print header

20 עובדות על החיים שעלינו להודות בהן

כולנו נאבקים בדברים שונים מדי יום; אנחנו דואגים, כועסים, מרגישים בודדים, רוצים שיהיה לנו יותר כסף, מקווים שמערכות היחסים שלנו היו עובדות אחרת וכדומה. אולי קשה להודות בזה, אבל את כל המאבקים והתסכולים האלו אנחנו יוצרים לעצמנו; הם אמיתיים אך רק משום שנתנו להם להיות כאלה – קשרנו את עצמנו למחשבות מסוימות, הנוגעות לדרך שבה אמורים להיראות החיים שלנו כדי שיספקו אותנו, אך הן לא בהכרח נכונות. זה לא חייב להיות המצב וברגע שתשנו את צורת המחשבה שלכם, השינוי שאתם מייחלים לו בחייכם יגיע. אל תשפטו את החיים שלכם לפי איך שהם אמורים להיות לדעתכם, אלא פשוט קבלו אותם כפי שהם ונסו לשפר אותם מהמקום הזה. יש כמה עובדות על החיים שאמנם קשה לנו לקבל, אך ככל שנתכחש להם יותר אנחנו רק נזיק לעצמנו. אלה הם 20 הדברים שקיימים בחיים של כולנו, ועלינו ללמוד לקבל אותם ולחיות גם איתם בהרמוניה, מבלי לחשוב עליהם יותר מדי.
 
עובדות על החיים: אישה עומדת על סלעים מול ים
 

1. לא כל דבר בחיים נמצא בשליטתנו

אתם לא יכולים לשלוט על כל דבר שקורה לכם בחיים, אך אתם כן יכולים לשלוט בתגובות שלכם. אם אתם רוצים למשול בחייכם, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לשלוט על על הדרך בה אתם מגיבים לאירועים המתרחשים בהם – זה ישנה את צורת המחשבה שלכם ויאפשר לכם לראות דברים מנקודת מבט אחרת.

2. הציפיות שלנו לרוב עושות אותנו אומללים

האושר מגיע לחיינו רק כשאנחנו מפסיקים לשער איך החיים שלנו אמורים להיות ברגע הנוכחי. אם תמשיכו לרצות שדברים יראו אחרת בן רגע, אתם רק תיקלעו לרגשות שליליים ותגרמו לעצמכם להפסיק לפעול למען השינוי המיוחל. העריכו את הדברים שיש לכם כעת, ואשר לא היו לכם לפני.

3. אנחנו תמיד נהיה אנשים לא מושלמים

אם תחכו עד לרגע שבו תרגישו שאתם אנשים מושלמים לפני שתסכימו לחלוק עם העולם את הסיפורים, הרעיונות והכישרונות שלכם, אף אחד לא ישמע מכם אף פעם. יתרה מזו, אל תצפו מאנשים אחרים להיות מושלמים – לכולנו יש חסרונות שונים, אך לצד זאת גם יתרונות רבים.

4. זמן שמבלים בדאגות הוא זמן מבוזבז

דאגות לעולם לא ישנו את התוצאה, לכן עשו יותר ודאגו פחות. אמנו את המוח שלכם לראות בכל דבר קשה או רע שקורה לכם בחיים כשיעור שיש ללמוד ממנו, ונסו להפיק מכך את המיטב. זכרו ששום דבר בחייכם לא ישתנה אם תשבו בחוסר מעש ותפתחו לגביו מחשבות שליליות.

5. השיעורים הטובים ביותר לחיים מגיעים בימים הקשים ביותר

כשעובר עליכם יום קשה במיוחד שגורם לכם לרצות להרים ידיים ולוותר, הישארו חזקים. לפעמים אנחנו צריכים לחוות רגעי שפל כדי ללמוד שיעורים חשובים, שלא היינו יכולים לקבל אם לא היינו חווים אותם.
עובדות על החיים: אישה יושבת על מזוודה לצד שדה פרחים אדומים
 

6. הצלחה עולה לראש מהר, אך כישלון מחלחל עמוק לתוך הלב

האופי שלנו נחשף במלואו ברגעי השפל וההצלחה שלנו. היו צנועים על פסגות ההר והישארו איתנים בתחתיות העמקים. כשאתם נמצאים ביניהם, האמינו בעצמכם – זה הדבר החשוב ביותר על מנת שתוכלו לקבל כוח לטפס על ההר ולא להתגלגל לתחתיתו.

7. להיות עסוק זה לא אותו דבר כמו להיות יעיל

הדברים שאליהם אתם מקדישים את תשומת הלב שלכם יצמחו ויגדלו כל עוד תשקיעו בהם באופן יעיל, ממש כמו פרח – אתם יכולים לגזום את העלים שלו או לסלק מהאדמה שלו אבנים לא רצויות במשך זמן רב, אך כל עוד לא תשקו אותו במים שהוא צריך, הוא לא יגדל לעולם.

8. רובנו לא צריכים יותר כדי להיות מאושרים, אלא פחות

אם אתם מרגישים רע משום שדברים חדשים לא מתווספים לחייכם, נסו דווקא להפחית מהם גורמים מסוימים. החיים הופכים לפשוטים הרבה יותר כשאנחנו מסדרים את הבלגן, הפיזי והמנטאלי, שנוצר בהם ואשר הופך אותם למסובכים.

9. בעיות כלכליות נוצרות כי אנחנו לא מנהלים נכון את הכסף שלנו

כולנו צריכים כסף כדי לחיות, אך לאו דווקא כדי להיות מאושרים. הרוויחו כסף, חסכו והשקיעו אותו, אך הימנעו מלבזבז כסף שעוד לא הרווחתם כדי לקנות דברים שאינכם צריכים, על מנת להרשים אנשים אחרים. נהלו את הכסף שלכם נכון כדי שהוא לא ינהל את חייכם.

10. הטכנולוגיה לפעמים יכולה להפוך אותנו לפחות אנושיים

רובנו התרגלנו לסמארטפון כאילו הוא איבר חדש בגופנו, אך אנחנו צריכים ללמוד כיצד לחזור להיות אנושיים שוב. אל תימנעו מקשר עין, אל תתחבאו מאחורי המכשירים האלקטרוניים, חייכו יותר, היפגשו עם חברים והכי חשוב – הקשיבו להם.
עובדות על החיים: צמד חברים מדברים בחיק הטבע

11. החברה שלנו מוקסמת יותר מדי מיופי חיצוני

דמיינו לרגע מה היה קורה אם כל אדם בעולם היה מאבד את חוש הראייה. לכמה אנשים לדעתכם עדיין היה אכפת מיופי חיצוני? התרכזו בטיפוח האופי שלכם וראו באנשים אחרים את היופי שנחבא מן העין. זכרו שיופי הוא תלוי תרבות וזמן, אך אופי טוב הוא אוניברסלי.

12. רוב הוויכוחים שיש לנו אחד עם השני הם חסרי תועלת

בחרו את הקרבות שלכם בחכמה, שכן ברוב הפעמים השכנת שלום היא האפשרות הטובה יותר מאשר להרגיש צודקים. אם אנשים אחרים מזמינים אתכם לוויכוחים, סרבו להיקלע לתוכם, ובמקרה שזה קשה במיוחד, פשוט הגידו: "כנראה שפשוט לא נגיע להסכמה בנושא, חבל לבזבז עליו אנרגיה."

13. אנחנו שופטים אחרים על פי הפעולות שלהם, ואת עצמנו על פי הכוונות שלנו

היו סוג האנשים שאתם רוצים להיות או לפגוש בחייכם – היו אנשים שהפעולות, המילים והערכים שלהם תואמים למה שאתם רוצים לראות באחרים. זכרו שאף אחד לא יודע מה קורה בראשכם, ורק הפעולות שלכם מסמלות על כך ליקיריכם.

14. אנחנו לא תמיד מקבלים בחזרה את מה שאנחנו נותנים

כפי שציפיות מהחיים ישאירו אתכם אומללים ברוב הזמן, כך גם ציפיות מאנשים אחרים שיעשו את מה שאתם רוצים או שיתייחסו אליכם כפי שאתם מתייחסים אליהם. לכולנו יש דברים אחרים שאיתם אנו צריכים להתמודד בחיינו, אשר גורמים לנו לפעול בדרכים שונות לגמרי אחד מהשני, גם אם מדובר באותם המצבים.

15. אין אף אדם בעולם ששווה להאשים למשך כל חיינו

לא משנה מה עשה לכם אדם אחר בחייכם, עליכם לקחת את השליטה עליהם בידיכם ולא להשאיר אותה אצלו. שחררו את עצמכם לצעוד קדימה על שתי הרגליים שלכם. החלק הטוב ביותר של החיים מתחיל ביום שבו תבינו ותחליטו שאתם הם אלה שאחראיים עליהם, ושלא צריך להאשים אף אחד בדרך שבה הם נראים.
עובדות על החיים: ציפור עפה מעל לים

16. קל יותר להיאחז בדברים שכבר קיימים מאשר לשחרר אותם ולצמוח

המשמעות של שחרור והתקדמות הלאה מגיעה מתוך ההבנה שיש דברים שהם חלק מההיסטוריה שלנו, אך אינם חלק מהעתיד שלנו. לא משנה מה קרה בחייכם, זה התרחש ועליכם להשאיר את האירועים הללו בעבר ולהפנות את עיניכם לעבר העתיד – זו הדרך היחידה שבה תוכלו לצמוח ולהתפתח.

17. אם אנחנו רוצים את היתרונות של דברים מסוימים בחיים, עלינו גם לקבל את מחירם

רוב האנשים חולמים על הישגים גדולים מבלי לחשוב על הסיכונים וההקרבה שיגיעו איתם. אין ניצחון בחיים בלי אתגר, משום שאם אין על מה להתגבר בדרך, לא מדובר כבר בניצחון. אם יש משהו שאתם רוצים להשיג, התחילו בלשאול את עצמכם "על מה אני מוכן לוותר או מה אני מוכן לסכן כדי להשיג את זה?"

18. אפילו עם כל הקדמה שקיימת בעולם, כדי להמשיך להתקדם צריך לעבוד קשה

בתרבות שלנו התרגלנו לחפש דרכים קלות להשגת תוצאות מהירות, אך זה רק בגלל האשליה שהקדמה גרמה לנו להאמין בה. עלינו עדיין להקדיש מאמצים רבים בדיוק כמו פעם, להיאזר בסבלנות, להיות חזקים וליצור לעצמנו הרגלים יומיומיים כדי להשיג את המטרות שלנו.

19. לעולם לא נרגיש מוכנים ב-100% כשתגיע הזדמנות לשנות את חיינו

רוב ההזדמנויות הגדולות שצצות בפנינו בחיים מכריחות אותנו להתפתח מבחינה רגשית ואינטלקטואלית במהירות רבה. אי אפשר ליצור שינוי מבלי לצאת מאזור הנוחות שלנו, מה שאומר שלעולם לא נרגיש נוח לחלוטין עם שינוי. אל תחכו לרגע שבו תרגישו מוכנים – צרו כבר עכשיו את השינוי שאתם רוצים לראות בחייכם.

20. רובנו נחווה חיים קצרים יותר משאנחנו משערים

בדרך כזו או אחרת, איש מאיתנו לא חי לנצח, והרבה יותר קשה להאריך את החיים מאשר להעשיר אותם. "עד כמה אעשיר את חיי היום?" חשבו על שאלה זאת לפני שאתם מנסים לדאוג לחיים ארוכים, משום שהדרך שבה תעבירו את יומכם כעת תקבע את הדרך שבה תחיו את חייכם בהמשך.
עובדות על החיים: אישה יושבת על כיסא ומסתכלת לכיוון האופק שמאחורי גבעות ירוקות

כמה מילים לסיום

כאמור, החיים של כולנו אינם קלים. יש כל כך הרבה דברים שלא נמצאים בשליטתנו ועלינו לקבל זאת על מנת שהם לא ישתלטו עלינו. תחיו בהווה, התרכזו בצעדים קטנים שאתם יכולים לעשות בכל יום ועשו אותם בלי חרטות ובלי להביט לאחור. אין דרך לדעת מה מצפה לנו מעבר לאופק אך אל תתנו לעובדה הזאת להפחיד אתכם, כי זה מה שהופך כל יום למסע חדש, מעניין ומרגש.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.