print header

10 דברים שכל גבר אוהב צריך לדעת

התנועה לשחרור האישה פועלת עוד משנות ה-60 כדי לבסס את הדעה כי אין שום הבדל בין גברים לנשים, אך המדע מוכיח את ההפך. למרות שהן שוות בזכויותיהן לגברים בכל צורה שהיא, גופן ומוחן של הנשים פועל שונה מזה של הגברים, וכדי לעבור את חיי הנישואים בשלום, יש 10 דברים שכל גבר אוהב צריך לדעת.

1. היא משתנה כל יום על בסיס המחזור שלה

עם השפעה על יותר מ-80% מהנשים, התסמונת הקדם וסתית היא שעיר לעזאזל מוכר. מה שלא כולם יודעים זה שנשים מושפעות על ידי המחזור שלהן בכל יום של החודש. רמות ההורמונים משתנות במוח ובגוף האישה ללא הרף, ומשנות את האנרגיה, המזג והרגישות יחד איתן.

כ-10 ימים לאחר תחילת הווסת, נשים מרגישות לעיתים קרובות יותר משוחררות וקצת יותר 'חצופות'. שבוע לאחר מכן, יש עלייה בפרוגסטרון, הורמון המחקה ואליום, שגורם לנשים לרצות להתכרבל עם כוס שוקו חם וספר טוב. בשבוע שלאחר מכן, הירידה ברמות של הפרוגסטרון עלולה לגרום לנשים להפוך לרגיזות ונוחות להתעצבן. עבור רוב הנשים, מצב הרוח הגרוע ביותר מגיע כ-24 שעות לפני שהמחזור שלהן מתחיל. 

נשים

 

2. היא באמת אינטואיטיבית (אם כי לא קוסמת)

גברים יכולים להרגיש לא בנוח בכך שלנשים יש כוחות 'על טבעיים' והן מסוגלות 'לקרוא מחשבות', אבל האינטואיציה של הנשים היא הרבה יותר ביולוגית מאשר מיסטית.

הנשים קיבלו את מתנת האינטואיציה כדי לשמור על התינוקות, שאינם יכולים לדבר. הן מסוגלות 'לחזות' מה התינוק צריך - מזון, חום וכו' - בלי שהוא יגיד להן באופן ישיר. זהו הסבר אחד מדוע נשים מדורגות גבוה יותר במבחנים של קריאת רמזים לא מילוליים. נשים לא רק זוכרות טוב יותר את ההופעה החיצונית של הסובבים אותן, אלה גם מזהות טוב יותר רמזים המועברים בשתיקה, הבעות פנים וגווני קול, כך מראים המחקרים. מיומנות זו, לעומת זאת, אינה מוגבלת לילדים. נשים, לעיתים קרובות, משתמשות בה כדי לדעת מה הבוסים, הבעלים ואפילו זרים גמורים חושבים ומתכננים.

המוח הנשי

 

3. היא נמנעת מתוקפנות

בקרב גברים, מצבי לחץ גורמים לתגובה של "הילחם או ברח", אך החוקרים הראו כי התגובה האינסטינקטיבית בקרב נשים, לאחר שהן חשות מאוימות, היא "התפייסי או התיידדי". כלומר, התגובה הנשית הפיזית היא לטובת גיבוש אסטרגיה מניפולטיבית - כריתת בריתות.

יכול להיות שתגובה זו של נשים, שנועדה למנוע אגרסיביות ותוקפנות פיזית, באה בגלל התלות הגדולה של ילדיהן שהן ערבות להשרדותן, גברים צריכים רק להפיץ את הגנים שלהם, ואילו הנשים נאלצות להישאר בחיים מספיק זמן כדי ללדת את דור העתיד. "זה לא שנשים הן לא תוקפניות, הן פשוט תוקפניות בדרכים שונות", אומר דניאל קרוגר, פסיכולוג אבולוציוני מאוניברסיטת מישיגן. "הן נוטות להשתמש בצורות עקיפות יותר של עימות".

המוח הנשי

 

4. היא מגיבה אחרת לכאב וחרדה

מחקרים של הדמיית המוח שנערכו במהלך 10 השנים האחרונות הוכיחו כי המוח הגברי והנשי מגיבים בצורה שונה לכאב ופחד. המוח הנשי עשוי להיות רגיש יותר מבין השניים.

לא רק שהמוח הנשי מגיב יותר לכמויות קטנות של מתח, הוא גם לא מסוגל להתרגל לרמות גבוהות של לחץ. לרגישות למתח יש מספר יתרונות - היא הופכת את מצבו הנפשי של האדם מלהיות ממוקד בקושי לגמיש ומודע יותר. אבל אם החרדה ממושכת, זה יכול להזיק. ממצאים אלה עשויים להסביר מדוע נשים נוטות יותר לדכאון, הפרעת דחק פוסט טראומטית והפרעות חרדה אחרות.

המוח הנשי

 

5. היא שונאת עימותים (אבל את חוסר התגובה אפילו יותר)

ידוע כי הנשים פיתחו רגישות מיוחדת לרמזים בין-אישיים כדרך להמנע מעימותים, מצב שבקרב נשים הוא בלתי נסבל. שיטפון של כימיקלים משתלט על המוח הנשי במהלך עימות - במיוחד בתוך מערכת יחסים אינטימית - כמעט כמו בהתקף.

אולי בגלל היכולת של "קריאת מחשבות", נשים בדרך כלל מוצאות ביטויים ריקים, או חוסר תגובה, כבלתי נסבלים לחלוטין. נערה צעירה תעשה מאמצים רבים כדי לזכות בתגובה בעוד נער לא יהיה כל כך נחוש. עבור נשים בפרט, תגובה שלילית עשויה להיות טובה יותר מאשר חוסר תגובה כלל.

המוח הנשי

 

6. היא מאבדת את החשק המיני בקלות

הדחף המיני של נשים דועך מהר יותר מאשר אצל גברים. עבור נשים, כדי "להיכנס לאווירה" - ובעיקר כדי להגיע לאורגזמה - איזורים מסויימים במוח צריכים להיכבות. ויש המון דברים שיכולים להדליק אותם בחזרה.

אישה עשויה לסרב לחיזורים של הגבר כי היא כועסת, חשה חוסר אמון, או אפילו כי הרגליים שלה קרות, כך על פי מחקרים. הריון, טיפול בילדים קטנים או גיל המעבר יכולים גם הם לדכא את החשק המיני של האישה (אם כי חלק מהנשים חוות עניין מחודש בסקס כעבור שנה).

העצה הטובה ביותר עבור הבחור? תתכנן מראש.

בשביל גברים, המשחק המקדים זה כל דבר שקורה 3 דקות לפני האקט. עבור נשים, זה כל מה שקורה 24 שעות לפני.

המוח הנשי

 

7. היא מושפעת מ"מוח ההיריון"

רמת הפרוגסטרון בגוף האישה גדלה פי 80 בשמונה השבועות הראשונים להריון, וגורמת למרבית הנשים לחוש מאוד שלוות ורגועות, הפרוגסטרון הוא כמו כדור שינה גדול.

השאלה האם ההריון גורם לנשים לחשוב אחרת שנויה במחלוקת - מחקר אחד שנערך לאחרונה קשר בעיות זיכרון עם ההורמונים של ההריון, אך מספר חוקרים הראו כי השינויים המתרחשים במוח מכינים אותו למצב אימהי. שינויים אלה ממשיכים גם לאחר הלידה. טיפול בתינוק משחרר הורמונים אימהיים, אפילו בקרב נשים שמעולם לא היו בהריון, כך מצאו חוקרים מאוניברסיטת טאפטס.

נשים

 

8. היא מושפעת מ"מוח האם"

שינויים פיזיים, הורמונליים, רגשיים וחברתיים המתרחשים אצל האישה מיד לאחר הלידה, עשויים להיות בעלי קנה מידה גדול. בגלל שכל שאר הדברים השתנו, היא צריכה שכל שאר הדברים יהיו צפויים ככל הניתן, כולל הבעל.

בעבר, היה זה נדיר עבור האמהות להיות אמהות במשרה מלאה, כיוון שתמיד היו מסביב קרובי משפחה שעזרו בגידול הילדים. אמא צריכה הרבה תמיכה, לא רק למען עצמה אלא גם למען הילד שלה. היכולת שלה להגיב כראוי לתינוק שלה עשויה להשפיע על התפתחות מערכת העצבים ומזגו הילד.

המוח הנשי

 

9. היא עוברת את תהליך ההתבגרות פעמיים

אף אחד לא רוצה לעבור את גיל ההתבגרות שוב. השינויים הפיזיולוגיים וההורמונליים המאפיינים גיל זה לא רק מייצרים תנודות במצבי הרוח ואי נוחות פיזית, אלא הם אף מציקים לגבי הזהות העצמית.

נשים, למרבה הצער, צריכות לעבור את גיל ההתבגרות שוב, כאשר הן מגיעות לגיל הבלות, בשנות ה-40 לחייהם. בנוסף לתקופות לא יציבות והזעות לילה, ההורמונים של האישה בתקופת המעבר הזו משנים את הרגשתה ודרך פעולתה של האישה, ולכן היא יכולה להיות עם מצבי רוח ממש כמו של נער מתבגר. משך תקופה זו משתנה: בין 2-9 שנים, כאשר אצל רוב הנשים הוא עובר בגיל 52.

נשים

 

10. היא אוהבת סיכונים בשנותיה המאוחרות

ברגע שהסתיים השינוי של גיל המעבר, הגוף עובר למצב "מתקדם" ו-"המוח החדש" מקבל את "הנפש החדשה". בעוד גברים מתחילים להראות עניין מוגבר במערכות יחסים כשהם מזדקנים, האישה המבוגרת מוכנה לחוויות חדשות - במיוחד אם הקן שלה ריק.

האישה עשויה להמשיך להרגיש מוטיבציה לעזור לאחרים, אבל המיקוד שלה עובר ממשפחתה לקהילה המקומית והעולמית. היא עשויה גם להרגיש רצון עז לעשות יותר עבור עצמה והקריירה שלה, אחרי שנים בהם היא הייתה המטפלת בכולם. השינוי הוא אינדיבידואלי, אבל עבור רוב הנשים שעברו את גיל ה-50, הדמדומים הופכים לשמחת חיים מוגברת ותיאבון גדול להרפתקאות חדשות.

המוח הנשי
מקור: קרן מיטלמן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו