print header

12 מנורות ואהילים מקסימים תוצרת בית

תאורה היא אחד הדברים החשובים ביותר בכל בית, שכן מלבד התפקיד המעשי שלה של סיפוק תאורה בחושך, היא יכולה להעניק לכל חדר מראה ייחודי משלו. על כן, לאהילים ומנורות יש תפקיד משמעותי בעיצוב הבית והם יכולים לגרום לכל חלל להיראות שונה לחלוטין בעזרת משחקים של צורה ואור. פעמים רבות, אהילים ומנורות עולים כסף רב, אך עם הרעיונות הפשוטים הבאים תוכלו להכין גופי תאורה ייחודיים בפשטות ובהוצאה מינימלית, ואפילו ניתן להחליף אותם אחת לתקופה כדי לרענן את מראה הבית.
 
*יש להשתמש בנורות פלורסנט או לד חסכוניות, שלא מתחממות כמו נורות רגילות. בנוסף, ברכישת החומרים השונים מומלץ לוודא בחנות שהם עמידים בחום ואין סכנה שיישרפו או ייהרסו במהרה.

1. אהיל ממסננות

את האהיל הייחודי הזה תוכלו להכין בפשטות על ידי הדבקה של שתי מסננות מתכת זהות ישנות אחת לשנייה בעזרת דבק אפוקסי/מתכות או בעזרת מלחם אם יש בביתכם כזה. לאחר ההדבקה או לפניה, צרו חור במרכז אחת המסננות ותלו על נורה בעזרת חוטים עמידים לחום או ווי מתכת. האהיל הייחודי הזה יפיץ אור נעים דרך החרירים של המסננת, שייצרו נקודות מאירות על התקרה והקירות הסמוכים.
אהיל מסננות
 

2. מנורת תחרה

לאהיל היפיפייה הזה יש מראה קלאסי ועדין שיהלום במיוחד חדרי שינה, בהם מתאימה בעיקר תאורה רכה. כדי להכין אותו, נפחו בלון לגודל הרצוי והניחו אותו בקערה שתחזיק אותו מכל צדיו, כאשר החלק העגול פונה כלפיי מעלה. אספו מפיות תחרה ישנות או רכשו כאלו בחנויות יצירה, מרחו עליהן דבק לבן והצמידו לבלון. חזרו על הפעולה מספר פעמים עד שהאהיל יגיע לגודל שרציתם. הניחו לייבוש ליממה לפחות, פוצצו את הבלון, הסירו את שאריותיו והרי לכם אהיל תחרה מקסים! צרו חור במרכזו ותלו היכן שתרצו.
מנורת תחרה

3. אהיל מגבעות

כדי להכין את האהיל המיוחד הבא, לא תצטרכו דבק או כל הכנה מקדימה. כל שיש לעשות הוא להוציא מהארון מגבעות ישנות, ליצור חור במרכז של חלקן העליון ולהשחיל אותן על בית הנורה. זה יאפשר לכם להפיח חיים חדשים בפריט לבוש קלאסי שאין בו שימוש ורק מחכה שיעשו איתו דבר מה יצירתי.
אהיל מגבעות

4. גופי תאורה מחוטי נייר

אם אתם לא מסתפקים בגוף תאורה אחד בלבד, זאת היצירה עבורכם! כדי להכין את המקבץ היפיפייה הזה תצטרכו לצפות בקבוקי משקה ישנים בדבק מפיות שניתן למצוא בחנויות יצירה, לכרוך סביבם חוטי נייר (גם הם נפוצים בחנויות יצירה) בצבעים אהובים ובצפיפות ולחכות לייבוש במשך יממה. החוטים יתקשו וייקשרו זה לזה, ואחרי הייבוש תוכלו להפריד אותם מהבקבוקים, לחבר בין התוצרים והנה, יש לכם תאורה ביתית מקסימה ולא שגרתית.
גופי תאורה מחוטי נייר
 

5. מנורת לילה מבקבוקים ממוחזרים

את מנורת הלילה הייחודית הזו תוכלו להכין מבקבוקים שתמחזרו וליצור עליה צורות אהובות. על מנת לעשות זאת, חתכו את חלקו העליון של בקבוק שתייה גדול ועוד מלבן קטן בחלקו התחתון דרכו יעבור התקע, כפי שמודגם בתמונה. הכניסו לתוכו שרשרת נורות לד והוציאו את התקע דרך החריר התחתון. על מנת להכין את העטיפה, גזרו צורות אהובות על נייר יצירה עמיד לחום והדביקו אותו על נייר נוסף. "הלבישו" את דפי הצורה על גוף התאורה, צרו חור איפה שמצוי השקע והנה, יש לכם מנורת לילה יחידה במינה.
מנורת לילה מבקבוקים

6. תאורה לילית מנרות

לפני המצאת החשמל היה נהוג להאיר חללים באמצעות נרות, אך כיום יש לנו מנורות חשמליות לשם כך. למרות זאת, תאורת נרות יכולה להיות נחמדה לעתים, במיוחד בלילות חורפיים בהם נדרשת הארה חמימה. כדי להכין אהילי נרות, הסירו מדבקות מצנצנות זכוכית שכבר אינן בשימוש, הדביקו עליהן מטפחות תחרה באמצעות דבק אפוקסי ועטרו את אזור המכסה בסרטים צבעוניים, כפתורים או כל קישוט אחר שתחפצו בו. הכניסו נרות לצנצנת והדליקו אותם בלילות קרירים כשאתם רוצים תאורה חמימה.
אהיל נרות

7. אהיל מטפחות 

לכולנו יש בבית מטפחות ישנות ויפות שלא נמצאות בשימוש או כאלו שרכשנו ואין לנו מה לעשות עמן. עם הרעיון הבא, תוכלו להשתמש בהן כ"בגד" יפיפייה לאהילים. על מנת להכין את האהיל הזה, הצמידו מטפחות אחת לצד השנייה על גביי גוף התאורה שלכם כדי לבדוק כמה מהן צריך כדי לעטוף אותו. לאחר מכן, תפרו את חלקיהן העליונים זה לצד זה והלבישו את התוצר על האהיל. תוכלו גם לווסת את כמות האור היוצאת מהאהיל על ידי הזזה של המטפחות מצד לצד, ליצירת תאורה עמומה או חזקה.
אהיל מטפחות

8. אהיל עם נקודות תאורה

עם האהיל האפלולי הזה תוכלו ליצור תאורה עירונית ומודרנית בקלות ובפשטות. על מנת לעשות זאת ציירו בנייני מגדלים על נייר רגיל, הדביקו אותו לחלקו האחורי של נייר יצירה שחור וצרו חורים לאורך קווי הבניינים שציירתם וגם מעליהם, כפי שמוצג בתמונה. הסירו את הנייר הרגיל והצמידו את העיטור השחור והחדש שלכם לאהיל שברשותכם. הדליקו את האור וראו כיצד העיר שיצרתם מאירה כמו מטרופולין גדול.
אהיל עם נקודות תאורה

9. מנורה מכפות פלסטיק

את היצירה הבאה תוכלו להכין עם ילדיכם, שילמדו תוך כדי עבודה כיצד להכין דברים ייחודיים מחומרים שיש בבית. כדי להכין את מנורת הכפות שלכם, השתמשו בחבילת כפות פלסטיק חד פעמיות וגזרו את הידיות שלהם. לאחר מכן, גזרו את חלקו התחתון של בקבוק שתייה רחב שלא פולט רכיבים רעילים, הדביקו את הכפות על הבקבוק באמצעות דבק אפוקסי או דבק לפלסטיק ואת פיית הבקבוק עטרו בטבעת שתיצרו מהכפיות. תלו את המנורה החדשה שלכם ותיהנו מיצירה שאף אחד לא ינחש ממה היא עשויה.
מנורה מכפיות פלסטיק

10. אהיל מגביעי נייר

האהיל הבא יקרוץ לחובבי האפייה, שישמחו לראות אותו במטבח שלהם בעת שהם אופים. כדי להכין את גוף התאורה הנפלא הזה, הניחו אהיל מנייר אורז (ניתן לרכוש בחנויות יצירה) וכלי בית על צלחת רחבה ויציבה, הדביקו עליו גביעי נייר אפייה זה לצד זה ובתוכם הדביקו גביעים קטנים יותר בצבעים רצויים. הניחו לייבוש למשך 4 שעות לפחות ותלו היכן שתרצו.
אהיל מגביעי נייר

11. אהיל גרביונים

כל מי שרכשה גרביונים אי פעם יודעת כיצד הם נקרעים בקלות או פשוט הולכים לחלקו האחורי של הארון מבלי שנראה אותם שוב. על מנת לנצל מחדש את פריטי הלבוש הללו, פשוט הלבישו אותם על אהילים ברחבי הבית וגזרו אותם בהתאם לגובה. אתם תשמשו מחדש בפריט נשכח והבית שלכם יהפוך למואר וצבעוני בדרך מיוחדת.
אהיל גרביונים

12.  מנורה מנייר וולום

את המנורה הבאה ניתן להכין מנייר וולום שקוף, שבעבר הכינו מעור אך כיום מכינים מכותנה, וניתן לרכוש אותו ברוב חנויות היצירה. כדי להכין את התאורה הקוצנית הזו, גזרו ניירות וולום לצורות משולש אחידות בגודלן והדביקו את החתיכות על אהיל של נייר אורז מלמטה למעלה בתצורה ובצפיפות שתרצו. תלו את האהיל הייחודי שיעניק מראה יוקרתי לכל חדר בשבריר מהמחיר של מנורות דומות שנמכרות בחנויות תאורה. 
מנורה מנייר וולום

מקור התמונות: רחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.