהגו כך, תוכלו להתחיל להתגאות בהישגים וביעדים שכבשתם בעמל רב ובזכות יכולותיכם הרבות.

2. הם מתווים לעצמם את הדרך

רבים מאיתנו רגילים ללכת בדרך מסוימת שאחרים התוו עבורם, למשל, לבחור במקצוע כמו רפואה או תכנות מפני שהם נחשבים למכובדים או מתגמלים. עם זאת, כל אחד מאיתנו מיוחד ושונה מהאחר, ולכן לא כל מסלול שמתאים לאדם כלשהו מתאים לחברו. למעשה, אנשים מצליחנים לעיתים קרובות לא הולכים "אחרי הזרם" ומסכימים לכל דרך שהתוותה עבורם, אלא מחפשים את זו הייחודית שמתאימה להם ומעצבים את המציאות שלהם בעצמם. המחזאי והסופר הבריטי ג'ורג' ברנרד שו סיכם את התכונה הזו כ"חשיבה לא הגיונית", ואמר כי "האדם שחושב בהיגיון מתאים את עצמו לעולם. זה שלא חושב כך, מתעקש לנסות להתאים לעצמו את העולם. לפיכך, כל תהליך תלוי באדם שלא חושב בהיגיון". 
תכונות של אנשים שנועדו לגדולות: כביש ישר שמוביל להרים

3. הם פתוחים לרעיונות חדשים

טבע האדם הוא להיות בטוח בצדקתו, לדבוק בתפיסות מסוימות ולשכנע אחרים שדבריו הם הנכונים, ולכן אנשים רבים מעדיפים להיצמד לאמירות שנראות להם ודאיות גם אם הן לא מבוססות. דוגמה נהדרת לכך היא משפטים כמו "חייבים ללכת לאוניברסיטה כדי להצליח בחיים", שחלקנו שמענו בעבר ואולי אף אומרים בעצמנו. עם זאת, החוכמה האמיתית בחיים היא להיפתח ולהקשיב לאחרים מתוך רצון אמיתי לשמוע את טענותיהם גם כשנראה שהם טועים לחלוטין, ולבסוף להגיע למסקנה על בסיס חדש גם אם היא מצריכה התפשרות. זכרו כי בשורה התחתונה, מה שחשוב הוא לא הצד שבו אתם בוחרים או המסקנה שאליה הגעתם, אלא עצם העובדה שעשיתם זאת בעצמכם.

4. הם מנהלים נכון את הזמן

אנשים שנועדו לגדולות צריכים להתמודד עם המון מטלות ולדעת כיצד לשלב באופן מושלם בין חלקים שונים בחיים, למשל עבודתם לבילוי עם המשפחה. אחת היכולות החשובות שמסייעות להם לעשות זאת היא ניהול זמן נכון, שהופך אותם ליעילים יותר בתחומים שונים. אם גם לכם מצפות שלל תכניות שעליכם לדחוס ליום אחד שבו אתם צריכים גם להספיק לנשום ולישון, עליכם ללמוד כיצד לסרב למטלות שהן פחות מהותיות ודחופות כדי לפנות זמן לאלו שחשובות יותר. דוגמה לסדר עדיפויות נכון שמסייע למצליחנים רבים להגיע לגדולות ועשוי לעזור גם לכם, הוא בילוי עם משפחה וחברים, ורק לאחר מכן עבודה.
תכונות של אנשים שנועדו לגדולות: יומן פתוח

5. הם לא מוותרים לעצמם

גם לכם יש בקרים שבהם אין חשק ללכת לעבודה, אלא להישאר במיטה החמימה ולהמשיך לישון? רבים מאיתנו חשים כך וזה בסדר גמור, אך אסור להתפתות למלכודת שכזו, שעלולה להשאיר אותנו בבית ולגרום לנו להידרדר לבינוניות. אנו מודעים לכך שחלקכם אולי לא אוהבים את עבודתכם ולכן לא תמיד ששים ללכת אליה, אך גם אלו שמצאו את משרת חלומותיהם – לא תמיד נהנים בה ולפעמים עושים בה מטלות מסוימות בלי שום חשק. עם זאת, הם לא מוותרים לעצמם אלא קמים מהמיטה, יוצאים לעבודה ומבצעים את עבודתם – וזוהי התנהגות שעליכם לאמץ אם אתם רוצים להצליח בחיים.

6. הם יודעים כיצד לייצר הזדמנויות

ישנם כאלו שהתברכו במזל ותמיד מקבלים בשורות טובות, כמו למשל על זכייה בפרס או היריון מיוחל. בנוסף אליהם, יש את אלו שלא מחכים שהמזל יגיע מעצמו, ומזמנים אותו על ידי יצירת הזדמנויות – והם אנשים שנועדו לגדולות. הם לא משאירים את חייהם ליד הגורל, אלא מקדישים את זמנם ומרצם להתפתחות, ללמידה וליצירת קשרים עם האנשים הנכונים שעשויים לעזור להם במגוון דרכים שונות. למשל, הם הולכים לכנסים שעשויים לקדם אותם, שם גם נמצאים מנהלים, משקיעים או כאלו שניתן ליצור איתם שיתופי פעולה עסקיים. בשורה התחתונה,  אם אתם רוצים להיות ברי מזל, אל תחכו להצלחה שתגיע אליכם, אלא צרו הזדמנויות ועבדו קשה כדי שהיא תבוא.
תכונות של אנשים שנועדו לגדולות: אנשים צופים במיצג

7. הם מודעים לכך שאפשר לרכוש תכונות מסוימות

מקנאים בכריזמטיות ובביטחון העצמי של חברכם שמצליח לכבוש יעדים רק עם חיוך כובש וכמה מילים יפות? היום נספר לכם שאתם יכולים להיות כמוהו, גם אם לא התברכתם בתכונות שכאלו באופן טבעי. למעשה, אם תדברו עם מצליחנים רבים, תגלו שחלקם לא נולדו כריזמטיים, ואולי אף תופתעו לשמוע שהם סבלו במשך שנים מביטחון עצמי נמוך. כדי לשנות את המצב תוכלו להיעזר בשיעורי משחק, בסדנאות מיוחדות או בכתבה הבאה, וללמוד כיצד לבנות ביטחון עצמי ולהפוך לכריזמטיים לא פחות מאותו חבר שבו אתם מקנאים. אחרי שתרכשו אותן, יהיה לכם הרבה יותר קל להפיץ את רעיונותיכם המהפכניים וליצור רשת חברתית שתקדם אתכם אל עבר מטרתכם.

8. הם מתמקדים במה שהם טובים בו

כל החיים לימדו אותנו שעלינו להתמחות בכמה שיותר תחומים, ותפיסה שכזו הושרשה בנו כבר בבית הספר, אז הבנו שכדי להצליח בעתיד, עלינו להצטיין במקצועות שונים כמו מתמטיקה, לשון ותנ"ך. בנוסף, עודדו אותנו לתרגל דווקא את הדברים שבהם אנחנו חלשים, זאת על מנת להגיע לרמה של שאר הכיתה, בידיעה שבמקצועות שבהם אנו חזקים – נסתדר לבד. לפי מצליחנים רבים, גישה שכזו לא יעילה ולא מומלצת, מכיוון שבפועל היא מעודדת עבודה קשה שלא מובילה להצטיינות יתרה, אלא לבינוניות בתחומים שבהם אולי לא נצליח אף פעם. בשל כך, הם מייעצים לכם לזנוח את החולשות שלכם, ולהתמקד במעט התחומים שבהם אתם באמת טובים, למשל, בתכנות, אם אתם חובבי מחשבים. זכרו כי עליכם לשאוף להיות הכי טובים בעולם בנושא מסוים שאתם טובים בו ושמעניין אתכם, ולא להיות בינוניים במגוון של תחומים שהקשר ביניכם לבינם הוא מקרי בהחלט.
תכונות של אנשים שנועדו לגדולות: לוח קליעה למטרה שבמרכזו חץ

9. הם שואלים שאלות פתוחות

לכל בעיה יש פתרון אם אתם רק שואלים את השאלות הנכונות, וזוהי אחת השיטות שתעזור לכם להתגבר בקלות על כל מכשול שאליו תיקלעו. כפי שכתבנו לכם בסעיפים קודמים, מצליחנים מרבים לחקור וללמוד, ואחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי שאילת שאלות פתוחות וגדולות. אתם לא חייבים להפנות את הקושיות שלכם רק לאנשים, אלא גם לספרים, אתרי אינטרנט או לכל מקור אחר שלדעתכם עשוי לספק לכם את המענה והמידע הנחוצים. זכרו שכל בעיה שאתם נתקלים בה היא תלוית נסיבות, ולכן היא פתירה – וכל מה שנדרש מכם כדי להיפטר ממנה ולגדול הוא לשאול שאלות גדולות.

10. הם לא נכשלים – אלא מתנסים

כולנו טועים לפעמים, השאלה היא איך אנחנו מגדירים את התוצאה ומה אנחנו לומדים ממנה. אנשים מצליחנים, למשל, לא מאמינים בכישלונות ופשוט מודעים לכך שלעיתים דברים לא הולכים כפי שהם ציפו. במקום להתאכזב ולהישבר, הם מתייחסים אל הטעויות כאל ניסוי שעליהם לערוך – עד להצלחה; הם מתחילים מעריכת מחקר על נושא שמעניין אותם, ממשיכים מהנחה מסוימת שמתבססת על העובדות שאספו, ואז בוחנים אותה. אם הניסוי שהם עורכים מספק תוצאות לא טובות, הם לא מרימים ידיים, אלא לומדים כיצד ניתן להשתפר להבא. כך הם בודקים את הנושא שוב ושוב מזוויות שונות, עד שהם מגיעים להצלחה המיוחלת. אם תאמצו גישה שכזו, תגיעו לגדולות כמו מצליחנים אחרים.
תכונות של אנשים שנועדו לגדולות: מדען מחזיק מבחנה במעבדה

11. הם עוזרים לאחרים גם כשלא נוח

אתם ודאי תוהים כיצד עזרה לזולת יכולה לקדם אתכם, לכן נבקש מכם להסתכל על מצליחנים רבים ולראות שהם תורמים לקהילה בדרכם. למעשה, להרגל כמו התנדבות יש השפעות חיוביות רבות, כך לפי המחקר שמוצג בכתבה הבאה, ופעילות שכזו גם עשויה לשפר את ההערכה העצמית של האדם. נסו להיזכר בתחושה הנפלאה שאחזה בכם אחרי שעזרתם ככה סתם לאדם אחר מבלי לצפות לתמורה, בין אם מדובר בקרוב אליכם או בזר – זה בדיוק מה שיקרה לכם אם תשימו את עצמכם בצד כדי לתרום לחברה ובעיקר לנזקקים ולחלשים מכם. התנהגות שכזו, של נתינה ועזרה לאחרים, תגביר את ביטחונכם העצמי ואת המוטיבציה להמשיך לעבוד קשה בדרך אל יעדכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.