print header

למה כל ילד צריך כלב?

לכל ילד וילד מגיע שיהיה לו חבר אחד אמיתי, חבר שהולך איתו לכל מקום, שמח לעשות כל מה שהוא עושה ומעניק את כל כולו לילד. אם רק תאמצו כלב חדש למשפחה, תוכלו גם אתם להעניק לילד שלכם את החבר המושלם. 12 הנקודות הבאות יוכיחו לכם למה גם הילד שלכם צריך כלב.

 
1. הילדים יחלו פחות
מחקר שנערך בבית חולים פיני מצא כי תינוקות אשר חיו בשנה הראשונה לחייהם עם כלב בבית לקו פחות במחלות נשימתיות וזיהומים שונים מאשר תינוקות אשר לא חיו עם כלב בבית. החוקרים מעריכים כי ההבדל בין התינוקות נובע מהעובדה כי הקרבה לכלבים חשפה את התינוקות ליותר חיידקים, וכך גרמה למערכת החיסונית שלהם להתחזק יותר מהר.

כלבים וילדים

 

2. הילדים יקראו טוב יותר
כאשר ילדים צעירים לומדים לקרוא, תמיד מגיע השלב בו הם מתביישים לקרוא בקול רם, ולכן נמנעים מפעולה זו לגמרי. כאשר הילדים מקריאים בקול רם ליד בעלי חיים הם לא חשים במודעות העצמית ובחרדה ואף מקריאים עם ביטחון מוגבר. הקראה לחיות מחמד הוכחה כבר לפני שנים כאחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לקוראים צעירים לבנות ביטחון.

 

3. הילדים יהיו חופשיים מאסטמה ואלרגיות
המחקר העדכני ביותר בתחום האלרגיות גורס כי אלרגיה לגורמים מסויימים נוצרת כאשר המערכת החיסונית מתפתחת ללא חשיפה לאותם גורמים. דעה זו מגובה על ידי מחקרים שהראו כי ילדים אשר גדלו בבתים בהם גודלו גם כלבים נטו לסבול פחות מאלרגיות לפרווה, לאבק ולאבקנים, מאשר ילדים אשר גדלו בבתים ללא חיות מחמד.

כלבים וילדים

 

4. לבעלי כלבים יש לב חזק יותר
מספר מחקרים שנערכו בין השנים 1997-2005 הראו כי לבעלי כלבים יש לב חזק ובריא וסבירות נמוכה יותר לחלות במחלות לב שונות. החוקרים מעריכים כי הסיכוי המופחת למחלות לב נובע מהשפעות חיוביות של הכלב על בעליו, כמו למשל הורדת רמות הלחץ והמתח, לחץ הדם וקצב הלב. 

 

5. הילדים יהיו פעילים יותר
אין זה סוד כי כלב תמיד יגרום לבעליו לרוץ אחריו לכל מקום, במיוחד כאשר הבעלים שלו בגיל הנכון. הכלבים, הדורשים בדרך כלל זמן ניכר מחוץ לבית, הם בני זוג מושלמים לפעילות גופנית, וגורמים לבעלים שלהם להפעיל את הגוף גם אם הם לא נוהגים לעשות זאת בדרך כלל. ילדים אשר גדלים בבית עם כלבים יתרגלו לפעילות הגופנית בגיל מוקדם ויהפכו לפעילים יותר בגיל מבוגר.

 

6. ילדים עם כלב יהיו רגועים יותר
מחקר שנערך באוניברסיטת מונטריאול שבקנדה בדק את השפעתם של כלבי נחייה מאומנים על רמות הורמון הלחץ בילדים, בילדים בעלי אוטיזם ובילדים בעלי הפרעות רגשיות. המחקר מצא כי רמות הורמון הלחץ ירדו בכל אחת מהקבוצות הנבדקות. החוקרים מאמינים כי ההשפעה החיובית נובעת מהיעדר הביקורת שהכלבים מפגינים כלפי הילדים. זה מה שנקרא אהבה בכל מחיר.

 

7. האחים יצרו בינהם קשר חזק יותר
כאשר כלב גדל בבית בו גדלים גם מספר אחים ואחיות הוא יכול לגרום לקשר קרוב יותר בין האחים. האהבה המשותפת לכלב, כמו גם הטיפול בו, המטלות המשותפות וזמני משחק משותפים, יכולים להביא לקרבה גדולה יותר בין האחים. קשר חזק זה יהפוך למשמעותי וחשוב במיוחד אחרי שיעברו כמה שנים והילדים לא יחיו יותר תחת אותו הגג.

כלבים וילדים

 

8. הילדים יפתחו כישורים חברתיים
מספר מחקרים בלתי קשורים שנערכו באירופה, בארגנטינה ובארצות הברית מראים כולם כי ילדים אשר גדלו עם כלבים בבית הראו סימנים בולטים יותר של כישורים חברתיים כמו אמפתיה לאחר, שליטה בדחפים, פתרון סכסוכים, וויתור. כאשר הילד גדל עם חבר נוסף בבית שאינו מסוגל לדבר, הדבר דוש מהילד לפתח כלים המאפשרים לו להבין את האחר גם בלי מילים מפורשות.

 

9. הילדים יפתחו בטחון עצמי גבוה יותר
מחקר שנערך כבר בשנת 1972 בקנדה הראה כי לילדים בעלי כלבים יש בטחון עצמי גבוה יותר. מספר מחקרים עוקבים, שנערכו במטרה לאשש את הממצאים ולבדוק את מקורם, מצאו כי השיפור בבטחון העצמי נובע מהעובדה שהילד גדל עם בעל חיים גדול ומאיים המשרה ביטחון ואהבה על הילד. למרות שהכלב יכול לאיים הילד שולט בו ביד רמה, וכך מתפתח אצלו ביטחון עצמי גדול.

10. הילדים יגדלו עם החבר המושלם
כלבים תמיד שמחים לראות אותנו כאשר אנו חוזרים לביתנו בסוף יום ארוך, האהבה שלהם בלתי תלויה בדבר, הם מלאי בטחון תמיד ותמיד מוכנים לשחק. אין כלל ספק כי כלב הוא החבר הטוב ביותר שיכול להיות לכל ילד וילד.

כלבים וילדים

 

11. הילדים ילמדו מהי אחריות
גידול כלב הוא לא משימה פשוטה, והיא דורשת מהבעלים לנהוג באחריות רבה. כאשר אנו מגדלים גם ילד וגם כלב בבית, ניתן ללמד את הילד אחריות מהי, וגם להוריד קצת מהראש שלנו, אם אנו מעניקים לו תחומי אחריות. אם למשל מחליטים שהילד הוא האחראי להוציא את הכלב אחרי הצהריים, וגם למלא את קערות האוכל והמים שלו, מהר מאוד הילד יבין שכאשר הוא לא מבצע מטלות, יש לכך השלכות חמורות.

 

12. ילדי וכלבים הם השילוב המושלם!
אין כלל ספק כי ילדים וכלבים הם השילוב הכי מתוק, מקסים, חמוד ושובה לב שקיים. אם עד עכשיו היה לכם ספק, זוהי ההזדמנות המושלמת ללכת בסוף השבוע לצער בעלי חיים ולאמץ חבר חדש למשפחה, ואח חדש לילדים, אתם לא תצטערו!

 

 

מקור: נפתלי קורב
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו