print header

10 יתרונות לשינה בעירום שיגרמו לכם לאמץ את ההרגל

לא משנה בני כמה אתם, עד כמה הגוף שלכם אינו מושלם ואפילו לא חשוב אם אתם טיפוסים ביישנים במיוחד – שינה בעירום היא ההרגל שמומלץ שתסגלו לעצמכם - בוודאי בחודשי הקיץ הלוהטים. שינה ללא בגדים תשפר את הבריאות שלכם, תגרום לכם לישון טוב יותר, לנהל חיים חברתיים פעילים יותר ואפילו תשפר את הזוגיות וחיי המין שלכם. אם עוד לא השתכנעתם שכדאי לכם לאמץ את ההרגל הזה, לפניכם הסברים ל-10 הסיבות למה כדאי לכם להתחיל לישון עירומים כביום היוולדכם, כפי שרבים כבר התחילו לעשות מזמן.
 
יתרונות השינה בעירום: אישה ישנה במיטה
 

1. שמירה על אורח חיים פעיל

אחד מהדברים שרובנו עושים לאחר שאנחנו נכנסים הביתה מיום של עבודה וסידורים, זה להחליף בגדים למשהו יותר אוורירי ונוח – פעמים רבות זו תהיה גם הפיג'מה הרשמית או הלא רשמית שלנו. מובן שכאשר אנחנו כבר בבגדי השינה, יהיה לנו הרבה יותר קשה לחוש נמרצים ולעשות דברים נוספים כמו לצאת להליכה ספורטיבית או לשבת מחוץ לבית עם חברים. אם תסגלו לעצמכם אורח חיים של שינה בעירום, סביר להניח שתיפטרו מההרגל של הורדת בגדי היציאה שלכם מהגוף, היות והחלפת הבגדים היחידה שלכם תהיה הסרתם לפני השינה. דרך השינוי הקטן אך היעיל הזה תאפשרו לעצמכם לחוות חיים יותר גמישים, ספונטניים ופעילים, שלא נדבר על החיסכון בכביסה. 

2. שינה טובה יותר ותחושה משוחררת

רוב מומחי השינה מסכימים על כך ששינה בעירום מווסתת טוב יותר את טמפרטורת הגוף שלנו, מובילה לשנת לילה עמוקה ואיכותית יותר ואף מגבירה את תחושת השחרור והשמחה שלנו. הסיבה לכך היא שלבישת בגדים מפריעה לירידה של טמפרטורת הגוף אשר מתרחשת בזמן שאנו ישנים, ומונעת מאיתנו את האפשרות ליהנות משנת לילה ערבה. גם אם אינכם רגילים לישון ללא בגדים - אם ניסיתים זאת בעבר ודאי שמתם לב שהייתה לכם תחושה נינוחה יותר מבלי שמשהו הפריע לתנועה שלכם, גירה את עורכם או נכרך סביב הסדינים, וזו סיבה מספיק טובה לכך שכדאי לכם לאמץ את ההרגל הזה באופן קבוע. 
יתרונות השינה בעירום: כפות רגליים מבצבצות מבעד לסדינים במיטה
 

3. שיפור חיי המין והזוגיות

היתרון הבא מיועד לכולם, אך הוא יעיל במיוחד עבור אלו מבינכם שחולקים את המיטה עם בן או בת זוג באופן קבוע: שינה משותפת של בני זוג בעירום מגבירה את הסיכוי למגע של עור בעור ומגבירה את רמות האינטימיות ביניכם ואת התשוקה המינית. באופן לא מפתיע, זוגות שישנים ללא בגדים מקיימים יותר יחסי מין מאשר אלו שנצמדים לפיג'מה, וכן מפרישים יותר "הורמון אהבה", או בשמו המדעי – אוקסיטוצין: הורמון שמופרש אצל גברים ונשים בזמן אורגזמה, מפחית רמות חרדה, מעלה את רמת הנינוחות ומשפר את האמון הבין-אישי. על פי סקר שנערך על ידי יצרנית כותנה בארה"ב, Cotton USA, על הקשר שבין אושר בזוגיות לבין הרגלי שינה, התברר כי 57% מהזוגות שישנים בעירום דיווחו על סיפוק בחיי הזוגיות, לעומת 48% בלבד מקרב זוגות לובשי הבגדים במיטה.

4. אפשרות לשינה ללא מזגן בחודשי הקיץ

הקיץ עם שלל יתרונותיו מוביל גם לאין ספור ויכוחים בעבודה ובבית שנוגעים להדלקת המזגן ולטמפרטורה שלו. כאשר המזגן מופעל בלילות בחדר השינה זוגות עלולים להתפצל בין שמיכת פוך לסדינים דקים בהתאם לרמות הקור שהם מרגישים, ואף להיפרד לחדרים נפרדים. בנוסף לכך לאנשים רבים אין מזגן בחדר השינה, ויש גם כאלו שלא אוהבים את תחושת היובש של המכשיר, הרעש שלו והקור המקפיא שהוא יוצר לאחר שעות פעילות ממושכות. עם זאת ומצד שני, גם להתהפך ולהזיע כל הלילה מהחום הן אינן אפשרויות מושכות, לכן אם אתם חיים בבית שאיננו חם במיוחד מבחינת החומרים מהם הוא בנוי וכיווני הפתחים בו, הפתרון המושלם עבורכם עשוי להיות שינה בעירום. כך גם תחסכו כסף וגם תגיעו לפתרון מוסכם שלא יפריד ביניכם על רקע חילוקי דעות בנוגע למיזוג האוויר בלילה. 
יתרונות השינה בעירום: כפות רגליים של גבר ואישה מבצבצות מבעד לסדינים במיטה

5. עידוד ירידה במשקל ועלייה במסת שריר 

אם אתם נאבקים בשלל דיאטות וסופרים קלוריה לקלוריה כדי לרדת במשקל, ייתכן שחלק מהפתרון שאתם מחפשים נמצא דווקא באופן שבו אתם מתלבשים למיטה. הסיבה שהשניים קשורים היא שאם גופכם חם מדי בזמן שאתם ישנים, הוא לא ישחרר כמויות רבות של הורמון גדילה - הורמון המופרש מבלוטת יותרת המוח ומסייע באופן ישיר להקטנת מסת השומן והגדלת מסת השריר. ההורמון החשוב הזה, שהכמות המופרשת ממנו יורדת ב-14% בכל עשור, אחראי לעוד המון תהליכים חשובים בגוף כמו העלאת תפוקת הלב והכליות, חיזוק רקמות העצם ומניעת תהליכים של הזדקנות מוקדמת - לכן חשוב שננצל כל טיפה וכל יתרון שאנו יכולים לקבל ממנו, כל זמן שאנו יכולים.

6. הפחתת רמות הלחץ

כשגופכם חם מדי בלילה ואיכות שנתכם נפגעת, הוא לא מפריש מספיק הורמון גדילה והוא אף "מפצה" על כך בהפרשת רמות גבוהות של קורטיזול, שיישארו כאלה גם לאחר שתתעוררו. הקורטיזול שמכונה "הורמון הלחץ" משאיר את גופכם במצב של מתח וחרדה, אשר גורמים לתשוקה עודפת למאכלים לא בריאים, מה שמוביל את הגוף לאגור שומנים במקום לשרוף אותם ומונע תהליכי ריפוי ובניית תאים חדשים. אחד מהממצאים שקשרו את נזקי השינה הלא מספקת ואיכותית להשפעות בריאותיות קשות, הוא מחקר של אוניברסיטת וורוויק שבאנגליה, שבו גילו החוקרים שאנשים שאינם ישנים מספיק שעות במהלך הלילה נמצאים בסיכון גבוה יותר להתפתחות סוכרת ומחלות לב.
יתרונות השינה בעירום: אישה לבושה בחולצת גבר פותחת חלון בחדר השינה

7. מניעת נדודי שינה

מחסור בשינה איכותית יכול להיגרם מהעדר הפרשה מספקת של מלטונין – הורמון שמופרש על ידי בלוטת האצטרובל במוח מהרגע בו החשיכה יורדת וקרני האור אינן נקלטות ברשתית העין. ההורמון מסייע מאוד לאיזון מחזורי השינה והערות, ומפחית נדודי שינה. המלטונין מקיים קשר של איזון עם הורמון הקורטיזול, וברגע שרמות הקורטיזול גבוהות (בין היתר בשל חום גופנו), רמות המלטונין יורדות, מה שפוגם בשינה שלנו. 

8. שיפור זרימת הדם

מחזור הדם שלנו מוביל חמצן לרקמות ואיברי הגוף השונים ולכן כל פגיעה בו עלולה להשפיע קשות על בריאותנו. הסיבות לבעיות בזרימת הדם יכולות לנבוע ממגוון מקורות, ואחד מהם הוא באופן מעט מפתיע - לבישת בגדים צמודים או לוחצים. גם אם אתם נוטים ללבוש בגד דק ורפוי בשעות הלילה, מומלץ להימנע לחלוטין מלבוש בזמן השינה, כך תשפרו את זרימת הדם בגופכם ואת בריאות הלב והשרירים.  
יתרונות השינה בעירום: ראש של גבר ישן במיטה

9. שמירה על העור ואיברי המין ומניעת זיהום פטרייתי

בדיוק כמונו, גם העור שלנו רוצה לנשום, אך במהלך היום הוא חנוט במספר לא מועט של שכבות לבוש, תחתונים ועליונים, שמונעים ממנו את האוורור הנדרש לו. לכן ההזדמנות שלנו לשחרר את האיברים מתחתונים וחזיות לוחצים ובגדים צמודים מגיעה בלילה. למי שבכל זאת מתעקש על שינה עם בגדים תחתונים כדאי לדעת כי לבישת חזייה בלילה, גם אם היא איננה עם ברזלים, לא מאפשרת לעור להתאושש ועלולה לפגוע בזרימת הדם לחזה. הנזק הזה תקף גם לגבי גברים אשר עלולים לפגוע בספירת הזרע ובפוריות שלהם בלבישת תחתונים לאורך כל שעות היממה. יתרה מכך, ככל שהעור והאיברים שלנו נשמרים קרירים, יבשים ומאווררים יותר, כך גדל הסיכוי שנימנע מלפתח זיהום פטרייתי, בין היתר באזורים בגוף בהם יש נטייה לקפלים והצטברות זיעה, כמו במפשעה ובאיברי המין.  

10. מעלה את רמת הביטחון העצמי

האדם הראשון שאנחנו צריכים להסתדר איתו בחיים הוא אנחנו, וזה בהחלט אתגר לא פשוט לפעמים. אנחנו מלאים ביקורת כלפי המראה החיצוני שלנו וכלפי הדרך בה אנחנו מתנהגים, ופוגעים בסיכויים שלנו לאושר אמיתי ולחיים מוצלחים. אחת הדרכים המעשיות להעלות את רמת הביטחון העצמי שלנו, שלא מצריכה שעות של טיפול פסיכולוגי או עבודה רוחנית, היא פשוט לסגל הרגל של שינה בעירום. הפעולה הזאת גורמת לנו לחוש יותר בנוח בתוך עורנו, תרתי משמע, ומגבירה את הביטחון העצמי שלנו - מה שיאפשר לנו לנסות דברים חדשים ולהתמודד עם קשיים. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.