print header

10 מנטרות שחשוב לזכור ככל שהשנים עוברות

אנשים רבים חשים חוסר שביעות רצון ממצבם הבריאותי והכללי אחרי שהם עוברים את גיל 60 וחלקם אף חשים פגיעה בערך ובביטחון העצמי שלהם. קשה להתווכח עם העבודה שבחברה המודרנית בני הגיל השלישי לא מקבלים את הכבוד שמגיע להם, אך זה לא חייב להיות המצב. כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לתרום לשינוי ביחס הזה ולשפר את הרגשתינו בכוחות עצמינו וללא עזרה מאף אחד שבו נהייה תלויים. הסוד טמון בכוח המחשבה, ואם תאמצו את 10 המנטרות הבאות ותחיו על פיהן, אתם תגלו שהחיים אחרי הפנסיה יכולים להיות הרבה יותר נעימים ומספקים ממה שתיארתם לעצמכם.
 
חוקי זהב להזדקנות
 
1. אף פעם אל תגידו "אני זקן מדי"
 
לכל אדם יש 3 גילאים שונים; הכרונולוגי, הביולוגי והפסיכולוגי. הגיל הראשון נקבע על ידי תאריך הלידה, אך השני תלוי בדרך שבה אנו מתייחסים לגופינו והשלישי נתון לשינוי בכל רגע נתון בהתאם לנקודת המבט המשתנה שלכם. גם אם עישנתם במהלך כל חייכם, עכשיו זה הזמן להפסיק. במידה שאתם סובלים מפציעה קשה שמגבילה אתכם, נסו להתמקד בפעילויות שאתם עוד יכולים לבצע. הדרך בה תתייחסו אל הגוף שלכם וצורת המחשבה שלכם הם שני גורמי מפתח בכל מה שקשור לתחושת האושר שלכם, וניתן לשנות אותם בכל רגע שבו תבחרו. כל מי שאמר לכם אחרת כנראה שהרים ידיים וויתר על האפשרות שיהיה מאושר.
 
2. אי אפשר לברוח משינוי
 
חוסר היכולת להתמודד עם האמת הזו היא לפעמים אחת מהסיבות העיקריות לכך שאנשים חווים פחות רגעי נחת ואושר ככול שהשנים חולפות. עלינו להבין שהדרך היחידה להבין את המתרחש במרוץ הבלתי פוסק הזה שנקרא "החיים" היא פשוט להצטרף אליו. הילדים שלנו לא נולדו עם ידע במחשבים והנכדים שלנו לא קיבלו סמארטפון בשנייה שבה הגיחו לאוויר העולם. בדיוק כמוהם, גם אנחנו יכולים ללמוד מיומנויות חדשות וגם אם הדבר קשה, שום טובה לא תצמח מכך שנרים ידיים ונסתמך לחלוטין על אנשים אחרים שיעזרו לנו או על התקווה שהשינוי יפסח עלינו באורח קסם.
חוקי זהב להזדקנות
3. בריאות היא עושר...
 
אם אתם באמת אוהבים את הילדים והנכדים שלכם, אל תשחקו את עצמכם בניסיון לעזור להם בכל בעיה קטנה והציבו את עצמכם בעדיפות הראשונה. אם לא תהיו מאושרים ותדאגו לעצכם אתם עשויים להפוך למעמסה על המשפחה שלכם במקום לעזור להם. לכן השקיעו את הזמן והמאמץ הראויים להקפדה על בדיקות רפואיות תקופתיות, אל תזניחו הרגלי אכילה שאימצתם רק משום שהנכדים מתעקשים על המבורגרים זולים וטפלו בכל הנושאים שקשורים לביטוח הבריאות והפנסיה שלכם כמה שיותר מהר כדי שתהיו ערוכים לכל מקרה שעלול לצוץ.
 
 
4. אבל גם כסף חשוב
 
הבריאות אמנם נמצאת במקום הראשון, אבל כולנו יודעים שבשביל לחיות בכבוד צריך כסף. כמו במקרה של הסעיף הקודם, גם בנושא הזה יש להיזהר שלא להוציא יותר מדי כסף על הנכדים ובעזרה לילדים בכל מה שנוגע להוצאות שאינן הכרחיות. סביר להניח שאתם "חייתם עבור אנשים אחרים" במשך רוב שנותיכם ועכשיו הגיע הזמן לתת לעצמכם את הפרס שמגיע לכם. אם הילדים שלכם אוהבים אתכם, הם ידעו לתת לכם את הוקרת התודה והכבוד שמגיעים לכם, ולאפשר לכם ליהנות מהכסף שלכם בכל צורה שבה תבחרו לעשות זאת, כמו למשל חופשה חלומית או בית חדש. 
חוקי זהב להזדקנות
5. בכל יום אתם צריכים ליהנות מרגע של נחת ופינוק
 
יש הרבה מאוד דרכים פשוטות להכניס רוגע והנאה לחיים שלנו, אך רובנו הגדול כבר שכח כיצד לעשות זאת ומתקשה להעניק לעצמו את הרגעים האלו באופן טבעי. שינה טובה, האזנה למוזיקה אהובה, קיום מסורות נשכחות ואפילו אכילת פרוסת עוגה לצד משקה חם הם מעשים קלים לביצוע שיעזרו לכם להסיט מדרככם את כל מה שגורם לכם לעצב, ולראות את הצד הטוב של החיים. 
 
6. זמן הוא הדבר היקר ביותר בעולם
 
בדיוק כמו מושכות שקשורות לסוס פראי, ברגע שאתם תרפו מאחיזת הזמן שלכם תגלו שהוא נעלם כלא היה... לכן חשוב מאוד לקחת את החיים בקלות וברוגע, לנצור כל רגע ולא לחשוב יותר מדי על העבר. מה שקרה אתמול יחזור היום רק אם אתם תאפשרו לכך לקרות, ואם תזכרו שכל דקה שעוברת מביאה איתה אינספור הזדמנויות בלתי מוגבלות, אין שום סיכוי שזה יקרה. ככל שתשקיעו יותר מעצמכם בהווה כך תגלו שהוא יותר מהנה ומספק עבורכם.
חוקי זהב להזדקנות
 
7. הסיפוק הגדול ביותר שתקבלו יגיע מכם 
 
בואו נודה בכך, בסופו של דבר כולנו קצת אנוכיים עמוק בפנים וזה בסדר גמור ואפילו טבעי. בכל פעם שאנחנו מבצעים מעשה טוב אנחנו מצפים למשהו בתמורה, והסוד לאושר הוא לדעת למה בדיוק לצפות, וממי. הדבר החשוב ביותר שאנו מקבלים כתוצאה מכך שאנו עוזרים לאחרים הוא תחושה של סיפוק וחשיבות, שני דברים שלרבים מבני הגיל השלישי קשה מאוד לקבל בימינו. במקום לצפות להוקרת תודה מחברים ובני משפחה, זכרו שעיקר האחריות על תחושת הסיפוק שלכם נמצאת בידיים שלכם. אם אתם עוזרים לאנשים אחרים, עשו זאת כי אתם רוצים לעשות זאת ולא עבור סיפוק חיצוני אחר שלא נמצא בשליטתכם המלאה.
8. תסלחו ותשכחו
 
כולנו עשינו מספיק טעויות במהלך החיים שלנו ואין שום סיבה או הגיון "להעמיס" על עצמנו גם את משקל הטעויות של אנשים אחרים. אף אחד לא צריך להיות קדוש שיתעלם לחלוטין מכל אדם או אירוע שאי פעם פגעו בו, אבל יש חשיבות רבה, נפשית וגופנית, לניקוי המחשבות שלכם מכל הדברים שאנשים עשו לכם בעבר ושעליהם אתם אולי נוטרים להם טינה. אם מי שפגע בכם עדיין קרוב אליכם, כנראה שכבר סלחתם לו גם אם אתם לא מודעים לכך, ובמידה שאתם כבר אינכם בקשר, אין שום טעם להיאחז בכעס שאתם חשים כלפיו. 
חוקי זהב להזדקנות
9. לכל דבר יש מטרה
 
החיים שלכם לא איבדו את מטרתם ואת חשיבותם רק משום שאתם כבר לא צעירים כפי שהייתם בעבר. לכל דבר בחיים יש סיבה, מטרה או חשיבות ולפעמים אנחנו צריכים להזכיר זאת לעצמנו, במיוחד בימים שבהם קשה למצוא סיבות לקום מהמיטה. כל אדם הוא מיוחד וכפי שכבר נכתב, כל יום הוא הזדמנות חדשה. זכרו את העיקרון הזה ותגלו פתאום שהחיים שלכם הרבה יותר עשירים ומספקים משחשבתם.
 
10. לא צריך לפחד מהמוות
 
זהו אחד העקרונות הקשים ביותר לאימוץ, אבל כנראה שגם החשוב ביותר: יבוא יום שבו אנחנו נעזוב את העולם הזה, זוהי אמת בלתי נמנעת. אך למרות שכולנו יודעים זאת אנחנו עדיין מפחדים; ממה שייקרה לבני הזוג שלנו, מהדרך שבה הדבר ישפיע על יקירינו ומהאופן שבו אנחנו נתמודד עם הרגע הזה כאשר הוא יגיע. לא משנה מה הסיבה לפחד שלכם, זכרו שהזמן מרפא את הכל. בדיוק כפי שהצלחתם להתגבר על אובדן שחוויתם בעבר, כך גם האנשים שאתם אוהבים ימצאו את הכוח להמשיך הלאה בלעדיכם. אם אתם פוחדים כי אתם לא רוצים לפספס אירועים משמעותיים, נסו להעלות בזיכרונכם את כל הדברים שכבר חוויתם וראו כיצד הפרט הקטן שאותו אתם מפחדים להחמיץ הופך לטיפה קטנה באוקיאנוס המדהים שהוא החיים שלכם. הסופר האמריקאי הנרי ואן דייק אמר פעם שיש אנשים שכל כך מפחדים למות, עד שהם אף פעם לא באמת חיים. אל תתנו לציטוט הזה לתאר אתכם, חיו חיים טובים וארוכים שיסבו לכם אושר, ואז אתם תגלו שאין באמת שום סיבה לפחד.
 
מקור: זאב ג.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.