print header

50 שימושים שונים שכדאי להכיר לחפצים שיש לכם בבית

 למי מאתנו אין משחת שיניים, גומיות פשוטות או קופסאות וזלין שלרוב סתם יושבים בארון בחוסר מעש? הסיבה לכך היא שיש הרבה מאוד פריטים שאנו פשוט לא יודעים שמעבר לשימוש היחידי שאנחנו עושים איתם, הם מציעים לנו עוד הרבה מאוד דרכים לשפר ולייעל את חיינו בצורה חסכונית ופשוטה. את 10 החפצים האלה כנראה יש לכם בבית, חלקם סתם שוכבים מבלי שאתם אפילו עושים בהם דבר, אך אם תכירו את השימושים המיוחדים הבאים בכל אחד מהם, תוכלו לנצל אותם ביעילות רבה יותר וגם להיעזר בהם במקרה הצורך.

משחת שיניים

משחת שיניים
 

1. מסירה כתמי דיו ואודם מבד – אם נזל לכם דיו מהעט לכיס החולצה או על המכנסיים, מרחו משחת שיניים שאינה ג'ל על הכתם ושפשפו היטב. שטפו במים וחזרו על התהליך עד שהכתם נעלם. זה עובד גם עם כתמי אודם.

2. מסירה ריחות חזקים מהידיים – אם קילפתם שום ואינכם מצליחים להסיר את הריח שלו מהידיים, שטפו את הידיים עם משחת שיניים במקום עם סבון. לא רק שתסירו את הריח הרע מהידיים, יהיה להן גם נינוח נעים ומרענן.

3. מונעת התעבות מים על המראה במקלחת – אם נמאס לכם להתגלח מול מראה מעורפלת, כסו אותה בשכבה דקה של משחת שיניים שאינה ג'ל ונגבו אותה לפני שאתם נכנסים למקלחת. למשך הימים הקרובים מים לא יתעבו על המראה.

4. מסירה כתמי צבע שמן מקירות – אם הילד צייר על הקיר במקום על הנייר בזמן שהשארתם אותו לבד לרגע, קחו מברשת או מטלית, מרחו עליה משחת שיניים שאינה ג'ל ושפשפו את הקיר. לאחר מכן העבירו עליו מטלית לחה כדי להסיר את המשחה.

5. ממרקת יהלומים – מרחו מעט משחת שיניים על מברשת קטנה וקרצפו את טבעת היהלום שלכם בדיוק כפי שהייתם מקרצפים את השיניים כדי לנקות אותה ולגרום לה לנצנץ כמו חדשה. עברו עליה עם מטלית לחה כדי להסיר את המשחה.

גומיות

גומיות
 

1. מחזקת אחיזה בכלי עבודה – אם אתם סובלים מידיים מזיעות או שהבורג שאתם מנסים להוציא מוברג חזק מדי, עטפו את ידית כל העבודה שלכם עם גומייה כדי לשפר ולחזק את האחיזה. זה עובד גם עם מכסים של צנצנות שקשה לפתוח.

2. מונעת החלקת משקפיים – אם אתם נוהגים להרכיב משקפי ראייה או שמש בזמן ריצה או אימון גופני, תוכלו למנוע מהם מלהחליק וליפול אם תכרכו גומיות על שולי 2 הידיות (החלק שיושב על האוזן). המשקפיים ישבו על הראש בנוחות ולא יחליקו אפילו אם תזיעו.

3. מרככת נפילת שלטים – כרכו גומיות בתחתית ובראש השלט (של הטלוויזיה, המזגן או כל שלט אחר) כדי לרכך את הפגיעה במקרה של נפילה. כך תוכלו לשמור על השלטים שלכם לאורך זמן מבלי שיהרסו.

4. סגירת ארונות כפולים – אם יש לכם ארונות כפולים בהם אתם שומרים חומרי ניקוי, מתחו גומייה מידית לידית על מנת שילדים קטנים לא יוכלו לפתוח אותם ולגשת לחומרים מסוכנים. כך תוכלו לנעול אותם בצורה שתהיה גם נוחה לפתיחה ונעילה מהירה.

5. מחייה מחדש מטאטא ישן ובלוי – אם שיערות המטאטא שלכם בלויות וכבר לא עושות את העבודה, כרכו גומייה סביבם כדי לאגד אותן יחדיו ולגרום להן לשמור על צורה שתנקה כמו שצריך. כך תוכלו להמשיך להשתמש במטאטא גם אם גיליתם באמצע הניקיונות שהגיע הזמן להחליף אותו.

לק ציפורניים

לק לציפורניים
 

1. מחזק הברגות – אם הידית של הסיר או של הארון טיפה רופפת ואינכם מצליחים להבריג את הבורג כך שיחזיק חזק, מרחו עליו מעט לק והבריגו שוב. תנו לו להתייבש והוא יחזיק הרבה יותר טוב. זה גם עוזר למנוע מהבורג להחליד.

2. סוגר מעטפות – אם ליקקתם את הדבק שעל המעטפה וסגרתם אותה אך פתאום גיליתם ששכחתם להכניס דבר נוסף או לתקן משהו במכתב, תוכלו לפתוח את המעטפה בעדינות ולהדביק אותה מחדש בעזרת שכבה של לק שקוף. מרחו את הלק לאורך פתח המעטפה והניחו עליה ספר בזמן שהלק מתייבש.

3. עוזר להכניס חוט לקוף המחט – אם אתם מנסים להשחיל חוט תפירה לקוף המחט ולא מצליחים, טבלו את קצה החוט בלק כדי שיתקשח, תנו לו להתייבש ונסו שוב. הפעם זה יהיה קל בהרבה.

4. מונע השחרת תכשיטים פשוטים – אם יש לכם תכשיטים פשוטים שעשויים להשחיר לאורך זמן, מרחו עליהם מעט לק שקוף כדי למנוע את האפקט. התכשיטים ייראו טוב יותר לאורך זמן.

5. עוזר להבדיל בין מפתחות – אם יש לכם מספר מפתחות דומים שאתם מתקשים להבדיל ביניהם, תוכלו לצבוע את החלק העליון שלהם בצבעי לק שונים על מנת שיהיה קל לזהות לאיזה מנעול מיועד כל מפתח.

דפי מרכך למייבש כביסה

דפי מרכך למייבש
 

1. מונעים ריח רע בנעליים – אם נעלי הספורט שלכם מדיפות ריח רע, דחפו לתוכן דפי מרכך והשאירו אותן כך למשך הלילה. זה עובד גם עם מזוודות ותיקים, ותוכלו להשתמש גם בדפי מרכך משומשים.

2. מנקים מחבתות עם כתמים קשים – אם אינכם מצליחים לנקות את המחבת, הסיר או משטח האפייה מכתמים קשים, שפכו לתוכם מים והניחו בהם דף מרכך. תנו לו לשבת למשך כמה שעות ולאחר מכן נגבו בקלות את הכתמים.

3. מנקים אבק ביעילות – אם אתם רוצים להסיר אבק ממשטחים כמו רהיטים או וילונות שלא תרצו להרטיב עם מטלית לחה, פשוט עברו עליהם עם דף מרכך לכביסה. הוא מסיר אבק ביעילות גם כשהוא יבש.

4. דוחים חרקים – אם אתם סובלים מיתושים או מנסים להרחיק מכם דבורים, תוכלו להעביר על עורכם דף מרכך לכביסה. זה עוזר לדחות את החרקים ביעילות. 

5. מסיר כתמי סבון במקלחת – אם דלת המקלחת שלכם ספגה כמה כתמי סבון במהלך השימוש, תוכלו לנקות אותם בקלות בעזרת ניקוי עם דף מרכך לכביסה.

 

וזלין

וזלין
 

1. מגן על כפות הרגליים של חיות מחמד – אם חיית המחמד שלכם סובלת מכפות רגליים יבשות או סדוקות, מרחו עליהן מעט וזלין כדי לעזור להימנע מכאבים ופציעות נוספות. מומלץ לעשות זאת באופן כללי אחרי שחוזרים מטיול בחוץ.

2. מונע טעויות כשמורחים לק על הציפורניים – אם אתן מעדיפות להימנע מלכלוך האצבעות כשאתן מורחות לק, מרחו סביב הציפורניים מעט וזלין, וכל לק שימרח על האצבע ירד בקלות.

3. עוזר להחלים מכוויות שמש – אם נשרפתם בשמש תוכלו למרוח על הכוויות וזלין כדי לשמור על הלחות בתוך העור ולמנוע ממנו מלהתייבש ולהתקלף. 

4. מונע שפשפות – אם אתם נוטים לסבול משפשפות ואין לכם טלק שיעזור לכם למנוע אותן, תוכלו למרוח על האזור מעט וזלין שיעזור להימנע מהמצב הלא נעים.

5. מסתיר קצוות מפוצלים – אם אתן סובלות מקצוות מפוצלים בשיער תוכלו להחליק עליהן מעט וזלין כדי להסוות אותן. מספיק למרוח כמות קטנה במיוחד כדי לקבל את האפקט הרצוי.

עיפרון

עיפרון
 

1. דוחה עשים – אם אתם סובלים מעשים בתוך הארונות שלכם, הניחו חידודי עיפרון בתוכם. העשים לא יתקרבו אליהם וגם לא לבגדים שלכם.

2. מתקן רוכסן תקוע – אם הרוכסן של הבגד שלכם נתקע שפשפו את השיניים שסביבו בעיפרון. זה יעזור להחליק את הרוכסן והוא יפתח בקלות. זה עוזר גם להחלקת מנעולים ישנים.

3. שומר מחטים לתפירה – אם אין לכם כרית לשמירה על המחטים, תקעו אותם במחק שעל העיפרון. כך תוכלו לאחסן אותם בקופסת ציוד התפירה שלכם מבלי שיתפזרו.

4. סוגר לעגיל – אם נעלם לכן הסוגר לעגיל, תוכלו לאלתר אחד חדש. פשוט הוציאו את המחק של העיפרון והשתמשו בו כסוגר. זה פתרון זמני מצוין!

5. ניקוי סוליות נעליים – אם דרכתם על לכלוך דביק שנתקע לכם בסוליית הנעליים, הדרך היעילה והזמינה ביותר להוציא אותו היא בעזרת עיפרון.

מלח

מלח
 

1. יעיל בשטיפת ירקות – כדי להסיר לכלוך מהירקות שלכם מומלץ לשטוף אותם בקערת מי מלח שתעזור להסיר את הלכלוך ביעילות ובקלות. רק הניחו אותם בקערה, נערו אותה וכל הלכלוך ירד בקלות.

2. משפר את טעם הקפה – הוסיפו קמצוץ מלח לסלסלת מכונת הקפה שלכם כדי לשפר את טעם הקפה. המלח עוזר להיפטר מהחומציות שבקפה בקלות.

3. מאריך את חיי הגבינות – תוכלו למנוע מהגבינות שלכם להעלות עובש על ידי עטיפתן במטליות נייר ספוגות במים עם מלח. שמרו אותן במקרר והן יהיו טריות לאורך זמן רב יותר.

4. מנקה כתמי יין על בד – אם נשפך לכם מעט יין על מפת השולחן או על הבגד תוכלו לספוג אותו בזריזות אם תשפכו על הכתם כמות נדיבה של מלח. לאחר מכן טבלו את הבד במים קרים למשך 30 דקות וכבסו בכביסה רגילה. הכתם ירד כלא היה.

5. מקל על עקיצות יתושים – אם אתם סובלים מעקיצות יתושים טבלו מטלית נייר במי מלח קרים והניחו על העקיצות. לעקיצות נפוחות ומציקות במיוחד מומלץ להוסיף לתערובת גם מעט שמן זית.

חומץ

חומץ
 

1. מונע דהיית צבע מבד – אם אתם חוששים שהבגד האהוב עליכם יאבד את הצבע שלו, טבלו אותו בתערובת של חומץ ומים קרים (ביחס של 1:1) למשך 15 דקות לפני הכביסה. הצבע יישמר והבד לא ייהרס.

2. חיסול עשבייה – אם אתם רוצים לחסל עשבייה שצומחת בסדקים ברחבי הגינה, פשוט שפכו עליה חומץ. התרכובת החומצית תהרוג את העשבים ביעילות, במיוחד אם הם צעירים.

3. מחיה מחדש ירקות נבולים – אם הירקות הירוקים שלכם איבדו מהמרקם שלהם והפכו לרכים, תוכלו להחזיר אותם לחיים על ידי טבילתם בתערובת של 2 כוסות מים קרים וכפית חומץ למשך 10 דקות. לאחר מכן שטפו אותם, יבשו והגישו.

4. מנקה לכלוך מהמקלדת – אם המקלדת שלכם שומנית ומלוכלכת, טבלו מטלית בחומץ ומים (ביחס של 1:1), סחטו אותה כמה שניתן והעבירו על המקלדת. השתמשו באותה צורה במקלות לניקוי אוזניים כדי לנקות את החריצים שבין המקשים.

5. מסיר ריח של עשן – אם שרפתם את האוכל בזמן הבישולים והבית מסריח מעשן, טבלו מגבת בחומץ ונערו אותה סביב החדר. המגבת תספוג את הריח במהירות. מומלץ להשאיר גם קערה מלאה בחומץ בחדר שממנו מגיע הריח למשך כמה שעות כדי לנטל אותו לחלוטין.

קיסמי שיניים

קיסמים
 

1. מונע גלישת מים מסיר – אם אתם חוששים להשאיר סיר רותח בשל גלישת מים, תקעו קיסם בין המכסה לסיר כדי ליצור מרווח שייתן לאדים אפשרות לברוח וכך תמנעו מהמים מלגלוש מהסיר.

2. עוזר למצוא את הסוף של נייר הדבק בקלות – אם אתם רוצים להשתמש בנייר הדבק מבלי לחפש את הקצה שלו ולהיאבק בהפרדתו מהגליל, הדביקו אליו קיסם כשאתם מסיימים להשתמש בו. כך בפעם הבאה שתיגשו אליו תוכלו להפריד אותו בקלות מהגליל.

3. עוזר לטגן נקניקיות ביעילות – העבירו קיסם בין כל זוג נקניקיות כדי לשמור על מרווח ביניהן בזמן הטיגון, כך תוכלו לדאוג שלא ייצמדו אחת לשנייה ויטוגנו באופן שווה בכל הצדדים.

4. שומר על גבעולים ישרים – אם הגבעול של הצמח שלכם מתעקם, תקעו לידו מספר קיסמי שיניים. כך הגבעות יגדל לגובה בצורה ישרה, ממש כפי ששומרים על גזעי עצים צעירים בעזרת קרשי עץ.

5. עוזר לעשות גמורים בעבודות צביעה – אם אתם צובעים רהיט תוכלו לצבוע את הפינות בקלות בעזרת קיסם שיניים. טבלו אותו בצבע ומרחו את הצבע על פינות הרהיט בקלות.

טלק

טלק
 

1. עוזר להסיר כפפות גומי – אם גם אתם מסתבכים עם הסרת כפפות הגומי אחרי הניקיון, פשוט שפכו לתוכן מעט טלק לפני שאתם עוטים את הכפפות על כפות ידיכם. כשתסיימו לנקות הן יירדו בקלות.

2. מסיר חול בקלות – אם אתם נוסעים לחוף הים קחו אתכם בתיק טלק כדי לנקות את הרגליים לפני שאתם נכנסים לאוטו. רק פזרו מעט ממנו על כפות הרגליים והחול ירד בקלות. כך גם לא תלכלכו את הבית כשתחזרו אליו.

3. מסיר כתמי שמן מבגדים – אם לכלכתם את הבגד האהוב עליכם עם שמן, טבלו צמר גפן בטלק ושפשפו על הכתם עד שהוא יורד. לאחר מכן כבסו את הבגד בכביסה רגילה. הכתם יעלם כלא היה.

4. משחרר קשרים בשרשרות – אם מצאתם את השרשרת האהובה עליכם מלאה בקשרים שקשה לכם לפתוח, פזרו עליה מעט טלק ונערו אותה. הקשרים יפתחו בקלות רבה יותר.

5. דוחה נמלים – אם נמלים נכנסים לבית שלכם דרך חריצים, שפכו לתוכם וסביבם טלק ותוכלו להגיד למזיקים הקטנטנים להתראות.

מקור התמונות: Scehardt, Deerstop, trenttsd, Ishikawa Ken, Austin Kirk

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו