print header

ד"ר ארוין סלומון ph.D מסביר: ככה ניתן לטפל בפסוריאזיס

 למרות התפתחות עולם הרפואה, עדיין קיימות בעולם מחלות שמוגדרות כחשוכות מרפא. בכל מה שנוגע למחלות עור, פסוריאזיס (ספחת) היא אחת מהשכיחות והקשות ביותר, ויש רבים הסובלים ממנה ומרגישים ייאוש מחוסר האונים שלהם, אך יש מומחה ישראלי שעוזר לשנות את המצב הזה. אחרי שנים של טיפול בסובלים מפסוריאזיס ד"ר ארוין סלומון  ph.D הגיע לתובנה מפתיעה בקשר לטיפול במחלה, והיא עוזרת לו לשפר את מצבם של רבים אשר עד היום סבלו מהנגע הטורדני הזה. בזכות הצלבת מחקרים ומידע בנושא הוא הגיע למסקנה ששורש הבעיה כלל לא טמון בעור, וזה היה הצעד הראשון בדרך לפיתוח גישת טיפול שתשנה את חייהם של רבים...

מהי מחלת הפסוריאזיס ולמה קשה להתמודד איתה?

אחת התעלומות הגדולות בקשר למחלה היא שהגורם הישיר להופעתה אינו ידוע, אך מי שסובל ממנה בהחלט מודע אליה. ברמות חומרה גבוהות, פסוריאזיס עלולה להשפיע כמעט על כל שטח הגוף, אך למרבה המזל היא אינה מדבקת. להערכת אגודת הפסוריאזיס הישראלית ישנם בארץ כ-240 אלף חולים, ועד היום עמדו בפניהם מספר אפשרויות טיפול מצומצמות ומוגבלות.
 
הטיפול הראשוני לפסוריאזיס הוא משחות המכילות קורטיזון/סטרואידים. זהו טיפול מקומי שעוזר לחלק מהמטופלים, אך יש לקחת בחשבון שהוא  גורם לתופעות לוואי, ומתאים רק לטווח קצר ולמקרים של חומרה קלה יחסית. במקרים קשים שמגיעים לאחר שמריחת המשחות לא הביאה להקלה בחומרת המחלה, ייתכן ורופאים ימליצו על טיפול ציטוטוקסי (כימותרפי), טיפולי פוטותרפיה ואפילו ניתוחים פולשניים שונים להקלה על המצב. למשל, ממחקר שפורסם בכתב העת Bariatric Times International נחשף שאנשים אשר עברו ניתוח בריאטרי (שם כולל להתערבות כירורגית במערכת העיכול שמטרתה להוביל לירידה במשקל) חוו הקלה משמעותית במצב הפסוריאזיס. אך ממש אין צורך למהר לניתוחים, כי יש מומחה ישראלי שמצא שיטה נוספת...
 
טיפול בפסוריאזיסף אישה מחזיקה חמנייה

הטיפול של ד"ר סלומון ph.D

למרבה ההפתעה, תחומי ההתמחות של ד"ר ארוין סלומון הם רפלקסולוגיה, תזונה והפרעות האכילה. דווקא בזכות זאת הוא מצא דרך טיפול מפתיעה שתוקפת את תופעות הלוואי של הפסוריאזיס מזווית חדשה. כפי שניתן ללמוד מהקשר בין ניתוחים בריאטריים לתסמיני המחלה, חומרת הפסוריאזיס מושפעת ממערכת העיכול. לפי ד"ר סלומון האיבר הגורם למחלה הינו המקטע הסופי של המעי הדק (Terminal Ileum). כאשר יש בו כשל, רעלים חודרים לגופנו וחלק גדול מהם שלא מסוגל לצאת כמו שאר הפסולת שמצויה בצואה או בשתן, בסופו של דבר יוצא דרך העור. העור המוחלש עקב החשיפה לחומרים האלו נחשף גם לבקטריות, פטריות ומזיקים שונים בנוסף לרעלים עצמם, והוא מנסה להתגונן על ידי יצירת שכבות עודפות של עור.
 
על סמך התובנה הזאת, ד"ר סלומון ph.D פיתח תהליך ארוך טווח ומשטר טיפולים שדורש התמדה, וכבר הוביל להרבה הצלחות ששיפרו באופן משמעותי חיים רבים. התהליך כולל שינויי תזונה, עיסוי להנעת החוליות בעמוד השדרה (מרכז העצבים והבקרה על תפקוד מערכת העיכול והמעי), הורדת המתח הנפשי ושחרור הגוף מעצירות שמעכבת את הפינוי הקבוע של פסולת ורעלים. לדבריו, הצעד החשוב ביותר הוא איזון הערך החומצי במעי באמצעות תזונה חכמה יותר, והתפריט שהוא בונה במיוחד למטופלים שלו עוזר לקבל שליטה על רמת החומציות (pH) ובכך לצמצם את דליפת הרעלנים. אך כאמור זהו רק אחד מעמודי התווך של השיטה, ומי שעושה שימוש בכולם יכול לזכות בהקלה עליה הוא מעולם לא חלם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.