print header

עצות פשוטות שיגרמו לילדנו להרגיש נאהבים

 
בזמנים המודרניים בהם אנו חיים, כשהשגרה שלנו לחוצה מאוד ועלינו להספיק לא מעט דברים בעבודה ובבית, לעיתים קשה לנו להקדיש לילדנו את הזמן שהיינו רוצים בכדי שירגישו נאהבים. זו הסיבה שכדאי שתכירו את הדרכים היעלות הבאות שיגרמו לילדכם להרגיש נאהבים גם ברגעים פחות צפויים, בעיקר כשהן כה פשוטות לביצוע.  
 
ילדים אהובים
 

1. אמרו עליהם דברים טובים כשהם "לא בסביבה"

תמיד כיף לקבל מילה טובה או לשמוע מחמאה שעושה טוב על הלב, במיוחד מאנשים חשובים ואהובים, אבל אין כמו לשמוע הערה טובה כשלא יודעים שאתה שומע אותה. כלומר אם תגידו מילים חיוביות על הילדים שלכם כשהם חושבים שאתם לא יודעים שהם בסביבה, הם יתמלאו בשמחה וירגישו נאהבים ורצויים. 
 
 

2.שימו תמונות שלהם בארנק

כשאתם מסתובבים עם ילדכם, פעולת הוצאת הארנק מהכיס או התיק מתבצעת לא מעט, לכן מומלץ לשים תמונות שלהם כדי שידעו שהם אתכם בכל מקום, כל הזמן. כמובן שרצוי לעדכן את התמונות עם גדילתם של הילדים.

ילדים אהובים
 
 
3. החליפו את שומר מסך
 
במידה ויש לכם מחשב בשימוש של כל המשפחה, החליפו לעיתים קרובות את שומר המסך שלכם, עם תמונות של ילדכם או תמונות משפחתיות. פעולה פשוטה זו תראה לילדכם שאתם חושבים עליהם גם כשאתם מתעסקים בעניינים שלכם.
 
 
 
4. המשיכו לצלם אותם
 
כשהילדים שלנו קטנטנים אנחנו לא מפסיקים לצלם אותם ולתעד כל תזוזה והתקדמות שלהם, אך כשהם גדלים פעולת התיעוד בנסיגה. יותר מזה לרוב המתבגרים שלנו פחות אוהבים להצטלם, אבל אין זו סיבה טובה מספיק בשביל להפסיק. לכן המשיכו לצלם תמונות משפחתיות ותנו גם להם לתפוס פיקוד ולתפעל את המצלמה וכשהם יגדלו הם יבינו את חשיבותן של התמונות, יעריכו זאת מאוד וירגישו נאהבים. 
 
ילדים אהובים
 

5. תעכבו את שעת השינה

ברוב הבתים יש לילדים שעת שינה מוגדרת בה עליהם לעמוד וללכת לישון. תבחרו יום מתחלף בכל שבוע או שבועיים בו תעכבו את שעת השינה ותאפשרו להם להישאר אתכם עוד רבע שעה. הסבירו להם שהם חשובים לכם מאוד ולכן תשמחו "לשבור שגרה" ולבלות איתם זמן נוסף, שכמובן לא יפגע בשעות השינה שלהם באופן משמעותי. 

 

6. מסגרו ותלו תמונות של המשפחה 

התמונות בבית ממלאות תפקיד חשוב ומשמעותי וישנן תמונות שגם הוצאנו עליהן לא מעט כסף. בכדי לגרום לילדים שלכם להרגיש עוד יותר נאהבים וחשובים מומלץ לבחור יחד תמונה שלהם, כזו שאהובה עליהם במיוחד או תמונה משפחתית, למסגר אותה ולתלות במקום חשוב בבית.

ילדים אהובים
 

7. השאירו פתקים במקומות לא צפויים

לא מעט פעמים ילדכם מגיעים הביתה לפניכם ואין מי שיקבל את פניהם, לכן השארת פתקים מצחיקים או מפגיני חיבה ישמחו אותם מאוד. בחרו כל פעם מקום אחר שאתם יודעים שילדכם יגיע אליו במהירות: על השלט של הטלוויזיה, המראה בשירותים, העכבר של המחשב וכדומה. הפתקים יוכיחו לילדים שלכם שאתם חושבים עליהם כל הזמן ומתעניינים בהם גם שאינכם נמצאים.

 

8. תתרגשו ותשתמשו במתנות שלהם

כשהילדים שלכם מכינים לכם הפתעות או קונים לכם מתנות, תשמחו ותחמיאו להם על הבחירה המוצלחת והשתמשו בהן. כנראה שהילד התאמץ לא מעט בכדי לבחור או להכין את המתנה האולטימטיבית עבורכם ואין דבר שיעשה לו טוב יותר מלדעת שאהבתם אותה ושזה הדבר הטוב ביותר שיכולתם לבקש.

ילדים אהובים
 

9. הכינו סנדוויץ' אהוב לבית הספר

מלאכת הכנת הסנדוויצ'ים הינה עבודה יומיומית, שדורשת מאתנו לא מעט זמן כשלרוב השגרה מעייפת אותנו ואנו מפסיקים להיות יצירתיים והסנדוויצ'ים הופכים למעט משעממים. עשו לכם מנהג לבחור ביום אקראי שבו אתם מכינים כריך מיוחד לילדכם, שמכיל את המאכל האהוב עליו. הילד ירגיש מיוחד ונאהב כשהוא יפתח את שקית האוכל הלא שגרתית. כמובן שבאפשרותכם לצרף פתק קצר ומצחיק וכך להעניק להם עוד חיזוק חיובי ואוהב.

 

10. הקדישו זמן לטייל עם הילדים במקומות אהובים עליהם

לעיתים בגלל חוסר זמן הילדים מצטרפים אל ההורים בסופי השבוע לסידורים ולמקומות שפחות מעניינים ומרגשים אותם, לכן זכרו לצאת איתם גם לטיולים במקומות שגם הם אוהבים: לטבע, לים, לגן החיות וכדומה. כמובן שתחוו איתם את ההתרגשות וההנאה שלהם אפילו אם אתם פחות מתחברים למקום הנבחר.

ילדים אהובים
 

11. שתפו אותם בהחלטות הקשורות לבית

במידה ואתם מתלבטים בנושאים הקשורים למראה הבית או לתפקוד הבית, השתדלו לשתף את הילדים שלכם ותנו להם להשמיע את דעתם. בצורה זו הם ילמדו כיצד מתקבלות החלטות ובאילו שיקולים יש להתחשב וכמובן שגם ירגישו משמעותיים וחשובים. 

 

12. המציאו חג משפחתי

כולנו אוהבים את אווירת החג ומצפים בכיליון עיניים לחג הבא, בעיקר הילדים, לכן נצלו את ההזדמנות ליצור משהו מיוחד וייחודי אך ורק למשפחה שלכם. תשאלו את ילדכם איזה חג הם היו רוצים לחגוג במידה והיו יכולים להמציא אחד כזה כמו חג הכלבים או חג המרשמלו, לאחר שיבחרו - קבעו תאריך מיוחד, סמנו אותו בלוח השנה, המציאו לו מנהגים משלו והקפידו לחגוג אותו כל שנה.

ילדים אהובים
 

13. שימרו גם את הדברים הפחות חיוביים

רובנו נוהגים לשמור את הדברים הטובים שילדינו אוספים במהלך חייהם כמו מכתבי הערכה, מדליות, תעודות וכדומה, אך פחות ממהרים לשמור את הדברים הפחות זוהרים. לכן בפעם הבאה שילדכם משתולל ונפצע או מקבל מסמך שלילי מהלימודים אל תמהרו להשליך את העדויות לפח ושימרו אותם. יום אחד בעתיד תוכלו לעבור יחד על החוויות הטובות והפחות טובות שהובילו את הילדים להיות מי שהם ולהביט עם חיוך גם על הדברים השליליים.

 

14. הזמינו את החברים של ילדכם לארוחות כיפיות

את הפעולה הזו תבצעו כאשר יש לכם זמן להשקיע קצת יותר והזמינו את החברים הקרובים של ילדכם לסדנת בישול של מאכל אהוב עליהם, בהדרכה שלכם. הזמן הזה יקרב בינכם וילדכם ירגיש מיוחד וחשוב.

ילדים אהובים

15. תנו לילדכם לעזור בבית

יש לנו לעיתים נטייה להרחיק את הילדים ולא לתת להם לסייע כשמדובר בפעולות מורכבות, מחשש שהם לא מספיק זהירים או עלולים להיפגע. אך למעשה ניתן לאפשר להם לעזור כמעט בכל דבר: למנות אותם להיות אחראיים על הציוד שמשתמשים בו, להחזיק דברים מסוימים וכך הלאה. הילד ירגיש שהוא משמעותי בבית ושהעזרה והנוכחות שלו חשובה. 

 

16. המציאו סיסמה משפחתית

בדרך כלל כשאנו פוגשים את משפחתנו אנו נוהגים לברכם בנשיקה או בחיבוק, וזו הזדמנות נהדרת להפוך את המפגש הראשוני למעניין יותר. חישבו יחד על סיסמה של לחיצת ידיים מסוימת שאותה תבצעו בכל פעם מחדש. הפעולה הזו תקרב בינכם ותיצור רגע ייחודי ומיוחד רק למשפחתכם.

ילדים אהובים
 

17. הקליטו קטע מצחיק ושימו כשעון מעורר לילדכם

ידוע כי לא פשוט להעיר את הילדים בכל בוקר מחדש ובמיוחד לגרום להם לקום עם חיוך. לכן כדאי לכם לאמץ שיטה מדליקה שתפתיע את ילדכם ותעיר אותו בבוקר עם חיוך וידיעה שחשבתם עליו. הקליטו קטע מצחיק בטלפון הנייד והגדירו אותו כצליל של השעון המעורר של הילד, הצלצול המפתיע יפתח את היום באנרגיות חיוביות ובחיוך. השתדלו להחליף את הצלצול בכל פעם שתוכלו להקדיש לכך זמן.

 

18.תחלמו יחד

תקדישו זמן מתי שמתאפשר, לפני השינה או בארוחת הערב, בכדי לחלום יחד עם ילדכם. שתפו אותם במשאלות לבכם, הקשיבו לחלומות שלהם ותוכלו לדמיין את החוויות שהייתם עוברים בדרך ואת המקומות המיוחדים שראיתם. כמובן שזו גם דרך מעולה להיחשף לרצונות הכמוסים של הילד ואולי כך תוכלו לאתר משאלות שניתן להגשים.

ילדים אהובים
 

19. הכינו צלחת מפתיעה לשבת בבוקר

בימי שישי בערב כשהילדים כבר ישנים הכינו צלחת עם הפינוקים האהובים עליהם והניחו לכל ילד במקום שבו הוא נוהג לשבת בשולחן האוכל. כשהילדים יתעוררו בבוקר ויגלו את צלחת ההפתעות הם יתרגשו מאוד, ירגישו חשובים ואתם תזכו לישון קצת יותר.

 

20. הזכירו לילדכם שלא משנה מתי, תהיו שם בשבילם 

ישנה אפשרות שברור לילדכם שתהיו נוכחים בשבילם בכל רגע שיצטרכו, אך אין זה אומר שלא צריך להזכיר להם. מילים פשוטות אלו ימלאו אותם בביטחון ובידיעה שבכל מצב ובעיה שהם יתקלו יש להם למי לפנות, ואין דבר מחזק מזה.

 
מקור התמונות: jedpinoy2323  RebeccaVC1 Loren Kerns  liz west Jennifer  Jeff Porter  Miloš Marković   fotologic  nate bolt  Louish Pixel  Sprogz

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו