print header

20 עצות קצרות ומועילות לאהבה וזוגיות

הימצאות במערכת יחסים קרובה ואוהבת מביאה עמה שלל תחושות נעימות ומרגשות, אך במקביל גם לא מעט שאלות וחששות. זאת, כיוון שפעמים רבות אנו נבהלים כאשר בני הזוג שלנו מתחילים להתנהג באופן שונה, או שאנו לא מתנהלים נכון בזמן ויכוחים ומחלוקות ולא בטוחים כיצד להילחם בשגרה. אם נבחר להיוועץ באנשים שסביבנו הם ישמחו לחלוק עמנו סיפורים מניסיונם האישי, אך לעתים דווקא העצות הקצרות ביותר הן בעלות ההשפעה הרבה ביותר עלינו. 20 הסעיפים הבאים כוללים טיפים שכאלו, ואין ספק שכולנו צריכים לקרוא אותם ולהיזכר בהם לעתים קרובות...
 
בני זוג משלבים ידיים
 
1. אנשים לא ידעו שהם חשובים לכם אם לא תאמרו להם זאת. לעולם אל תפספסו הזדמנות לומר לבני זוגכם שאתם אוהבים אותם, ואל תניחו שמדובר במידע מובן מאליו.
 
2. היו מוכנים למכשולים. גם הקשר הטוב ביותר לא מתנהל תמיד על מי מנוחות, אבל כל עוד אתם אוהבים זה את זה מספיק, תצליחו לצאת מכל צרה מחוזקים ולהפוך אותה למדרגה שתרים אתכם למעלה.
 
3. הביעו הערכה והכרת תודה גם על המעשים הקטנים ביותר של יקיריכם. כך הם ידעו מתי הם קולעים לטעמכם, ויעשו זאת גם בהמשך.
 
4. אל תאפשרו לקשיים לפצל ביניכם. פעלו כמקשה אחת ולא כיחידים.
גבר ואישה מחובקים
5. היו כנים זה עם זה. סופו של כל שקר להתגלות, והתוצאות יהיו הרבה יותר חמורות אם תרמו את האנשים הקרובים אליכם מכל.
 
6. שמרו על נתיבי תקשורת פתוחים. אם אינכם יכולים לדבר ברגע מסוים, ציינו מתי תתפנו. 
 
7. זכרו שאנשים תמיד משתנים, ושאתם צפויים להשתנות יחד אך במקביל גם להתפתח עצמאית. אל תכעסו אם בני הזוג שלכם השתנו, אלא נסו להבין את הסיבה לכך.
 
8. גם טיב הקשר ביניכם צפוי להשתנות, ואין סיבה שתאשימו את עצמכם או שתיקחו על כך אחריות בלעדית. אם צצים דברים שלא מוצאים חן בעיניכם, שוחחו עליהם ואל תתעלמו מהם.
גבר ואישה מתנשקים לצד עץ
 
9. למדו אחד את השני דברים חדשים, וצאו למקומות שיאפשרו לכם לזכות בחוויות חדשות ביחד, כזוג.
 
10. אל תחפשו את הדרך לנצח בוויכוחים מול בני הזוג שלכם. הניצחונות וההפסדים שלכם צריכים להיות משותפים.
 
11. למדו לסלוח זה לזה. איש אינו מושלם, וכל עוד מדובר בנושאים שאינם עקרוניים או שלא פוגעים בכם, זכרו שכולנו טועים לפעמים.
 
12. אל תגבילו את נושאי השיחה שלכם. שוחחו על כל דבר שמעניין אתכם, גם אם הוא אינו מקושר לעולם התוכן של בני הזוג שלכם. אפשרו להם להכיר את מה שמעניין אתכם, וגלו מה מעניין אותם.
גבר ואישה מבוגרים יושבים ומשוחחים על ספסל
13. אל תשפטו את טיב הקשר ביניכם בהתאם לכמות הריבים שאתם מנהלים. מה שחשוב הוא לא האופן שבו אתם מתחילים לריב, אלא האופן שבו אתם מסיימים. אם אתם מצליחים להגיע להבנות אמיתיות, סימן שאתם חזקים מספיק.
 
14. אל תחכו לתאריכים מיוחדים וצאו לחגוג גם הצלחות קטנות ושוליות אחד של השני. לפעמים כל מה שנחוץ לנו כדי להרגיש טוב במיוחד הוא הידיעה שיש לנו עם מי לחלוק את מה שאנחנו מרגישים.
 
15. גם אם אינכם יכולים לצאת לחופשה ארוכה, צרו לעצמכם מדי פעם חופשות קצרות. צאו לטיול קצר ליד הבית, הכינו סל פיקניק ושבו עמו בגינה בימים בהם מזג האוויר מאפשר זאת או צפו בסדרה או בסרט עם קערת פופקורן. 
 
16. במקום להיקלע אל תוך שגרת שיחות במהלכן כל אחד מספר בסוף היום את מה שקרה לו, הציעו להקשיב לבני הזוג מיוזמתכם מפעם לפעם. כשמגיע תורכם לדבר, שאלו שאלה נוספת לגבי מה שהם סיפרו או בקשו לשמוע פרטים נוספים לגבי משהו אחר שקשור אליהם. 
 
גבר ואישה שותים יין על שמיכה שפרושה על דשא
17. בדקו עם עצמכם בסוף השיחה האם אכן הקשבתם למה שהיה לבני הזוג שלכם לומר, או שהמחשבות שלכם נדדו למקום אחר. אל תתביישו לומר "חשוב לי לשמוע את מה שיש לך לומר, אשמח אם נוכל לדבר על זה עוד".
 
18. אל תצפו למערכת היחסים המושלמת. אין דבר בחיים שהוא חף לחלוטין מפגמים, וכל מחשבה אחרת תגרום לכם להתאכזב פעם אחר פעם.
 
19. אל תרגישו צורך להתנצל או להצטדק בפני אחרים על טיב היחסים ביניכם. אתם הם אלה שמנהלים אותם, ואיש לא יודע כמוכם מה נחוץ לכם.
 
20. היפטרו מאמירות ציניות. אם אתם מעוניינים לפגוע או להעליב את בני הזוג, שאלו את עצמכם מדוע והאם לדעתכם זה יקדם אתכם לחיים שלווים ונעימים יותר. התשובה ככל הנראה תהיה שלילית.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.