print header

6 טיפים שיעזרו לכם לשפר את חייכם

 
לכולנו יש ימים שבהם כל מה שאנחנו רוצים לעשות הוא להישאר מתחת לשמיכה, לישון ולא להתמודד עם אתגרי היום. לעתים זה נובע בגלל אירועים שקרו לנו ופעמים אחרות זאת פשוט תחושה לא נעימה שאנו קמים איתה ועלולה להרוס לנו את היום כולו. אם גם לכם יש ימים שכאלו, מומלץ לכם לנסות את 6 הטיפים הבאים מהספר "כלים של טיטאנים" שנכתב על ידי המומחה לעזרה עצמית – טים פריס. במשך שנים, טים ראיין אנשים מצליחים ברחבי העולם וזיקק את חכמתם לספר אחד שיכול לעזור לכל אחד לגבור על ימים קשים. העצות הללו יעזרו לכם לשפר את היום שלכם פי כמה וכמה ולהתמודד עם מה שהוא יביא עמו.
 
צילום אחורי של אישה המניפה את ידיה לצדדים על רקע אגם
 

1.  התמודדות עם מצב רוח רע

הבעיה: התעוררתם במצב רוח שלילי

כלי ההתמודדות: מדיטציה או כתיבת יומן במשך 5 דקות

ההוגה: טוני רובינס – איש עסקים, סופר, יועץ אישי ומרצה לחיזוק עצמי

לכולנו יש בקרים קשים שניתן להתמודד עמם בקלות בעזרת מדיטציה קצרה. למרבה הצער, אנשים רבים חושבים שמדיטציה היא סבוכה ונמנעים מלעשות אותה. זה לא חייב להיות כך וניתן לעשות מדיטציה קצרה בבקרים שבהם אתם סובלים ממצב רוח רע, והיא תעזור לכם לשפר את הרגשתכם ולמקד אתכם לקראת היום שלפניכם. במקום זאת או בנוסף לכך, טוני רובינס מציע לכתוב יומן במשך 5 דקות בו תרשמו את סדר העדיפויות שלכם להמשך היום וגם דברים שאתם מודים עליהם. רישום מסוג זה יעזור לכם להכיר במה שיש לכם ולא רק בדברים שאתם רוצים להשיג. אם תעשו זאת גם בערב, תוכלו להרגיש שיפור ניכר במצב הרוח שלכם שיעזור לכם להיות מוכנים ליום הבא על הצד הטוב ביותר. נסו למלא את הסעיפים מטה שחוברו על ידי טים רובינס, ומיועדים במיוחד כדי לעזור לכם להתמודד עם תחושות שליליות בבוקר. 
 

אני מודה על: ____________________

מה יכול להפוך את היום שלפניי לנפלא? ____________________

חיזוקים יומיים (משפטים חיוביים על עצמכם) אני ____________________

בסעיף של ההודיה, לא מומלץ לרשום דברים פשטניים כמו "אני מודה על הקריירה שלי", אלא על דברים מוחשיים כמו "אני מודה על המראה של הענן היפיפייה מחוץ לחלוני, כוס הקפה שאני שותה" ועוד.

2. התמודדות עם תחושות מעיקות

הבעיה: אתם מרגישים חרדים או לחוצים

כלי ההתמודדות: צפייה בכוכבים

ההוגה: בי. ג'יי מילר, מטפל פליאטיבי באוניברסיטת קליפורניה ויועץ בפרויקט "הוספיס זן"

זה אולי נשמע מעט פשטני, אך פעולה פשוטה כמו צפייה בכוכבים יכולה לעשות פלאים בהקלה על תחושות של לחץ וחרדה. כאשר תעשו זאת, חשבו במשך דקה קטנה על שמי הלילה וזה יעזור לכם להבין שכולנו נמצאים על אותו כוכב לכת באותו הזמן, וככל שידוע לנו כדור הארץ הוא כוכב הלכת שיש עליו חיים בצורתם האנושית. לאחר מכן, חשבו על העובדה שהאור שאתם רואים הוא עתיק וחלק מהכוכבים שאתם מביטים עליהם כבר לא קיימים עד שאורם מגיע לעיניכם. בי ג'יי גורס שהרהור מסוג זה על עובדות היקום מחדיר בנו תחושות של השתאות שמחליפות את הרגשות השליליים ונוסך בנו תחושת רוגע.
אישה עצובה מסתכלת  החוצה מאדן החלון
 

3. התמודדות עם בעיות שינה

הבעיה: אתם לא מצליחים להירדם

כלי ההתמודדות: משחק טטריס

ההוגה: ג'יין מק'גוניגל, חוקרת ב"מכון למען העתיד" ומחברת רב המכר "המציאות שבורה: מדוע משחקים הופכים אותנו לאנשים טובים יותר וכיצד הם יכולים לשנות את העולם?"

 
כאשר אתם מתקשים להירדם, נסו לשחק במשך 10 דקות בטטריס, קנדי קראש או ביג'ולד. במחקר שנערך בבית הספר לפסיכולוגיה באוניברסיטת פלימות' שבאנגליה, חוקרים מצאו שהמשחקים הללו יכולים לנטרל חשקים וגם דימויים שליליים שמדירים שינה מעיננו. ג'יין מסבירה את הממצאים האלו בכך שמשחקים מסוג זה דורשים פתירה של בעיות חזותיות שונות. המשחקים הללו מעסיקים את החלק של העיבוד החזותי במוח שלנו כך שהוא לא יכול כבר לדמיין את מה שהעסיק אותו לפני כן. ההשפעה הזו נמשכת במשך 3-4 שעות ועוזרת להתמודד עם נדודי שינה. זכרו שרצוי להגביל את זמן השימוש במכשירים כמו מחשב וסמארטפון ולא להפריז בזמן המשחק, שכן האור שההם פולטים עלול להקשות על השינה ולסתור את השפעת הסחת הדעת המחשבתית. לחצו כאן כדי לקרוא על פתרונות נוספים לבעיות שינה.

4. אתם מרגישים שאין לכם עזרה מהסביבה

הבעיה: אין לכם עזרה במשימות במהלך היום

כלי ההתמודדות: שינוי זווית הראייה על המונח "עזרה"

ההוגה: ארנולד שוורצנגר, שחקן, איש עסקים ומושל מדינת קליפורניה לשעבר

במהלך שנות הקריירה הענפות שלו, ארנולד שוורצנגר קיבל פעמים רבות את הכינוי "אדם שבנה את עצמו", אך הוא לא מסכים לאמירה הזו. ארנולד טוען שללא עזרתם הפעילה ולעתים הפסיבית של האנשים סביבו, הוא לעולם לא היה מגיע להישגים אליהם הגיע. עזרה בעיניו לא כוללת בהכרח ביצוע של פעולות שהוא מתקשה בהן על ידי אחרים. במהלך השנים, הדבר שהכי עזר לו היה העצות של אנשים סביבו ואפילו אימו שאמרה לו פשוט "תהיה יעיל". מהעצות האלו הוא צמח, לימד את עצמו איך להתגבר על מכשולים, אגר נחישות והתמקד במטרות שלו עם אש בוערת בבטנו. החשיבות של דבריו היא גדולה, שכן לעתים אנשים עוזרים לנו במילה טובה או בדחיפה שאנו זקוקים לה, אך בגלל תסכולים וגורמים אחרים, אנחנו לא רואים זאת ואולי אף כלל לא מבינים שהם עוזרים לנו. כאשר המעסיק שלכם פונה אליכם בנוגע לטעות שעשיתם למשל, קחו את זה כהזדמנות ללמידה ושיפור לימים הבאים. עזרה לא תמיד באה בעטיפה של מעשה פעיל במקומנו, אלא גם במילים שנועדו לדחוף אותנו קדימה, וכל שצריך לעשות הוא לפתוח את האוזניים ולהקשיב לעצות שמתחבאות בין השורות.

