print header

17 אימוג'ים שאתם משתמשים בהם לא נכון

היום אין אחד שלא משתמש באימוג'ים בשיחות שלו בוואטסאפ או במסנג'ר של פייסבוק, שכן הם עוזרים לנו להעביר את המסר שלנו בצורה ברורה יותר על ידי הבעת הרגש שבו נאמרים הדברים. עם זאת, ככל הנראה השתמשתם לפחות באימוג'י אחד בצורה שהוא לא יועד לה, או פירשתם אותו באופן שגוי, כשלמעשה הוא אמור לייצג רגש או מושג אחר לגמרי. את המסר שכל אימוג'י מסויים אמור להעביר קובע תקן היוניקוד הבינלאומי לייצוג טקסט במערכות מחשב, אולם כמו כל לשון וניב, גם שפת האימוג'ים מתעצבת מחדש על פי השימוש שעושים בה, שגוי עד כמה שיהיה. היום אתם תכירו 17 אימוג'ים שרובנו משתמשים בהם לא נכון, מה שלעיתים אפילו הוביל לשינוי בעיצובם, וכמובן את מה שהם באמת אמורים לייצג על פי הגדרתם המקורית המדויקת.
 
 

1. "פנים עצובות אך משוחררות"

אימוג'ים: פנים עצובות אך משוחררות
בשל הגודל הקטן של האימוג'י קל מאוד לטעות ולחשוב שמדובר בדמעה שזולגת מן העין, אך למעשה זהו אגל זיעה שנוטף מהגבה. ממליצים להשתמש בו עבור העברת רגש שמסמל שאתם עצובים אך משוחררים, כמו אחרי דבר מה שאימץ את הנפש שלכם אך נפטרתם ממנו. ישנו אימוג'י אחר עם דמעה ישירות מתחת לעין, שהוא זה שאמור לסמל עצב.

2. "פנים מחבקות"

אימוג'ים: פנים מחבקות
רוב האנשים משתמשים באימוג'י הזה כדי לסמל התרגשות או "ידי ג'ז" – תנועת ידיים נפוצה בריקוד ותיאטרון. עם זאת, על פי התכנון המקורי, האימוג'י הזה אמור לסמל חיבוק, ואכן בחלק מהעיצובים שלו הוא מופיע עם ידיים סגורות שנראות כאילו הן מושכות מישהו קרוב לגופו הדמיוני של האימוג'י.

3. "תג שם"

אימוג'ים: תג שם
בשל מיקומו של האימוג'י הזה לצד שלטי "אין כניסה", הוא נראה כמו אזהרה מפני אש או שריפה, אך למעשה, על פי תקן היוניקוד, זהו תג שם- מאלו שאנו אמורים לענוד על דש הבגד במפגשים רשמיים כאלו ואחרים. צורת הפרח הצבעוני שיש לתג השם נבחרה מבין עיצובים רבים ושונים לתגי שמות נפוצים, כשבזו נעשה שימוש בגני ילדים ביפן. תוכלו להשתמש בו נכון אם למשל יצרפו אתכם לקבוצה חדשה, ובה תציגו את עצמכם ואת שמכם.

4. "מתענג על אוכל טעים"

אימוג'ים: מתענג על אוכל טעים
זהו אמנם פרצוף שנראה כמשתטה, זאת בזכות הלשון שנתלית על צד הפה, ולכן משתמשים בו לרוב כדי לסמל שמחה מהולה במעט רוח שטות. עם זאת, המטרה המקורית שלו היא לסמל שהרגע אכלתם משהו טעים, או שאתם מתכוננים לעשות זאת.

5. "פני חתול עייף"

אימוג'ים: פני חתול עייף
פני החתול האלה הן המקבילה החייתית לאימוג'י "פרצוף עייף", והוא גם אמור לסמל את אותו הדבר, אלא שהמראה שלו מזכיר מאוד את זה שבציור "הצעקה" של האמן הנורווגי אדוורד מונק. בשל כך אנשים רבים משתמשים בו להבעת פליאה, בצורה שאינה בהכרח תואמת לייעודו המקורי.
 

