print header

12 דברים שאפשר להכין מחפצי תינוק ישנים

  כל הורה יודע שילדים גדלים הרבה יותר מהר ממה שאנחנו מצפים. למרות שבימים הראשונים שלאחר הלידה קשה לראות זאת, התינוק הקטן יהפוך במהרה לילד גדול שכבר יודע ללכת על שתי רגליים ולדבר ללא מעצורים, אך מה עושים עם כל החפצים שהוא ואנחנו כבר לא עושים בהם שימוש מאז שזחל? הפתרון המהיר והטוב ביותר הוא בהחלט לתרום אותם לבן משפחה אחר שזקוק להם, אך אם אין אחד כזה תוכלו לשמור אותם ולהכין מהם דברים נפלאים שיעניקו להם מטרה חדשה. למדו כיצד להפוך 12 חפצי תינוק ישנים לדברים חדשים ויעילים.
 

1. עריסה – שולחן למידה

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
בין שיש לכם ילדים גדולים יותר ובין שאתם רוצים להכין לילדכם הגדל שולחן למידה ויצירה, זוהי הדרך המושלמת לעשות זאת בעזרת חפץ שכבר נמצא בביתכם ואינו בשימוש – העריסה! כל מה שאתם צריכים זה להסיר את שער העריסה ואת המזרן, לצבוע בצבע לוח לגיר את הבסיס (אם הבסיס שקוע, מומלץ להוסיף לוח עץ בגודל המתאים), והרי לכם שולחן למידה ויצירה. הילד יוכל לקשקש בגיר על השולחן, ואתם תוכלו לתלות עבורו שלל דברים על חלקי העריסה השונים בעזרת ווים לתלייה או וו יניקה. 

2. ספת תינוק – פינת קריאה

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
אם הילד שלכם כבר למד לקרוא או שהוא פשוט נהנה להסתכל על התמונות, תוכלו להרחיק את ספת התינוק מהטלוויזיה ולהציב אותה בפינה בחדר שתכינו במיוחד עבור קריאת ספרים. זה רעיון מושלם עבור מי שרוצה לעודד את ילדיו לקרוא יותר ספרים ולצפות פחות בטלוויזיה. הניחו את ספת התינוק בפינת חדר המשחקים או חדר השינה של הילד, תלו מעליה בד ארוך או סדין חלק בעזרת אהיל והרי לכם פינת קריאה נהדרת שכל ילד ישמח לבלות בה עם ספר טוב.

3. חבילות ריקות של מגבונים לחים – לוח חישה

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
לפני שאתם זורקים את החבילות הריקות של המגבונים הלחים, שמרו אותם בצד עד שתאספו מספיק כדי להכין את לוח החישה הנהדר הזה. הוא מספק לילדים חוויה שתפגיש אותם עם מרקמים שונים למגע אשר יעוררו את החושים שלהם ויפתחו בהם את הרצון לחקור ולגלות דברים חדשים. הסירו מחבילת המגבונים את פתח הפלסטיק והדביקו בתוכו דוגמאות שונות של שטיחים לבית ולגינה (אותן תוכלו להשיג בחנויות המוצרים לבית ולגינה), ספוגים או בדים שונים וכל דבר אחר שעולה לראשכם. לאחר מכן הדביקו את המכסים ללוח קרטון, אותו תוכלו לצבוע בצבע לבחירתכם, ותנו לילד לפתוח את המכסים ולגלות איזה מרקם חדש ומעניין מסתתר בתוכם.

4. שידת החתלה – שולחן משקאות לגינה

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
אמנם שידת ההחתלה יכולה פשוט לשמש כשידה רגילה בחדר הילדים, אך אם אתם רוצים להפוך אותה למשהו מיוחד, הרעיון הבא הוא מושלם עבורכם. צבעו את השידה והציבו אותה בגינה, שם היא תשמש כשולחן משקאות וכן כשידה לאחסון חפצים שונים שבהם אתם משתמשים בגינה. זהו רעיון פשוט מאוד שמראה לכם עד כמה רהיטים יכולים לשמש אתכם לכל דבר שתרצו, כל עוד תדעו כיצד להסתכל עליהם בעין טיפה שונה.
 

5. עריסה – ספסל גינה

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
כדי להשלים את המראה החדש של הגינה שלכם, תוכלו להפוך את עריסת התינוק לספסל מקסים שיוסיף חן רב לכל מקום שבו תציבו אותו. תצטרכו לנסר מעט את הרגליים של העריסה כדי להתאים אותה לגובה הנכון, וברגע שתציבו עליה כריות לספה איש לא יוכל לנחש שבעבר היא הייתה עריסה. 

6. ארגונית כיסים לתלייה על עריסה – וילונית לחלון

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
הרעיון הנהדר הזה יכול לשדרג את מראה חדר הילדים בעזרת חפץ שהיה נזרק או נשכח – ארגונית כיסים לתלייה על העריסה. כל שעליכם לעשות זה לחתוך את הבד מהצדדים, כך שיהיה פרוש ולא בצורת כיסים, ולהסיר מתוכו את חומר המילוי. לאחר מכן תפרו אותו לעצמו כל 50 ס"מ לאורכו (או כל מרווח אחר שמתאים לכם), ליצירת צורה שמזכירה וילונות רפויים ומשוחררים. תלו את הווילונית החדשה שיצרתם על מתקן לתליית וילונות מעל לחלון – תוכלו להשתמש בווים לתלייה או מנגד פשוט להצמיד את הווילונית בעזרת ולקרו (סקוץ') שתצמידו כל חלק שלה לווילונית ולמתקן התלייה.

7. צנצנות מחית לתינוק – 10 דברים שניתן לעשות איתן

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
אם אתם נוהגים לקנות לתינוקכם צנצנות עם מחית פירות, שמרו כל אחת מהן, שכן הן יכולות לשמש אתכם לשלל דברים. החל מנברשת נרות בעזרת הצנצנות הגדולות, דרך ערוגת תבלינים בעזרת הצנצנות הקטנות יותר ועד למעמד מקסים ומיוחד לתמונות עם כל סוגי הגדלים – לחצו כאן כדי להכיר 10 דברים שניתן לעשות עם צנצנות. 

8. שער בטיחות לתינוק – מתקן לייבוש ותליית בגדים

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
כשהתינוק היה קטן, והיה צורך לשמור עליו שלא יגיע למקומות מסוכנים בבית או למדרגות, שער הבטיחות עשה את עבודתו נאמנה. אך כעת, כשילד גדל וכבר אין בו צורך, מניחים אותו בצד על ליום שבו אולי יהיה לו שימוש נוסף. ובכן, היום הזה הגיע, כי כעת תלמדו שאתם יכולים להכין באמצעותו מתקן נהדר לתלייה שניתן לשלוף ולהצמיד לקיר בכל רגע שרוצים. כל שעליכם לעשות זה לתלות אותו על וו תליה ממתכת שצמוד לקיר בעזרת ברגים, ולתלות כ-⅔ לפני הקצה התחתון שלו עוד חתיכת עץ שתשמש לתמיכה ברגע שתרצו לפתוח את המתקן. השעינו את המתקן על קרש העץ כדי לתלות עליו בגדים, והצמידו אותו לקיר כשלא נעשה בו שימוש.

9. קפיצי מזרן עריסה – לוח למודעות ותליית תמונות

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
אם הכנתם כבר מהעריסה שלכם את שולחן היצירה והלמידה מסעיף 1, כנראה שנשארתם עם מזרן שאין לכם מושג מה לעשות איתו. תוכלו להשתמש מחדש בקפיצים של אותו מזרן כלוח מודעות שניתן לתלות עליו כל דבר שרוצים בעזרת אטבים. קשטו את הלוח עם גלויות יפות, תמונות משפחתיות או אפילו אדניות לתלייה, והוסיפו מודעות לשאר בני הבית או לעצמכם – פשוט תלו אותו על ווים לתלייה על הקיר וזה הכל!

10. שאריות צבעי שעווה – נרות צבעוניים

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
ילדים אוהבים לצייר בצבעים שעווה, אך אלו לעתים נשברים ואנו נשארים עם חתיכות קטנות ושבורות שכבר אינן מתאימות לשימוש. אם אתם קונים צבעי שעווה חדשים לילדכם, השתמשו בישנים כדי להכין נרות צבעוניים נהדרים. כל מה שאתם צריכים זה כמה כוסות זכוכית קטנות שאינן בשימוש ונרות רגילים. חתכו את הנרות כך שיישאר רק הפתיל והציבו אותו בתוך כוס. שברו את השעווה שנשארה לכם לחתיכות, הניחו כמה בתוך כוס אחרת והכניסו אותה למיקרוגל למשך דקה. המשיכו לחמם למשך 30 שניות שוב ושוב עד שהשעווה נעשית נוזלית, ומזגו אותה לכוס עם הפתיל כך שתכסה את בסיסה. לאחר מכן הכניסו שבבי צבעי שעווה לכוס אחרת, חממו אותה במיקרוגל למשך 2 דקות, ולאחר מכן ל-30 שניות נוספות שוב ושוב עד שצבע השעווה הופך לנוזלי. מזגו את השעווה לכוס עם הפתיל, תנו לה להתקרר והוסיפו שכבת צבע נוספת באותו האופן עד שתכסו את כל גובה הכוס.

11. גרביים ישנות – בובת נחש

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
כפות הרגליים של התינוקות גדלות מהר בדיוק כמוהם, אך במקום לזרוק את הגרביים החמודות שלהם, תוכלו להכין מהם בובה חמימה ונעימה עבורם שהם ללא ספק יאהבו. פשוט אספו מספר גרביים, גזרו את החלק של העקב ואת החלק של קצות האצבעות כך שתקבלו שרוול ישר, תפרו כל גרב לאחרת ליצירת נחש ומלאו אותו בצמר גפן. שמרו לעצמכם גרב אחת עם קצות האמצעות, שתשמש כראש הנחש ולה תוכלו לתפור כפתורים כעיניים וסרט כלשון.

12. קופסאות של פורמולה – תופי צעצוע

שימוש מחדש בחפצים של התינוק
אם אתם מאכילים את התינוק שלכם בפורמולה, שמרו את הקופסאות שבהן היא מגיעה ליצירת תופי צעצוע שכל ילד יאהב לשחק איתם, ולמזלכם הם לא עושים רעש רב כלל וכלל. ראשית הסירו את המכסה והדביקו בד לבחירתכם סביב הקופסה. לאחר מכן הדביקו לפתח המכסה בד לבד שמעט גדול יותר ממנו וכך גם לתחתית הקופסה, והעבירו דרך הבדים האלה חוטים שיצמידו אותם לצדי הקופסה וימתחו אותם (ניתן להעביר בהם חרוזים, אם אתם מעוניינים בכך).

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו