print header

6 דברים שאנשים מאושרים לא שוכחים לעולם

האם לעתים נדמה לכם שלאנשים אחרים הרבה יותר קל להיות מאושרים מאשר לכם? ברחבי הרשתות החברתיות אתם עשויים לראות תמונות של חברים מחופשות מהנות או חגיגות שונות, בעוד שאתם נאבקים לבדכם מול קשיים שונים ומנסים לעבור יום אחרי יום מבלי להרגיש תשושים. בניסיון לנחם את עצמכם אתם מנסים לתרץ ולהגיד שאולי מדובר רק במזל רע שפוקד אתכם, אך דעו שאתם לא לבד משום שרובנו נמצאים באותו המקום בדיוק. עם הזמן מחשבות שכאלה עשויות לתסכל אתכם ולפגוע ביכולת שלכם להתפתח מבלי שתבחינו בכך, אך החדשות הטובות הן שכל עוד תשימו לב לדפוס המחשבות שלכם, תבינו שאתם הם אלה שבשליטה מלאה על חייכם. במקום להישאר במקום, רכזו את האנרגיות שלכם בחשיבה חיובית שתעזור לכם ליצור שינוי משמעותי בחייכם ולהיות מאושרים יותר – עליכם רק לזכור את 6 הכללים הבאים.
 
דברים שאנשים מאושרים לא שוכחים
 

1. התרכזו בשיפור העצמי שלכם

אל תסתכלו על הצלחותיהם של אחרים. לא משנה אם למישהו יש הישגים שונים ומרשימים משלכם – עליכם להתרכז אך ורק בצמיחה ובהתקדמות האישיים שלכם. זכרו שקל מאוד לקנא באנשים אחרים כשאנחנו זוכים לראות רק את הדברים שנמצאים על פני השטח. כשאתם גולשים ברשתות החברתיות, אתם אולי מבחינים בכך שאנשים בוחרים להציג את הרגעים המאושרים בחייהם, וזה גורם לכם להשוות את החוויות שלהם לשלכם, כולל ההצלחות. במקום להתרכז באנשים אחרים, התרכזו בעצמכם.
 
כשאתם מתרכזים בעצמכם, אתם עושים מאמץ להתקדם מדי יום ולא נשארים במקום. כשתתחילו לעשות זאת, תזכו בתחושת הגשמה עצמית שהיא בעצמה תעזור לכם לשמור על מוטיבציה להמשיך ולהתקדם מדי יום לעבר היעד שלכם. כשאתם משקיעים את האנרגיה שלכם בשיפור עצמי, ההישגים של האנשים סביבכם והמטרות שלהם מפסיקים להיות רלוונטיים עבורכם.

2. דעו שהערכה עצמית מגיעה מבפנים

אנשים רבים ישללו את הבחירות שלכם כשתחליטו לעשות דבר מה שאינו פופולארי, אך אתם אלה שיכולים להחליט האם לתת לדעות של הסובבים אתכם להשפיע עליכם או לא. זכרו שאתם האנשים היחידים שאחראיים לעצמכם, ורק אתם חיים את חייכם. אנשים מאושרים יודעים שתמיד יהיה מי שלא יתמוך בדעותיהם מכל סיבה שהיא, אך זה לא משנה להם. מה שמשנה להם זה לעשות את מה שטוב עבור עצמם ואת הדבר הנכון שנדרש לעשות עבור האנשים שסביבם.
 
ביטחון עצמי מגיע רק לאנשים שמקבלים את עצמם כפי שהם, מבלי להיות טרודים בקשר למה שאחרים חושבים עליהם, וכן מעשיית דבר מה שהם מאמינים בו. לאחר שתפתחו ביטחון עצמי, הוא הדבר שיעזור לכם לגרום לאחרים להיות בטוחים יותר בכם ובבחירות שלכם. לדוגמה, אדם שפותח עסק עלול להיתקל בבני משפחה או חברים שינסו להוריד אותו מהרעיון שעלול לסכן אותו באופן כלכלי, אך כל עוד הוא מאמין בעצמו, הוא ינחיל אמונה שכזו גם באחרים, אשר ישמחו הרבה יותר לסייע לו להגשים את חלומו.
דברים שאנשים מאושרים לא שוכחים
 

3. החליטו להיות מאושרים בכל יום

אתם בטח שואלים את עצמכם "איך אפשר לבחור להיות מאושר?", והתשובה היא פשוטה. אם הנכם מאמינים שאתם צריכים עוד דבר אחד קטן כדי להיות מאושרים, וזה לא משנה למה אתם מחכים ומצפים, אתם לעולם לא באמת תהיו מאושרים, זאת משום שאושר מגיע מתוך הכרת תודה על מה שכבר יש לנו. 
 
דברים לא תמיד הולכים כמתוכנן, אך בו זמנית רגעים שנראים לנו רעים או מזיקים עשויים להתברר כברכה בהמשך הדרך. אם אתם רוצים להיות מאושרים, קחו לעצמכם כמה רגעים שבהם תעריכו את כל מה שיש לכם. רוב הסיכויים שבדיוק עכשיו מתרחשים בחייכם מספר דברים טובים שיתכן כי אתם לוקחים כמובן מאליו.
 
כמובן שאין צורך להישאר אדישים, אלא להבין שאתם נמצאים במסע שיכול להוביל אתכם למקומות רבים, ועליכם להודות על המקומות שהגעתם אליהם במהלכו, אפילו אם היה לכם קשה. כבר עברתם רגעים קשים רבים וכולם חיזקו אתכם או גרמו לכם לעשות בחירות שלא הייתם יכולים לעשות לולא החוויות שהגיעו איתם. קבלו את האתגרים שעומדים בפניכם ולמדו מהם כמה שאתם רק יכולים – זו הדרך להפוך את הרע לטוב ולזכות באושר אמתי.

4. הפסיקו להיצמד לעבר שלכם

לכל אחד מאתנו יש רגעים כואבים או מביכים בעבר שאנו שומרים בראשנו גם בהווה. אם אתם רוצים להיות מאושרים כעת, החליטו מהי הדרך שבה אתם מתמודדים עם הזיכרונות המעיקים מהעבר. שאלו את עצמכם האם אתם מלאים בטינה או בחרטות וזכרו שתחושות שכאלה עשויות למנוע מכם את היכולת להתקדם קדימה. במקום, אתם יכולים להכיר בחוויות הרעות שעברתם, ללמוד מהן ולהשאיר אותן מאחור.
 
עם זאת, חשוב לזכור שלא לתת גם לזיכרונות הטובים להשאיר אותנו מאחור. הדברים הטובים ביותר עוד עומדים לפניכם, והאושר שלכם עשוי לתפוס צורה אחרת ממה שהייתה לו בעבר. אל תחפשו אותו רק במקומות שבהם מצאתם אותו לפני מספר שנים – קבלו את ההווה ואת מי שאתם כעת, והחליטו באיזו דרך אתם באמת רוצים להעביר את הזמן שלכם ועם מי.
דברים שאנשים מאושרים לא שוכחים

5. הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים ותומכים

האנשים שאיתם אנו מעבירים את זמננו משפיעים רבות על מי שאנחנו. בילוי עם אנשים שלא תומכים בנו כשאנחנו מנסים לשפר את עצמנו גורם לכך שאנחנו נשארים באותו המקום, לרוב יחד עם אותם האנשים שלא מתקדמים גם בחייהם שלהם. אם אתם מרגישים שהאנשים שסביבכם רעילים לנפש ולרווחה שלכם, זה הזמן להשתחרר מהם. 
 
קל מאוד להישאר מוקפים בשליליות כשאנו מרגישים שאין אפשרויות אחרות, אך עדיף להיות לבד ולהתקדם מאשר להישאר מאחור עם האנשים שרק גורמים לנו ללכת לאחור. אם בחרתם להתבודד, תנו לעצמכם זמן להסתכל לתוככם על מנת שתמצאו דרכים בהן תוכלו לשפר את עצמכם. כשתיגשו לחיים בדפוס מחשבה חיובי ותמצו אותם ככל הניתן, תוכלו למשוך אליכם אנשים חיוביים יותר בעלי חשיבה שזהה יותר לזו שלכם.

6. היו כנים עם עצמכם ועם אחרים

לפעמים מפחיד לספר את האמת; אנחנו עשויים לחשוש לפגוע באחרים ולהרחיק אותם מאתנו ואף חוששים להודות בעצמנו בדברים שלא היינו רוצים לחשוב עליהם. מצד שני, האמת יכולה להיות גם די משחררת. הדבר הטוב שתזכו בו בהיותכם אנשים כנים הוא שלא תצטרכו להשקיע מאמץ בלזכור את השקרים שהמצאתם או להרגיש רע עם עצמכם. על ידי כך תפחיתו באופן משמעותי את הלחץ שאתם חווים בכל רגע נתון.
 
יותר מכל עליכם להיות כנים עם עצמכם. אתם חופשיים לעשות את הבחירות שלכם, לחיות על פי האמונות שלכם ולהילחם עבור מה שאתם מאמינים בו. אם אתם מוצאים את עצמכם פשוט "זורמים" עם החיים ומה שמגיע איתם, שאלו את עצמכם האם אתם באמת מאושרים, או פשוט מסופקים מהמצב הנוכחי. התשובה שתקבלו תעזור לכם להחליט כיצד להמשיך את חייכם כדי להיות מאושרים באמת.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.