print header

7 הרגלים של זוגות ותיקים עם חיי מין מספקים ומרגשים

 שמירה על חיי אהבה פעילים במערכת יחסים ארוכה יכולה להיות די מאתגרת מכיוון שרוב הזוגות נוטים ליפול אל שגרה חסרת גיוון ותשוקה  – אנחנו עושים זאת רק במיטה, לפני השינה, באותה תנוחה ולפעמים בכלל לא מתחשק לנו. החדשות הטובות הן שהמצב הזה הוא לחלוטין הפיך ולא רק שיש הרבה מאוד זוגות שכבר עברו עשור או שניים של קשר עם חיי מין מוצלחים, הם גם לא מסתירים את ההרגלים והסודות שמאפשרים להם לעשות זאת. בתוך סבך העצות השונות שהאנשים האלו מספקים אפשר למצוא 7 הרגלים שעליהם כולם הסכימו פה אחד, והיום אתם תכירו אותם ותוכלו לשלבם גם בזוגיות שלכם.
 
הרגלים של זוגות עם חיי מין מוצלחים: גבר ואישה יושבים בבית קפה חבוקים עם מבט מלא תשוקה
 

1. הם הולכים לישון יחד

לבני זוג יכולים להיות הרגלי שינה שונים ואף מנוגדים, בהתאם לסגנון החיים שכל אחד מהם מנהל. יש מי שנכנס למיטה מותש בתשע בערב ויש מי שלא יכול לעצום עין לפני 2 בלילה. אי אפשר למזג בכוח בין צרכים שונים, אך בכל זאת חשוב להגיע לפשרה בנושא הזה ולשאוף להיכנס למיטה יחדיו כמה שיותר פעמים במהלך השבוע. לא רק שההרגל הזה מועיל לזוגיות, הוא גם חשוב עבור חיי המין שלכם. זוגות שמקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר הולכים לישון יחד ומגבירים את רמת האינטימיות ביניהם. אפילו אם חלק נרחב מהזמן הם "רק" ישנים יחד, גם הפעולה הבלתי מינית הזאת היא חשובה מאוד להעלאת רמת האושר והסיפוק מהזוגיות – מה שמשליך כמובן על רמת המיניות והרצון לממשה.

2. הם מדברים על יחסי המין וחושפים את מה שמגרה אותם

על אף שמדובר בפעולה הכי טבעית ומענגת שנועדנו לחוות – יחסי מין ושיחות עליהם יכולים להיות טאבו גדול בין בני זוג. לכל אחד מאיתנו יש פנטזיות שהיינו רוצים לממש, אבל הבעיה היא שאנחנו מתביישים וחושבים שבן הזוג יפגע או יחשוב עלינו רעות אם נחלוק איתו את הסודות המיניים הכמוסים שלנו. זוהי טעות גדולה מאוד משום שחלק חשוב מזוגיות עם חיי מין מענגים ומספקים הוא להשאיר את החששות והפחדים מחוץ לחדר השינה, ולנסות להיות חסרי עכבות במיטה המשותפת. כדי לסייע לכם לעשות זאת סכמו ביניכם שכל אחד מכם יספר לצד השני על הדברים שמענגים ומגרים אותו או אותה מבחינה מינית, והבטיחו האחד לשנייה שאף אחד מכם לא מרים גבה. אינכם חייבים לממש כל פנטזיה ורצון שעולים, אבל השיח על מיניות חייב להיות פתוח ואפשר להתחיל אותו גם בעדינות עם דוגמאות לאזורים רגישים בגוף או הצעות לתנוחות, ולהתקדם הלאה משם במידת הצורך.
הרגלים של זוגות עם חיי מין מוצלחים: גבר ואישה מביטים אחד על השנייה עם כוסות יין ביד
 

3. הם מתנסים בדברים חדשים

בקשר זוגי ארוך ומחייב אנחנו נוטים לחזור על אותן תנוחות מוכרות באותם מיקומים קבועים, שהעיקרי שבהם הוא בדרך כלל המיטה המשותפת בחדר השינה. אף שזה נוח ומוכר, ההרגל הזה יכול להיות גם משעמם ועלול להזיק לזוגיות בטווח הארוך. כדי להכניס את התשוקה בחזרה לחיי המין, זוגות עם חיי אהבה בריאים פשוט מקפידים לגוון. יש כאלה שעושים זאת בעזרת צעצועי מין, ניסוי של תנוחות חדשות, משחקי תפקידים ועוד. גם אם אתם מכירים את בני הזוג שלכם טוב מאוד ואתם חוששים מתגובתם, אל תקבעו את המיניות שלכם ואל תפחדו מאמצעים והתנסויות שאולי גם הם מעוניינים בהם בסתר ליבם.

4. הם סומכים האחד על השנייה

כדי לממש חלק מהפנטזיות שציינו ולנהל שיח פתוח על מיניות, אנו זקוקים בראש ובראשונה לאמון. זוגות שלמדו כיצד לעשות זאת מבינים שכאשר בן או בת הזוג חולקים איתם משהו יצרי, הם רוצים לחוש בטחון שהדברים לא יתקבלו באופן שגוי, שהם לא יישפטו, שהדברים יישארו ביניהם ושההתנסות לא תעורר או תעודד דחפים פסולים. גם אם אנחנו חולקים עם בן או בת הזוג פנטזיה שלנו, כאשר יחסי המין מסתיימים, עלינו לייצר אווירה שמשדרת שההבדל בין הדמיון למציאות הוא ברור, ושאנחנו יכולים לסמוך האחד על השנייה באופן מוחלט. אם אתם מרגישים שבני הזוג שלכם מהססים לחלוק איתכם את הפנטזיות והרצונות הסודיים שלהם, כנראה שאלו הדברים שאתם צריכים לבסס כדי לגרום להם להרגיש בנוח לעשות זאת.
הרגלים של זוגות עם חיי מין מוצלחים: גבר ואישה אוחזים יד

5. שניהם יוזמים מין

אצל זוגות רבים יש צד אחד שיוזם קיום יחסי מין, בעוד הצד השני נענה או מסרב להצעותיו. בדרך כלל היוזמה מגיעה מצד הגבר, וגם אם זה לא המצב בביתכם, יש משהו נדוש, משעמם ומקובע בפנייה שמגיעה מאותו אדם – גבר או אישה - ושלעיתים זוכה לדחייה מרתיעה. חיי אהבה טובים חייבים לשחרר אותנו ממוסכמות ותפקידים מוגדרים, כפי שמעידים זוגות רבים שנהנים מהם. מי שהיה עד היום בתפקיד הניצוד, יכול להפוך מחר להיות בתפקיד הצייד ולהפך, העיקר הוא ששני הצדדים יוזמים את הפנייה והמגע, ומשתחררים מעול התפקידים המוגדרים בזוגיות.

6. הם לא מסתמכים על חשק

כמה פעמים בן או בת הזוג יזמו יחסי מין איתכם ושמעו את התירוץ "אין לי חשק" או "אין לי מצב רוח עכשיו"? האמת היא שלפעמים באמת אין חשק או כוח, ויחסי המין הם אינם דבר שעושים מתוך אילוץ או כפייה. דרך ההתמודדות עם הנושא הזה מגיעה מתוך תפיסה שזוגות שמנהלים חיי מין מלאי סיפוק ממליצים עליה בפה מלא: אי אפשר להסתמך על כך שהחשק ייווצר מעצמו, עלינו לעורר אותו. בין שאתם בצד המציע או המסרב - נסו להכניס את עצמכם למצב רוח מיני דרך אווירה רומנטית או השקעה במשחק מקדים. המעבר ממצב חסר עניין למצב מגורה יכול להיות מהיר במיוחד אם רק משקיעים בו כמו שצריך.
הרגלים של זוגות עם חיי מין מוצלחים: גבר ואישה חבוקים פנים אל מול פנים

7. הם מקיימים יחסי מין חפוזים

בזוגיות ארוכה בדרך כלל קשה למצוא את יחסי המין החפוזים שמאפיינים זוגיות צעירה עם תשוקה מתפרצת, אבל זוגות ותיקים ומסופקים יעידו על כך שזו ממש לא גזרה משמיים. זוגות שציינו כי יש להם חיי מין מספקים והתבקשו לתת עצות שיעזרו לאחרים ליהנות מהם, חזרו על אותה העצה: הם עדיין מקיימים יחסי מין חפוזים האחד עם השנייה. אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להיות קצת "שובבים" לפעמים ולהוציא את יחסי המין שלנו מהמקומות והזמנים המוכרים. הפתיעו את האנשים שאתם אוהבים והרשו לעצמכם להשתובב באמצע היום כשאף אחד אחר לא בסביבה, או שתצאו במיוחד לטיול אל נקודה מבודדת ושקטה... זה אולי נשמע לכם קצת מטורף, אבל הזוגיות וחיי המין שלכם יקבלו את זריקת מרץ שהם כה זקוקים לה בעקבות הפעולות האלו.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו