print header

ניתוחי הגדלת חזה: סיבות, סוגים ומידע שחשוב לדעת לפני שמחליטים

הרמת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר כיום הן בישראל והן בעולם כולו. התרבות המודרנית מאפשרת לנו ליהנות ממראה גוף צעיר גם בגילאים היותר מבוגרים, זו גם אפשרות שהרפואה המודרנית פתחה בפנינו וזו גם ציפייה כיום של נשים רבות, בעיקר בתקופה בה אנו מבלים בצילומים עצמיים (סלפי) בשלל מצבים ומתעדים את חיינו בתמונות רבות ובלבוש חושפני. תופעה חברתית זו מאפיינת את חברות המערב ובעיקר במדינות בעלות מזג אוויר חם בהן תרבות החוף, הים והבריכה היא מהסצנות המרכזיות בחיינו החברתיים.
 
מידע חשוב על הרמת חזה: אישה יושבת

אז מהן הסיבות העיקריות המביאות נשים לשקול לבצע הרמת חזה?

בדרגה כזו או אחרת, כל אישה שיש לה חזה בעל גודל מכובד חווה עם השנים צניחה, התרוקנות והתרופפות של החזה. הסיבות העיקריות לכך הן הריונות, לידות והנקות, ותהליכי הרזיה המלווים בירידת משקל תלולה. גם דיאטות "יו-יו" - בהן אחרי עליית וירידת משקל נשים חוזרת לאותו מצב - מרוקנות את השדיים.

מהם סוגי הניתוחים השונים של הרמת חזה?

הרמה ללא שתלים - ישנם מקרים בהם החזה היה מאוד גדול וכבד, ועם השנים הוא צנח, שקע והתרופף. כאשר כמות הרקמה מספקת ניתן לבצע "הרמת חזה ללא שתלים" כאשר בו זמנית מבצעים הידוק של העור והרקמות הפנימיות ואוספים את הנפח הפנימי של השדיים למעטפת צרה והדוקה יותר. כעקרון אם אפשר להשיג תוצאה אסתטית נאה ללא שתלים יש בכך יתרון, אך צריך להבין שהתוצאה האסתטית מאוד נאה וטבעית. זהו יתרון אך גם חסרון, תלוי בציפיות שלך.
 
הרמה בתוספת שתל קטן - במידה שהנך מעוניינת לקבל עגלגלות, בולטות ומלאות של הקוטב העליון של השד ומראה כיפתי ועגלגל, אין מנוס מהוספת שתלים. ואז נשאלת השאלה איזה שתלים כדאי לך, איזה גודל, איזו צורה והאם להניח אותם מעל או מתחת לשריר. לשם כך יש צורך במומחיות גדולה והתאמה נכונה של השתלים לגופך, לנתונייך ולציפיות שיש לך מתוצאת הניתוח.
 
הגדלה והרמת חזה הוא מניתוחי השדיים היותר מורכבים שיש והוא דורש מהמנתח ידע וניסיון מרובים על מנת להשיג תוצאה נאה ואסתטית של מראה זקוף ומלא, אך במידה הנכונה, בצורה נאה וטבעית יחסית, ותוך כדי השארת צלקות עדינות, מינימליות ונאות ככל האפשר. במקרים בהם החזה במבנה לא תקין, למשל מקרים של חזה צינורי, לא מספיק רק להוסיף שתל ולמלא, אלא יש אף צורך לבצע הרמה, הקטנה של העטרה ושינוי המבנה הצינורי בעל הבסיס הצר, למבנה אנטומי נאה, על ידי שתל מעל השריר והרמת החזה מעליו בצורת "סוכריה על מקל". החלמה מניתוח הרמת חזה ללא שתלים היא החלמה קלה בדרך כלל ויש אף כאלו שכמעט ולא צריכות משככי כאבים וחוזרות לעבודה תוך מספר ימים. בניתוח הרמת חזה בתוספת שתל ההחלמה לוקחת מעט יותר, בעיקר אם השתל מונח בכיס מתחת לשריר.
 
על מנת לבצע ניתוח הרמת חזה יש צורך בהפסקת עישון למשך חודש לפני הניתוח כהכנה להליך ועד חודש לאחריו. לכן, אם את מעשנת, עלייך לדווח למרפאה כדי שהיא תוכל לקבוע את מועד הניתוח בהתאם, כמובן שעלייך מוטלת החובה להפסיק לעשן, כן, כן...אפילו לא סיגריה בודדת או שכטה, עד כדי כך זה משפיע לרעה על ריפוי הפצע, ההחלמה וההצטלקות.
 
לסיכום נאמר שניתוחי הרמת חזה עם או בלי שתלים המבוצעים בקפידה על ידי מנתח פלסטי בכיר, ותיק ומנוסה הם מהניתוחים המוצלחים והפופולריים ביותר כיום.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.