6. "פנים עם מראה של ניצחון"

אימוג'ים: פנים עם מראה של ניצחון
אפילו אנחנו חייבים להודות שקשה מאוד להתייחס להוצאת האדים שבאימוג'י הזה בכל דרך אחרת פרט ל"שחרור קיטור של לחץ", אך אם תתמקדו היטב בפנים, תוכלו לראות שהן לאו דווקא לחוצות, אלא ההפך. האימוג'י אמור לסמל בעצם תחושת גאווה שמגיעה לאחר השקעת מאמצים רבים, ואותה הוצאת אדים מן האף משמעה שחרור הלחץ לאחר השלמת המשימה הקשה.

7. "פרצוף מושתק"

אימוג'ים: פרצוף מושתק
דמיינו שאתם מדברים עם חבר בקול רם במקום ציבורי ולפתע מישהו משתיק אתכם – זה הפרצוף שאמור להיות לכם באותו הרגע, וזה מה שהאימוג'י אמור לסמל. בעבר אפילו הייתה לו גרסה עם רוכסן על הפה, אך זאת השתנה כשחברת גוגל שדרגה את מערכת ההפעלה אנדרואיד לגרסת 6.0.1 ופערה את פיו.

8. "שתי בנות ארנבות"

אימוג'ים: שתי בנות ארנבות
לרוב משתמשים באימוג'י הזה כדי לייצג חברות טובה, כיף או מסיבה, אך הוא "מלוכלך" יותר ממה שהרוב חושבים. רוב האימוג'ים שאנו מכירים כיום החלו את דרכם ביפן, ולא סתם יש לבנות האלה אוזניים של ארנבות – מדובר בגרסה דומה ל"שפנפנות הפלייבוי" הידועות, אלא שאצל היפנים קוראים להן פשוט "בנות ארנבות". בסופו של דבר המשמעות היא זהה – מדובר בנערות שעשועים.

9. "איש משתחווה עמוקות"

אימוג'ים: איש משתחווה עמוקות
גם מקור האימוג'י הזה הוא ביפן, והוא מציג אדם בתנוחת "דוגזה", שהיא השתחוות עמוקה עד לרצפה, אשר מעידה על כבוד רב שיש לאדם המשתחווה כלפי מי שמולו. הרוב טועים לחשוב שמדובר באדם שעושה שכיבות שמיכה, בין היתר בגלל הסימנים שמעל לראשו אשר נראים כמו סמל למאמץ, או לחלופין אדם ששוכב לישון או על מנת לקבל עיסוי. למעשה, מטרתו היא לייצג התנצלות כנה.

10. "אישה שמסמלת או.קיי"

אימוג'ים: אישה שמסמלת אוקי
רבים רואים את האישה הזו כבלרינה בשל תנוחת ידיה מעל ראשה, אך למעשה הכוונה המקורית היא לגרום לה ליצור את צורת האות O באנגלית עם גופה, כדי להעביר את המסר שהכל בסדר – או.קיי (Ok). גם כאן אנחנו רואים מקרה של "טעות בתרגום", כשביפן מדובר בסימן נפוץ וידוע שבו משתמשים למטרה זו, בעוד שאנחנו במערב נוהגים לעשות זאת על ידי יצירת האות O עם האצבע והאגודל בלבד.

11. "פרצוף מנשק"

אימוג'ים: פרצוף מנשק
לא, זה לא פרצוף שורק כמו שרבים מכם ככל הנראה חושבים, אלא מדובר בפרצוף ששולח נשיקה, כפי שהשם שלו מעיד. ההבדל בינו לבין פרצוף הנשיקה המוכר עם הלב הוא העובדה שהוא עדין יותר מבחינת רגש האהבה שהוא מסמל. כשמשלבים אותו עם תו נגינה הוא אכן נראה שורק, אך עדיין מדובר בפרצוף הסלפי המוכר שבו מכווצים שפתיים לנשיקה, מה שנקרא "פרצוף ברווז".

12. "אישה מושיטה יד לטיפ"

אימוג'ים: אישה מושיטה יד לטיפ
האימוג'י הזה נראה כמו אישה שמחזיקה מגש דמיוני עם משקאות, ולכן רבים משתמשים בו כדי לתאר מלצרית, אך למעשה מדובר באישה שמושיטה את ידה לקבלת טיפ. יש המפרשים את האימוג'י כאישה סרקסטית או מעט חוצפנית מסיבה זו בדיוק, אך המטרה היא זהה – להראות דרישה לקבלת תשלום סמלי על שירות שניתן.

13. "ידיים מכופפות"

אימוג'ים: ידיים מכופפות
במקרה של האימוג'י הזה עדיין לא "קילקלנו" אותו במלואו, שכן רבים משתמשים בו למטרתו המקורית – להביע אמרת "תודה" כפי שנהוג בתרבות המזרח, על ידי הצמדת כפות הידיים. עם זאת, חלק רואים באימוג'י זה שתי כפות ידיים של שני אנשים שונים המביאים "כיף" אחד לשני, בין היתר משום שבחלק מגרסאותיו ישנם סימנים שגורמים לידיים להיראות כאילו נתנו מכה אחת לשנייה. עם זאת גרסאות קודמות שלו, בו מופיעות גם פנים מאחורי הידיים, מעידות על כך שזה לא המצב.

14. "פרצוף עייף"

אימוג'ים: פרצוף עייף
גרסאות מסוימות של האימוג'י הזה זהות לחלוטין לאימוג'י אחר שנקרא "פנים עייפות", ולמעשה הן אפילו לא נבדלות בשמן, אך רבים רואים באימוג'י זה פרצוף של אדם מצוברח או מתוסכל. למעשה הוא בסך הכל אמור לסמל תשישות שאינה קשורה למצב "מכעיס" או "מעציב" – זה פשוט פרצוף מפהק.

15. "פרצוף מסוחרר"

אימוג'ים: פרצוף מסוחרר
בגלל האיקסים שעל העיניים, רובנו מפרשים את האימוג'י הזה כסמל לפנים של אדם מת, אך גרסאות אחרות שלו מציגות אותו עם עיניים ספירליות שמשקפות בצורה הרבה יותר ברורה את משמעותו – פרצוף של אדם שסובל מסחרחורת.

16. "מלון אהבה"

אימוג'ים: מלון אהבה
אם אתם נוהגים להשתמש באימוג'י הזה כסמל לבית חולים על מנת להגיד לאדם אהוב "תרגיש טוב", מומלץ שתכירו את ייעודו האמיתי – מלון לפי שעה עבור מאהבים. ישנו אימוג'י דומה אחר, שהוא זה המסמל בית חולים, אך צורת הלב היא שגורמת לאנשים לחשוב שמדובר באימוג'י זהה בעל משמעות אוהבת יותר. בגרסאות קודמות שלו הוא בכלל לא היה מבנה בית מלון, אלא מיטה ולב מעליה.

17. "גוש צואה"

אימוג'ים: גוש צואה
האימוג'י הזה די ברור ואין אחד שלא מכיר אותו, אך עוד לפני שייהרס ויאבד את משמעותו המקורית, יש צורך לעשות סדר ולנסות לוודא שכולנו נמצאים על אותו קו – זהו גוש צואה מחייך, ולא גלידת שוקולד! בגרסאות קודמות שלו כלל לא היה לאימוג'י פרצוף ואפילו ריחפו מעליו זבובים, כך שלא היה אפשר להשתמש בו כסמל למשהו שאמור להיות טעים.

לסיכום

כמו כל שפה, גם שפת האימוג'ים עוברת שינויים רבים, בין היתר גם בגלל האופן שבו משתמשים בה. בשל הבדלי התרבויות, נוצרו לא מעט "טעויות בתרגום" של האימוג'ים, מה שגרם לחלקם לשנות את צורתם כדי לדמות את מה שרוב האנשים רואים בהם. בין שתשתמשו באימוג'ים בדרך המקורית שלשמה נוצרו או בדרך החדשה שבה הרוב מעוניינים, קחו בחשבון שאתם מעצבים שפה המתעדכנת באופן פעיל, אז באפשרותכם ללמוד כיצד לדבר בה נכון או להפוך אותה לסלנג משלכם – הבחירה היא תמיד בידיכם, אך עשויה גם להשפיע על עתיד התקשורת של כולנו בעזרת האימוג'ים.
 
מקור התמונות: emojipedia

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.