print header

12 הרגלים שמונעים מכם אושר מבלי שאתם שמים לב

כולנו רוצים להיות מאושרים, לפחות בחלק מהזמן, אך למרבה הצער זה לא פשוט כל כך לחלקנו, ולמעשה רובנו נוטים לחפש את האושר במקומות הלא נכונים או לתת לו לחמוק מבין אצבעותינו מבלי לשים לב. חלק מהסיבה לכך היא הרגלים שיצרנו לעצמנו ואשר קשה לנו להשתחרר מהם, ולמרות שלא כולם רעים באופן מוחלט, עלינו לבחון את הדברים שאנחנו עושים דרך קבע ולראות האם ישנם שינויים שנוכל לעשות בהם ואשר יועילו לנו. לפניכם 12 הרגלים שיתכן כי גם אתם, כמו רבים מאיתנו, אימצתם לעצמכם וכדאי שתשנו אותם אם ברצונכם לשמור על האושר לצדכם.
 
דברים שמונעים מכם אושר: אישה מרימה את ידיה לשמים מול הים
 

1. אתם מסרבים לשנות את חייכם

כשמפסיקים ללמוד במהלך החיים, מפסיקים לצמוח ולהתפתח, ועקב כך נשארים תקועים במקום מבחינה מנטאלית. הדרך הטובה ביותר ללמוד היא לאתגר את עצמנו ולהיענות למבחנים, לכן מומלץ שתמצאו את הדרך שלכם לעשות זאת ואל תפחדו מכך. בה בעת זכרו את הדברים שבהם אתם מאמינים, אך שמרו על ראש פתוח שיעזור לכם ללמוד דברים חדשים על עצמכם ועל החיים. שימו לב שזה השינוי הגדול וההמהותי ביותר שעל רובכם לעשות על מנת לזכות באושר אמיתי, והוא מתבטא גם בסעיפים הבאים.

2. אתם מתנגדים לכיוון שאליו החיים דוחפים אתכם

אין דבר שמכביד יותר על הנפש מאשר ניסיון להתנגד לכיוון שאליו החיים דוחפים אותנו. כל שינוי באורח חיינו מביא איתו לעיתים כאב או אי נוחות מסוימים, אך שום דבר לא יכאיב יותר לנפש שלכם מאשר לעשות עד סוף חייה את מה שהיא לא רוצה או לא צריכה. בחיינו מתרחשים שינויים קטנטנים מדי יום שאיננו שמים לב אליהם – חלקם חיוביים וחלקם שליליים – ואם תסתכלו לאחור על השנה הקודמת אתם תבינו עד כמה שזה נכון. אלו הם החיים, ועלינו לקבל זאת ולהמשיך בתנאים האלה במקום לפחד להתקדם ופשוט להישאר במקום שאיננו מרוצים ממנו.

3. אתם מרשים לאנשים אחרים להחליט מה ביכולתכם לעשות

אטמו את האוזניים שלכם ואל תקשיבו לשום הערה שלילית ומזיקה שמגיעה מכיוונם של אנשים שלא באמת אכפת לכם מהם ולהיפך. אתם מכירים את עצמכם ואת התוכניות שלכם לחיים, אז אל תרשו למילים שלהם לגרום לכם לוותר. רוב הזמן הם יגידו לכם את מה שהם חושקים עבורם או את הדברים חושבים על עצמם, ולכן למילים הכובלות שלהם אפילו אין מקום ראוי בראשכם.
דברים שמונעים מכם אושר: ידיים של איש שמשתחררות מאזיקים
 

4. אתם מתרכזים בחיים של אחרים יותר מאשר בחיים שלכם

תוכלו להעביר את כל חייכם בניסיון לעזור למישהו אחר לחיות את חייו באושר ובהנאה, ואפילו אם אתם תיהנו מכך, כל עוד תזניחו את עצמכם אתם תראו שעם הזמן השאיפות והחלומות שלכם, והמחשבה שלא עשיתם דבר על מנת להשיגם, יציקו לכם יותר ויותר. היו שמחים עבור האנשים שיקרים ללבכם, אך אל תרשו לאחרים להגשים את החלומות שלהם על חשבון שלכם – למדו כיצד להשקיע גם בעצמכם.

5. אתם חושבים יותר מדי על הבעיות שלכם

החיים מלאים בקשיים, אך ברוב הפעמים לא מדובר במכשולים גדולים, אלא במהמורות קטנטנות. ההבדל הוא בדרך שבה אתם מסתכלים על האתגרים שעומדים מולכם, וברגע שתשנו את הגישה כך גודל הקושי שעומד מולכם יקטן. שמרו על גישה חיובית והכל יהיה בסדר – יש לכם את הכוח לשלוט במחשבותיכם, והם אלו שיובילו אתכם לפתרון אם רק תפסיקו לחשוב על הקשיים שלכם כ"בעיות גדולות". התרכזו במטרות שלכם ותיווכחו לראות שעל הדרך הבעיות יתפוגגו מעצמן, או לכל הפחות יהפכו לזניחות.

6. אתם מנסים להיות צודקים כל הזמן

מי שמנסה להיות צודק תמיד, סופו שלא ללמוד דבר – לא רק שהרגל שכזה הורס מערכות יחסים, אלא שהוא גם מאפשר לגאווה שלכם לחבל בעתידכם. לפעמים עליכם לבחור להודות שאתם טועים, וזוהי יכולת שחשובה מאוד עבור ניהול מערכת יחסים תקינה. תוכלו לעשות זאת בעזרת אותו ביטחון עצמי שאומר לכם שאתם צודקים – פשוט הזכירו לעצמכם שכל בן אדם טועה לעיתים וזה בסדר, ושאתם לא שונים מהבחינה הזו מאף אחד אחר בעולם.
דברים שמונעים מכם אושר: איור של זוג מתווכח

7. אתם מסרבים לשחרר אדם שמנסה להתרחק מכם

מערכות יחסים טובות הן חלק ממה שהופך אותנו למאושרים לאורך השנים, אך עלינו לוודא שהאדם שאנו רוצים בקרבתו, מעוניין בקרבתנו בחזרה. אין שום היגיון בלנסות להכריח אדם מסוים שאינו רוצה את חברתנו בכך שעליו לבלות איתנו את זמנו או אף לשמור איתנו על קשר. על כן, אל תבזבזו את זמנכם בלהוכיח עד כמה שאתם אנשים נפלאים שראויים לתשומת לב – אם אדם מסוים אינו מצליח לראות זאת, זו בעיה שלו. הקדישו את הזמן והאנרגיות שלכם לאנשים שבאמת רוצים לבלות איתכם כפי שאתם.

8. אתם אוהבים אחרים יותר מאשר את עצמכם

ראוי שנחלק אהבה לאנשים שיקרים ללבנו, אך עליכם לזכור לאהוב גם את עצמכם. אין שום דבר רע בלאהוב את מי שאתה, ומן הסתם לא תוכלו לסייע לאחרים אם לא תדאגו גם לעצמכם. על כן, אל תתנו לאף אחד לגרום לכם להרגיש רע על כך שאתם אוהבים את עצמכם בדרך שלכם – תוכלו להיות מאושרים באמת אך ורק אם תאהבו את האדם שאיתו אתם מבלים בכל יום – מי שאתם!

9. אתם יותר מדי מרוכזים בעצמכם

בהמשך לסעיף הקודם ובניגוד אליו, לא תוכלו להעביר את כל חייכם רק עם עצמכם, וראוי שתחלקו אותם עם אנשים אחרים. אם תנסו לעשות עבור עצמכם בלבד, אתם תישארו בודדים, בעוד שנתינה לאחרים היא אחד הדברים שמספקים אושר אמיתי לנפש – זה מה שיגרום לכם לחייך בסוף כל יום. נתינה עוזרת לנו להרגיש שאנחנו משפיעים על העולם בצורה חיובית, אפילו אם היא מתקיימת ברמה הקטנה והאישית ביותר בין שני אנשים בלבד. על כן, שאלו את עצמכם כיצד המטרות שלכם יסייעו לכם לתת בחזרה לאחרים או לחברה, ופעלו כדי להגשים אותם.
דברים שמונעים מכם אושר: אישה מצלמת סלפי

10. אתם מצפים שכולם יאהבו אתכם כל הזמן

עליכם להבין שלא כל אדם שיכיר אתכם יחבב אתכם מיד, ולא כל אחד ירצה לבלות איתכם את זמנו. יחד עם זאת, לא כולם יהיו נחמדים אליכם, וזה בסדר – עליכם פשוט לקבל זאת ולהמשיך הלאה. אל תבזבזו את זמנכם בניסיון לשכנע אחרים לאהוב או לקבל אתכם, ובמקום, אהיו פתוחים לאהבה שהאנשים הקרובים אליכם רוצים לתת לכם – רק אל תשכחו להעניק להם את אותה אהבה בחזרה.

11. אתם מסרבים לשחרר את העבר

על כל אחד מאיתנו לשחרר את המכאובים מן העבר על מנת לזכות באושר אמיתי בהווה ובעתיד. אם תנסו להיאחז באירועים שקרו פעם אך הורסים את מצב הרוח שלכם ברגע זה, אתם בעצם תנסו לשלוט בדבר מה שלא ניתן לשליטה. במקום, נסו ליצור משהו חדש על סמך ניסיון החיים שלכם, ולמדו מן העבר במקום רק לסבול ממנו. 

12. אתם מחכים לרגע שבו תהיו מאושרים

האושר הוא לא אירוע שמתקיים מתישהו לאורך החיים, והוא גם לא הישג שברגע שמגיעים אליו נשאר איתנו לעד. עליכם להיות מאושרים ברגע הנוכחי, בין שאתם בבית, עם חברים או בעבודה. אל תחכו להישג מסויים שיביא איתו את האושר, אלא בחרו לחוש בו על מנת להגיע להישגים – הגישה החיובית היא שתעזור לכם להשיג את היעד שלכם, כשהדרך לשם היא חלק מהותי מן התהליך, ואם כבר התחלתם אותה פשוט היו מאושרים מכך. 
דברים שמונעים מכם אושר: אישה בחיק הטבע
החיים בנויים מעליות ומורדות ועלינו להיות מוכנים אליהם כדי לעבור שינויים שונים מבלי להיפגע קשות. אפילו אם אינכם רוצים לעשות זאת, עליכם להבין שאי נוחות זמנית היא טובה עבורכם ועבור הנפש שלכם בטווח הארוך, ודווקא תהליכים שכאלה הם אלו שאמורים לגרום לכם להיות מסופקים מחייכם. קבלו את השינויים שהחיים מביאים עמם ועבדו מכאן והלאה על התוצאות שברצונכם לראות – עם גישה חיובית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.