שעון מעורר על שולחן עץ

5. התמודדות עם אי-השלמת משימות

הבעיה: אתם מתקשים בהשלמת משימות

כלי ההתמודדות: כתבו את התכניות שלכם

ההוגה: פול לווק (הידוע גם בתור Triple H), מתאבק מקצועי לשעבר, שחקן וסגן נשיא של איגוד ה-WWE

פול לווק שם דגש על ההבדל בין מטרות לחלומות בדרך להגשמה של יעדים. הוא טוען שחלום הוא משהו דמיוני שאנו חושבים עליו וסביר להניח שלא יקרה מעולם. לעומת זאת, כאשר יש לכם מטרה ברורה, אתם יכולים לתכנן כיצד תוכלו להשיג אותה, לעבוד לקראתה וגם להשיגה בסופו של דבר. הוא מוסיף שהאנשים המוצלחים ביותר שהכיר בחייו היו אלו בעלי מטרות מדויקות שבנו לעצמם תכנית להשגת היעדים שלהם.
 
זה נכון לגביי כל אדם שרוצה להשיג מטרות שחשובות לו; על מנת שיוכל להשיג אותן, חשוב שירשום לעצמו מהם הצעדים שעליו לנקוט בדרך להשגת רצונותיו ויחשוב כיצד יוכל ליישם אותם. כדי להבטיח הצלחה, קבעו לעצמכם מספר מועט של מטרות ותכננו צעדים קטנים וברורים בדרך אליהן. התפרשות על פני כמה משימות היא לא אפשרית ועלולה להוביל לכישלון, אך התמקדות במטרה ברורה אחת תביא אתכם אליה ותתרום להישגים שלכם.

6. התמודדות עם חוסר תחושת אושר

הבעיה: אתם לא מרגישים מאושרים

כלי ההתמודדות: תרגיל 10 השניות

ההוגה: צ'אנג-מנג טאן, מהנדס חומרה לשעבר, כיום מרצה על אושר ויושב הראש של "המכון לחיפוש בתוככי עצמך"

ברבות מההרצאות הציבוריות שלו, צ'אנג-מנג טאן עורך תרגיל פשוט של 10 שניות. בתרגיל הזה הוא מבקש מהאנשים בקהל לבחור 2 בני אדם באולם ולחשוב "אני מאחל לאדם הזה שיהיה מאושר". זה לא מצריך דיבור, אלא מחשבה בלבד שמעלה חיוך על פניהם של המשתתפים בהרצאותיו של צ'אנג.
 
ההסבר שלו לכך הוא פשוט מאוד: כאשר אנחנו שמים את עצמנו בצד ודואגים, אפילו לכמה שניות, לאושרו של אדם אחד, האושר שלנו מתעצם פי כמה. המחשבה הזו רווחת בקרב אנשים רבים שמשתדלים לתת לזולת ממה שיש להם כדי לשפר את מצבו, ובכך הם עצמם מרגישים טוב יותר בעצמם. אם כן, המפתח לאושר יכול להיות פשוט כמו התעסקות באושרם של אחרים והשלה של הנטיות השליליות שלנו.
שלוש נשים נושפות חתיכות נייר צבעוניות אל המצלמה
לכולנו יש את הכוח לשנות את חיינו לטובה אם רק נעשה כמה פעולות פשוטות ביום יום שיעזרו לנו להשיג את המטרה הזו. אל לנו לזלזל בשליטה שיש לנו על חיינו, ואם רק נרצה וננסה לעשות דברים קטנים, כמו אלו שצויינו מעלה, נוכל לראות שיפור בתחושות היום יומיות שלנו, ויתרה מכך - בהרגשתנו בטווח הארוך.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.