print header

13 דברים שאתם צריכים לזכור בכל פעם שעובר עליכם יום רע

לא כל יום הוא טוב, אך בכל יום קורה לפחות דבר טוב אחד, וצריך להיות אדם בעל כוח רצון חזק כדי לראות את זה ולהתעלם מכל הרע. המפתח נמצא ביכולתנו לשחרר דברים. עלינו להבין שמלבד המחשבות שלנו, אין דבר שאנו יכולים לשלוט עליו במאה אחוז. הידיעה והקבלה של הרעיון הזה יתנו לכם את הכוח להתמודד עם זרם הדרמות והבעיות הקטנות שהחיים מספקים לנו. אתם יכולים לנסות להילחם בחיים ולהתלונן על הדברים שחסרים לכם, או שתוכלו לקבל את מה שקורה ולהעלות חיוך על הפנים, משום שגם בזרם הצרות, נשטפים לפעמים ניצוצות של אור שיכולים לשפר לכם את מצב הרוח... אלה 13 הדברים שעליכם לזכור גם בימים הרעים והקשים.
 
עצות ליום רע
 

1. אתם זקוקים לגישה הנכונה

הדבר שבו אתם מתמקדים, הוא הדבר שמשפיע עליכם יותר מכל. אל תסתכלו לאחור כשאתם יודעים שאתם לא אמורים לעשות זאת, אל תדאגו בקשר לדברים שלא בשליטתכם ואל תילחצו בגלל דברים לא חשובים. היו חיוביים. אמנם זה נשמע כמו טיפ בנאלי, אך זוהי היכולת החשובה ביותר לה אתם זקוקים, שבזכותה כל אדם מצליח הגיע למקום בו הוא נמצא. הגישה שלכם קובעת באופן ישיר כיצד יראו חייכם, אז אל תתנו למחסומים מנטליים לפעול עליכם, שחררו את עצמכם מהם עוד היום! 

2. אינכם יכולים להיות מאושרים מבלי להיות לא מאושרים לפעמים

אם לא היה לנו חורף, האביב לא היה כה נעים. באותו האופן, אם לא הייתם טועמים ממצוקה לעיתים, השגשוג לעולם לא היה מגיע. רגשות טובים ורעים תמיד באים והולכים, והדבר החשוב הוא להיות אסירי תודה כשמצב רוחכם מרומם ולהבין שמצב הרוח הרע רק יעזור לו להיות הרבה יותר מספק כשיגיע השגשוג.

3. אתם מבורכים בדברים רבים אחרים

אם אתם מרגישים שאינכם מצליחים להשיג את מבוקשכם, אל תשכחו לעולם את כל הדברים האחרים בהם בורכתם, ואל תשכחו להשתמש בהם. אושר והצלחה בחיים הם לא תוצרי לוואי של משאבים חסרי הגבלה, אלא הם נובעים ממתיחת קצוות המשאבים שברשותכם. כל אדם בורך ביכולות ותכונות אחרות. גלו את המתנות שהוענקו לכם והשתמשו בהן, יתכן כי חוסר האושר שלכם נובע משימוש לא נכון בדברים שבהם בורכתם...

4. תוכלו ללמוד מכל מצב, אם רק תרצו

הניסיון שאנו צוברים אינו נובע ממה שקורה לנו, אלא ממה שאנחנו עושים עם כל מה שקורה לנו. התייחסו לכל דבר בחיים כאל שיעור ממנו ניתן ללמוד. כל ספר שאתם קוראים, כל סרט שאתם רואים, כל אדם שאתם פוגשים וכל חלום שאתם חולמים משתלבים יחדיו כדי ליצור את מי שאתם. אתם סך כל החוויות שלכם, אפילו החוויות הרעות. תוכלו לטבוע ביגון או לשחות בים של ניסיון והבנה, הבחירה היא בידכם.

עצות ליום רע
 

5. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות כרגע זה להתרכז ברגע

כל רגע שעובר בחייכם הוא התחלה חדשה וסוף חדש. היו אסירי תודה על כל רגע שמתחיל מחדש וחיו אותו. ניסיון לנתח ולשנות את העבר בזיכרונות הוא בזבוז של אנרגיה וזמן. אם אתם מרגישים מדוכאים, כל שנייה שעוברת היא אחת שיכולה לשנות את המצב כולו, אולי אפילו לטובה.

6. אתם לא קורבנות

יש לכם חיים נהדרים אפילו בזמנים הקשים, זכרו זאת וחיו בהתאם. אתם מצויים בשליטה על חייכם ועל מחשבותיכם, אולם כל עוד אתם מאמינים שהמקור לבעיות שלכם הוא חיצוני או מושפע על ידי אדם אחר, המצב שלכם חסר תקווה ואתם תהיו קורבנות אפילו בגן עדן. אל תעשו זאת לעצמכם. זכרו שאתם לא קורבנות!

7. אתם לא מי שהייתם, אלא מי שאתם מאמינים שתהיו

אם תחשבו שאתם לא יכולים לעשות דברים מסוימים, בסופו של דבר באמת לא תוכלו לעשות אותם. מאידך, אם תאמינו שתוכלו לעשות את מה שאתם רוצים לעשות, למרות המאמצים והתסכול, רוב הסיכויים הם שתרכשו את היכולת לעשות אותם, אפילו אם אינכם יכולים ברגע זה. אתם משתנים בכל רגע שבו אתם חיים.

8. אתם יכולים להתקדם אך ורק קדימה

גם הלילה החשוך ביותר יהפוך ליום כשתזרח השמש, ואם תיקחו צעד נוסף, ועוד צעד אחד אחריו, תופתעו לגלות עד כמה רחוק תוכלו להגיע מהנקודה שחשבתם שהיא "הסוף". אז אמרו לעצמכם, והתכוונו לכך בכל לבכם: "אני רק צריך להמשיך ללכת, לא משנה כמה קשה לי כרגע". הדרך הטובה ביותר להתקדם היא בצעדים קטנים ומדודים. אינכם יכולים להרים 1,000 ק"ג בבת אחת, אך תוכלו להרים ק"ג אחד בכל פעם עד שתגיעו ל-1,000. זה ייקח זמן, אבל אתם תמיד תהיו בדרך הנכונה.

9. זה בסדר לתת לעצמכם זמן לאגד את מחשבותיכם מחדש

לפעמים, הפסקה קטנה היא צעד ענק. לעיתים אנו זקוקים להפוגה שתעזור לנו להתקדם ולהיזכר מדוע אנחנו רוצים את המטרה שהצבנו לעצמנו מלכתחילה ועד כמה היא חשובה לנו. אם אתם מנסים ומנסים אך לא מצליחים, השחרור עשוי לעזור לכם לצאת מצורת המחשבה המקובעת שאימצתם, ולחשוב מחוץ לקופסה. זכרו שכאשר הכאב שבלהחזיק בדבר הוא גרוע יותר מהכאב שבלשחרר אותו, הגיע הזמן לעזוב אותו ולצמוח.

עצות ליום רע

10. המאבק לא נמצא בדרך, אלא הוא הדרך עצמה

במהלך הדרך שלכם לאושר, כנראה שתעשו קצת טעויות ואולי אפילו ישבר לכם הלב. למדו מכל דבר שמגיע אליכם, התפתחו וצמחו ממנו. אם אתם רוצים להרוויח בחיים, עליכם לשאת גם בהוצאות. אם אתם רוצים גוף חטוב, עליכם לרצות להזיע, לאכול נכון ולא להיכנע לעייפות ופיתויים. אם אתם רוצים להצליח בעסקים עליכם לעבודה קשה, לקבל החלטות ועסקאות בעלות סיכון כלכלי ולהיות מודעים לאפשרות שתיכשלו 50 פעמים לפני שתלמדו את הדבר שבזכותו תצליחו. אין דרך קלה המתגמלת במידה מספקת. הפרס שלכם הוא לא רק היעד, אלא העובדה שהתגברתם על כל קשיי הדרך.

11. מאמץ קטן נוסף תמיד משתלם לבסוף

אפילו כשדברים לא הולכים כמתוכנן, אל תוותרו על מאמץ קטן נוסף. הדקות הנוספות שתשקיעו, המילה הרכה שתשבחו איתה, אלה הם הדברים שיזכרו לכם אחרים ושאתם תזכרו לעצמכם, ואין זה משנה באמת מה האחרים חושבים, שכן מה שחשוב באמת זה מה שאתם חושבים. לעולם לא תוכלו לעשות את הדבר שאתם רוצים בצורה הטובה ביותר אם תקחו קיצורי דרך ותתחמקו מאחריות. אם אתם רוצים דברים מיוחדים, התנהגו בהתאם, ואל תזניחו את הדברים הקטנים.

12. היו נחמדים יותר לעצמכם

קבלו את מי שאתם ואמצו את עצמכם. התייחסו לעצמכם באהבה ובכבוד. ככל שתרגישו טוב יותר עם עצמכם, כך תעריכו יותר את העולם שבו אתם חיים, משום שזה העולם שאתם יוצרים. אם אינכם יכולים לעשות הרבה עבור עצמכם כרגע, עשו מעט. רגעי האושר הקטנים שתצרו לעצמכם יצטברו וידריכו אתכם לכיוונים הנכונים עבורכם.

13. בזכות הכאב של היום, תוכלו להרגיש את הריפוי בעתיד

גם אם הכאב מרגיש כמו דקירה מהירה בלב, תהליך הריפוי שלאחר מכן ירגיש כמו רוח על פניכם כשאתם פורשים את הכנפיים ועפים באוויר. כבני אדם, אמנם אין לנו כנפיים כשל ציפורים, אך הריפוי הזה הוא הדבר הקרוב ביותר לרוגע ולחופש המתלווים לתעופה הזו. זכרו שלא משנה כמה קשה עכשיו, בסופו של דבר אתם תצאו מזה, וההרגשה תהיה נפלאה, אז למה שלא תתחילו עכשיו?

מקור התמונות: Ana Zamora, Omar Gurnah, raghavvidya

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.