maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

12 טיפים מנצחים לשיפור חיי המין

  חיי המין הם אחד מהחלקים החשובים ביותר בזוגיות שעוזרים לא רק לשמור על התשוקה, אלא גם על הקרבה והאינטימיות בין בני הזוג. למרות שבאופן טבעי ישנן תקופות בחיים שבהן תדירות יחסי המין יורדת, אין זה אומר שגם האיכות שלהם צריכה להיפגע, שכן הדבר עלול להשפיע לרעה על חלקים אחרים של הזוגיות ולא רק על הקרבה המינית. כדי למנוע זאת, מומלץ לנסות את 12 הטיפים הפשוטים הבאים לשיפור חיי המין שיעשו הבדל גדול בחלק החיוני הזה בזוגיות שלכם וגם יעזרו לכם להתקרב לבני זוגכם בצורה נפלאה.
 
טיפים לשיפור חיי המין: זוג על רקע השקיעה
 

1. חזרו לבסיס

גם אם זוג נמצא יחד במשך כמה שנים טובות, התרחקות שנובעת מלחצים, שגרה עמוסה וסיבות אחרות מביאה לריחוק אינטימי, מה שגורם ליחסי מין להפוך להיות רעיון מביך עבור בני הזוג, לפי ד"ר ניקי מרטינז, פסיכולוגית ויועצת קלינית לבריאות. בשלב הזה בני הזוג צריכים לקחת צעד אחורה מיחסי מין ולעבוד על קרבה אינטימית החל מהשלבים הבסיסיים ביותר. כדי לעשות זאת, מומלץ לבצע את כל הדברים הקטנים שגרמו לכם להרגיש קרבה אינטימית לבני הזוג מלכתחילה, כמו נשיקות ארוכות, חיבוקים, מזמוזים חטופים במשך היום או כל דבר אחר שהצית את הלהבה בקשר מלכתחילה ויוכל ללבות אותה מחדש להמשך חייכם יחדיו.

2. הכינו רשימת מטלות "שובבה"

אנחנו מכינים בראש או ביומן שלנו רשימות מורכבות לגביי הדברים שאנו צריכים לעשות בעבודה או בבית, אז למה לא ליישם את הרעיון גם בקשר לחיי המין שלנו? אחת הדרכים הטובות ביותר לפלפל את חיי המין מתחילה דווקא מדף ועט שאולי נראים אפרוריים, אבל זה רק עד שמתחילים לכתוב... כדי להוסיף עניין לחיי המין שלכם, הכינו לכם רשימה של פעילויות מיניות שאתם רוצים לעשות, כמו תנוחות שונות, פנטזיות קטנות שיש לכם וכל דבר שעולה בראשכם ואתם רוצים ליישם. שבו עם בני זוגכם בנחת, עדיף עם כוס יין, והכינו לכם רשימה שובבה של הפעילויות שאתם רוצים לעשות יחדיו ונסו ליישם אותן במהלך העתיד הקרוב. גם אם לא תרצו או תספיקו לבצע את כל הפעילויות שברשימה, עצם העובדה שישבתם יחד להכין אותה תלהיט את היחסים ביניכם ותוסיף להם עניין.
טיפים לשיפור חיי המין: פתח עם לב תלוי עם אטב על חוט

3. ענגו את עצמכם

עינוג עצמי ואוננות מאפשרים לאנשים להכיר את גופם מקרוב ולגלות מה גורם להם לתחושות טובות ומה לא נעים להם. יתרה מזאת, במחקרים נמצא שאוננות תורמת לשיפור מצב הרוח ועוזרת להדוף מצבים של דיכאון ואפילו להפחית את הסיכון ללקות בסרטן צוואר הרחם. מלבד היתרונות הללו, הכרה של גופכם ומה שגורם לו עונג תעזור לכם להרגיש את אותו עונג גם בעת קיום יחסי מין עם בני הזוג שלכם, ולהכווין אותם לכיוונים רצויים כדי שתוכלו לשדר על אותו גל, להתקרב זה לזו וליהנות מחיי מין ששניכם מתענגים מהם.
 

4. הכירו את הנקודות הארוגניות מקרוב

מרבית האנשים מכירים את נקודת הג'י כנקודת העונג המשמעותית ביותר באיבר המין הנשי, אך מלבדה יש עוד שתי נקודות משמעותיות שחשוב להכיר. הראשונה, נקודת ה"איי", ממוקמת מעל נקודת הג'י והיא נמצאת ממש מתחת לצוואר הרחם, בקיר העליון של הנרתיק (ואגינה). הנקודה השנייה, נקודת ה"או", נמצאת מול נקודת הג'י, כלומר על הקיר התחתון של הנרתיק, ומגע עמוק של האצבעות בנקודות הללו יעצים את חיי המין ואת האורגזמות הנשיות, לפי סטיב מקגו, מנהל תכנית המחקר והפיתוח של בריאות נשים וזוגות. ניתן להגיע לנקודות הללו גם בחדירה רגילה, והניסיון לחקור את הגוף של בת זוגכם כבר יעשה פלאים לחשק המיני וכמובן גם לחיי המין שלכם.
טיפים לשיפור חיי המין: רגליים של בני זוג עירומים שעומדים זה מול זו

5. דברו על הדברים שמדליקים אתכם

בחיי המין, ובקרב נשים במיוחד, העוררות המינית לא מתחילה דווקא במגע גופני ובאיברי המין, אלא באיבר ששולט על כל גופנו – המוח. לכן, דיבור על הדברים שמדליקים אתכם מבחינה מינית יעזור לכם להתעורר מבחינה מינית וגם להכיר טוב יותר את הלך הרוח של בני זוגכם. מלבד זאת, ניהול שיחה פתוחה וכנה על הדברים שגורמים לכם הנאה יאפשר לכם לנסות להגיע לעמק השווה ולמלא את הציפיות אחד של השנייה כדי שלא יהיו אכזבות שיובילו לנתק גופני ואולי אף רגשי. בנוסף, חשוב גם להשתדל ולהימנע מלבקר את בני הזוג שלכם על תפקודם המיני מפני שזה עלול לפגוע ביחסים ביניכם וגם להוריד את הביטחון העצמי של מי שנכנס אתכם למיטה. במקום זאת, נהלו שיחה כנה על מה שאתם אוהבים לפני קיום יחסי המין כך שתדעו מה עושה לכם טוב ותוכלו ליישם זאת כאשר תיכנסו אל בין הסדינים.

6. השאירו את המטלות שלכם מחוץ לחדר השינה

חדר השינה נועד בעיקרון לשתי מטרות בלבד, שינה וקיום יחסי מין, וכל פעולה אחרת שתעשו בו עלולה לפגוע באינטימיות שלכם. זה נכון במיוחד כאשר אתם מכניסים דאגות ומטלות לחדר השינה ולמיטה כאשר אתם מקיימים יחסי מין עם בני זוגכם. לפי ד"ר ליאה מילהייזר, רופאת נשים ומנהלת התכנית לרפואת נשים באוניברסיטת סטנפורד שבארצות הברית, אחריות ודאגות הם בין האויבים הגדולים ביותר של חיי המין, וחשוב להשאיר אותם מחוץ לראשכם ומחוץ לדלת חדר השינה שלכם כאשר אתם נכנסים למיטה. מחשבות על דאגות ומטלות יוצרות ריחוק ביניכם, וכדי לנטרל אותן מומלץ לנסות טכניקות שונות לרגיעה או לרשום את הדברים שמטרידים אתכם בטלפון/על נייר כדי להוציא אותם מחוץ לראשכם.
טיפים לשיפור חיי המין: בני זוג שוכבים במיטה ומביטים זה בזו מתחת לשמיכה

7. בצעו תרגילים לחיזוק שרירי האגן

נשים שעברו לידה מקבלות פעמים רבות הנחיה מרופא הנשים שלהן לבצע תרגילים לחיזוק האגן, הידועים בתור תרגילי קיגל. חיזוק השרירים הללו, אשר נחלשים במהלך ההיריון והלידה, חשוב מאוד לבריאות איברי המין של נשים והתרגילים אפילו יכולים לסייע בשיפור אורגזמות לפי מחקרים שנערכו בנושא. התרגילים הללו גם עוזרים למנוע בעיות שליטה על שלפוחית השתן ובכך מסייעים למנוע מבוכה או בעיות בעת קיום יחסי המין. כדי שתוכלו ליהנות מהתוצאות של תרגילי קיגל וגם מהשפעתם החיובית על חיי המין, לחצו כאן ולמדו כיצד לבצעם.

8. נשים: טלו אסטרוגן

אסטרוגן הוא הורמון נשי שמשפיע במידה ניכרת על התפתחות איברי הרבייה וגם על חיי המין. מחסור באסטרוגן עלול לגרום ליובש ואגינלי, תנודות במצב הרוח, כאבים בעת קיום יחסי מין, מחזור לא סדיר וגלי חום. התופעות הללו בהחלט משפיעות לרעה על חיי המין, ולכן מומלץ לבחון האם אתן סובלות ממחסור באסטרוגן בבדיקות דם ותוך התייעצות עם רופא מומחה כדי להשלים את החוסר בו למען בריאותכן וגם בריאות חיי המין שלכן.
טיפים לשיפור חיי המין: גלולות מסודרות בצורת האות איקס

9. גברים: שתו יותר מים

לא ניתן להדגיש יתר על המידה את החשיבות של שתיית מים בכל הנוגע לבריאות הכללית וגם לאופי חיי המין. שתיית מים בכמות מספקת חשובה לחיי המין, בייחוד בקרב גברים, שכן במחקר שפורסם בכתב העת האמריקאי לפסיכולוגיה, אי שתייה מספקת והתייבשות משפיעים לרעה על רמות הטסטוסטרון. כתוצאה מכך, החשק המיני יורד, ולכן שתייה חשובה לכל אלו שרוצים לשפר את חיי המין שלהם בצורה בריאה שתעשה טוב לכל הגוף ולא רק לאיברי המין.

10. שימו דגש על שינה מספקת

תחושה מעורפלת במשך היום כתוצאה מחוסר בשעות שינה גורם ללא מעט נזקים גופניים, ביניהם בעיות בחיי המין. אנשים רבים לא מודעים לכך שמעבר לתחושת הנמנום שנגרמת כתוצאה מחוסר שינה, מחסור מצטבר במנוחה טובה גורם לאובדן עניין ביחסי מין. כדי שזה לא יקרה לכם, אל תדחו את הכניסה למיטה בגלל בהייה במסכים שונים או ביצוע פעילויות שמפריעות לכם לישון. במקום זאת, הקשיבו לשעון הביולוגי שלכם ולכו לישון כשאתם עייפים למשך 7-9 שעות. זה יעשה פלאים לחשק המיני ולחיי המין שלכם.
טיפים לשיפור חיי המין: תמונה צידית של גבר ישן

11. הכינו רשימת מוזיקה ליחסי מין

למוזיקה יש השפעה ניכרת על מגוון פעולות גופניות, והיא יכולה להעצים את חוויית קיום יחסי המין במידה ניכרת. ההשפעה הזו אפילו נחקרה מדעית, ובמחקר שפורסם בשנת 2017, חוקרים מצאו שמוזיקה ויחסי מין מגרים את אותם האזורים המוח, מה שתורם לעוררות מינית. לכן, הכנה והאזנה לרשימת השמעה של 15-20 דקות לפחות לפני קיום יחסי מין ואפילו תוך כדי יכולה לשפר את החיי המין שלכם במידה ניכרת ולגרום לכם ליהנות פי כמה הודות למוזיקה שתאפוף אתכם. כדי ליהנות ממוזיקה מעוררת, לחצו כאן והאזינו לרשמית השמה נפלאה של שירי אהבה אהובים.

12. נסו את שיטת דחיקת האורגזמות

זה אמנם נשמע מעט משונה לדחוק אורגזמות, אך מדובר בטכניקה שמעצימה את השיא של יחסי המין וגם את מהלך קיומם. בדחיקת אורגזמות (edging orgasms) המטרה היא להגיע לסף של האורגזמה, הן אצל נשים והן אצל גברים, ובמקום לכווץ את השרירים כדי להגיע לשיא, יש להרפות אותם. ההרפיה הזו תורמת להארכה של משך קיום יחסי המין וגם להגעה לסף מספר פעמים בזה אחר זה, כך שזה בהחלט סוד שובב שמומלץ ללמוד כדי לשפר את חיי המין שלכם.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו