print header

11 פעולות לא פשוטות שאתם צריכים לעשות כדי להגיע לאושר

החיים של רובנו מלאים בניגודים שונים: אנחנו מקווים לצמוח ולגדול, אבל מפחדים משינוי ואפילו מתנגדים לו; אנחנו רוצים להיות פחות מתוחים ולחוצים, אבל מתמכרים לדרמות של החיים שלנו, לריכולים ולוויכוחים שלא נותנים לנו דבר; אנחנו כמהים למערכות יחסים טובות יותר, אבל מסרבים לסמוך על אנשים שסביבנו. במילים אחרות – יש פער בין מה שאנחנו אומרים שאנחנו רוצים לבין מה שאנחנו בפועל עושים עם הזמן שלנו, ושני הדברים, הרצונות והמעשים, לא יכולים להתחבר לעולם ללא התערבות רצינית. לכן, כדאי להבין באמת אילו פעולות קשות עלינו לנקוט על מנת לקדם את האושר שלנו וכדי להוציא לפועל ולממש את הרצונות שלנו – ולשם כך איגדנו עבורכם את 11 העצות הטובות ביותר כיצד לעשות זאת, ומומלץ לכם להתחיל להתנהל לפיהן.

פעולות שצריך לעשות כדי להגיע לאושר: איור של סולם המגיע אל השמיים

1. התאמנו על היושרה שלכם

לחיות עם יושרה משמעותו לא להתפשר על פחות ממה שאתם מסוגלים לו. תקשרו בבהירות ובאופן הברור ביותר עם הסובבים אתכם, ותבקשו את מה שאתם רוצים וזקוקים לו מאנשים אחרים. דברו את האמת שלכם, אפילו אם אחרים עלולים לשפוט אתכם לרעה בשל כך; נהגו בדרכים שתואמות לערכים ולמצפון שלכם; קחו החלטות על בסיס הדברים שאתם מאמינים בהם, ולא על בסיס מה שאחרים חושבים שנכון עבורכם; וכמובן, הקפידו לעשות תמיד את הדבר שנראה בעיניכם כנכון וכצודק ביותר, אפילו אם הוא קשה, ואפילו אם אף אחד לא ידע אם הצלחתם בו או לא  כי הדבר החשוב ביותר הוא שאתם יודעים זאת.

2. התרחקו מאנשים שיוצרים דרמות מיותרות והשתדלו שלא לגרום להן בעצמכם

לכל אחד יש את הרגע הזה בחיים – שבו הוא צריך להתחיל להתרחק מכל הדרמות המיותרות האלו שאנשים מסביבו יוצרים, וזוהי דרך יעילה להפליא לנקוט בה כדי להשתחרר מלחץ ולחייך יותר. גם אתם כמובן, צריכים להימנע מלגרום לדרמות להיווצר; כלל האצבע הפשוט שצריך להנחות אתכם הוא כזה: אם אתם לא יכולים להגיד לאדם מסוים את מה שאתם חושבים עליו פנים מול פנים, כי הוא נוהג לעשות סיפור מכל דבר, אז על אחת כמה וכמה אל תלכו ותדברו עליו מאחורי הגב. כמו שאמרה פעם אלינור רוזוולט, רעייתו של הנשיא רוזוולט: "מוחות גדולים משוחחים על רעיונות, מוחות ממוצעים משוחחים על אירועים ומוחות קטנים משוחחים על אנשים".

החיים קצרים מדי מכדי שתבזבזו אותם על שמועות, ריכולים ויצירת דרמות חסרות משמעות ותוכן. אם אתם לא יודעים דבר מה על מישהו – תשאלו אותו; אם אתם לא מסכימים עם מישהו – תאמרו לו זאת; אם אתם לא אוהבים משהו – היו כנים ואל תסתירו זאת, אך לעולם אל תשפטו אנשים מאחורי גבם ותיצרו לעצמכם בעיות מיותרות.

פעולות שצריך לעשות כדי להגיע לאושר: 2 בנות מרכלות מאחורי גבה של בת אחרת

3. החליפו את השיפוטיות והביקורת שלכם בחיוביות ובחיזוקים

אף אחד לא יודע כיצד הוא ינהג במצבים מסוימים בחיים עד שהוא לא באמת מתמודד איתם – או כמו שכבר ניסח זאת הלל הזקן במשנה אבות: "אל תדין את חברך עד שתגיע למקומו". נכון, קל מאוד לשפוט ולבקר את פעולותיהם של אחרים על סמך מה שאתם מעריכים שאתם הייתם עושים אם הייתם בנעליהם, אבל אתם רק יודעים איך אתם חושבים שהייתם נוהגים, ולא מה בפועל היה קורה.

האמת היא שאנו נוטים לשפוט את עצמנו ואת פעולותיהם של אחרים על פי האידיאלים והרעיונות שלנו, לכן היו מוכנים לתפוס את עצמכם כאשר זה קורה ולהימנע מכך. זכרו – כשאנחנו שופטים או מבקרים אדם אחר, זה כנראה לא אומר כלום עליו, וכן אומר הכל על הצורך שלנו בשיפוטיות. שורה תחתונה: יש לנו מספיק ביקורתיות בעולם – אז במקום להצטייד בעוד ממנה, הצטיידו ביכולת לעודד ולחזק, ואתם תראו בעצמכם שזה ישתלם לכם.

4. היו חיוביים ובלו את זמנכם עם אנשים חיוביים

אושר משמעותו אינה היעדר מוחלט של בעיות, אלא קיומה של היכולת להתמודד עימן; עוררו את התודעה שלכם לחוש בקיומו של הכוח הפנימי שבכם ובחיוביות שיש בקרבכם. עליכם לזכור כי בסופו של דבר אתם הם אלו שאחראים לאיך שתגיבו לאנשים אחרים ולאירועים המתרחשים בחייכם; אתם יכולים לבחור לתת לכוחות השלילים שבכם לשלוט על חייכם, אך ביכולתכם להחליט גם להיות חיוביים ולהתמקד בדברים הנהדרים והחשובים באמת של החיים.

אז דברו יותר על מה שהתברכתם בו מאשר על בעיותיכם, וזכרו שגם אם אתם מתמודדים מול צרות כאלו ואחרות ונאבקים בקשיים, אין משמעות הדבר שנכשלתם; כדי להגיע לכל הצלחה שהיא, דרוש איזה שהוא מאבק והתמודדות. וכפי שכבר הזכרנו ואמרנו גם קודם לכן – עשו כל שביכולתכם כדי לבלות יותר זמן עם אנשים חיוביים שעושים לכם טוב, והתנערו מאנשים שיפוטיים וכאלו שמחדירים היסוס ופחד בליבכם - הם פשוט לא שווים את זמנכם ואת תשומת ליבכם.

פעולות שצריך לעשות כדי להגיע לאושר: חברות מבלות יחדיו

5. תיקחו החלטות חדשות כאשר הן נדרשות, במקום פשוט ללכת עם ההרגלים הישנים

אתם אמנם לא יכולים להחליט האם ומתי אתם תיפגעו מדבר מה בעולם הזה, אבל יש לכם שליטה מסוימת על מי או על מה יפגע בכם. בסופו של דבר, ניתן לומר שבשלב מסוים אנחנו נהיים תלויים, לפחות באופן חלקי, באותם אנשים ודברים שנתנו להם להיכנס לתוך חיינו. לכן, אל תתפשרו על מערכות יחסים שונות ועל דברים שהתבררו כלא נחוצים בחייכם - עליכם להתאמן על היכולת שלכם לבחור אחרת.

אפשר לומר זאת כך, במשפט אחד פשוט: היו הגיבורים של חייכם, לא הקורבנות. אתם אולי לא יכולים לשלוט בכל נסיבות חייכם, אך בידיכם הכוח להחליט שלא להמשיך להיחלש על ידי אלו שפוגעים ומזיקים לכם.

6. פשטו את הדברים ככל יכולתכם

כמו שהסטטיסטיקאי והוגה הדעות הבריטי ארנסט שומכר אמר פעם: "כל כסיל אינטליגנטי יכול לעשות דברים גדולים יותר, מסובכים יותר ואלימים יותר, אך צריך מגע של גאונות והרבה אומץ כדי לנוע בכיוון ההפוך". פשטות היא אינה הצורך לראות עם כמה מעט אתם יכולים להסתדר, אלא באיזו יעילות אתם יכולים לשים את הדברים החשובים בראש סדר העדיפויות שלכם, וכיצד אתם יכולים להשתמש בזמן שלכם בהתאם כדי לגרום לשינוי משמעותי ומתמשך בחיים שלכם.

לכן, בהקשר הזה, האמירה "פחות זה יותר" לא יכולה להיות יותר נכונה. במקום לנסות ולהוסיף, נסו לשפר את חייכם באמצעות הפחתה. היפטרו מחוסר הסדר שאינו חיוני, מהשפעות שליליות וממערכות יחסים רעילות. זכרו שיש הבדל גדול בין מה שאתם רוצים למה שאתם צריכים, ובין מה שחיוני והכרחי לבין מה שהוא סתם סרח עודף על חייכם.

פעולות שצריך לעשות כדי להגיע לאושר: איש שוכב על דשא ומסתכל על השמיים

7. החזיקו באמת משלכם והיו גאים בה

רבים מאיתנו מעדיפים לשקר בעדינות מאשר לחזק את האמת, אך אל תטעו – בסופו של דבר עדיף להיכוות מן האמת מאשר להתנחם בשקר, במיוחד אם השקר הזה חוטא לאמת הפנימית שלכם באיזושהי דרך. זאת מכיוון שאתם אמנם יכולים להתחזות לרגע כשאתם משקרים, אבל אתם לא באמת יכולים לברוח מעצמכם בטווח הארוך, אתם לא יכולים לבחור שלא לראות או לחוש את עצמכם בכלל; אין לכם אפשרות להחליט פשוט לכבות את הקול הפנימי שבראשכם ולהיות מישהו אחר לחלוטין. אל תנסו להיות כמו אחרים – היו מי שאתם; האנשים שבדרך כלל שווה לבלות את הזמן איתם הם אלו שבטוחים בעצמם מספיק כדי להיות מי שהם.

8. הביעו את האהבה שלכם ללא הסתייגויות

בעוד זמן רב מעכשיו, אנשים שמכירים אתכם לא יזכרו אילו בגדים בדיוק לבשתם או באיזה דגם של מכונית בדיוק נהגתם, אבל הם כן יזכרו כיצד גרמתם להם להרגיש ואילו זיכרונות חיוביים הענקתם להם. ההשפעה האמיתית שלכם על אנשים תהיה תלויה בזמן ובתשומת הלב שאתם תהיו מוכנים להקדיש לאלו שיש להם פחות מכם, בדאגה לאחרים ותמיכה בהם, וגם בסובלנות כלפי אלו ששונים מכם. כל הפעולות האלו מייצגות ביטוי אמיתי לאהבה שיש בכם, והן שיכולות לייצר שינוי אמיתי בחיים שלכם.

פעולות שצריך לעשות כדי להגיע לאושר: זוג אצבעות שעליהן ציור של לב

9. טפחו את היחסים שלכם עם אלו שחשובים לכם

אהבה אינטימית טמונה ביכולת לא רק למצוא את האדם הנכון עבורכם, אלא גם בעבודה המשותפת שעל שניכם לעשות כדי ליצור את מערכת היחסים הנכונה ביותר. זה לא מסתכם בכמה אהבה יש ביניכם בתחילת הקשר, אלא כיצד האהבה נבנית ומטופחת לאורך כל הזמן שלכם ביחד. מערכת יחסים צריכה להיות בריאה, אוהבת, דואגת, מתחשבת, תוססת וחיובית. היא אמורה לגרום לחיוך שלכם להתרחב ולחייכם להתבהר ולזרוח בטווח הרחוק.

מערכת יחסים שכזאת נשמעת מצוינת, אבל לא קל להשיג אותה. היא דורשת זמן ותשומת לב, ובעיקר שני אנשים שמוכנים ורוצים לעבוד ביחד מדי יום כדי לבנות במשותף משהו מיוחד.

10. שחררו את אחיזתכם מדברים שלא נועדו להתאים לחייכם

עליכם להבין שלפעמים בחייכם יקרו דברים שאתם לא מבינים את פשרם, אבל אולי אתם גם לא אמורים להבין; לעיתים זה אומר שאמורה להיות לכם אמונה בדבר מה, ועליכם לקבל אותה ולתת לדבר לקרות. לכן אף פעם לא תכפו על עצמכם דבר – עשו את הטוב ביותר שלכם, ותנו לדברים פשוט לקרות ולהיות.

הדברים הגרועים ביותר שקורים לכם בחייכם ממשיכים לתפוס חלק ולהכאיב לכם בעיקר מכיוון שאתם נותנים לעצמכם לחשוב עליהם עוד ועוד. דברים חיוביים וטובים, לעומת זאת, קורים כשאתם מרחיקים את עצמכם רגשית מהדברים השליליים. אז הפסיקו להחזיק בלב את מה שמכאיב לכם, ופנו מקום למה שמרגיש טוב ונכון - אל תתנו למה שמחוץ לתחום שליטתכם לפגום ולהפריע לכל מה שכן יכול להיות שלכם.

פעולות שצריך לעשות כדי להגיע לאושר: אנשים משחררים לאוויר בלונים

11. שאלו את עצמכם את השאלות הנכונות

אילו שאלות אתם שואלים את עצמכם על בסיס שגרתי? האם הן עוזרות לכם להבין טוב יותר את ייעודכם בחיים, או שהן רק גורמות למחשבות שלכם להסתובב במעגלים בלי סוף? בהקשר הזה, צריך להגיד – השאלות שאתם נחשפים אליהן בנוגע לחיים שלכם, בין אם הן באות מאחרים ובין אם הן מגיעות מכם, יכולות לשמש עבורכם כקו מנחה בעל השפעה עצומה על מהלך חייכם.

אז במקום לנסות להסתכל החוצה כדי לחפש תשובות לאותן שאלות, התחילו להתבונן פנימה וגם לשאול את עצמכם את השאלות הנכונות והבסיסיות ביותר, כמו:

  • "מי אני באמת?"
  • "מה אני צריך?"
  • "איך אני יכול לתפקד במיטבי?"
  • "מה יש לי לתת לעולם הזה?"
  • "מה הצעד הבא שאני יכול לקחת ממש עכשיו?"

הכל טמון בתשאול עצמי שיעזור לכם להישאר אמיתיים כלפי העקרונות שלכם, לרדוף אחרי הרצונות והשאיפות שלכם, לצמוח דרך התמודדות עם קשיים ולהוסיף ערך אמיתי לעולם שמסביבכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.